Košík 0 Kč
Doprava zdarma
nad 5 000 Kč
Nákup po telefonu
383 800 130

Rady a tipy

Jak postupovat při domácím líhnutí


Jak postupovat při domácím líhnutí Lehká plemena slepic, chovaná pro vejce, mají mateřský pud potlačený, kvočna ze slepice prostě nikdy nebude. Vejce je proto nutné líhnout uměle. Jaká je vhodná teplota, vlhkost, větrání? Jak líhnutí v líhni probíhá?

ČÍST CELÉ


Od housátka k husičce


Od housátka k husičce Aby malé house dosáhlo porážkové váhy během krátkého období a mohlo na pekáč, je třeba mu dopřát kvalitní stravu bohatou na živiny.

ČÍST CELÉ


Výkrm krůťat den po dni


Výkrm krůťat den po dni Krůta je hned po pštrosovi největším zdomestikovaným ptákem. Zaměřme se dnes proto na výkrm mladých krůt i na složení krmné dávky pro dospělé chovné krůty a krocany.

ČÍST CELÉ


Jak se stát protřelým chovatelem vlašek


Jak se stát protřelým chovatelem vlašek Vlašky se řadí k slepičím plemenům lehkého typu. Jsou velmi temperamentní, téměř nekvokají a ve velkém výběhu si obstarají značnou část potravy samy. Patří navíc k vynikajícím nosnicím.

ČÍST CELÉ


Slepice Šamo: majestátní japonská zápasnice


Slepice Šamo: majestátní japonská zápasnice Šamo. Že jste nikdy toto slovo spojené se slepicí neslyšeli? Tak na upřesnění. Tímto slůvkem se v Japonsku označují všechna plemena bojového typu.

ČÍST CELÉ


Devět chutí krůty


Devět chutí krůty Krůta je největší druh tradiční domácí drůbeže a její maso nabízí nepřeberné možnosti úpravy.

ČÍST CELÉ


Kde dělají noví chovatelé nejvíc chyb?


Kde dělají noví chovatelé nejvíc chyb? Každý nováček v chovu slepic může udělat pár chyb. Je ovšem důležité se z chyb poučit a dál je neopakovat.

ČÍST CELÉ


Příprava kvočny a snáškového hnízda


Příprava kvočny a snáškového hnízda Začala vám slepice kvokat? Perfektní. Nastal její čas.

ČÍST CELÉ


Slepičářův světoběžník #12: Netradiční druhy drůbeže


Slepičářův světoběžník #12: Netradiční druhy drůbeže Že nevíte, jaké podmínky potřebují barbarie, bažanti nebo třeba pštrosi? Nevadí. V tomto článku přinášíme postřehy, které vám mohou pomoci k založení chovu.

ČÍST CELÉ


Seno: zdravé krmení vašich králíků


Seno: zdravé krmení vašich králíků Věděli jste, že 70% krmiva pro králíky tvoří seno? Víte vůbec, z čeho se skládá správná výživa těchto býložravců?

ČÍST CELÉ


Ječmen pro slepice třikrát jinak


Ječmen pro slepice třikrát jinak Ječmen patří mezi nejstarší zemědělské plodiny. A protože slepice je všežravec, sežere vám i ječmen.

ČÍST CELÉ


Umí slepice plavat?


Umí slepice plavat? Vstoupila vám někdy tato otázka do hlavy? Nebo jste si prostě mysleli, že plavat zkrátka neumí? Omyl. Slepice plavat umí asi tak stejně, jako umí létat.

ČÍST CELÉ


Odčervování kachen jako nezbytná péče


Odčervování kachen jako nezbytná péče Odčervení kachen patří k základním chovatelským úkonům. Správným a pravidelně prováděným odčervováním chráníme nejen celé své hejno ale zabráníte tak i případnému nakažení lidí a dětí. Mnoho vnitřních parazitů je totiž přenosných ze zvířete na člověka - mají tzv. zoonotický potenciál.

ČÍST CELÉ


Výroba vlastního krmiva pro drůbež


Výroba vlastního krmiva pro drůbež Chovatele drůbeže, kteří usilují o větší soběstačnost, jistě napadla myšlenka výroby vlastního krmivo, ať už pro nosnice, kuřice čí vodní drůbež. Vyrobit si vlastní krmivo je vskutku lákavá věc, ovšem zvládne ji každý?

ČÍST CELÉ


Staňte se králem v chovu brojlerů


Staňte se králem v chovu brojlerů Kuře za život sezobe necelá čtyři kila krmných směsích. Poměrně nenáročné zvíře, které zhruba za 40 dní nabude jateční hmotnosti a skončí na talíři. Lidé se často ptají, zda je to možné. Ano, je to možné.

ČÍST CELÉ


Představujeme zvláštnosti krůt


Představujeme zvláštnosti krůt Váháte, zda pořídit nebo nepořídit pár krůťat ať už na chov, případně výkrm? Věřte, že chovat krůty je stejně snadné jako chovat slepičky.

ČÍST CELÉ


Čím krmit husy, aby dobře rostly


Čím krmit husy, aby dobře rostly Vzpomínáte na své dětství u prarodičů na vesnici? Možná se vám vybaví, jak babička cpala husám do krku šišky, někde zvané i šlejšky. Dříve to patřilo k běžné činnosti v hospodářství stejně jako draní peří.

ČÍST CELÉ


Netradiční skladování vajec v zimě


Netradiční skladování vajec v zimě Jste jistě výborných chovatelem a nosnice vám dobře nesou i v zimě. Jak se o snesená vajíčka postarat v zimě? Pokud nevíte, čtete dál náš dnešní příspěvek.

ČÍST CELÉ


Maranska slepice: vejce v barvě čokolády


Maranska slepice: vejce v barvě čokolády Maransky jsou velmi zajímavým plemenem. Ve Francii si vysloužily přezdívku „slípky ze zlata“, a to právě díky barva skořápky vajec. Ta je ve skutečnosti ovšem čokoládově hnědá, čím tmavší, tím lepší.

ČÍST CELÉ


Proč slepice nezačala vůbec snášet


Proč slepice nezačala vůbec snášet Pořídili jste si mladé kuřičky a stále čekáte na první snesená vajíčka? A ono ne a ne přijít. Proč se tak někdy děje a kdy to úplně první vajíčko máte očekávat?

ČÍST CELÉ


Praktické využití králičích kožek


Praktické využití králičích kožek Kůže a kožešiny jsou předmětem mnoha diskuzí, ve kterých se vůči užitku staví osud zvířat. Pokud však zvířata nechováme je kvůli kůži, jedná se při zpracování kůží o zredukování a zhodnocení toho, co by jinak skončilo jako odpad.

ČÍST CELÉ


Rozmnožujte krůty jako ostřílený chovatel


Rozmnožujte krůty jako ostřílený chovatel Prohání se vám na dvorku milující párečeka, chtěli byste mít svá malá krůťátkanevíte a jen si nevíte rady s množením? Nevadí, každý nemůžu vědět hned vše, a proto je tady Slepičář.cz

ČÍST CELÉ


Kloaka a její úloha v životě slepice


Kloaka a její úloha v životě slepice Zajímá vás anatomie vašich slepiček? Víte třeba, jak je důležitá kloaka a co to vlastně vůbec je za slovo? Pojďme se společně na kloaku podívat trochu zblízka.

ČÍST CELÉ


Společné soužití kachen a slepic


Společné soužití kachen a slepic Vlastníte slepice a chcete si pořídit kachny? Nabízí se otázka, zda je soužití této drůbeže vůbec reálné či nikoliv.

ČÍST CELÉ


Zásady chovu bílých slepic


Zásady chovu bílých slepic Váháte nad tím, zda pořídit hnědou či bílou slepici? Osvojte si pár rad při chovu těch bílých a rozhodnutí budete mít hned jednodušší.

ČÍST CELÉ


Koupit, nebo nekoupit slepice v zimě?


Koupit, nebo nekoupit slepice v zimě? Kupovat slepice v zimě? A proč by ne. Zmrzlinu si v zimě taky koupíte.

ČÍST CELÉ


Stavíme kachník kvalitně a levně


Stavíme kachník kvalitně a levně Chystáte se i letos zase chovat kachny? A co kachník, máte jej pro ně připravený? Pokud ne, pozorně čtěte, výrobu pak zvládnete levou zadní.

ČÍST CELÉ


Slepičářův světoběžník #11: nosnice ve voliéře


Slepičářův světoběžník #11: nosnice ve voliéře Na čí straně jste vy? Vadí vám chov nosnic v klecích či nikoliv?

ČÍST CELÉ


Kachna jako nekonfliktní domácí zvíře


Kachna jako nekonfliktní domácí zvíře Chovat kachny není nic složitého a zvládne i to úplný začátečník, který kachny ještě nikdy nechoval.

ČÍST CELÉ


Stavba kurníku lehce a hravě


Stavba kurníku lehce a hravě Jdou vám na nervy drahá vajíčka a přitom máte možnost chovat slepice? Než se ovšem k tomuto zásadnímu kroku odhodláte, podívejte se, jak by správný kurník měl vypadat.

ČÍST CELÉ


Slepice je divný pták


Slepice je divný pták Ač se to třeba někomu nezdá, slepice je opravdu pták a umí i létat, ne sice moc, ale umí.

ČÍST CELÉ


Jak poznáte nemocnou slepičku


Jak poznáte nemocnou slepičku Bohužel i drůbež mohou trápit neduhy. Jak se jim bránit a jak je případně z vašeho chovu co nejrychleji zlikvidovat? To vše a ještě mnohem více se dozvíte v dnešním článku.

ČÍST CELÉ


Nejlepší plemena nosných slepic


Nejlepší plemena nosných slepic Chcete vlastní čerstvá vajíčka a chcete jich co nejvíc? Pak musíte pro svůj chov vybrat to správné nosné plemeno.

ČÍST CELÉ


Buďte obezřetní při nákupu slepic


Buďte obezřetní při nákupu slepic Jak poznat kvalitního dodavatele? Podle kvalitních kuřic!

ČÍST CELÉ


Vadí slepicim mráz?


Vadí slepicim mráz? Mrazy udeřily. A co vaše nosnice? Mají vše potřebné, aby ho přečkaly bez újmy na zdraví?

ČÍST CELÉ


Kokcidióza drůbeže: postrach kurníku


Kokcidióza drůbeže: postrach kurníku Nemoc, kterou způsobují mikroskopiční parazité, prvoci.

ČÍST CELÉ


Drůbežárna není žádný hotel, ale...


Drůbežárna není žádný hotel, ale... Člověk, kromě vězňů, nemá paragrafem upraven limit pro nejmenší prostor, na kterém smí žít. Slepice chována mimo váš kurník ano.

ČÍST CELÉ


Hnědé, bílé či kropenaté vajíčko?


Hnědé, bílé či kropenaté vajíčko? Barva skořápky se tvoří v poslední fázi těsně před snesením vajíčka a způsobuje ji pigment.

ČÍST CELÉ


Seznamte se s norskou slepičkou


Seznamte se s norskou slepičkou Extrémně živá a mrštná slepička pocházející z Norska, to je norská slepice.

ČÍST CELÉ


Proč (ne) dávat slepicím obilí


Proč (ne) dávat slepicím obilí Je libo obilí? Názorů, zda obilí slepicím dávat či ne, je mnoho. Jaký názor zastáváte vy?

ČÍST CELÉ


Slepičářův světoběžník #10: Vejce z volného chovu


Slepičářův světoběžník #10: Vejce z volného chovu Obchodní normy se týkají i vajec z volného chovu.

ČÍST CELÉ


Zima přináší i změnu slepičího jídelníčku


Zima přináší i změnu slepičího jídelníčku Jak a čím krmit slepice v zimě?

ČÍST CELÉ


Proč je vápník pro slepice tak důležitý


Proč je vápník pro slepice tak důležitý Vápník. Pro drůbež je jeho potřeba nejvyšší ze všech minerálií.

ČÍST CELÉ


I slepici může potrápit průjem


I slepici může potrápit průjem Průjem patří mezi základní nemoce drůbeže.

ČÍST CELÉ


Vyzrajte nad totožností slepic kroužkováním


Vyzrajte nad totožností slepic kroužkováním Kroužkování je označování drůbeže kovovými či plastovými kroužky, které umožní identifikaci veškeré drůbeže po celou dobu její existence.

ČÍST CELÉ


Okuste změnu v podobě bažantího vajíčka


Okuste změnu v podobě bažantího vajíčka Víte vůbec, že i bažant snáší vajíčka? Tedy resp. bažantí slepice.

ČÍST CELÉ


Slepičářův světoběžník #9: Rub a líc krmných doplňků


Slepičářův světoběžník #9: Rub a líc krmných doplňků Vitamíny a krmné doplňky využívá ke svému chovu drůbeže snad každý chovatel. Jsou opravdu tak účinné, jak se o nich na obalu píše?

ČÍST CELÉ


Aby voda v napáječkách nezamrzla


Aby voda v napáječkách nezamrzla Voda, základ života, kterou potřebuje každá slepice bez ohledu na roční období.

ČÍST CELÉ


Nepodceňujte ucpané vole u slepice


Nepodceňujte ucpané vole u slepice Malá věcička, která může způsobit velký problém.

ČÍST CELÉ


Nepromeškejte začátek snášky nových slepiček


Nepromeškejte začátek snášky nových slepiček Máte doma nové slepičky a nedočkavě každý den vyhlížíte v kurníku svá první domácí vajíčka? Dočkáte se, všechno má svůj čas.

ČÍST CELÉ


Ne každý žloutek je správně žlutý


Ne každý žloutek je správně žlutý Jak souvisí barva žloutku s kvalitou vajíčka? Budete se možná divit, ale zásadně.

ČÍST CELÉ


Pravé české bohatství, to je selská slepice


Pravé české bohatství, to je selská slepice Znáte českou selskou slepici neboli kalimero?

ČÍST CELÉ


Obilniny pro drůbež jako základ krmné dávky


Obilniny pro drůbež jako základ krmné dávky Obilniny tvoří základ krmné dávky pro většinu drůbeže.

ČÍST CELÉ


Výroba usní neboli činění králičí kůže


Výroba usní neboli činění králičí kůže Držíte v ruce čerstvě staženou kůži a nevíte co s ní?

ČÍST CELÉ


Když vejce ve slepičce uvízne


Když vejce ve slepičce uvízne Urgentní problém, který může postihnout jakékoliv slepičí plemeno.

ČÍST CELÉ


Kolik prostoru pro šťastné slepice?


Kolik prostoru pro šťastné slepice? I slepice k důstojnému životu potřebuje určitý prostor. Kolik metrů čtverečních potřebuje každá vaše slepička?

ČÍST CELÉ


Buďte tím nejlepším opatrovníkem nových slepiček


Buďte tím nejlepším opatrovníkem nových slepiček Pořízení nových slípek je velmi jednoduché, stačí jeden telefonát, ovšem rady, jak na prvotní péči jsou k nezaplacení.

ČÍST CELÉ


Krizové situace za vás vyřeší druhý kurník


Krizové situace za vás vyřeší druhý kurník Mít dva kurníky vyřeší nejeden problém, který chtě nechtě při chovu slepic určitě nastane.

ČÍST CELÉ


Strašáci ve vaší králíkárně


Strašáci ve vaší králíkárně Zdravý a vitální králík je známkou dobrého chovatele.

ČÍST CELÉ


Pochutiny, které nosnicím zvýší jejich snášku


Pochutiny, které nosnicím zvýší jejich snášku Slepice a pamlsek? Kdo to kdy slyšel. Zkušený chovatel určitě, nezkušený ať zpozorní.

ČÍST CELÉ


Škvarky jako výtečný zdroj energie pro nosnice


Škvarky jako výtečný zdroj energie pro nosnice Slepice ve snášce potřebuje v krmivu přijímat bílkoviny, vitamíny a stopové prvky.

ČÍST CELÉ


Elektrický ohradník: váš nový kamarád


Elektrický ohradník: váš nový kamarád Oplocení je určeno veškeré drůbeži, která ráda od svého chovatele utíka na špazír, a málo ji rozhodně není.

ČÍST CELÉ


Jak na čištění a dezinfekci kurníku


Jak na čištění a dezinfekci kurníku Slepičí kurník je potřeba udržovat v adekvátní čistotě.

ČÍST CELÉ


I slepici můžete reklamovat


I slepici můžete reklamovat Věděli jste, že i slepice se dá reklamovat? A proč také ne, je to stejně možné jako u jiného zboží.

ČÍST CELÉ


Znáte elegantní dámu Yokohamku?


Znáte elegantní dámu Yokohamku? Jokohamky patří ke sportovním plemenům, které jsou určeny především pro okrasu a výstavy.

ČÍST CELÉ


Využití vajec ve světové gastronomii


Využití vajec ve světové gastronomii Kdo by neznal vajíčko. Zná ho celý svět, celý svět ho využívá a celý svět šílí, když se vajíčka zdraží.

ČÍST CELÉ


Mobilní kurník aneb život v luxusu


Mobilní kurník aneb život v luxusu Spojením malé tepelně izolované boudy a koleček z přepravního vozíku vznikne docela sympatický mobilní kurník, který můžete velmi snad přemisťovat.

ČÍST CELÉ


Staňte se nejlepším chovatelem slepic i v zimě


Staňte se nejlepším chovatelem slepic i v zimě Jaké má taková slípka nároky na přečkání zimy?

ČÍST CELÉ


Délku slepičího života má v rukou chovatel


Délku slepičího života má v rukou chovatel Když si pořídím slepice na jako dlouho to je? Kolik se asi tak dožijou let?

ČÍST CELÉ


Využití slepičího peří aneb kam s ním


Využití slepičího peří aneb kam s ním Každý rok se České Republice sní přibližně 150 milionů kuřat. Co lze přeměnou slepičího peří všechno udělat?

ČÍST CELÉ


Osvojte si nejčastější pojmy při chovu slepic


Osvojte si nejčastější pojmy při chovu slepic Osvojením nejčastějších pojmů při chovu slepic se tak lehce vyhnete chovatelskému faux pas.

ČÍST CELÉ


Forverka: vzácná dvoubarevná slepička


Forverka: vzácná dvoubarevná slepička Slepice Vorwerk neboli podomácku forverka. Vzácné plemeno pocházející z Německa.

ČÍST CELÉ


Zdražení vajec postihlo i ČR


Zdražení vajec postihlo i ČR Vejce v obchodě skutečně zdražují. Proč navýšení cen postihlo i Českou republiku?

ČÍST CELÉ


Více vajec díky zateplenému kurníku


Více vajec díky zateplenému kurníku Jdou vám na nervy drahá vajíčka a chováte doma už pár slípek? Než nastane ta největší zima, zateplete jejich slepičí obydlí. Odmění se vám vyšší snáškou a vaše nervíky tím uklidní.

ČÍST CELÉ


Správným krmivem všechno začíná i končí


Správným krmivem všechno začíná i končí Čím krmit vaše opeřence, aby se u vás měli jako v bavlnce?

ČÍST CELÉ


Co zaručeně o slepičím životě ještě nevíte


Co zaručeně o slepičím životě ještě nevíte Nechte se očarovat zajímavým životem kura domácího.

ČÍST CELÉ


Podzim ve výběhu přináší málo vajec v kurníku


Podzim ve výběhu přináší málo vajec v kurníku Přestaly vám slepičky snášet? Nezoufejte, ony zase začnou, jen co nastane jaro.

ČÍST CELÉ


Sousedovic slepice: Také vám občas pijou krev?


Sousedovic slepice: Také vám občas pijou krev? Mít sousedy přináší spoustu výhod, ale i nevýhod.

ČÍST CELÉ


Paduánka: pocuchaná slepice s vousem


Paduánka: pocuchaná slepice s vousem Nosí chocholku a vous, ale kadeřníka opravdu nepotřebuje. To je paduánka.

ČÍST CELÉ


Kráska na vodní hladině nesoucí jméno labuť


Kráska na vodní hladině nesoucí jméno labuť Nejtěžší vodní pták, přesto umí dokonale létat a vznášet se nad vodní hladinou, to je labuť velká.

ČÍST CELÉ


Minerály a vitamíny jako hnací motor drůbeže


Minerály a vitamíny jako hnací motor drůbeže Že vitamíny jsou jen pro děti a dospělé? Omyl. Slepice, kachna i husa občas potřebuje svou stravu obohatit. A čím tedy nejlépe?

ČÍST CELÉ


Než si mě koupíte, měli byste vědět, že...


Než si mě koupíte, měli byste vědět, že... Také neradi kupujete zajíce v pytli? S námi už se ničeho bát nemusíte.

ČÍST CELÉ


Větší neznamená kvalitnější aneb vajíčko pod lupou


Větší neznamená kvalitnější aneb vajíčko pod lupou „Dočkej času, jako husa klasu“. Ještě stále vám slípka nese malá vajíčka? Dejte jí čas, vyroste vám a s ní vyrostou i její vajíčka.

ČÍST CELÉ


Aby váš pes vycházel se slepicemi


Aby váš pes vycházel se slepicemi Ke každé správné chalupě patří pes. Umí ale psí chlupáči vycházet se slepicemi? Nebo spojení pes slepice znamená vždy peklo na zemi?

ČÍST CELÉ


I slepice má svou postel aneb jak vlastně spí


I slepice má svou postel aneb jak vlastně spí Chodíte spát se slepicemi? Pokud ano, měl byste být člověk optimistický a plný elánu. Jenže komu se v dnešní době podaří ulehnout úderem 19h.

ČÍST CELÉ


Fénixky: sportovní a elegantní dámy s dlouhým chvostem


Fénixky: sportovní a elegantní dámy s dlouhým chvostem Dlouhý ocas a nádherné opeření ve spojení s elegantní chůzí, přesně takto působí slepičky fénixky.

ČÍST CELÉ


6 bodů, díky kterým udržíte slepice v čistotě a zdraví


6 bodů, díky kterým udržíte slepice v čistotě a zdraví Proč není radno podceňovat hygienu a obecnou čistotu ve slepičím výběhu? A v čem se skrývá další plíživé nebezpečí, které slepice může z ničeho nic zasáhnout?

ČÍST CELÉ


Bažant obecný: švihák z dalekých krajů v našich lesích


Bažant obecný: švihák z dalekých krajů v našich lesích Naše příroda uctívá mnoho druhů ptáků, které u nás nejsou původní, a přesto se zde dobře aklimatizovala. Do tohoto druhu řadíme právě i bažanta obecného.

ČÍST CELÉ


Jak na výrobu krmítka pro slepice


Jak na výrobu krmítka pro slepice Jedete na dovolenou nebo jen máte málo času kvůli jiným povinnostem? Potřebujete tedy zajistit na pár dní krmení pro slípky. Zde je pár našich slepičích vychytávek.

ČÍST CELÉ


Orlovka: dlouhonohá slepice s duší bojovnice


Orlovka: dlouhonohá slepice s duší bojovnice Znáte slepici orlovku? Plemeno s dvojím užitkem a bojovným duchem dohromady.

ČÍST CELÉ


Radosti a strasti v sexuálním životě kura domácího


Radosti a strasti v sexuálním životě kura domácího Nedivte se, i slepice a kohout má svůj sexuální život, stejně tak jako člověk. Není to žádné tabu. A pokud vás láká dozvědět se o více, tak prosím.

ČÍST CELÉ


5 věcí, díky kterým si slepice zamilujete


5 věcí, díky kterým si slepice zamilujete Pokud si myslíte, že slepice je hloupé zvíře, protože má malý mozek, jste na velkém omylu. Přečtěte si více a slepice budete milovat.

ČÍST CELÉ


Slepice černá jako uhel. Nejen od zobáku k pařátům


Slepice černá jako uhel. Nejen od zobáku k pařátům Chcete potěšit náruživého posluchače black metalu tím, že mu koupíte novou slípku? Kupte mu Cemanku, slepici černou jako uhel, a trefíte se do černého.

ČÍST CELÉ


5 přesvědčivých důvodů, proč si zamilujete sebritky


5 přesvědčivých důvodů, proč si zamilujete sebritky Znáte sebritky? V České republice nepatří zrovna mezi ta nejznámější plemena. I když se tato skutečnost postupně mění.

ČÍST CELÉ


Nadešel podzim aneb i slepička potřebuje nový kabátek


Nadešel podzim aneb i slepička potřebuje nový kabátek Každá žena potřebuje s příchodem podzimu nový kabát. Stejně tak je tomu i u slepice. Během tohoto období nastává čas přepeřování. Na scénu tedy přichází přeměna slepičky.

ČÍST CELÉ


Pomůcky pro drůbež aneb posuňtě svůj chov na lepší level


Pomůcky pro drůbež aneb posuňtě svůj chov na lepší level Ať už jste malochovatel či velká drůbežárna jistě oceníte pomůcky, které vám zpříjemní chov vašich slípeček. Budete tak mít váš chov neustále čistý a pod kontrolou.

ČÍST CELÉ


Seznamte se důvěrně s anatomií vašich slepic


Seznamte se důvěrně s anatomií vašich slepic Věděli jste, že tělo vaší slípečky je dokonale propracovaná soustava? Vše je právě na takovém místě, na kterém má být.

ČÍST CELÉ


Luptouš slepičí: malý trýznitel ve slepičím peří


Luptouš slepičí: malý trýznitel ve slepičím peří Vši rozhodně nepatří k vítaným hostům u lidí ani u zvířat. Jakmile maminka zjistí, že se její blonďatá princezna nápadně často drbe ve vlasech, je zle a raději honem rychle běží do lékárny. Tento parazit netrápí ale jenom lidi. Své si s ním užije i třeba taková slepice neboli kur domácí.

ČÍST CELÉ


Dějiny kura domácího aneb posvátná slepice


Dějiny kura domácího aneb posvátná slepice Možná se to zdá až nepředstavitelné, ale kur domácí patří už od starověku k nejdůležitějším hospodářským zvířatům. Dnes je tento druh nejpočetnější a nejrozšířenější mezi chovateli po celé zeměkouli.

ČÍST CELÉ


Nejčastější (ne)pravdy a mýty o slepicích


Nejčastější (ne)pravdy a mýty o slepicích Jedna paní povídala....Slepice je tak hloupé zvíře, že bych nikdy žádné slepice nechtěla. Na zahradě dělají svinčík a ochočit se nedají.

ČÍST CELÉ


Slepičí trus jako dokonalé hnojivo


Slepičí trus jako dokonalé hnojivo Běhá vám po dvorku hejno slepic a všude, kam se podíváte nacházíte slepičí lejna? Naučíme vás slepičince zužitkovat.

ČÍST CELÉ


Když slepice uhyne


Když slepice uhyne Existují plemena slepic, které „se drží“ i deset let. Jedno je ale jisté, odejít na onen svět musí jednou každá.

ČÍST CELÉ


Slepičí les aneb i slepice může žít na stromě


Slepičí les aneb i slepice může žít na stromě Viděli jste někdy strom obsypaný slepicemi? V dnešní době zatím naprosto neuvěřitelná věc, která se ovšem časem stane základní záležitostí při chovu slepic.

ČÍST CELÉ


SALMONELA: strašák všech chovatelů slepic


SALMONELA: strašák všech chovatelů slepic Salmonelózy představují akutní, ale i chronické onemocnění drůbežích střev.

ČÍST CELÉ


Klování aneb slepičí kanibalismus


Klování aneb slepičí kanibalismus Pozorujete u vašeho chovu slepic menší hašteření, vzájemné oklovávání nebo dokonce holé krky?

ČÍST CELÉ


ISABROWN: slepice se kuřici rozhodně nevyrovná


ISABROWN: slepice se kuřici rozhodně nevyrovná Znáte dobře pojem vynešená slípka a mladá kuřice těsně před snáškou?

ČÍST CELÉ


5 potravin, kterými u vašich slepic rozhodně zabodujete


5 potravin, kterými u vašich slepic rozhodně zabodujete Vymaňte slepice ze stereotypní potravy. Nabídněte jim laskominu, která zvýší jejich snášku.

ČÍST CELÉ


Chovejte francouzské elegánky v podobě kachny ruánské


Chovejte francouzské elegánky v podobě kachny ruánské Ruánky silně připomínají svým vzhledem kachnu divokou, ze které bylo toto plemeno ve Francii v 19. stol. vyšlechtěno.

ČÍST CELÉ


Brakelky - černooké nadprůměrné nosnice


Brakelky - černooké nadprůměrné nosnice I když se u nás brakelky chovají málokde, padnou vám do oka. Tyto výborné nosnice patří k nejstarším plemenům domácích slepic a pochází z Belgie. V jejich rodokmenu najdeme i belgické kampinky, o kterých se nám dochovaly písemné zmínky už z 15. století. Černooké milovnice hrabání v kompostu vám snesou ročně až 180 vajíček.

ČÍST CELÉ


Kohoutí zápasy – cizokrajná krvavá kratochvíle


Kohoutí zápasy – cizokrajná krvavá kratochvíle Dva kohouti na jednom smetišti nedělají dobrotu. Obvykle si pořádně dají do zobáku. A toho kdysi dávno naši prapředci využili. Kohoutí zápasy se z Asie rychle rozšířily na další kontinenty a tak se ke slepičím přednostem v podobě vajec a masa přidala také dávka adrenalinu z kohoutích soubojů.

ČÍST CELÉ


Vápenka - onemocnění běháků, nad kterým můžete vyhrát


Vápenka - onemocnění běháků, nad kterým můžete vyhrát Nepříjemné onemocnění běháků, které postihuje především starší jedince hrabavé drůbeže, způsobuje roztoč zvaný zákožka. Líbí se mu mezi šupinami kůže, kde vrtá chodbičky v živé části běháku. Způsobuje tak krvácení a zánět. Při zanedbání léčby může slepice přestat chodit a negativně to ovlivní její snášku. Jak s vápenkou zatočit?

ČÍST CELÉ


Slepičí predátoři, kteří vám vybílí kurník raz dva


Slepičí predátoři, kteří vám vybílí kurník raz dva Jako správný chovatel si určitě přejete ochránit vaše slepičí holky před každým nebezpečím. Není nic smutnějšího, než se při zahánění slepic nedopočítat toho správného čísla, nebo nedej bože najít v kurníku slepičí mrtvolku. Kdo jsou vaši úhlavní nepřátelé? Poznejte taktiku slepičích predátorů a zvyšte své šance na dokonalou ochranu vašich slepiček.

ČÍST CELÉ


Co vám přinese chov pštrosa?


Co vám přinese chov pštrosa? Chtěli byste konečně pořádně velká vajíčka? Nejlépe tak kolem 1,5 kg? Pokud doma máte minimálně 1000 m2 volného místa, můžete si je dopřát. Začněte chovat pštrosy dvouprsté. Kromě velkého výběhu od vás tento běhavý pták nic moc dalšího potřebovat nebude.

ČÍST CELÉ


Jak se přepeřují kachny


Jak se přepeřují kachny Na proces podzimního přepeřování si chovatelé slepiček museli zvyknout. Je nezbytný, aby slípky byly v novém kabátku připraveny na pokles venkovních teplot. A co kachny? Prochází přepeřováním taky?

ČÍST CELÉ


Zlatá kropenka: český poklad mezi plemeny slepic


Zlatá kropenka: český poklad mezi plemeny slepic Hledáte ideální plemeno pro volný velký výběh, které se o sebe dokáže postarat téměř samo, hezky snáší a navíc je otužilé a připravené do našich klimatických podmínek? Máme pro vás tu pravou slepici a ani pro ni nemusíte daleko. Česká slepice zlatě kropenatá, lidově češka, předčí vaše očekávání.

ČÍST CELÉ


Nášlapné krmítko vám ušetří čas i peníze


Nášlapné krmítko vám ušetří čas i peníze Slepičí samoobsluha v podobě automatického krmítka vás může ochránit před návštěvami jiných opeřenců nebo hlodavců. Ušetří vám také peníze za vyhrabané zrní z misek. A navíc díky zásobníku můžete na pár dní pustit dosypávání krmiva z hlavy.

ČÍST CELÉ


Jak zatočit se čmelíkem kuřím


Jak zatočit se čmelíkem kuřím Najít čmelíka kuřího v kurníku je pro chovatele špatné znamení. Čmelíci jsou velmi agresivní roztoči, kteří z vašich spících slepic vysají krev jako upíři. Bohužel česnekem je neodpudíte. Boj s čmelíky je nelehký běh na dlouhou trať. Ale víme, jak na ně!

ČÍST CELÉ


Česká husa - perla mezi vodní drůbeží


Česká husa - perla mezi vodní drůbeží České husy vás potěší svou nenáročností. Stačí jim den na travnaté pastvě, trocha zrní navečer, skromný husník a přístup k vodě. Dlouhým šlechtěním si získaly otužilost nezbytnou v našich chladnějších podmínkách, takže je můžete vypustit ven i v mrazu. A v sezení na vejcích a vyvádění housátek jsou české husy zkrátka nepřekonatelné.

ČÍST CELÉ


Potřebují vaše slepice zastřihnout křídla?


Potřebují vaše slepice zastřihnout křídla? Schopnost popoletět a překonat překážky zvídavé slepičky rády používají, když mají pocit, že za plotem je tráva zelenější. Jestli už vás nebaví chodit si pro vaše holky pravidelně k sousedům, zamyslete se nad zastřižením křidélek. Není to nic bolestivého a při správném postupu se vyvarujete i zvýšeného stresu.

ČÍST CELÉ


Japonka: krátkonohá slepice s dlouhou historií


Japonka: krátkonohá slepice s dlouhou historií Na japonkách vás budou fascinovat krátké holeně a běháky. Do Evropy se toto krátkonohé plemeno slepic dostalo v 16. století, ale jeho historie sahá mnohem dál.

ČÍST CELÉ


7 bylinek, které si vaše slepice zamilují


7 bylinek, které si vaše slepice zamilují Byliny využijete hlavně pro zpestření slepičí stavy. Případně jako blahodárnou medicínu v nesnázích.

ČÍST CELÉ


Kuchejte drůbež jako profesionál díky několika krokům


Kuchejte drůbež jako profesionál díky několika krokům Vykuchání slepice se stává rychlým procesem, pokud víte jak na to.

ČÍST CELÉ


4 způsoby, jak zabezpečit slepice


4 způsoby, jak zabezpečit slepice Ohlídejte vaše slípky před nenechavou škodnou, která vám krade vajíčka, ohrožuje bujné zdraví slepic.

ČÍST CELÉ


Záhadná trávicí soustava drůbeže


Záhadná trávicí soustava drůbeže Všimli jste si někdy slepičího uždibování a vyzobávání potravy? Je to proto, že slepice nemají zuby. Jak ale žvýkají své jídlo a jak ho potom jejich tělo zpracovává?

ČÍST CELÉ


Kohoutí kokrhání pod vědeckým drobnohledem


Kohoutí kokrhání pod vědeckým drobnohledem Jaké faktory ovlivňují kohoutí kokrhání... a zakokrhal by vůbec kohout, kdyby nad jeho hlavou nevycházelo slunce?

ČÍST CELÉ


Připravte se na výstavu drůbeže


Připravte se na výstavu drůbeže Pokud jste zkušeným chovatelem a máte doma nějakou tu slepičí krasavici, můžete se poohlédnout po výstavě drůbeže.

ČÍST CELÉ


Plemena slepic k masnému využití


Plemena slepic k masnému využití Masná plemena slepic neboli jatečná, bývají šlechtěna k následnému zpracování na maso. Vyznačují se větší hmotností a rychlým příbytkem na váze.

ČÍST CELÉ


Chov veškeré drůbeže pohromadě? Jděte do toho!


Chov veškeré drůbeže pohromadě? Jděte do toho! Chov veškeré drůbeže pohromadě vám přinese mnoho užitku. Musíte však pamatovat na několik věcí...

ČÍST CELÉ


Co všechno zastanou končetiny slípek


Co všechno zastanou končetiny slípek Anatomie a základní funkce slepičích nohou aneb co bystě měli vědět o končetinách slípek.

ČÍST CELÉ


Slepičářův světoběžník #8: Vejce napadená pesticidy


Slepičářův světoběžník #8: Vejce napadená pesticidy Více než aktuální je zpráva otřásající především Nizozemím a Belgií.

ČÍST CELÉ


Rozmlouvání se slepicemi jako blahodárná medicína


Rozmlouvání se slepicemi jako blahodárná medicína Komunikujte s vašimi slepicemi. Přináší to kýžené chovatelské ovoce.

ČÍST CELÉ


Usnadněte si první kroky při chovu slepic


Usnadněte si první kroky při chovu slepic Začít s chovem slípek nemusí představovat úplný med. Vyžaduje spoustu přípravy a plánování.

ČÍST CELÉ


Slepice ve městě? I chov na malém prostoru může nést ovoce


Slepice ve městě? I chov na malém prostoru může nést ovoce Rádi byste si pochutnávali na domácích vajíčkách? Pořiďte si slípky, lze je chovat i na menším prostoru.

ČÍST CELÉ


Poraďte si levou zadní se zastřihováním slepičích drápů


Poraďte si levou zadní se zastřihováním slepičích drápů Pokud si slepice nejsou schopné obrousit drápy během růstu, musíte jim se zakrácením pomoci.

ČÍST CELÉ


Fríské slepice: holandské slepice lehkého typu


Fríské slepice: holandské slepice lehkého typu Fríské slepice vám ozvláštní každý prostor, do kterého je umístíte a navíc vám snesou hromadu bílých vajíček.

ČÍST CELÉ


Vyberte si toho pravého kohouta


Vyberte si toho pravého kohouta Jak vybrat správně kohouta? Nejdříve si ujasněte, co od něj požadujete a pak sáhněte po správném plemeni.

ČÍST CELÉ


Najděte konečně vhodnou slepičí chůvu v čase dovolených


Najděte konečně vhodnou slepičí chůvu v čase dovolených Odjet nebo neodjet od slepiček… A komu je v případě vzájemné odluky svěřit? A na co všechno si dát pozor?

ČÍST CELÉ


Rychlý přehled historie krůt: od Aztéků po současnost


Rychlý přehled historie krůt: od Aztéků po současnost Krůty sehrály v minulosti důležitou roli a dodnes si například v Americe drží významnou pozici, co se kulturního dědictví země týče.

ČÍST CELÉ


Průvodce chovem hus pro začátečníky


Průvodce chovem hus pro začátečníky Víte, co musíte zajistit husám, aby byly spokojené? Případně na co si dát při jejich chovu pozor?

ČÍST CELÉ


DIY: Vytvořte si farmu na moučné červy


DIY: Vytvořte si farmu na moučné červy Každý vášnivý chovatel slípek by měl svým holkám pořídit malou farmu moučných červů. Ptáte se proč?

ČÍST CELÉ


Brahmánky: něžní obři s rozvětveným rodokmenem


Brahmánky: něžní obři s rozvětveným rodokmenem Další ze slepičích plemen, které nezaskočí ani tropické teploty. Častokrát přezdívané jako královským plemenem mezi slepicemi.

ČÍST CELÉ


Krmit či nekrmit slepice zbytky?


Krmit či nekrmit slepice zbytky? Krmit zbytky lze, záleží jakými a v jakém stavu. Při servírování zbylých potravin musíte dodržet několik zásad.

ČÍST CELÉ


Slepičářův světoběžník #7: Slepice, tvor inteligentní


Slepičářův světoběžník #7: Slepice, tvor inteligentní Slepice nejspíš nedají mnoha vědcům spát a tak se vrhli do dalšího výzkumu týkajícího se slepičí inteligence.

ČÍST CELÉ


Koroptev límcová (fokienská): vděčná společnice chovatelů


Koroptev límcová (fokienská): vděčná společnice chovatelů Stále oblíbenější a oblíbenější zpestření voliér českých chovatelů.

ČÍST CELÉ


Poznejte vajíčka ostatní drůbeže a specifikace jejich snášky


Poznejte vajíčka ostatní drůbeže a specifikace jejich snášky Nejen slepičími vajíčky je člověk živ. Husa, kachna, krůta, perlička… Veškerá drůbež snáší vajíčka, která stojí za to poznat.

ČÍST CELÉ


Poprvé venku… kdy nastává ten pravý čas pro kuřata?


Poprvé venku… kdy nastává ten pravý čas pro kuřata? Kdy vypustit v letním období kuřátka poprvé ven, jak postupovat a hlavně, na co si dát pozor?

ČÍST CELÉ


Přehled užitkových typů hus a základních plemen


Přehled užitkových typů hus a základních plemen Není husa jako husa. Záleží na tom, co od ní očekáváte… maso, vejce?

ČÍST CELÉ


Okuste rozmanitost krůtího masa


Okuste rozmanitost krůtího masa Krůtí maso patří mezi oblíbené lahůdky a oblíbené oživení jídelníčku díky nepřeberným variacím zpracování.

ČÍST CELÉ


Hempšírky: měděné krásky s nadprůměrnou snáškou


Hempšírky: měděné krásky s nadprůměrnou snáškou Slípky s kombinovanou užitkovostí, které dobře snáší tropické teploty. Potěší vás svou bohatou snáškou.

ČÍST CELÉ


Slepičí traktor: k čemu slouží a proč ho používat?


Slepičí traktor: k čemu slouží a proč ho používat? Že jste výraz slepičí traktor v životě neslyšeli? Nevadí. Čtěte dál a zjistíte jeho nezměrný užitek pro vaše slípky.

ČÍST CELÉ


Rozpoznejte včas příznaky tepelného stresu u drůbeže


Rozpoznejte včas příznaky tepelného stresu u drůbeže Vedro trápí slípky stejně jako nás. Slepice se na rozdíl od nás nemohou shodit svůj péřový kabát a užívat si chládku.

ČÍST CELÉ


Plemena slepic, která dobře snáší horké počasí


Plemena slepic, která dobře snáší horké počasí Výtečné nosnice, kterým se dobře daří i v horkém počasí. Zpravidla dobře snášejí i mrazy a časté výkyvy teplot.

ČÍST CELÉ


9 tipů, jak se postarat o slepice v horkém počasí – II. část


9 tipů, jak se postarat o slepice v horkém počasí – II. část Léto přináší chovatelům drůbeže řadu starostí navíc. Nepodceňujte horké počasí a věnujte extra péči svým slepičím dámám.

ČÍST CELÉ


9 tipů, jak se postarat o slepice v horkém počasí – I. část


9 tipů, jak se postarat o slepice v horkém počasí – I. část Vedro doma, vedro venku a co hůř, vedro i v kurníku… Co s tím?

ČÍST CELÉ


Vyberte si tu pravou podložku do snáškových hnízd


Vyberte si tu pravou podložku do snáškových hnízd Podložka a podestýlka. Ve slepičím světě dva různé pojmy. Po dnešku v nich budete mít jasno…

ČÍST CELÉ


Slepičářův světoběžník #6: Zdraví drůbeže v čase budoucím


Slepičářův světoběžník #6: Zdraví drůbeže v čase budoucím Jaké předpovídají odborníci drůbeži zdraví? A jaké choroby budou zachvacovat drůbežárny?

ČÍST CELÉ


Mokré peří u kachen: problém nebo běžný stav?


Mokré peří u kachen: problém nebo běžný stav? Mokré peří? Co to je za otázku? Možná se ptáte. U kachen je přece mokré peří normální. Možná tvrdíte. My zase, že není…

ČÍST CELÉ


Faverolky: pomilování hodné slípky s francouzskou elegancí


Faverolky: pomilování hodné slípky s francouzskou elegancí Chov faverolek je čirá koncentrace štěstí. Slípky vás potěší svých charakterem, vzhledem i užitkovostí.

ČÍST CELÉ


Záhady a taje slepičího čichu


Záhady a taje slepičího čichu Jak funguje slepičí „nos“? Je její čich vytříbenější než ten lidský, nebo za člověkem pokulhává?

ČÍST CELÉ


Co ovlivňuje barvu skořápky vajec


Co ovlivňuje barvu skořápky vajec Jistě jste si všimli, že slepičí vajíčka mohou mít různé barvy skořápek. Co na tento fakt má vliv?

ČÍST CELÉ


Kriticky ohrožená plemena slepic - část II.


Kriticky ohrožená plemena slepic - část II. Další z řad kriticky ohrožených plemenech slepic. Tentokrát se podíváme na bojovnice, honosné sumatranky a mnohé další.

ČÍST CELÉ


Kriticky ohrožená plemena slepic - část I.


Kriticky ohrožená plemena slepic - část I. Na světě existuje několik plemen slepic, které spadají do kategorie kriticky ohrožené. A jejich chov je podporován řadou neziskových organizací.

ČÍST CELÉ


Slepičářův světoběžník #5: České drůbežárny pod útlakem


Slepičářův světoběžník #5: České drůbežárny pod útlakem Polská produkce neustále utlačuje levnou výrobou vajíček české drůbežárny, které se díky tomu potýkají s existenčními problémy.

ČÍST CELÉ


Dehydratace - skrytá hrozba pro drůbež


Dehydratace - skrytá hrozba pro drůbež Nedostatek vody může být pro slípky skutečně smrtící. Není radno si v této oblasti zahrávat.

ČÍST CELÉ


Krvavé skvrnky na žloutku vajíčka


Krvavé skvrnky na žloutku vajíčka Už se vám stalo, že jste rozbili čerstvé vajíčko a našli jste v něm jednu nebo dvě krvavé skvrnky, které působily jako smítka?

ČÍST CELÉ


Malajky: pravé bojové plemeno slepic


Malajky: pravé bojové plemeno slepic Malajky patří mezi typické zástupkyně skupiny bojových plemen.

ČÍST CELÉ


Napájejte a krmte své krůty jako zkušený chovatel


Napájejte a krmte své krůty jako zkušený chovatel Přestože jsou krůty na potravu náročnější než slepice, nemusíte se chovu krůt bát. Stačí se řídit několika radami.

ČÍST CELÉ


Napájejte snadno slepice díky několika pomocníkům


Napájejte snadno slepice díky několika pomocníkům Praktické napáječky umí chovatelům usnadnit život a péči o milované slípky a další drůbeží druhy, které pobíhají po dvorku.

ČÍST CELÉ


Nejslavnější slepice světa


Nejslavnější slepice světa Ano, i slepice se může proslavit. Dnes už vcelku běžná věc. Ale znáte tu vůbec nejslavnější…

ČÍST CELÉ


Slepičářův světoběžník #4: Čeští chovatelé na světové špičce


Slepičářův světoběžník #4: Čeští chovatelé na světové špičce Čeští chovatelé si dlouhodobě drží přední místo mezinárodního chovatelského žebříčku.

ČÍST CELÉ


Trpasličí vejce: proč je slepice snáší a co znamenají


Trpasličí vejce: proč je slepice snáší a co znamenají Čarodějné vejce, kohoutí vejce, trpasličí případně vílí vejce. Co si pod tímto označením představit?

ČÍST CELÉ


Kachnička mandarínská: kachní kráska se schopností lovu myší


Kachnička mandarínská: kachní kráska se schopností lovu myší Tyto krasotinky odjakživa patřily k pýše mnoha evropských zámků, jejichž zahrady obývaly. Dnes se rozšiřuje jejich chov i na našich méně honosných zahradách.

ČÍST CELÉ


Nejen rostlinnou stravou je slepice živa


Nejen rostlinnou stravou je slepice živa Slepice, tvor všežravý, potřebuje k dobrému prospívání občas nějakou tu stravu živočišného původu.

ČÍST CELÉ


Slepičářův světoběžník #3: Brazilská kauza s drůbežím masem


Slepičářův světoběžník #3: Brazilská kauza s drůbežím masem V dubnu světem otřásla kauza týkající se vývozu zkaženého masa z brazilských zpracovatelských závodů.

ČÍST CELÉ


DIY: Udělejte slepicím podomácku elektrolyty


DIY: Udělejte slepicím podomácku elektrolyty Elektrolyty patří mezi základní výbavu první pomoci pro slepice. Můžete si je vyrobit, že snadno dostupných ingrediencí.

ČÍST CELÉ


Zamezte šikaně slepic


Zamezte šikaně slepic Šikana mezi slepicemi umí pěkně znepříjemnit chovatelskou idylu. Naučte se jí předcházet.

ČÍST CELÉ


Umí slepice létat?


Umí slepice létat? Umí, neumí... zkušení chovatelé jistě sami vědí odpověď na tuto otázku. Pojďme si jí společně rozkrýt.

ČÍST CELÉ


Obohaťte výběhy kachnami nebo husami


Obohaťte výběhy kachnami nebo husami Chov kachen a hus zpříjemňuje chovatelský stereotyp, který po čase zažíváte se svými slípkami.

ČÍST CELÉ


Slepičářův světoběžník #2: Arsenik v krmivech drůbeže


Slepičářův světoběžník #2: Arsenik v krmivech drůbeže Na světlo světa se dostala zpráva, která způsobuje neklid v srdcích všech konzumentů drůbežího masa. Arsenik v krmivech drůbeže škodí více, než se předpokládalo.

ČÍST CELÉ


Sulmtálky: ohrožené plemeno výtečných nosnic


Sulmtálky: ohrožené plemeno výtečných nosnic Slípky nerady sedí na vajíčka, proto se jejich chov stává náročnější. A patří mezi ohrožené druhy.

ČÍST CELÉ


Hlava a krk slepic pod drobnohledem


Hlava a krk slepic pod drobnohledem Stavba lebky, kožní výrůstky (z nich hlavně hřeben) utváření unikátní vzhled každé ze slepiček.

ČÍST CELÉ


Vyberte si to pravé plemeno krůt – část II.


Vyberte si to pravé plemeno krůt – část II. Přinášíme vám druhý díl průvodce plemeny krůt, které můžou na svých pozemcích chovat malochovatelé.

ČÍST CELÉ


Vyberte si to pravé plemeno krůt - část I.


Vyberte si to pravé plemeno krůt - část I. Jste malochovatel a nevíte, které plemeno krůt vybrat k chovu? Udělejte si před jejich pořízením širší přehled.

ČÍST CELÉ


Markova choroba: plíživý zabiják slepic


Markova choroba: plíživý zabiják slepic Markovu chorobu přenáší volně žijící ptáci a pro vaše neočkované slepičky může být doslova zdrcující.

ČÍST CELÉ


Slepičářův světoběžník #1: Faktory ovlivňující nákup drůbeže


Slepičářův světoběžník #1: Faktory ovlivňující nákup drůbeže Nová studie ukázala, jaké faktory ovlivňují nákup drůbežích produktů. Cenu a množství tuku v produktu nahradily jiné alternativy.

ČÍST CELÉ


Získejte si slepičí srdce díky zdravým pamlskům


Získejte si slepičí srdce díky zdravým pamlskům Neodměňujte svoje holky ledasčím od svého stolu. Vybírejte plnohodnotné potraviny.

ČÍST CELÉ


Co s kohoutem, který útočí na lidi?


Co s kohoutem, který útočí na lidi? Proč na vás kohout útočí? Nebo na ostatní, kteří navštíví jeho „bojovou arénu“?

ČÍST CELÉ


Potřebují vaše slepice odčervit?


Potřebují vaše slepice odčervit? Jak často byste měli vaše slípky odčervovat? A kdy nastává ten správný čas?

ČÍST CELÉ


Doběhněte běžce indického, kachnu z exotických dálek


Doběhněte běžce indického, kachnu z exotických dálek Indický běžec? O kom je tu řeč? Přeci o kachně. Plemenu, které již od počátku přitahovalo zraky široké veřejnosti.

ČÍST CELÉ


Pro/proti volného travnatého výběhu pro slepice


Pro/proti volného travnatého výběhu pro slepice Volný výběh pokrytý travou přináší slípkám řadu benefitů, ze kterých vytěžíte košíky kvalitních vajíček s nádherně žlutými žloutky.

ČÍST CELÉ


Znáte slepice s věčným rozcuchem? Kadeřavé slepice


Znáte slepice s věčným rozcuchem? Kadeřavé slepice Roztomile rozcuchané slípky díky geneticky zmutovanému peří si nacházejí oblibu u mnoha nadšených chovatelů, kteří chtějí svou zahradu obohatit netradiční krásou.

ČÍST CELÉ


Víc, než byste chtěli vědět o slepičím peří


Víc, než byste chtěli vědět o slepičím peří Slípka na svém těle nosí hned řadu různých per, které se rapidně odlišují. Jak ve vzhledu, tak ve své anatomii.

ČÍST CELÉ


Graciézní satyr: druh na pokraji vyhynutí


Graciézní satyr: druh na pokraji vyhynutí Bažantovitý pták, který se běžně řadí mezi drůbež, se původně hojně vyskytoval v přírodě. Dnes drobní chovatelé napomáhají zachránit tento druh před vyhynutím.

ČÍST CELÉ


Budoucnost kuřecího masa: rychlokvašky už neletí


Budoucnost kuřecího masa: rychlokvašky už neletí Pěkně pomalu rostlé kuře = blízká budoucnost masového chovu slepic. 47denním kuřatům na pultech odzvonilo.

ČÍST CELÉ


Jak snížit výskyt létavého hmyzu kolem kurníku


Jak snížit výskyt létavého hmyzu kolem kurníku Teplé dny jsou symbolem otravných much a komárů. Létavý hmyz obtěžuje slepice stejně jako nás. Snižte jejich výskyt kolem slepičího obydlí.

ČÍST CELÉ


Proč je voda základem slepičího bytí?


Proč je voda základem slepičího bytí? Voda tvoří základ nejen našeho bytí, ale i toho slepičího. Zlepšuje jejich kvalitu života a stává se jeho bezprostřední součástí.

ČÍST CELÉ


Vejce před Velikonocemi podražila nejvíce od roku 2012


Vejce před Velikonocemi podražila nejvíce od roku 2012 Kvůli vajíčkům si před letošními Velikonocemi sáhnete hlouběji do kapsy. Ušetří ti, co svou celoroční péči věnují svému hejnu slípek.

ČÍST CELÉ


Vyzkoušejte přírodní cestu barvení vajíček


Vyzkoušejte přírodní cestu barvení vajíček Velikonoce za dveřmi. Už jste letos přemýšleli, jak si obarvíte svá vejce? Zkuste to přírodní cestou.

ČÍST CELÉ


8 fascinujících skutečností o slepicích


8 fascinujících skutečností o slepicích Díky několika bodům lépe proniknete do slepičí duše a poznáte, co by se asi tak mohlo odehrávat ve slepičím mozečku.

ČÍST CELÉ


Netradiční způsob skladování vajec. Zmrazte je!


Netradiční způsob skladování vajec. Zmrazte je! Vyzkoušejte netradiční způsob skladování vajíček. Jistě se vám hned po první zkušenosti tato metoda zalíbí.

ČÍST CELÉ


Araukana: velikonoční slepice s netradičními vajíčky


Araukana: velikonoční slepice s netradičními vajíčky Další z řady speciálních plemen slepiček, zaujmou vás netradičním opeřením, které jim vytváří na hlavě vousky.

ČÍST CELÉ


Vytáhněte účinné zbraně proti parazitům


Vytáhněte účinné zbraně proti parazitům Jaká preventivní opatření vytáhnout proti parazitickým záškodníkům? A lze jejich příval nějak ovlivnit?

ČÍST CELÉ


Jak vycvičit slepice na zavolání


Jak vycvičit slepice na zavolání Cvičení slepic nemusí být pouze jakýsi rozmar chovatelů slepiček, můžete ho shledat jako velmi užitečnou záležitost.

ČÍST CELÉ


Nejčastější příčiny předčasného úmrtí kuřátek - část II.


Nejčastější příčiny předčasného úmrtí kuřátek - část II. Podívejte si i na další okolnosti, na které si jako odchovávatel kuřecí drobotiny musíte dát pozor.

ČÍST CELÉ


Nejčastější příčiny předčasného úmrtí kuřátek - část I.


Nejčastější příčiny předčasného úmrtí kuřátek - část I. Líhnutí a odchov vlastních kuřátek si vždy nese nějaká rizika. Přečtěte si o nich a buďte připraveni.

ČÍST CELÉ


Produkce peří: k čemu slouží a jak se peří využívá


Produkce peří: k čemu slouží a jak se peří využívá V dnešní době vyvstává jak upotřebit hromady peří, které nelze použít v textilním průmyslu.

ČÍST CELÉ


Úloha vajec v dobách minulých, aneb jak vznikala kraslice


Úloha vajec v dobách minulých, aneb jak vznikala kraslice Jak vzniklo označení kraslice a co znamenalo vajíčko pro naše předky?

ČÍST CELÉ


Generální prohlídka slepičího zdraví – část II.


Generální prohlídka slepičího zdraví – část II. A pokračujeme v generální prohlídce našich holek. Minule jsme skončili u očí, takže pokračujeme peřím.

ČÍST CELÉ


Generální prohlídka slepičího zdraví – část I.


Generální prohlídka slepičího zdraví – část I. S přicházejícím jarem by to chtělo důkladně prohlédnout i vaše slepičí holky. Co vy na to?

ČÍST CELÉ


Husa landeská: nekejhavá husa s výtečnou zmasilostí


Husa landeská: nekejhavá husa s výtečnou zmasilostí Chcete si užít pořádnou pečínku a vyžíváte se v husích paštikách? Pak je pro vás landeska ta pravá.

ČÍST CELÉ


Tipy pro úspěšné vychování kachňat od líhně do výběhu


Tipy pro úspěšné vychování kachňat od líhně do výběhu Stejně jako slepice i kachny mají své speciální požadavky, především v choulostivém mladém věku.

ČÍST CELÉ


Jak z kurníku sbírat čistá vejce


Jak z kurníku sbírat čistá vejce Jaké činnosti podniknout a co si pohlídat, aby se ve vašem košíku objevovali pouze čistá vajíčka.

ČÍST CELÉ


Velsumky: hromada velkých vajec po celý rok


Velsumky: hromada velkých vajec po celý rok Bezvadná nosnice s mimořádnou snůškou i během dlouhých zim.

ČÍST CELÉ


Oplocení jako nedobytné hradby výběhu


Oplocení jako nedobytné hradby výběhu Každé oplocení musí plnit alespoň dva účely. Pro jejich splnění stačí dodržet několik jednoduchých kroků.

ČÍST CELÉ


Příčiny způsobující slepotu u slepic a jak jim předejít


Příčiny způsobující slepotu u slepic a jak jim předejít Vzácné a nepříjemné postižení slepiček, které můžete způsobit zanedbanou péčí.

ČÍST CELÉ


Proč je jaro ideálním časem pro líhnutí kuřat


Proč je jaro ideálním časem pro líhnutí kuřat Jaro přináší po zimě obrodu a dávku životní energie. Líhnutí kuřat se stává právě na jaře nejideálnějším.

ČÍST CELÉ


Když nastane čas i pro vaše slepice aneb jak zabít slepici


Když nastane čas i pro vaše slepice aneb jak zabít slepici Nevyhnutelná záležitost, chcete-li si dopřát slepičí masíčko, nebo je-li slípka nemocná.

ČÍST CELÉ


Péče o slepice v jarním období


Péče o slepice v jarním období Hola, hola jaro volá! A s ním i řada povinností. Jakých?

ČÍST CELÉ


Proč slepice snáší vajíčka s tenkou skořápkou


Proč slepice snáší vajíčka s tenkou skořápkou Pokud ve snáškových hnízdech nacházíte více poškozených vajec, než těch s pevnou, celistvou skořápkou, máte zaděláno na potíže.

ČÍST CELÉ


Problémy narušující postavení slepic v hejnu


Problémy narušující postavení slepic v hejnu Existují situace, které umí dávno zaběhlé poměry v hejnu spolehlivě rozvířit.

ČÍST CELÉ


Poznejte principy fungování hierarchie v hejnu slepic


Poznejte principy fungování hierarchie v hejnu slepic Jak se hierarchie v hejnu utváří a jak celý tento přírodní organismus funguje?

ČÍST CELÉ


Proč se slepice honosí hřebenem?


Proč se slepice honosí hřebenem? Účel slepičího hřebene zůstává i po desetiletích chovu drůbeže pro člověka malou záhadou.

ČÍST CELÉ


Kam až slepičí oko dohlédne...


Kam až slepičí oko dohlédne... Co byste měli (chtěli) vědět o slepičím zraku!

ČÍST CELÉ


Zabavte slepice na celý den díky jednoduchým hračkám


Zabavte slepice na celý den díky jednoduchým hračkám Hračky obohatí slepicím den a zlepší jejich vztahy v hejnu.

ČÍST CELÉ


Neomezujte se v chovu pouze na jedno plemeno slepic


Neomezujte se v chovu pouze na jedno plemeno slepic Jako páni svého stáda, vyzkoušejte rozmanitost chovu více plemen slepiček.

ČÍST CELÉ


Rodajlendky: nosné slepice příhodné pro začáteční chovatele


Rodajlendky: nosné slepice příhodné pro začáteční chovatele Poznejte krásky z Rhode Islandu s mimořádnou snáškou. Slepičky se rády odvděčí i chovatelům, kteří si nejsou jistí v kramflecích.

ČÍST CELÉ


Snadnější chov díky automatickému otevírání/zavírání kurníku


Snadnější chov díky automatickému otevírání/zavírání kurníku Jedna tam, žádná ven. Škodná = žádný problém. Zjistěte, v čem spočívají výhody automatického ovládání dveří kurníku.

ČÍST CELÉ


Postarejte se náležitě o starší slepice


Postarejte se náležitě o starší slepice Slepice po překonání vrcholného věku snášky už stále méně končí na talířích svých chovatelů. Podívejte se, jak o tyto seniorky pečovat?

ČÍST CELÉ


5 typů slepic, které dají velkou snášku i začátečníkům


5 typů slepic, které dají velkou snášku i začátečníkům S těmito slepičkami se velké snášky dočkají, kteří k chovu slepic teprve přičuchávají.

ČÍST CELÉ


10 tipů jak vyhrát válku s predátory


10 tipů jak vyhrát válku s predátory Díky jednoduchým tipům úspěšně ochráníte Vaše slepičí dámy před škodnou.

ČÍST CELÉ


Žerzejští obři: mírumilovní slepičí giganti


Žerzejští obři: mírumilovní slepičí giganti Seznamte se s nejznámějším masným plemenem slepic.

ČÍST CELÉ


Rozlišujte správně malá plemena slepic


Rozlišujte správně malá plemena slepic Označení malá plemena slepic zahrnuje dvě velké skupiny plemen. Víte jaká?

ČÍST CELÉ


Kohout a jeho neodmyslitelné role v hejnu


Kohout a jeho neodmyslitelné role v hejnu Proč je důležité mít v hejnu kohouta a jaké role zastane kromě té rozmnožovací?

ČÍST CELÉ


Poznejte odvrácenou stranu klecového chovu


Poznejte odvrácenou stranu klecového chovu Podívejte se blíže na nejčastější způsob velkochovu nosnic v České republice.

ČÍST CELÉ


Vyznejte se ve zdánlivě nesmyslném značení vajec


Vyznejte se ve zdánlivě nesmyslném značení vajec Nákup vajec se stává čím dál zapeklitější. Orientujte se dle směrodatných kódů na skořápkách.

ČÍST CELÉ


Kohoutek nebo slepička? Jak rozlišit pohlaví u perliček


Kohoutek nebo slepička? Jak rozlišit pohlaví u perliček Pustili jste se do chovu perliček, ale zjistili jste, že obě pohlaví jsou tak nějak stejná?

ČÍST CELÉ


Australka: zářící safír mezi slepicemi


Australka: zářící safír mezi slepicemi Přítulnost, oslnivá krása a vysoká užitkovost. Všechny tyto benefity vám australka ráda bez zištnosti nabídne.

ČÍST CELÉ


Chovejte mularda a dopřejte si pořádnou pečeni


Chovejte mularda a dopřejte si pořádnou pečeni Díky chovu mulardů se masa na vašem pekáči dočkáte už do tří měsíců.

ČÍST CELÉ


Chov křepelek hračkou i pro nezkušené chovatele


Chov křepelek hračkou i pro nezkušené chovatele Pro křepelky je typická nenáročnost a rády se odvděčí vajíčky a masem i začínajícím chovatelům.

ČÍST CELÉ


Ochutnejte lahodné křepelčí masíčko a vajíčka


Ochutnejte lahodné křepelčí masíčko a vajíčka Znáte už tato maličká zvířátka? Jejich vejce a maso Vašim tělům dají pořádnou nálož blahodárných látek.

ČÍST CELÉ


Odhalte tajemství podkladku pro slepice


Odhalte tajemství podkladku pro slepice Zanášejí vám slípky? Naučte je snášet na hnízdo pomocí podkladku.

ČÍST CELÉ


Popelení a jeho důležitost pro zdraví slepic


Popelení a jeho důležitost pro zdraví slepic Proč je pro slepice důležité popelení? A jak by mělo správné popeliště vypadat?

ČÍST CELÉ


Přítulná slepice ISA Brown s mimořádnou snůškou


Přítulná slepice ISA Brown s mimořádnou snůškou Hledáte krotkou a nenáročnou slepici vhodnou i pro začínající chovatele? Která je Vám navíc schopná dát jedno vajíčko denně?

ČÍST CELÉ


Poznejte původ perliček a přizpůsobte jim svou péči


Poznejte původ perliček a přizpůsobte jim svou péči Jak chovat a pečovat o perličky? S velkým výběhem máte u těchto afrických zvířátek vyhráno.

ČÍST CELÉ


Užitkové vlastnosti jedinečné perličky


Užitkové vlastnosti jedinečné perličky Proč si chovatelé tolik oblíbili toto zvláštní zvířátko? Zjistěte to i Vy a nechte se pro jejich chov nadchnout.

ČÍST CELÉ


Chovejte vlastní brojlery a užijte si nefalšovanou chuť masa


Chovejte vlastní brojlery a užijte si nefalšovanou chuť masa Proč chovat vlastní brojlery? Maso z domácí drůbeže je mnohem chutnější než to koupené v obchodních řetězcích.

ČÍST CELÉ


Pelichání u slepic? Přirozená záležitost i náznak nedostatku


Pelichání u slepic? Přirozená záležitost i náznak nedostatku Pelichání slepic nemusí vždy nutně znamenat problémy ve vašem chovu. Kdy je pelichání přirozené a kdy je potřeba věnovat vašemu hejnu větší péči?

ČÍST CELÉ


Pořiďte si mírumilovné a nenáročné slepičky: Wyandotky


Pořiďte si mírumilovné a nenáročné slepičky: Wyandotky Pusťte se do chovu celosvětově oblíbeného plemena slepic. Mají nízký temperament a snesou se v jednom výběhu i s ostatní drůbeží.

ČÍST CELÉ


Jak pečovat o kachny pižmové


Jak pečovat o kachny pižmové Jaké označení tato drůbež nese a proč se u ní tento výraz vůbec používá?

ČÍST CELÉ


Jak odchovávat krůťata


Jak odchovávat krůťata Podařilo se Vám vylíhnout krůťata? Přečtěte si, jak se o mláďátka co nejlépe postarat.

ČÍST CELÉ


Jak chovat kachnu pekingskou


Jak chovat kachnu pekingskou Máte rádi kachní masíčko? Pak musíte mít kachnu pekingskou. Dá Vám jedno z nejlepších.

ČÍST CELÉ


Slepice Sussex s dvojí užitkovostí


Slepice Sussex s dvojí užitkovostí Mírné slepičky s vynikající snáškou a netradičním zbarvením si nachází stálé místo v srdcích chovatelů. Uhrane i Vás?

ČÍST CELÉ


Jak vytvořit snáškové hnízdo pro slepici


Jak vytvořit snáškové hnízdo pro slepici Vytvořením správného snáškového hnízda můžete slepicím zamezit v zanášení.

ČÍST CELÉ


Öko-Tex Standard 100


Öko-Tex Standard 100 Co přesně znamená, když produkt nese označení Öko-Tex Standard 100? A proč bychom takové produkty měli upřednostňovat?

ČÍST CELÉ


Jak vybrat násadová vejce


Jak vybrat násadová vejce Ne každé vejce se hodí k líhnutí drůbeže. Předpisová vejce Vám zvýší úspěšnost při líhnutí.

ČÍST CELÉ


Kdy začínají slepice snášet


Kdy začínají slepice snášet Začátek snášky se odvíjí od typu plemene slepic a od prostředí, ve kterém slepice žijí.

ČÍST CELÉ


Plemena slepic lehkého typu


Plemena slepic lehkého typu Z jakých důvodů je dobré chovat slepice lehkého typu? A je třeba jim speciálně upravit podmínky?

ČÍST CELÉ


Čistokrevné plemeno s vysokou snáškou: Vlašky


Čistokrevné plemeno s vysokou snáškou: Vlašky Rozšířené plemeno slepic, které je oblíbené pro svou barevnou rozmanitost, nenáročnost a vysokou snášku.

ČÍST CELÉ


Z čeho se skládá vejce


Z čeho se skládá vejce Víte, proč byste neměli omývat vejce? Že žloutek má více vrstev? A že tloušťku skořápky můžete ovlivnit i Vy jako chovatel?

ČÍST CELÉ


Jak krmit housata


Jak krmit housata Stravu vhodnou pro dobrý vývoj drůbeže nepředstavuje jen vyvážené složení, ale i správné množství.

ČÍST CELÉ


Jak pečovat o housata


Jak pečovat o housata Ptáte se, jak úspěšně zvládnout odchov housat až po dospělé jedince? Na co všechno je potřebné v jejich péči pamatovat?

ČÍST CELÉ


Proč se nedaří vylíhnutí kuřat


Proč se nedaří vylíhnutí kuřat Zkoušeli jste v líhni líhnout kuřátka a pořád se Vám nedaří, tak jak byste si přáli?

ČÍST CELÉ


Jaké potřeby pořídit drůbeži?


Jaké potřeby pořídit drůbeži? Vaše rozhodnutí padlo. Stanete se nadšeným chovatelem drůbeže. Na jaké potřeby nesmíte ale zapomenout?

ČÍST CELÉ


Jak vytvořit drůbeži správné jezírko


Jak vytvořit drůbeži správné jezírko Zjistili jste, že k chovu kachen neodmyslitelně patří vodní nádrž? Přečtěte si, jak má taková nádrž vypadat, aby drůbeži vyhovovala.

ČÍST CELÉ


Jak správně krmit drůbež


Jak správně krmit drůbež Krmení představuje gró chovatelského úspěchu. Jak drůbež krmit, aby prospívala?

ČÍST CELÉ


Jak chovat krůty


Jak chovat krůty Jste-li vášnivým masařem, pusťte se do chovu krůt. Podívejte se, co všechno krůty potřebují.

ČÍST CELÉ


Jak pečovat o kuřátka


Jak pečovat o kuřátka Podařil se Vám malý chovatelský zázrak a vylíhla se Vám kuřátka? Podívejte se, co všechno budou potřebovat.

ČÍST CELÉ


Jak dlouho vařit vejce


Jak dlouho vařit vejce Dáváte si s oblibou vařené vejce, ale nikdy se Vám nepovede tak, jak ho máte nejraději?

ČÍST CELÉ


Proč jíst vejce?


Proč jíst vejce? Nad tématem, proč jíst vejce a hlavně v jaké míře, vedou už řadu let výživový poradci horké debaty. Kde ale vězí pravda?

ČÍST CELÉ


Jak chovat kachny


Jak chovat kachny Vlastníte-li prostornou zahradu, s chovem kachen neváhejte. Zastanou mnoho práce za Vás.

ČÍST CELÉ


Jak na domácí rozmnožování slepic


Jak na domácí rozmnožování slepic Kvoká Vám slepice a rádi byste toho využili pro rozšíření vlastního chovu? Jak ale správně opečovávat kvočnu?

ČÍST CELÉ


Líhněte kuřata jako ostřílený chovatel drůbeže


Líhněte kuřata jako ostřílený chovatel drůbeže Jste ostříleným chovatelem a rádi byste rozšířili chov vlastními kuřecími přírůstky? Podívejte se jak na to.

ČÍST CELÉ


Co dělat, když slepice požírají vejce


Co dělat, když slepice požírají vejce Ke zlozvyku požírání vajec dospějí slepice snadno. Slepice často požírají vejce z důvodu zanedbané péče.

ČÍST CELÉ


Proč slepice snáší vejce bez skořápky


Proč slepice snáší vejce bez skořápky Stává se Vám, že najdete v hnízdě vajíčko bez skořápky? Přečtěte si proč.

ČÍST CELÉ


Proč se drůbež oštipuje a vytrhává si peří


Proč se drůbež oštipuje a vytrhává si peří Setkali jste se s vyzobáváním peří u Vašich slípek? Tento zlozvyk lze jednoduše odstranit několika triky.

ČÍST CELÉ


Co dělat, když slepice nenesou


Co dělat, když slepice nenesou V minulém článku jste se mohli dozvědět důvody klesající snášky. Dnes si přečtěte, jak na tento neduh vyzrát.

ČÍST CELÉ


Co dělat, když slepice kvokají


Co dělat, když slepice kvokají V minulém článku Kvokání u slepic jste se mohli dozvědět, co tento pojem znamená. Dnes Vám přinášíme informace o tom, co dělat, když slepice kvokají.

ČÍST CELÉ


Kvokání u slepic


Kvokání u slepic Kvokání u slepic by se dalo přirovnat k období březosti u fen. Jak probíhá kvokání a proč slepice kvokají?

ČÍST CELÉ


Plemeno s kombinovanou užitkovostí: Plymutky bílé


Plemeno s kombinovanou užitkovostí: Plymutky bílé Jedno z nejoblíbenějších a nejvíce osvědčených plemen, které se vám odvděčí vysokou užitkovostí se snáškou 180 až 210 vajíček za rok od jedné slepice.

ČÍST CELÉ


Jak vybrat nosné plemeno


Jak vybrat nosné plemeno Chcete mít velké snášky vajíček? Pak si musíte pečlivě rozmyslet, jaké plemeno slepic vybrat, tak aby Vaše přání bylo vyslyšeno.

ČÍST CELÉ


Poznejte zaručeně stáří slepic


Poznejte zaručeně stáří slepic Chystáte se rozšířit své hejno novými přírůstky? Přečtěte si pár rad, které vám pomohou rozeznat věk a vitalitu slepic a nenaletět tak podvodným obchodníkům.

ČÍST CELÉ


Proč slepice nenesou


Proč slepice nenesou Střežíte své slepičky jako oko v hlavě a věnujete jim veškerou možnou péči, ale přesto vám přestaly nést? Podívejte se na nejčastější příčiny.

ČÍST CELÉ


Jaký výběh pro slepice?


Jaký výběh pro slepice? Uvádí se, že spokojená slepice má mít k dispozici minimálně 4 m2 velký výběh. Jaká jsou pravidla a jak by měl vypadat ten ideální?

ČÍST CELÉ


Plemena slepic


Plemena slepic Výběr konkrétního plemene závisí na několika věcech, především pak na tom, co po slepicích požadujeme.

ČÍST CELÉ


Co by měl splňovat kurník


Co by měl splňovat kurník Naše hejno bude také potřebovat pořádný kurník. V ideálním případě by měl být orientovaný na jihovýchod.

ČÍST CELÉ


Chov slepic pro začátečníky


Chov slepic pro začátečníky Láká vás mít na stole vlastní domácí vajíčka? Nevíte jak na to? Nebojte, není to tak složité. Jestliže se chystáte začít chovat slepice, v tomto článku se dozvíte, jak na to.

ČÍST CELÉ


Nejoblíbenější plemeno na světě: Leghornka


Nejoblíbenější plemeno na světě: Leghornka Leghornky patří mezi nejrozšířenější hrabavé plemeno slepic na světě. Pokud jim zajistíte prostorný travnatý výběh, odmění se vám každý rok 200 vajíčky.

ČÍST CELÉ


Potřeby pro chov drůbeže - kurník


Potřeby pro chov drůbeže - kurník Co mít a nemít jako správný majitel drobného chovu? Základem je určitě pořádný kurník.

ČÍST CELÉ


Jak chovat husy


Jak chovat husy Zvažujete možnost chovu hus? Zde je pár rad pro bezproblémový a zdravý domácí chov.

ČÍST CELÉ


Reflexní vesty pro drůbež


Reflexní vesty pro drůbež Že Vás taháme za nos? Ani v nejmenším.

ČÍST CELÉ


Drůbeží onemocnění - část druhá


Drůbeží onemocnění - část druhá Jaké další nemoci mohou postihnout Váš chov?

ČÍST CELÉ


Nemoci drůbeže


Nemoci drůbeže Jaké jsou drůbeží neduhy a jak jim minimálně předcházet?

ČÍST CELÉ


Jak skladovat vejce?


Jak skladovat vejce? Slepičky Vám dělají radost a snáší jako divé. No jo, ale jak správně uchovat vejce, která Vám tak hezky přibývají?

ČÍST CELÉ


Správné krmení slepic


Správné krmení slepic Co dopřát Vašim opeřencům, aby měli vše potřebné?

ČÍST CELÉ


Jak správně chovat slepice


Jak správně chovat slepice Jak postupovat a mít tak spokojený a produktivní chov?

ČÍST CELÉ


Novinky a akce zasíláme zdarma

Postup jak případně zrušit odběr novinek naleznete v každém zaslaném e-mailu.