Košík 0 Kč

   

 

 

 

 

 

 

Příspěvky tagu líhnutí

Zpět na všechna témata

První líhně aneb napříč jejich historií


První líhně aneb napříč jejich historií Píše se rok 1844 a právě začíná druhá americká invaze do Číny, ale nejen to, v Americe byl právě v tomto roce také vynalezen první inkubátor. Jaká byla jeho další cesta a pro jaká vejce byl vůbec určen?


ČÍST CELÉJak patří vajíčka do líhně?


Jak patří vajíčka do líhně? Je umístění vajíček do líhně opravdu taková věda, jak se někteří nezkušení líhňaři předem obávají nebo to zvládne i ten, kterému se v životě ještě žádné zvíře z vajíčka nevylíhlo?


ČÍST CELÉProsvětlovačka vajec: užitečný nástroj při líhnutí


Prosvětlovačka vajec: užitečný nástroj při líhnutí Pokud doma sami líhnete vejce jakékoliv drůbeže, je dobré sledovat, jak se vejce vyvíjí. Zjistíte tak, kolik drůbeže na konci celého procesu líhnutí vlastně budete mít. K tomuto účelu slouží právě prosvětlovačka vajec, která je jakousi zkoušečkou oplozených a neoplozených vajíček.


ČÍST CELÉUmělá kvočna aneb ze skořápky rovnou do odchovny


Umělá kvočna aneb ze skořápky rovnou do odchovny Odmítá se vám máma kvočna starat o svá kuřátka nebo si drůbež líhnete sami za pomocí líhně? Aby byl následný odchov mláďat jednoduchý a efektivní, byly vynalezeny umělé kvočny. Jak fungují a k čemu všemu krabičky slouží?


ČÍST CELÉLíhnutí krůťat za pomocí líhně


Líhnutí krůťat za pomocí líhně Krůty nejsou dobré matky, a tak i proto umělé líhnutí je nejlepší volbou, pokud si chcete dopřát vlastní krůťata na vykrmení. Ovšem i tato metoda má svá úskalí, na která se dnes zaměříme.


ČÍST CELÉOtázky kolem líhnutí kuřat: aneb na co jste se báli zeptat


Otázky kolem líhnutí kuřat: aneb na co jste se báli zeptat Na co všechno jste se ohledně líhnutí báli zeptat, a proto jste raději ani líhnout nezačali? A není to škoda, vždyť žádný učený z nebe nikdy nespadl.


ČÍST CELÉTeplota v líhni, její nastavení a regulace


Teplota v líhni, její nastavení a regulace Vajíčka uvnitř líhně mohou mít různé požadavky na teplotu prostředí a je to dáno tím, jaké vajíčko se vně líhně bude právě nacházet. Být úspěšným znamená poskytnout právě takovou teplotu, kterou dané vajíčko potřebuje. Jak toho dosáhnout


ČÍST CELÉUmělé líhnutí husích vajec: hlavní zásady a úskalí


Umělé líhnutí husích vajec: hlavní zásady a úskalí Máte nemalé zkušenosti s líhnutím slepičích vajec a rádi byste zariskovali a zkusili si vylíhnout i malá housátka? Proč ne. Štěstí přeje připraveným, tak hodně štěstí i vám.


ČÍST CELÉNa trh dorazil unikátní monitor embryí vajec


Na trh dorazil unikátní monitor embryí vajec Jde vůbec ještě líhnivost kuřátek a jiné drůbeže přivést ještě k větší dokonalosti, než tomu je doposud? Přesvědčit se o tom můžete samy v našem dnešním příspěvku.


ČÍST CELÉJak vyčistit líheň


Jak vyčistit líheň Čistota půl zdraví a případě líhně, to platí dvojnásob. Chcete přeci, aby vaše čerstvě vylíhnutá kuřátka byla zdravá už od narození, ne? Čistá líheň tomu dost pomůže.


ČÍST CELÉLíhnutí křepelek na poprvé a s úspěchem


Líhnutí křepelek na poprvé a s úspěchem Zrození nového života a jeho následné péče a chov. I to je součástí každého domácí líhnutí. Kromě slepiček lze líhnout i křepelky a věřte, že to není nic náročného.


ČÍST CELÉCo se děje při líhnutí uvnitř vajíčka?


Co se děje při líhnutí uvnitř vajíčka? Zajímá vás, co se děje při líhnutí uvnitř vajíčka a co proces od vajíčka ke kuřeti vůbec obnáší?


ČÍST CELÉI líhnutí kuřat začátečníkem přináší ovoce


I líhnutí kuřat začátečníkem přináší ovoce Chystáte se letos na své „poprvé“? Jak se hned na začátku nezbláznit a domácí líhnutí si užít od začátku až do konce?


ČÍST CELÉProblémy s líhnutím kuřat aneb co vás čeká a nemine


Problémy s líhnutím kuřat aneb co vás čeká a nemine Jaké problémy mohu při umělém líhnutí vajec nastat a jak jim můžete předejít nebo je alespoň včas vyřešit, aby vám líhnutí přineslo tolik očekávané radosti?


ČÍST CELÉJak vybrat správnou líheň?


Jak vybrat správnou líheň? Plánujete si na jaře, až se počasí umoudří a venku zase vykoukne sluníčku, vylíhnout svá vlastní kuřátka? Pak je ten nejlepší čas vybrat správnou líheň, se kterou bude líhnutí probíhat jak po másle, už teď. Jak na to?


ČÍST CELÉSkladujte násadová vejce jako profesionálové


Skladujte násadová vejce jako profesionálové Líhnutí kuřátek probíhá na mnoha zahradách a dvorcích i v tomto období. Víte ovšem, jak správně připravit násadové vejce, abyste dosáhli těch správných a vámi očekávaných výsledků?


ČÍST CELÉDržení a péče o chovné kachny


Držení a péče o chovné kachny Vrtá vám v hlavě myšlenka držení chovných kachen? A proč vlastně ne, i kachny dokážou být domácími mazlíčky.


ČÍST CELÉRozmnožování drůbeže: koho množit a nemnožit


Rozmnožování drůbeže: koho množit a nemnožit Myslíte si, že každou drůbež lze rozmnožovat? Omyl. A proč?


ČÍST CELÉJak dlouho sedí kvočna na vejcích?


Jak dlouho sedí kvočna na vejcích? Myslíte si, že existuje nějaký přesný matematický vzoreček, podle kterého lze vypočítat délku sezení kvočny na vejcích?


ČÍST CELÉIdeální kvočna aneb jak se pozná pravá máma


Ideální kvočna aneb jak se pozná pravá máma Plánujete si tohle jaro vylíhnout vlastní kuřecí drobotinu? Pak se začněte poohlížet po té pravé slepičí mámě - kvočně.


ČÍST CELÉKuřátka: příprava na nové členy dvorku


Kuřátka: příprava na nové členy dvorku Kuřátková sezóna je za dveřmi! Ujistěte se, že jste na nová kuřátka dobře připraveni.


ČÍST CELÉJak postupovat při domácím líhnutí


Jak postupovat při domácím líhnutí Lehká plemena slepic, chovaná pro vejce, mají mateřský pud potlačený, kvočna ze slepice prostě nikdy nebude. Vejce je proto nutné líhnout uměle. Jaká je vhodná teplota, vlhkost, větrání? Jak líhnutí v líhni probíhá?


ČÍST CELÉMinerály a vitamíny jako hnací motor drůbeže


Minerály a vitamíny jako hnací motor drůbeže Že vitamíny jsou jen pro děti a dospělé? Omyl. Slepice, kachna i husa občas potřebuje svou stravu obohatit. A čím tedy nejlépe?


ČÍST CELÉPoprvé venku… kdy nastává ten pravý čas pro kuřata?


Poprvé venku… kdy nastává ten pravý čas pro kuřata? Kdy vypustit v letním období kuřátka poprvé ven, jak postupovat a hlavně, na co si dát pozor?


ČÍST CELÉNejčastější příčiny předčasného úmrtí kuřátek - část II.


Nejčastější příčiny předčasného úmrtí kuřátek - část II. Podívejte si i na další okolnosti, na které si jako odchovávatel kuřecí drobotiny musíte dát pozor.


ČÍST CELÉNejčastější příčiny předčasného úmrtí kuřátek - část I.


Nejčastější příčiny předčasného úmrtí kuřátek - část I. Líhnutí a odchov vlastních kuřátek si vždy nese nějaká rizika. Přečtěte si o nich a buďte připraveni.


ČÍST CELÉProč je jaro ideálním časem pro líhnutí kuřat


Proč je jaro ideálním časem pro líhnutí kuřat Jaro přináší po zimě obrodu a dávku životní energie. Líhnutí kuřat se stává právě na jaře nejideálnějším.


ČÍST CELÉPéče o slepice v jarním období


Péče o slepice v jarním období Hola, hola jaro volá! A s ním i řada povinností. Jakých?


ČÍST CELÉJak vybrat násadová vejce


Jak vybrat násadová vejce Ne každé vejce se hodí k líhnutí drůbeže. Předpisová vejce Vám zvýší úspěšnost při líhnutí.


ČÍST CELÉProč se nedaří vylíhnutí kuřat


Proč se nedaří vylíhnutí kuřat Zkoušeli jste v líhni líhnout kuřátka a pořád se Vám nedaří, tak jak byste si přáli?


ČÍST CELÉJak na domácí rozmnožování slepic


Jak na domácí rozmnožování slepic Kvoká Vám slepice a rádi byste toho využili pro rozšíření vlastního chovu? Jak ale správně opečovávat kvočnu?


ČÍST CELÉLíhněte kuřata jako ostřílený chovatel drůbeže


Líhněte kuřata jako ostřílený chovatel drůbeže Jste ostříleným chovatelem a rádi byste rozšířili chov vlastními kuřecími přírůstky? Podívejte se jak na to.


ČÍST CELÉNovinky a akce zasíláme zdarma

Postup jak případně zrušit odběr novinek naleznete v každém zaslaném e-mailu.