Košík 0 Kč

  

 

 

 

 

 

 

Příspěvky tagu drůbež v létě

Zpět na všechna témata

Jak vybílit kurník nebo stodolu pro slepice?


Jak vybílit kurník nebo stodolu pro slepice? Už naše prababičky i pradědečkové s úspěchem k dezinfekci kurníku používali vápno, ono také v té době nic jiného nebylo. Jsou ale jeho účinky i dnes tak opěvované a jak takový kurník vůbec vlastně správně vybílit?


ČÍST CELÉPéče o elektrický ohradník nejen v zimě


Péče o elektrický ohradník nejen v zimě Ať je horko nebo chlad, elektrický ohradník to nemá rád. Takže je nutné vědět i to, jak o něj v létě ale i v zimě pečovat, pokud se o chystáte na svůj pozemek umístit. Nechat ho totiž jak se lidově říká, ať si „dělá“ co chce, není dobrým nápadem.


ČÍST CELÉKdyž slepice dostane úpal


Když slepice dostane úpal Všichni zvířata se rádi sluní a rozvalují na slunci, aniž by k tomu potřebovali opalovací krém, ovšem čeho je moc, toho je příliš. Co dělat v případě, kdy vaše slepice dostanou ze sluníčka úpal?


ČÍST CELÉOchrana slepic před horkým sluncem


Ochrana slepic před horkým sluncem Může dostat vaše slepice úpal nebo úžeh se sluníčka třeba jako vaše dítě? Věřte nebo ne, může. Jak slepice před horkým sluncem v létě chránit a jak se dá vytvořit stín na vaší zahradě, když na ní není žádný strom se můžete dočíst v dnešním příspěvku.


ČÍST CELÉKam umístit kurník?


Kam umístit kurník? Možná banální otázka, nicméně velice důležitá. Místo, kde bude stát totiž kurník musí splňovat jistá kritéria, jinak totiž nesplní svůj účel, ani kdyby byl ze zlata.


ČÍST CELÉKlíčíme semínka pro slepice


Klíčíme semínka pro slepice Experimentujete rádi ve svém chovu slepic a chcete holkám zase udělat radost novým a lepším krmivem, než měly doposud? A co takhle zkusit naklíčené obilí, luštěniny, fazole a jiná semínka? Uvidíte, že budete mile překvapeni, ale nejvíce budou potěšeny vaše slepičky.


ČÍST CELÉ3 kroky k čistší vodě pro vaše slepice


3 kroky k čistší vodě pro vaše slepice Už máte dost neustálého kontrolování stavu vody v napáječkám umístěné ve výběhu nebo v kurníku? A co se takhle trochu zamyslet nad tím, jak docílit toho, aby voda v napáječkách vydržela čistá i do druhého dne.


ČÍST CELÉVyrábíme houpačku pro slepice


Vyrábíme houpačku pro slepice I slepice si rády ve výběhu užívají. Koho by přeci pořád jen bavilo dívat se kolem sebe na jiné slepice a trápit se nudou.


ČÍST CELÉKrmení hus v období jara a léta


Krmení hus v období jara a léta Máte prostornou zahradu nebo dostatečně velký výběh posetý trávou? Pak nebudete mít s krmením hus na jaře ani v létě žádný problém.


ČÍST CELÉMá slepice někdy žízeň?


Má slepice někdy žízeň? Neexistuje žádné přesné pravidlo, kolik vody by vaše slepičky měly během dne vypít, ovšem jistá pravidla v napájení drůbeže existují a je třeba se jimi řídit. Jedině tak docílíte toho, že nikdy žízeň mít nebude.


ČÍST CELÉChov a péče o slepice napříč ročními obdobími


Chov a péče o slepice napříč ročními obdobími Jaro, léto, podzim a zima. Jaké roční období máte nejraději? A víte, jaké mají nejraději vaše slepičky? Všechny, pokud se mají pořád stejně dobře.


ČÍST CELÉJak vyrobit jezírko pro kachny?


Jak vyrobit jezírko pro kachny? Kachnu řadíme mezi vodní drůbež, voda bude tedy klíčovým předpokladem k jejich úspěšnému chovu. Víte ovšem, jak ji dostat na váš dvůr?


ČÍST CELÉ5 tipů, jak udělat slepicím stín


5 tipů, jak udělat slepicím stín Stín, nejlepší místo v horkém dni, kdy venkovní teploty atakují letní čtyřicítky. Jak ulevit od horko slepicím, jaké místo pro ně bude tím nejlepším, kam se pře sluníčkem rády schovají?


ČÍST CELÉ4 tipy, jak udržet slepice v létě v pohodě


4 tipy, jak udržet slepice v létě v pohodě Léto je v plném proudu, sem tam sprchne, ale jinak sluníčko pálí o sto šest. Víte, jak na jeho žár připravit i vaše slípky?


ČÍST CELÉBojí se drůbež bouřky?


Bojí se drůbež bouřky? Také to občas na vašem dvoře "bliká" k zbláznění? Jak na bouřku reaguje drůbež? Nevíte? Po dnešním příspěvku už vědět budete.


ČÍST CELÉDrůbež a elektrolyty: v čem spočívá jejich tajemství


Drůbež a elektrolyty: v čem spočívá jejich tajemství Chovateli div se, ale bez elektrolytů nemůžu správně fungovat ani tělo tvých slepic. A proč?


ČÍST CELÉPraktické napájení drůbeže v létě


Praktické napájení drůbeže v létě Voda, blahodárná kapalina, bez které si neumí svůj život představit ani ten nejmenší tvor na zemi, natož potom drůbež.


ČÍST CELÉJak osvěžit slepice v horkém počasí?


Jak osvěžit slepice v horkém počasí? Každému zvířeti můžu být a je v teplých dnech horko. Víte, jak zaručeně zchladíte vaše slepice?


ČÍST CELÉTepelný stres u nosnic a jak nad ním vyzrát


Tepelný stres u nosnic a jak nad ním vyzrát Venkovní teploty i v jarních měsících šplhají ke třicítce a co potom v létě? Zkuste být napřed a své slepice na parné léto připravit včas.


ČÍST CELÉAlergie u drůbeže: od pylu až po plísně


Alergie u drůbeže: od pylu až po plísně Alergie? Proč se řeší alergie na Slepičáři? Světe div se, alergie totiž může dostihnout i naši oblíbenou drůbež.


ČÍST CELÉPrší a prší? Jak to nese vaše drůbež?


Prší a prší? Jak to nese vaše drůbež? Jarní ale i letní čas bývá často obdobím deště. Jak příval deště zvládá vaše drůbež?


ČÍST CELÉ7 bylinek, které si vaše slepice zamilují


7 bylinek, které si vaše slepice zamilují Byliny využijete hlavně pro zpestření slepičí stavy. Případně jako blahodárnou medicínu v nesnázích.


ČÍST CELÉPlemena slepic, která dobře snáší horké počasí


Plemena slepic, která dobře snáší horké počasí Výtečné nosnice, kterým se dobře daří i v horkém počasí. Zpravidla dobře snášejí i mrazy a časté výkyvy teplot.


ČÍST CELÉ9 tipů, jak se postarat o slepice v horkém počasí – II. část


9 tipů, jak se postarat o slepice v horkém počasí – II. část Léto přináší chovatelům drůbeže řadu starostí navíc. Nepodceňujte horké počasí a věnujte extra péči svým slepičím dámám.


ČÍST CELÉ9 tipů, jak se postarat o slepice v horkém počasí – I. část


9 tipů, jak se postarat o slepice v horkém počasí – I. část Vedro doma, vedro venku a co hůř, vedro i v kurníku… Co s tím?


ČÍST CELÉDehydratace - skrytá hrozba pro drůbež


Dehydratace - skrytá hrozba pro drůbež Nedostatek vody může být pro slípky skutečně smrtící. Není radno si v této oblasti zahrávat.


ČÍST CELÉZískejte si slepičí srdce díky zdravým pamlskům


Získejte si slepičí srdce díky zdravým pamlskům Neodměňujte svoje holky ledasčím od svého stolu. Vybírejte plnohodnotné potraviny.


ČÍST CELÉJak snížit výskyt létavého hmyzu kolem kurníku


Jak snížit výskyt létavého hmyzu kolem kurníku Teplé dny jsou symbolem otravných much a komárů. Létavý hmyz obtěžuje slepice stejně jako nás. Snižte jejich výskyt kolem slepičího obydlí.


ČÍST CELÉNovinky a akce zasíláme zdarma

Postup jak případně zrušit odběr novinek naleznete v každém zaslaném e-mailu.