Košík 0 Kč

  

 

 

 

 

 

 

Příspěvky tagu vejce

Zpět na všechna témata

První líhně aneb napříč jejich historií


První líhně aneb napříč jejich historií Píše se rok 1844 a právě začíná druhá americká invaze do Číny, ale nejen to, v Americe byl právě v tomto roce také vynalezen první inkubátor. Jaká byla jeho další cesta a pro jaká vejce byl vůbec určen?


ČÍST CELÉJak patří vajíčka do líhně?


Jak patří vajíčka do líhně? Je umístění vajíček do líhně opravdu taková věda, jak se někteří nezkušení líhňaři předem obávají nebo to zvládne i ten, kterému se v životě ještě žádné zvíře z vajíčka nevylíhlo?


ČÍST CELÉPřídavné světlo v kurníku: je opravdu nutné


Přídavné světlo v kurníku: je opravdu nutné Plata na vejce s přicházející zimou sejí čím dál více prázdnotou a jediné, kde vajíčka vidíte, je ve vašich snech a představách. Ovšem, je takové přídavné světlo v kurníku skutečným problémem, nebo je to spíše luxus, který stejně produkci vajec na svědomí nemá?


ČÍST CELÉVařená vejce: jejich skladování a konzumace


Vařená vejce: jejich skladování a konzumace Před méně než 100 lety bylo nějaké skladování uvařených vajec hodně velkým luxusem, takže jejich čerstvost vždy závisela na vynalézavosti lidí. Jak je tomu ale dnes? Doporučuje se vůbec skladovat uvařená vejce a kdy by je člověk už opravdu raději jíst neměl?


ČÍST CELÉProsvětlovačka vajec: užitečný nástroj při líhnutí


Prosvětlovačka vajec: užitečný nástroj při líhnutí Pokud doma sami líhnete vejce jakékoliv drůbeže, je dobré sledovat, jak se vejce vyvíjí. Zjistíte tak, kolik drůbeže na konci celého procesu líhnutí vlastně budete mít. K tomuto účelu slouží právě prosvětlovačka vajec, která je jakousi zkoušečkou oplozených a neoplozených vajíček.


ČÍST CELÉBílefeldky a jejich pozoruhodně velká vejce


Bílefeldky a jejich pozoruhodně velká vejce Bílefeldky patří k poměrně novodobých slepičkám, které si své uznání mezi chovateli vybojovaly teprve v roce 1980. Co o nich ale za tu dobu již víme a čím mohou své chovatele mile překvapit?


ČÍST CELÉ3 důvody, proč vám slepice zanáší


3 důvody, proč vám slepice zanáší Po dvoře vám běhá deset zdravých a vitálních slepic, ale vajíček nacházíte v hnízdech poskrovnu? Než začnete obviňovat sami sebe, že děláte něco špatně, zkuste si položit i jinou otázku, a to: „Nezanáší mi ty moje slepičky?“.


ČÍST CELÉNový produkt N.Ovo na trhu aneb vejce pro vegany


Nový produkt N.Ovo na trhu aneb vejce pro vegany Je to vejce? Není to vejce? Kde je hranice mezi slepičím vejce a vejcem pro vegany, které neobsahuje klasický bílek a žloutek, který všichni známe a jak takové vejce poznat? Pokud jste si až do teď mysleli, že vejce může být jen jedno, tak vás nyní malinko vyvedeme z omylu.


ČÍST CELÉZánět vejcovodu u slepic: příznaky a léčba


Zánět vejcovodu u slepic: příznaky a léčba Složením správného krmiva a dostatečné péči předejte zánětu vejcovodu u slepiček raz dva. A co dělat, pokud slípky tento problém zastihne?


ČÍST CELÉRozdíl mezi masným a nosným plemenem slepic


Rozdíl mezi masným a nosným plemenem slepic Chováte slepičky pro vejce nebo jejich maso? Ať to máte u vás doma s chutěmi jakkoliv, existují plemena slepic, která jsou spíše vhodná pro vajíčka a ta druhá, která vám dají lepší maso. Víte vůbec, jaké na dvoře chováte vy?


ČÍST CELÉLíhnutí krůťat za pomocí líhně


Líhnutí krůťat za pomocí líhně Krůty nejsou dobré matky, a tak i proto umělé líhnutí je nejlepší volbou, pokud si chcete dopřát vlastní krůťata na vykrmení. Ovšem i tato metoda má svá úskalí, na která se dnes zaměříme.


ČÍST CELÉVady a nedokonalosti vaječné skořápky


Vady a nedokonalosti vaječné skořápky Vajíčko je určeno ke spotřebě, tedy k následné konzumaci, není tedy divu, že ho jako celek vnímá každý z nás nejvíc očima. Je ale vajíčko s neobvyklým povrchem nebo vadou na skořápce závadné a patří tedy už raději do koše?


ČÍST CELÉ5 způsobů, jak zjistit dobré a zkažené vejce


5 způsobů, jak zjistit dobré a zkažené vejce Každý chovatel se jistě dostal do situace, že otevře lednici, sáhne po vajíčku a ejhle, náhle si nepamatuje, jak dlouho vejce v ledničce „sedí“. A co teď?


ČÍST CELÉOtázky kolem líhnutí kuřat: aneb na co jste se báli zeptat


Otázky kolem líhnutí kuřat: aneb na co jste se báli zeptat Na co všechno jste se ohledně líhnutí báli zeptat, a proto jste raději ani líhnout nezačali? A není to škoda, vždyť žádný učený z nebe nikdy nespadl.


ČÍST CELÉKachní a slepičí vejce: co mají společného?


Kachní a slepičí vejce: co mají společného? Přesto, že chováte kachny i slepice jste všichni ve vaší domácnosti seznámeni hlavně s vejci slepičími, ale co ty kachní? Jaké je jejich srovnání s nejfrekventovanějším vajíčkem od slepice třeba v kuchyni a jaký je mezi nimi vůbec rozdíl co se týká nutričních hodnot?


ČÍST CELÉTeplota v líhni, její nastavení a regulace


Teplota v líhni, její nastavení a regulace Vajíčka uvnitř líhně mohou mít různé požadavky na teplotu prostředí a je to dáno tím, jaké vajíčko se vně líhně bude právě nacházet. Být úspěšným znamená poskytnout právě takovou teplotu, kterou dané vajíčko potřebuje. Jak toho dosáhnout


ČÍST CELÉDobré a špatné nosnice: jak je rozlišit a co s nimi?


Dobré a špatné nosnice: jak je rozlišit a co s nimi? Mít jen ty nejlepší nosnice v kurníku, tak to je sen každého chovatele. Jak ale poznat slípky, které už vajíčka nenesou a zbytečně tak konzumují krmivo ostatním, produktivním slepičkám? A když už je rozeznáte, co potom s nimi?


ČÍST CELÉUmělé líhnutí husích vajec: hlavní zásady a úskalí


Umělé líhnutí husích vajec: hlavní zásady a úskalí Máte nemalé zkušenosti s líhnutím slepičích vajec a rádi byste zariskovali a zkusili si vylíhnout i malá housátka? Proč ne. Štěstí přeje připraveným, tak hodně štěstí i vám.


ČÍST CELÉNa trh dorazil unikátní monitor embryí vajec


Na trh dorazil unikátní monitor embryí vajec Jde vůbec ještě líhnivost kuřátek a jiné drůbeže přivést ještě k větší dokonalosti, než tomu je doposud? Přesvědčit se o tom můžete samy v našem dnešním příspěvku.


ČÍST CELÉLíhnutí křepelek na poprvé a s úspěchem


Líhnutí křepelek na poprvé a s úspěchem Zrození nového života a jeho následné péče a chov. I to je součástí každého domácí líhnutí. Kromě slepiček lze líhnout i křepelky a věřte, že to není nic náročného.


ČÍST CELÉCo se děje při líhnutí uvnitř vajíčka?


Co se děje při líhnutí uvnitř vajíčka? Zajímá vás, co se děje při líhnutí uvnitř vajíčka a co proces od vajíčka ke kuřeti vůbec obnáší?


ČÍST CELÉI líhnutí kuřat začátečníkem přináší ovoce


I líhnutí kuřat začátečníkem přináší ovoce Chystáte se letos na své „poprvé“? Jak se hned na začátku nezbláznit a domácí líhnutí si užít od začátku až do konce?


ČÍST CELÉProblémy s líhnutím kuřat aneb co vás čeká a nemine


Problémy s líhnutím kuřat aneb co vás čeká a nemine Jaké problémy mohu při umělém líhnutí vajec nastat a jak jim můžete předejít nebo je alespoň včas vyřešit, aby vám líhnutí přineslo tolik očekávané radosti?


ČÍST CELÉ5 plodin pro kvalitní a zdravá vejce


5 plodin pro kvalitní a zdravá vejce Chcete od slepiče ještě větší a více kvalitnější vajíčka? Jistě že ano, který chovatel by také nechtěl. Jak toho ale docílíte, aniž byste holkám nějak ublížili? Lehko, stačí se řídit pár radami.


ČÍST CELÉJak vybrat správnou líheň?


Jak vybrat správnou líheň? Plánujete si na jaře, až se počasí umoudří a venku zase vykoukne sluníčku, vylíhnout svá vlastní kuřátka? Pak je ten nejlepší čas vybrat správnou líheň, se kterou bude líhnutí probíhat jak po másle, už teď. Jak na to?


ČÍST CELÉVaječná skořápka zblízka


Vaječná skořápka zblízka Vaječná skořápka, „odpad“, se kterým se setkává denně každý z nás. Jak vzniká, proč má různé barvy a k čemu lidem může posloužit?


ČÍST CELÉPožírání vajec: dejte slepicím stop


Požírání vajec: dejte slepicím stop Vlastní požírání vajec je jednou z nejvíce nepříjemných záležitostí, které se vaše slepic mohou dopustit. Víte, co proti tomuto zlozvyku zaručeně na slepice platí?


ČÍST CELÉUžitečné rady, jak využít vaječné skořápky


Užitečné rady, jak využít vaječné skořápky Každý správná hospodyňka si jistě umí v kuchyni vždy poradit, jak využít zbylé žloutky nebo bílky a pokaždé z nich vykouzlí něco dobrého k snědku. Ví ale také stejně dobře, jak využít skořápky od vajíček?


ČÍST CELÉBezpečné čištění špinavých vajíček


Bezpečné čištění špinavých vajíček Lidé konzumují i kupují většino očima, proto vám špinavá vajíčka moc parády nenadělají. Jak je bezpečně vyčistit od zaschlého trusu a přilepeného slepičího peří?


ČÍST CELÉJak vyčistit snáškové hnízdo přírodní cestou?


Jak vyčistit snáškové hnízdo přírodní cestou? Každý chovatel už jistě dávno ví, že čistota je pro celkové zdraví slepic na prvním místě, co se týče péče o chov. Čistících produktů je ovšem celá škála. Dnes se zaměříme hlavně na ty přírodní. Které to budou?


ČÍST CELÉKohout aneb správný výběr slepičího nápadníka


Kohout aneb správný výběr slepičího nápadníka Kohout rozděluje chovatele na dva tábory. Jeden z nich kohouta do svého hejna za žádnou cenu nechce, ten druhý si zase bez něj nedokáže svůj dvůr představit. My se dnes postavíme na stranu druhého tábora a řekneme si, jak vybrat taková kohouta, aby s ním byly spokojené všechny vaše slepice i vy, jakožto chovatel.


ČÍST CELÉOsvětlení aneb jak mít dostatek světla v kurníku


Osvětlení aneb jak mít dostatek světla v kurníku Tak, jako každá rostlina na zemi potřebuje ke svému životu světlo, tak ani slepice není výjimkou. Kolik hodin světla potřebuje slepice, aby byl chovatel spokojen s její produkcí vajec?


ČÍST CELÉKachní vejce: konzumace se bát nemusíte, ale…


Kachní vejce: konzumace se bát nemusíte, ale… Kdo z vás rád brousí do neprobádaných vod, co se týče konzumace jídla? Pokud jste to právě vy, mohlo by vás na talíři zajímat kachní vajíčko, které již celá slavná Evropská Unie využívat v kuchyních povolila.


ČÍST CELÉVliv krmiva na drůbež a její produkty


Vliv krmiva na drůbež a její produkty Mít hromadu vajec a pak se těšit z libového masíčka je sen každého chovatele. Jaký faktor je tím nejdůležitějším? Jakou zvolit výživu slepic, když na ní závisí celý váš chovatelský úspěch?


ČÍST CELÉDejte si vajíčko. A jaké bude to nejlepší?


Dejte si vajíčko. A jaké bude to nejlepší? Rádi experimentujete a líbí se vám rozmanitost na jídelním talíři? Pak jsme pro vás připravili seznam všech možných druhů vajec, které lze u nás ochutnat. Jaké vajíčko vás překvapí nejvíce?


ČÍST CELÉSkladujte násadová vejce jako profesionálové


Skladujte násadová vejce jako profesionálové Líhnutí kuřátek probíhá na mnoha zahradách a dvorcích i v tomto období. Víte ovšem, jak správně připravit násadové vejce, abyste dosáhli těch správných a vámi očekávaných výsledků?


ČÍST CELÉNejvíc vajíček vám dá… Víte kdo?


Nejvíc vajíček vám dá… Víte kdo? Která slepice snese za rok nejvíc vajíček? Máte také i vy svou favoritku nebo stále hledáte tu, která by pokryla vajíčkové potřeby celé vaší rodiny? A víte, že hodně vajíček se můžete dočkat i od jiné drůbež než jen od slepice?


ČÍST CELÉPštros: (ne)náročný a nelétavý obr


Pštros: (ne)náročný a nelétavý obr Věděli jste, že chov pštrosů je v Africe obrovskou obchodní příležitostí? Jak je to s chovem pštrosů u nás? Rádi byste jich také na svém dvorku pár chovali? Čtěte více a dozvíte se až neuvěřitelné věci.


ČÍST CELÉRozdíl mezi křepelčím a slepičím vajíčkem...


Rozdíl mezi křepelčím a slepičím vajíčkem... ...ten poznáte už na první pohled. Čím dalším se vajíčka od sebe liší?


ČÍST CELÉ1, 2, 3...kolik vajec denně můžete sníst?


1, 2, 3...kolik vajec denně můžete sníst? Víte, kolik vajec denně je bezpečných a kolik se jich už konzumovat nedoporučuje?


ČÍST CELÉBreda: Slepice s hlasem tenora


Breda: Slepice s hlasem tenora Znáte slepici s vraní podobou a kokrháním tak hlubokým, že je slyšet na míle daleko?


ČÍST CELÉCo byste měli vědět o křepelkách


Co byste měli vědět o křepelkách Křepelky patří k nejmenšímu druhu drůbeže na světe, ovšem zájem chovatelů o jejich koupi a chov patří zase k tomu největšímu. Jak je to možné?


ČÍST CELÉRozmnožování drůbeže: koho množit a nemnožit


Rozmnožování drůbeže: koho množit a nemnožit Myslíte si, že každou drůbež lze rozmnožovat? Omyl. A proč?


ČÍST CELÉJak dlouho sedí kvočna na vejcích?


Jak dlouho sedí kvočna na vejcích? Myslíte si, že existuje nějaký přesný matematický vzoreček, podle kterého lze vypočítat délku sezení kvočny na vejcích?


ČÍST CELÉSlepičárův světoběžník #14: jak dopadly kontroly vajec v ČR?


Slepičárův světoběžník #14: jak dopadly kontroly vajec v ČR? Jaká je kvalita českých i zahraničních vajec prodávaných na českých pultech? Není dostačující ani tragická, ona je totiž výborná.


ČÍST CELÉKvalita vajec na českém trhu


Kvalita vajec na českém trhu Jaká je jakost vajec u nás v Česku? Odpovídá jejich cena, která se stále zvyšuje, opravdu jejich kvalitě?


ČÍST CELÉKdy péct beránka a kdy barvit vajíčka?


Kdy péct beránka a kdy barvit vajíčka? Velikonoce vždy vrcholí v neděli a v pondělí. Se dny, které tomu předchází, je ale spojená řada tradic. Se Slepičářem si dnes připomeneme, jaké by se měly dodržovat.


ČÍST CELÉI vejce může být nedokonalé


I vejce může být nedokonalé Poznejte s námi příležitostné nedokonalosti vajec, které tvoří nedílnou součást našeho jídelníčku.


ČÍST CELÉNetradiční skladování vajec v zimě


Netradiční skladování vajec v zimě Jste jistě výborných chovatelem a nosnice vám dobře nesou i v zimě. Jak se o snesená vajíčka postarat v zimě? Pokud nevíte, čtete dál náš dnešní příspěvek.


ČÍST CELÉMaranska slepice: vejce v barvě čokolády


Maranska slepice: vejce v barvě čokolády Maransky jsou velmi zajímavým plemenem. Ve Francii si vysloužily přezdívku „slípky ze zlata“, a to právě díky barva skořápky vajec. Ta je ve skutečnosti ovšem čokoládově hnědá, čím tmavší, tím lepší.


ČÍST CELÉProč slepice nezačala vůbec snášet


Proč slepice nezačala vůbec snášet Pořídili jste si mladé kuřičky a stále čekáte na první snesená vajíčka? A ono ne a ne přijít. Proč se tak někdy děje a kdy to úplně první vajíčko máte očekávat?


ČÍST CELÉSlepičářův světoběžník #11: nosnice ve voliéře


Slepičářův světoběžník #11: nosnice ve voliéře Na čí straně jste vy? Vadí vám chov nosnic v klecích či nikoliv?


ČÍST CELÉDrůbežárna není žádný hotel, ale...


Drůbežárna není žádný hotel, ale... Člověk, kromě vězňů, nemá paragrafem upraven limit pro nejmenší prostor, na kterém smí žít. Slepice chována mimo váš kurník ano.


ČÍST CELÉHnědé, bílé či kropenaté vajíčko?


Hnědé, bílé či kropenaté vajíčko? Barva skořápky se tvoří v poslední fázi těsně před snesením vajíčka a způsobuje ji pigment.


ČÍST CELÉSlepičářův světoběžník #10: Vejce z volného chovu


Slepičářův světoběžník #10: Vejce z volného chovu Obchodní normy se týkají i vajec z volného chovu.


ČÍST CELÉProč je vápník pro slepice tak důležitý


Proč je vápník pro slepice tak důležitý Vápník. Pro drůbež je jeho potřeba nejvyšší ze všech minerálií.


ČÍST CELÉOkuste změnu v podobě bažantího vajíčka


Okuste změnu v podobě bažantího vajíčka Víte vůbec, že i bažant snáší vajíčka? Tedy resp. bažantí slepice.


ČÍST CELÉNepromeškejte začátek snášky nových slepiček


Nepromeškejte začátek snášky nových slepiček Máte doma nové slepičky a nedočkavě každý den vyhlížíte v kurníku svá první domácí vajíčka? Dočkáte se, všechno má svůj čas.


ČÍST CELÉNe každý žloutek je správně žlutý


Ne každý žloutek je správně žlutý Jak souvisí barva žloutku s kvalitou vajíčka? Budete se možná divit, ale zásadně.


ČÍST CELÉKdyž vejce ve slepičce uvízne


Když vejce ve slepičce uvízne Urgentní problém, který může postihnout jakékoliv slepičí plemeno.


ČÍST CELÉVyužití vajec ve světové gastronomii


Využití vajec ve světové gastronomii Kdo by neznal vajíčko. Zná ho celý svět, celý svět ho využívá a celý svět šílí, když se vajíčka zdraží.


ČÍST CELÉZdražení vajec postihlo i ČR


Zdražení vajec postihlo i ČR Vejce v obchodě skutečně zdražují. Proč navýšení cen postihlo i Českou republiku?


ČÍST CELÉVíce vajec díky zateplenému kurníku


Více vajec díky zateplenému kurníku Jdou vám na nervy drahá vajíčka a chováte doma už pár slípek? Než nastane ta největší zima, zateplete jejich slepičí obydlí. Odmění se vám vyšší snáškou a vaše nervíky tím uklidní.


ČÍST CELÉVětší neznamená kvalitnější aneb vajíčko pod lupou


Větší neznamená kvalitnější aneb vajíčko pod lupou „Dočkej času, jako husa klasu“. Ještě stále vám slípka nese malá vajíčka? Dejte jí čas, vyroste vám a s ní vyrostou i její vajíčka.


ČÍST CELÉNejčastější (ne)pravdy a mýty o slepicích


Nejčastější (ne)pravdy a mýty o slepicích Jedna paní povídala....Slepice je tak hloupé zvíře, že bych nikdy žádné slepice nechtěla. Na zahradě dělají svinčík a ochočit se nedají.


ČÍST CELÉCo vám přinese chov pštrosa?


Co vám přinese chov pštrosa? Chtěli byste konečně pořádně velká vajíčka? Nejlépe tak kolem 1,5 kg? Pokud doma máte minimálně 1000 m2 volného místa, můžete si je dopřát. Začněte chovat pštrosy dvouprsté. Kromě velkého výběhu od vás tento běhavý pták nic moc dalšího potřebovat nebude.


ČÍST CELÉSlepičářův světoběžník #8: Vejce napadená pesticidy


Slepičářův světoběžník #8: Vejce napadená pesticidy Více než aktuální je zpráva otřásající především Nizozemím a Belgií.


ČÍST CELÉPoznejte vajíčka ostatní drůbeže a specifikace jejich snášky


Poznejte vajíčka ostatní drůbeže a specifikace jejich snášky Nejen slepičími vajíčky je člověk živ. Husa, kachna, krůta, perlička… Veškerá drůbež snáší vajíčka, která stojí za to poznat.


ČÍST CELÉVyberte si tu pravou podložku do snáškových hnízd


Vyberte si tu pravou podložku do snáškových hnízd Podložka a podestýlka. Ve slepičím světě dva různé pojmy. Po dnešku v nich budete mít jasno…


ČÍST CELÉCo ovlivňuje barvu skořápky vajec


Co ovlivňuje barvu skořápky vajec Jistě jste si všimli, že slepičí vajíčka mohou mít různé barvy skořápek. Co na tento fakt má vliv?


ČÍST CELÉSlepičářův světoběžník #5: České drůbežárny pod útlakem


Slepičářův světoběžník #5: České drůbežárny pod útlakem Polská produkce neustále utlačuje levnou výrobou vajíček české drůbežárny, které se díky tomu potýkají s existenčními problémy.


ČÍST CELÉKrvavé skvrnky na žloutku vajíčka


Krvavé skvrnky na žloutku vajíčka Už se vám stalo, že jste rozbili čerstvé vajíčko a našli jste v něm jednu nebo dvě krvavé skvrnky, které působily jako smítka?


ČÍST CELÉTrpasličí vejce: proč je slepice snáší a co znamenají


Trpasličí vejce: proč je slepice snáší a co znamenají Čarodějné vejce, kohoutí vejce, trpasličí případně vílí vejce. Co si pod tímto označením představit?


ČÍST CELÉObohaťte výběhy kachnami nebo husami


Obohaťte výběhy kachnami nebo husami Chov kachen a hus zpříjemňuje chovatelský stereotyp, který po čase zažíváte se svými slípkami.


ČÍST CELÉVejce před Velikonocemi podražila nejvíce od roku 2012


Vejce před Velikonocemi podražila nejvíce od roku 2012 Kvůli vajíčkům si před letošními Velikonocemi sáhnete hlouběji do kapsy. Ušetří ti, co svou celoroční péči věnují svému hejnu slípek.


ČÍST CELÉVyzkoušejte přírodní cestu barvení vajíček


Vyzkoušejte přírodní cestu barvení vajíček Velikonoce za dveřmi. Už jste letos přemýšleli, jak si obarvíte svá vejce? Zkuste to přírodní cestou.


ČÍST CELÉNetradiční způsob skladování vajec. Zmrazte je!


Netradiční způsob skladování vajec. Zmrazte je! Vyzkoušejte netradiční způsob skladování vajíček. Jistě se vám hned po první zkušenosti tato metoda zalíbí.


ČÍST CELÉÚloha vajec v dobách minulých, aneb jak vznikala kraslice


Úloha vajec v dobách minulých, aneb jak vznikala kraslice Jak vzniklo označení kraslice a co znamenalo vajíčko pro naše předky?


ČÍST CELÉJak z kurníku sbírat čistá vejce


Jak z kurníku sbírat čistá vejce Jaké činnosti podniknout a co si pohlídat, aby se ve vašem košíku objevovali pouze čistá vajíčka.


ČÍST CELÉProč slepice snáší vajíčka s tenkou skořápkou


Proč slepice snáší vajíčka s tenkou skořápkou Pokud ve snáškových hnízdech nacházíte více poškozených vajec, než těch s pevnou, celistvou skořápkou, máte zaděláno na potíže.


ČÍST CELÉPoznejte odvrácenou stranu klecového chovu


Poznejte odvrácenou stranu klecového chovu Podívejte se blíže na nejčastější způsob velkochovu nosnic v České republice.


ČÍST CELÉVyznejte se ve zdánlivě nesmyslném značení vajec


Vyznejte se ve zdánlivě nesmyslném značení vajec Nákup vajec se stává čím dál zapeklitější. Orientujte se dle směrodatných kódů na skořápkách.


ČÍST CELÉOchutnejte lahodné křepelčí masíčko a vajíčka


Ochutnejte lahodné křepelčí masíčko a vajíčka Znáte už tato maličká zvířátka? Jejich vejce a maso Vašim tělům dají pořádnou nálož blahodárných látek.


ČÍST CELÉOdhalte tajemství podkladku pro slepice


Odhalte tajemství podkladku pro slepice Zanášejí vám slípky? Naučte je snášet na hnízdo pomocí podkladku.


ČÍST CELÉJak vytvořit snáškové hnízdo pro slepici


Jak vytvořit snáškové hnízdo pro slepici Vytvořením správného snáškového hnízda můžete slepicím zamezit v zanášení.


ČÍST CELÉJak vybrat násadová vejce


Jak vybrat násadová vejce Ne každé vejce se hodí k líhnutí drůbeže. Předpisová vejce Vám zvýší úspěšnost při líhnutí.


ČÍST CELÉKdy začínají slepice snášet?


Kdy začínají slepice snášet? Začátek snášky se odvíjí od typu plemene slepic a od prostředí, ve kterém slepice žijí.


ČÍST CELÉZ čeho se skládá vejce


Z čeho se skládá vejce Víte, proč byste neměli omývat vejce? Že žloutek má více vrstev? A že tloušťku skořápky můžete ovlivnit i Vy jako chovatel?


ČÍST CELÉProč se nedaří vylíhnutí kuřat


Proč se nedaří vylíhnutí kuřat Zkoušeli jste v líhni líhnout kuřátka a pořád se Vám nedaří, tak jak byste si přáli?


ČÍST CELÉJak dlouho vařit vejce


Jak dlouho vařit vejce Dáváte si s oblibou vařené vejce, ale nikdy se Vám nepovede tak, jak ho máte nejraději?


ČÍST CELÉProč jíst vejce?


Proč jíst vejce? Nad tématem, proč jíst vejce a hlavně v jaké míře, vedou už řadu let výživový poradci horké debaty. Kde ale vězí pravda?


ČÍST CELÉJak na domácí rozmnožování slepic


Jak na domácí rozmnožování slepic Kvoká Vám slepice a rádi byste toho využili pro rozšíření vlastního chovu? Jak ale správně opečovávat kvočnu?


ČÍST CELÉLíhněte kuřata jako ostřílený chovatel drůbeže


Líhněte kuřata jako ostřílený chovatel drůbeže Jste ostříleným chovatelem a rádi byste rozšířili chov vlastními kuřecími přírůstky? Podívejte se jak na to.


ČÍST CELÉCo dělat, když slepice požírají vejce


Co dělat, když slepice požírají vejce Ke zlozvyku požírání vajec dospějí slepice snadno. Slepice často požírají vejce z důvodu zanedbané péče.


ČÍST CELÉProč slepice snáší vejce bez skořápky


Proč slepice snáší vejce bez skořápky Stává se Vám, že najdete v hnízdě vajíčko bez skořápky? Přečtěte si proč.


ČÍST CELÉCo dělat, když slepice nenesou


Co dělat, když slepice nenesou V minulém článku jste se mohli dozvědět důvody klesající snášky. Dnes si přečtěte, jak na tento neduh vyzrát.


ČÍST CELÉJak vybrat nosné plemeno


Jak vybrat nosné plemeno Chcete mít velké snášky vajíček? Pak si musíte pečlivě rozmyslet, jaké plemeno slepic vybrat, tak aby Vaše přání bylo vyslyšeno.


ČÍST CELÉProč slepice nenesou


Proč slepice nenesou Střežíte své slepičky jako oko v hlavě a věnujete jim veškerou možnou péči, ale přesto vám přestaly nést? Podívejte se na nejčastější příčiny.


ČÍST CELÉJaký výběh pro slepice?


Jaký výběh pro slepice? Uvádí se, že spokojená slepice má mít k dispozici minimálně 4 m2 velký výběh. Jaká jsou pravidla a jak by měl vypadat ten ideální?


ČÍST CELÉCo by měl splňovat kurník


Co by měl splňovat kurník Naše hejno bude také potřebovat pořádný kurník. V ideálním případě by měl být orientovaný na jihovýchod.


ČÍST CELÉChov slepic pro začátečníky


Chov slepic pro začátečníky Láká vás mít na stole vlastní domácí vajíčka? Nevíte jak na to? Nebojte, není to tak složité. Jestliže se chystáte začít chovat slepice, v tomto článku se dozvíte, jak na to.


ČÍST CELÉJak skladovat vejce?


Jak skladovat vejce? Slepičky Vám dělají radost a snáší jako divé. No jo, ale jak správně uchovat vejce, která Vám tak hezky přibývají?


ČÍST CELÉNovinky a akce zasíláme zdarma

Postup jak případně zrušit odběr novinek naleznete v každém zaslaném e-mailu.