Košík 0 Kč

   

 

 

 

 

 

 

Příspěvky tagu krmení

Zpět na všechna témata

Čím krmit husy, aby vydržely krutou zimu


Čím krmit husy, aby vydržely krutou zimu Husí peří jistě velmi dobře hřeje a izoluje teplo, když je často používáno jako výplň polštářů a přikrývek. Dokáže opravdu husy před krutou zimou ochránit nebo je nutný i zásah samotného chovatele, pokud o žádnou ze svých husiček nechce přijít?


ČÍST CELÉPečivo slepicím: ano, nebo je to riziko?


Pečivo slepicím: ano, nebo je to riziko? Staré suché rohlíky, housky nebo chleba se jistě najdou v každé domácnosti. Někteří je dále v kuchyni upotřebí například na strouhanku, jiní by je rádi daly namočené svým slepičkám. Jenže, je to tak správné a není to pro holky nebezpečné?


ČÍST CELÉPodzimní pamlsky a jiné dobroty pro slepice


Podzimní pamlsky a jiné dobroty pro slepice Zeleného pro slepice venku ubývá a až napadne sníh, tak nebude už vůbec nic. Nevězte ovšem hlavu, existují i jiné možnosti, jak holkám stravu během podzimu a zimy obohatit o důležité vitamíny a minerály, abyste se nemuseli strachovat o snesená vajíčka.


ČÍST CELÉKolik krmiva potřebuje slepice?


Kolik krmiva potřebuje slepice? Otázka, na kterou nelze přesně odpovědět, ale můžeme se odpovědi alespoň malinko přiblížit, pokud budeme vědět stáří a plemeno slepičky.


ČÍST CELÉSója jako bílkovinová bomba pro vaše slepice


Sója jako bílkovinová bomba pro vaše slepice Bílkoviny jsou nedílnou součástí každého sneseného vajíčka v podobě bílého bílku, a tak není divu, že se ve velké míře musí zákonitě také objevit v krmivu, které přijímají vaše nosnice. Kde si s obsahem bílkovin stojí taková sója a jak ji slepičkám podávat se můžete dozvědět přečtením dnešního článku.


ČÍST CELÉDýně jako důležitá část slepičího jídelníčku


Dýně jako důležitá část slepičího jídelníčku I při chovu drůbeže může chovatel malinko experimentovat a podat svým slepičkám i to, co se zdánlivé zdá, že není ideální krmivo pro slepice. Jednou takovou potravinou je právě dýně. Co myslíte, bude holkám chutnat?


ČÍST CELÉRozmazlujte svoje slepice, vyplatí se to


Rozmazlujte svoje slepice, vyplatí se to Mít zdravé a šťastné slepice pobíhající vesele po dvoře je sen každého chovatele. Ovšem, aby to tak bylo, nemůžete jen sedět s rukama v klíně. Je třeba také přiložit ruku k dílu. A jak?


ČÍST CELÉKrmení drůbeže siláží: proč a jak?


Krmení drůbeže siláží: proč a jak? Ne každý rozumím všemu a všechno kolem slepic zná a ví. Dnes se zaměříme zda, je krmení slepic siláží zdravé nebo se naopak spíše nedoporučuje. A co vůbec ta siláž je a jaké plodiny jsou pro silážování vhodné.


ČÍST CELÉJak uchovávat krmivo pro zvířata?


Jak uchovávat krmivo pro zvířata? Skladování pytlů s krmivem není něco, co mnozí chovatelé řeší stejně, jako snůšku vajec. Ale právě správné uchovaní krmiva vede i ke kvalitní produkci vajec. Jak to tedy s tím skladováním obílí a krmných směsí je?


ČÍST CELÉKrmení hus v období jara a léta


Krmení hus v období jara a léta Máte prostornou zahradu nebo dostatečně velký výběh posetý trávou? Pak nebudete mít s krmením hus na jaře ani v létě žádný problém.


ČÍST CELÉRok 2019: nadešel čas na krmení drůbeže hmyzem!?


Rok 2019: nadešel čas na krmení drůbeže hmyzem!? Dostávají vaše slepice pravidelnou denní dávku bílkovin? A co takhle kromě běžně dostupných zdrojů zkusit i ty alternativnější, mezi které jistě patří krmení drůbeže hmyzem. Nebudete se podávání červů tak trochu zdráhat?


ČÍST CELÉJak zajistit slepice, než odjedete pryč?


Jak zajistit slepice, než odjedete pryč? Jarní teploty pomalu začínají vybízet chovatele drůbeže opustit jejich příbytek a užít si prodloužený víkend. Jenže co s chovanou drůbeží? Vydrží dva nebo tři dny bez vody? A co když máte souseda, který se vám o slepičky zkrátka nepostará?


ČÍST CELÉKrmení křepelek pro začátečníky i náročné


Krmení křepelek pro začátečníky i náročné Křepelka není ptákem chamtivým, tedy bude vždy jíst jen tolik, kolik sama potřebuje. Čím a jak krmit tato malá zvířata, aby byl váš chov úspěšným a motivujícím pro další chovatele?


ČÍST CELÉKrmení kuřat aneb od kuřátka ke slepici


Krmení kuřat aneb od kuřátka ke slepici Máte nalíhnuto, ale hlavou se vám zmítá nekonečně otázek, co teď s malými kuřátky a jak je vůbec nakrmít?


ČÍST CELÉČtyři zásady v krmení ovcí


Čtyři zásady v krmení ovcí Že se umíte dobře postarat o slepice a vodní drůbež? Zvládnete ale na jedničku i správné sestavení jídelníčku pro ovce, které jste se právě rozhodli chovat?


ČÍST CELÉSprávná technika krmení vašich králíků


Správná technika krmení vašich králíků I krmení vašich králíků doprovází jistá pravidla a rozhodně se králici nespokojí s tvrdým pečivem a miskou vody. Jak nad krmením vyzrát, tak aby ušáci prospívali a byli pro vás co nejvíce užiteční?


ČÍST CELÉČím nikdy nekrmit vaše slepice?


Čím nikdy nekrmit vaše slepice? Tak jako lidský žaludek netoleruje určité druhy potravin, stejně tak to mají i vaše slepice. A nemyslete si, že jde pouze o jakési klišé. Slepice ani žádná jiná drůbež popelnice opravdu není.


ČÍST CELÉNejlepší zimní krmivo pro slepice je?


Nejlepší zimní krmivo pro slepice je? Zima, chladno a mráz. Jak řešit tyto zimní nesnáze s přehledem a hlavně tak, aby vaše drůbež byla co nejspokojenější se dozvíte v dnešním příspěvku.


ČÍST CELÉSlepičářovo ohlédnutí za měsícem říjnem


Slepičářovo ohlédnutí za měsícem říjnem A je tady naše další ohlédnutí za uplynulý měsíc. Co se Slepičářovi povedlo tentokrát a v čem mám menší slabiny?


ČÍST CELÉVlastní výroba šrotu pro nosnice


Vlastní výroba šrotu pro nosnice Máte rádi přehled o tom, co padá do krků vašich slepic? Zkusili jste jim někdy vyrobit směs nebo šrot sami? V dnešním příspěvku vám přinášíme pár tipů a rad, jak smíchat, tak aby holkám chutnalo.


ČÍST CELÉSlepice a vaše děti: naučte je o ně pečovat


Slepice a vaše děti: naučte je o ně pečovat Také často vzpomínáte na své dětství u prarodičů, kteří s láskou chovali slepice a vy jako malé děti jste o prázdninách nemohly dospat, jak jste se těšily, až půjdete po snídani sesbírat do kurníku snesená vajíčka? Dnes přinášíme návod, jak to zase naučit své potomky.


ČÍST CELÉLevný chov drůbeže díky jednoduchým trikům


Levný chov drůbeže díky jednoduchým trikům Mít co nejmenší náklady na krmení a co nejvíce kvalitně vykrmených kusů drůbeže na svém dvoře je snad sen každého chovatele. Je tento stav ovšem vůbec možný?


ČÍST CELÉNež začnete chovat králíky je nutné....


Než začnete chovat králíky je nutné.... Kromě kurníků plných slepic se na české dvorky vracejí i králíkárny. Dnes vám Slepičár poradí, jak na chov králíků krok za krokem.


ČÍST CELÉRoční slepice: snáší vůbec vajíčka?


Roční slepice: snáší vůbec vajíčka? Máte zálusk na koupi ročních slepic a jste v rozpacích, neboť jeden chovatel na ně nedá dopustit a ten druhý by si je už nikdy v životě nekoupil? Kdo má PRAVDU?


ČÍST CELÉSmyslové vnímání slepic


Smyslové vnímání slepic Víte, jak je drůbež vůbec schopna krmiva zpracovat, jak to v každé slípce vlastně „funguje“ a co všechno muže ovlivnit příjem a využití potravy?


ČÍST CELÉKuska: bezocasá, přesto krásná slepička


Kuska: bezocasá, přesto krásná slepička Znáte bezocasou slepici se zvláštním jménem?


ČÍST CELÉ4 tipy, jak udržet slepice v létě v pohodě


4 tipy, jak udržet slepice v létě v pohodě Léto je v plném proudu, sem tam sprchne, ale jinak sluníčko pálí o sto šest. Víte, jak na jeho žár připravit i vaše slípky?


ČÍST CELÉProso: krmivo (ne)jen pro slepice


Proso: krmivo (ne)jen pro slepice Říkáte si: fuj, zrní. To mi určitě slepice žrát nebudou, jsou totiž rozmlsané až na půdu." Zkusili jste je někdy pohostit prach obyčejným prosem?


ČÍST CELÉSestavení správné krmné dávky


Sestavení správné krmné dávky Jak sestavit přesnou krmnou dávku pro hejno deseti slepic a kolik zrní nasypat pěti krůtám? Víme v dnešním příspěvku.


ČÍST CELÉVýkrm drůbeže od A do Z


Výkrm drůbeže od A do Z Jak správně na výkrm drůbeže, abyste sklízeli včas vámi dlouho očekávané ovoce?


ČÍST CELÉKrmná směs není jen prostým šrotem


Krmná směs není jen prostým šrotem Krmení představuje v chovu slepic nejdůležitější část. Na jakou úroveň jste ho povýšili na dvorku vy?


ČÍST CELÉJak osvěžit slepice v horkém počasí?


Jak osvěžit slepice v horkém počasí? Každému zvířeti můžu být a je v teplých dnech horko. Víte, jak zaručeně zchladíte vaše slepice?


ČÍST CELÉSlepice a vitamíny. Jak to vlastně je?


Slepice a vitamíny. Jak to vlastně je? Vitamíny jsou nejvýznamnější skupinou organických látek nezbytných pro normální růst, vývoj, užitkovost a zdravotní stav drůbeže.


ČÍST CELÉHusy v zahradě: co o nich možná (ne)víte?


Husy v zahradě: co o nich možná (ne)víte? Pro někoho možná až vtipný vodní pták, kterého díky hlasovému vyjádření „ga ga ga“ zná i to nejmenší dítě.


ČÍST CELÉZatučněná slepice aneb pozor na překrmování


Zatučněná slepice aneb pozor na překrmování Nenesou vám slepice? Jednou z příčin, proč se tak děje, může být jejich náhlé ztučnění.


ČÍST CELÉJak naučit malé krůty pít a žrát?


Jak naučit malé krůty pít a žrát? Jak naučit malé krůty přijímat potravu a napájet se? Velice snadno, čtěte dál a budete zkušeným chovatelem bílých velikánů během jednoho dne.


ČÍST CELÉPotraviny, které slepicím nikdy nedávejte


Potraviny, které slepicím nikdy nedávejte Není zbytek jako zbytek.


ČÍST CELÉZvládněte výkrm brojlerů na jedničku


Zvládněte výkrm brojlerů na jedničku Chcete si doma vykrmit kuřata? Zakupte si brojlerová kuřátka a výbornou pečínku máte zaručenou.


ČÍST CELÉKuřátka: příprava na nové členy dvorku


Kuřátka: příprava na nové členy dvorku Kuřátková sezóna je za dveřmi! Ujistěte se, že jste na nová kuřátka dobře připraveni.


ČÍST CELÉVyzrajte nad nemocemi krůt


Vyzrajte nad nemocemi krůt Krůty jsou nejnáchylnějším druhem drůbeže, je u nich tedy třeba zvýšeně dbát na správné podmínky chovu a čistotu prostředí.


ČÍST CELÉRoční aneb vynesené slepice


Roční aneb vynesené slepice Musí skončit vynesené slepice v kafileriích? Věřte, že nemusí.


ČÍST CELÉChcete slepice? Začněte od kuřátka


Chcete slepice? Začněte od kuřátka Začínající chovatel si může pořídit jednodenní kuřátka či několikatýdenní kuřice. A ujasnit si, jestli mu jde o vajíčka, nebo se těší na pečené kuřátko.


ČÍST CELÉOd housátka k husičce


Od housátka k husičce Aby malé house dosáhlo porážkové váhy během krátkého období a mohlo na pekáč, je třeba mu dopřát kvalitní stravu bohatou na živiny.


ČÍST CELÉVýkrm krůťat den po dni


Výkrm krůťat den po dni Krůta je hned po pštrosovi největším zdomestikovaným ptákem. Zaměřme se dnes proto na výkrm mladých krůt i na složení krmné dávky pro dospělé chovné krůty a krocany.


ČÍST CELÉJak se stát protřelým chovatelem vlašek


Jak se stát protřelým chovatelem vlašek Vlašky se řadí k slepičím plemenům lehkého typu. Jsou velmi temperamentní, téměř nekvokají a ve velkém výběhu si obstarají značnou část potravy samy. Patří navíc k vynikajícím nosnicím.


ČÍST CELÉČím krmit husy, aby dobře rostly


Čím krmit husy, aby dobře rostly Vzpomínáte na své dětství u prarodičů na vesnici? Možná se vám vybaví, jak babička cpala husám do krku šišky, někde zvané i šlejšky. Dříve to patřilo k běžné činnosti v hospodářství stejně jako draní peří.


ČÍST CELÉProč slepice nezačala vůbec snášet


Proč slepice nezačala vůbec snášet Pořídili jste si mladé kuřičky a stále čekáte na první snesená vajíčka? A ono ne a ne přijít. Proč se tak někdy děje a kdy to úplně první vajíčko máte očekávat?


ČÍST CELÉKachna jako nekonfliktní domácí zvíře


Kachna jako nekonfliktní domácí zvíře Chovat kachny není nic složitého a zvládne i to úplný začátečník, který kachny ještě nikdy nechoval.


ČÍST CELÉJak poznáte nemocnou slepičku


Jak poznáte nemocnou slepičku Bohužel i drůbež mohou trápit neduhy. Jak se jim bránit a jak je případně z vašeho chovu co nejrychleji zlikvidovat? To vše a ještě mnohem více se dozvíte v dnešním článku.


ČÍST CELÉZima přináší i změnu slepičího jídelníčku


Zima přináší i změnu slepičího jídelníčku Jak a čím krmit slepice v zimě?


ČÍST CELÉNe každý žloutek je správně žlutý


Ne každý žloutek je správně žlutý Jak souvisí barva žloutku s kvalitou vajíčka? Budete se možná divit, ale zásadně.


ČÍST CELÉObilniny pro drůbež jako základ krmné dávky


Obilniny pro drůbež jako základ krmné dávky Obilniny tvoří základ krmné dávky pro většinu drůbeže.


ČÍST CELÉKdyž vejce ve slepičce uvízne


Když vejce ve slepičce uvízne Urgentní problém, který může postihnout jakékoliv slepičí plemeno.


ČÍST CELÉPochutiny, které nosnicím zvýší jejich snášku


Pochutiny, které nosnicím zvýší jejich snášku Slepice a pamlsek? Kdo to kdy slyšel. Zkušený chovatel určitě, nezkušený ať zpozorní.


ČÍST CELÉŠkvarky jako výtečný zdroj energie pro nosnice


Škvarky jako výtečný zdroj energie pro nosnice Slepice ve snášce potřebuje v krmivu přijímat bílkoviny, vitamíny a stopové prvky.


ČÍST CELÉJak na čištění a dezinfekci kurníku


Jak na čištění a dezinfekci kurníku Slepičí kurník je potřeba udržovat v adekvátní čistotě.


ČÍST CELÉDélku slepičího života má v rukou chovatel


Délku slepičího života má v rukou chovatel Když si pořídím slepice na jako dlouho to je? Kolik se asi tak dožijou let?


ČÍST CELÉSprávným krmivem všechno začíná i končí


Správným krmivem všechno začíná i končí Čím krmit vaše opeřence, aby se u vás měli jako v bavlnce?


ČÍST CELÉPodzim ve výběhu přináší málo vajec v kurníku


Podzim ve výběhu přináší málo vajec v kurníku Přestaly vám slepičky snášet? Nezoufejte, ony zase začnou, jen co nastane jaro.


ČÍST CELÉMinerály a vitamíny jako hnací motor drůbeže


Minerály a vitamíny jako hnací motor drůbeže Že vitamíny jsou jen pro děti a dospělé? Omyl. Slepice, kachna i husa občas potřebuje svou stravu obohatit. A čím tedy nejlépe?


ČÍST CELÉJak na výrobu krmítka pro slepice


Jak na výrobu krmítka pro slepice Jedete na dovolenou nebo jen máte málo času kvůli jiným povinnostem? Potřebujete tedy zajistit na pár dní krmení pro slípky. Zde je pár našich slepičích vychytávek.


ČÍST CELÉPomůcky pro drůbež aneb posuňtě svůj chov na lepší level


Pomůcky pro drůbež aneb posuňtě svůj chov na lepší level Ať už jste malochovatel či velká drůbežárna jistě oceníte pomůcky, které vám zpříjemní chov vašich slípeček. Budete tak mít váš chov neustále čistý a pod kontrolou.


ČÍST CELÉSlepičí les aneb i slepice může žít na stromě


Slepičí les aneb i slepice může žít na stromě Viděli jste někdy strom obsypaný slepicemi? V dnešní době zatím naprosto neuvěřitelná věc, která se ovšem časem stane základní záležitostí při chovu slepic.


ČÍST CELÉ5 potravin, kterými u vašich slepic rozhodně zabodujete


5 potravin, kterými u vašich slepic rozhodně zabodujete Vymaňte slepice ze stereotypní potravy. Nabídněte jim laskominu, která zvýší jejich snášku.


ČÍST CELÉNášlapné krmítko vám ušetří čas i peníze


Nášlapné krmítko vám ušetří čas i peníze Slepičí samoobsluha v podobě automatického krmítka vás může ochránit před návštěvami jiných opeřenců nebo hlodavců. Ušetří vám také peníze za vyhrabané zrní z misek. A navíc díky zásobníku můžete na pár dní pustit dosypávání krmiva z hlavy.


ČÍST CELÉDIY: Vytvořte si farmu na moučné červy


DIY: Vytvořte si farmu na moučné červy Každý vášnivý chovatel slípek by měl svým holkám pořídit malou farmu moučných červů. Ptáte se proč?


ČÍST CELÉKrmit či nekrmit slepice zbytky?


Krmit či nekrmit slepice zbytky? Krmit zbytky lze, záleží jakými a v jakém stavu. Při servírování zbylých potravin musíte dodržet několik zásad.


ČÍST CELÉNapájejte a krmte své krůty jako zkušený chovatel


Napájejte a krmte své krůty jako zkušený chovatel Přestože jsou krůty na potravu náročnější než slepice, nemusíte se chovu krůt bát. Stačí se řídit několika radami.


ČÍST CELÉNejen rostlinnou stravou je slepice živa


Nejen rostlinnou stravou je slepice živa Slepice, tvor všežravý, potřebuje k dobrému prospívání občas nějakou tu stravu živočišného původu.


ČÍST CELÉZískejte si slepičí srdce díky zdravým pamlskům


Získejte si slepičí srdce díky zdravým pamlskům Neodměňujte svoje holky ledasčím od svého stolu. Vybírejte plnohodnotné potraviny.


ČÍST CELÉProč je voda základem slepičího bytí?


Proč je voda základem slepičího bytí? Voda tvoří základ nejen našeho bytí, ale i toho slepičího. Zlepšuje jejich kvalitu života a stává se jeho bezprostřední součástí.


ČÍST CELÉTipy pro úspěšné vychování kachňat od líhně do výběhu


Tipy pro úspěšné vychování kachňat od líhně do výběhu Stejně jako slepice i kachny mají své speciální požadavky, především v choulostivém mladém věku.


ČÍST CELÉProč slepice snáší vajíčka s tenkou skořápkou


Proč slepice snáší vajíčka s tenkou skořápkou Pokud ve snáškových hnízdech nacházíte více poškozených vajec, než těch s pevnou, celistvou skořápkou, máte zaděláno na potíže.


ČÍST CELÉChovejte mularda a dopřejte si pořádnou pečeni


Chovejte mularda a dopřejte si pořádnou pečeni Díky chovu mulardů se masa na vašem pekáči dočkáte už do tří měsíců.


ČÍST CELÉChov křepelek hračkou i pro nezkušené chovatele


Chov křepelek hračkou i pro nezkušené chovatele Pro křepelky je typická nenáročnost a rády se odvděčí vajíčky a masem i začínajícím chovatelům.


ČÍST CELÉPřítulná slepice ISA Brown s mimořádnou snůškou


Přítulná slepice ISA Brown s mimořádnou snůškou Hledáte krotkou a nenáročnou slepici vhodnou i pro začínající chovatele? Která je Vám navíc schopná dát jedno vajíčko denně?


ČÍST CELÉChovejte vlastní brojlery a užijte si nefalšovanou chuť masa


Chovejte vlastní brojlery a užijte si nefalšovanou chuť masa Proč chovat vlastní brojlery? Maso z domácí drůbeže je mnohem chutnější než to koupené v obchodních řetězcích.


ČÍST CELÉJak odchovávat krůťata


Jak odchovávat krůťata Podařilo se Vám vylíhnout krůťata? Přečtěte si, jak se o mláďátka co nejlépe postarat.


ČÍST CELÉPlemena slepic lehkého typu


Plemena slepic lehkého typu Z jakých důvodů je dobré chovat slepice lehkého typu? A je třeba jim speciálně upravit podmínky?


ČÍST CELÉZ čeho se skládá vejce


Z čeho se skládá vejce Víte, proč byste neměli omývat vejce? Že žloutek má více vrstev? A že tloušťku skořápky můžete ovlivnit i Vy jako chovatel?


ČÍST CELÉJak krmit housata


Jak krmit housata Stravu vhodnou pro dobrý vývoj drůbeže nepředstavuje jen vyvážené složení, ale i správné množství.


ČÍST CELÉJaké potřeby pořídit drůbeži?


Jaké potřeby pořídit drůbeži? Vaše rozhodnutí padlo. Stanete se nadšeným chovatelem drůbeže. Na jaké potřeby nesmíte ale zapomenout?


ČÍST CELÉJak správně krmit drůbež


Jak správně krmit drůbež Krmení představuje gró chovatelského úspěchu. Jak drůbež krmit, aby prospívala?


ČÍST CELÉJak chovat krůty


Jak chovat krůty Jste-li vášnivým masařem, pusťte se do chovu krůt. Podívejte se, co všechno krůty potřebují.


ČÍST CELÉJak pečovat o kuřátka


Jak pečovat o kuřátka Podařil se Vám malý chovatelský zázrak a vylíhla se Vám kuřátka? Podívejte se, co všechno budou potřebovat.


ČÍST CELÉJak chovat kachny


Jak chovat kachny Vlastníte-li prostornou zahradu, s chovem kachen neváhejte. Zastanou mnoho práce za Vás.


ČÍST CELÉProč slepice snáší vejce bez skořápky


Proč slepice snáší vejce bez skořápky Stává se Vám, že najdete v hnízdě vajíčko bez skořápky? Přečtěte si proč.


ČÍST CELÉNovinky a akce zasíláme zdarma

Postup jak případně zrušit odběr novinek naleznete v každém zaslaném e-mailu.