kurníky
Slepice

Peletky moučný červ

Kód zboží: pel2
Hmotnost: 2 kg
Bodů: 1,33

Peletky sušeného moučného červa jsou vhodným doplňkem stravy ptáků vč. drůbeže, ryb, ještěrek, leguánů, želv, žab, ježků, křečků, myší, potkanů a jiných malých savců, koček a psů. Celý popis
Skladem
399 Kč

Další varianty produktu

Peletky sušený moučný červ 3 litry

Sušený moučný červ jako peletky slouží jako zdroj bílkovin především pro slepice. dostávat ho však může i vaše vodní drůbež nebo drobní hlodavci. Moučný červ má nejvyváženější podíl proteinů (51 %) a tuků (30 %). Je zdrojem probiotické vlákniny, vitamínů, minerálů a stopových prvků (komplex B, A, P, Ca, Mg, Fe, Zn). Obsahuje přirozeně se vyskytující taurin, který je nezbytný pro dobrý zdravotní stav zvířat a do krmiv je jinak přidávám synteticky.

Sušený hmyz je prémiové doplňkové krmivo kompletních a nutričně vyvážených krmných směsí pro ptáky, ryby, plazy, hlodavce, ježky a jiné malé savce, psy a kočky. Sušený hmyz zaručí pestrou stravu pro zachování zdraví dospělých jedinců a správný vývin mláďat. Podporuje zdravou kůži, srst, drápy, reprodukci, snůšku a posiluje imunitní systém zvířete. Vhodný pro zvířata trpícími alergiemi. Je vhodnou alternativou k živému hmyzu. Sušený hmyz je zdrojem vysoce kvalitního proteinu, taurinu, železa a jiných minerálů, vitamínů, OMEGA 3, OMEGA 6 a probiotické vlákniny. Je přirozenou a důležitou součástí potravy volně žijících zvířat.

Benefity červů:

  • rychlý zdroj energie,
  • vysoký obsah proteinu,
  • vysoký obsah vitamínů skupiny B,
  • zvyšují odolnost organismu proti nemocem a stresu,
  • podporují růst mladé drůbeže,
  • mají přízvivý vliv na kvalitu peří.

Jak přispívá hmyz ke zvýšení užitkovosti drůbeže?

Nutriční hodnota. Vitamín A, B-komplex, esenciální aminokyseliny a minerální látky, obsažené v larvách potemníka moučného přirozenou cestou ovlivňují důležité procesy látkové přeměny, pomáhají při trávicích procesech a jsou součástí krve, enzymů, kostry a vaječné skořápky.

  • růst - Hmyzí protein pro zvýšení přírůstků hmotnosti, lysin, BCAA a arginin pro růst svalstva. Vitamín A, B-komplex a minerály celkově ovlivňují kvalitu dospívání, B12 pro životaschopnost mláďat.
  • zobák, drápy, kosti, skořápka - Ca, Mg, P a threonin pro zdravé kosti a drápy. Denní potřeba Ca pro nosnice je 3 – 4,5 g. Nedostatek Ca způsobí křehkost kostí a vaječné skořápky.
  • snůška, oplozenost a líhnivost vajec - Vitamín A výrazně ovlivňuje velikost snůšky, vitamíny B2 a B12 pro vývoj embryí a větší líhnivost.
  • střevní mikroflóra - Chovatelé drůbeže často podceňují probiotika. Probiotická vláknina z larev potemníka moučného ovlivňuje složení střevní mikroflóry s cílem zabránit přemnožení patogenních mikroorganismů a pozitivně ovlivnit trávicí procesy.

Dávkování:

Doporučené dávkování sušených larev potemníka moučného do krmných směsí pro drůbež a exotické ptáky je 2-5 %, maximálně 8 %. Tak se zaručí pestrá přirozená strava zvířat. Sušená larva moučného červa v kombinaci s obilovinami snižuje celkovou potřebu krmiv a zlepšuje kondici a zdravotní stav drůbeže a jiného ptactva.

Složení:

Pelety se sušeným moučným červem.


S tímto produktem si zákazníci také objednávají


Dotazy zákazníků


Nový dotaz

Novinky a akce zasíláme zdarma

Postup jak případně zrušit odběr novinek naleznete v každém zaslaném e-mailu.