Košík 0 Kč

  

 

 

 

 

 

 

Příspěvky tagu kurník

Zpět na všechna témata

Jak vybílit kurník nebo stodolu pro slepice?


Jak vybílit kurník nebo stodolu pro slepice? Už naše prababičky i pradědečkové s úspěchem k dezinfekci kurníku používali vápno, ono také v té době nic jiného nebylo. Jsou ale jeho účinky i dnes tak opěvované a jak takový kurník vůbec vlastně správně vybílit?


ČÍST CELÉKupujeme první slepice aneb co a jak (ne)udělat


Kupujeme první slepice aneb co a jak (ne)udělat Chovat slepičky a pochutnávat si tak na domácích vajíčkách je sen mnohých z vás, ovšem mít nové obyvatelky dvora vyžaduje mnoho práce a odříkání. Než se k takovému kroku vůbec rozhodnete, zjistěte si, co všechno je před úplně prvním nákupem slepic nutné připravit a jak se první dny ke slepičkám chovat.


ČÍST CELÉPřídavné světlo v kurníku: je opravdu nutné


Přídavné světlo v kurníku: je opravdu nutné Plata na vejce s přicházející zimou sejí čím dál více prázdnotou a jediné, kde vajíčka vidíte, je ve vašich snech a představách. Ovšem, je takové přídavné světlo v kurníku skutečným problémem, nebo je to spíše luxus, který stejně produkci vajec na svědomí nemá?


ČÍST CELÉProč (ne)zateplovat kurník?


Proč (ne)zateplovat kurník? Zateplit kurník pro slepice nebo nezateplit? Opakující se otázka tisíce chovatelů drůbeže, jakmile se venku objeví první sníh nebo mráz. Proč je lepší kurník nezateplovat a kdy je naopak zateplení výhodou?


ČÍST CELÉVýběr a dezinfekce podestýlky v kurníku


Výběr a dezinfekce podestýlky v kurníku Stejně jako si převlékáte svou postel párkrát do měsíce, tak s podestýlkou v hnízdech pro slepice to bude podobné. Jen to sladění s vybavením kurníku není potřeba brát tak vážně, jako když vybíráte nové povlečení podle barev vaší ložnice.


ČÍST CELÉCo dělají chovatelé ve výběhu a kurníku špatně?


Co dělají chovatelé ve výběhu a kurníku špatně? Každý chov zvířat, tedy i chov slepic, sebou nese jistá pravidla, která není radno podceňovat. A protože chybami se člověk učí, jsou chyby povolené, ale pouze jednou, jedině pak můžete mít šťastné a zdravé hejno.


ČÍST CELÉDejte kurníku na podzim nový kabát


Dejte kurníku na podzim nový kabát Nové slepičky jste stihli pořídit ještě na jaře nebo v létě, ale i kurník bude ve vašem chovu potřeba zařídit tak, abyste se vajec od nových slepiček dočkali co nejvíce. Co tedy nového na podzim do kurníku zajistit a pořídit?


ČÍST CELÉProč spí slepice v hnízdech a jak zlozvyk zastavit?


Proč spí slepice v hnízdech a jak zlozvyk zastavit? Každá věc v kurníku má své využití, snášková hnízda slouží ke snášení vajec a hřad zase k odpočinku slepice, jak zastavit slepičí nešvar a donutit holky hezky po dobrém spát na hřadech, a ne právě v hnízdech? Problém, který trápí mnoho chovatelů se pokusíme dnes u Slepičáře vyřešit.


ČÍST CELÉPryč s hmyzem kolem kurníku


Pryč s hmyzem kolem kurníku Při chovu slepic nebo i jiné drůbeže jsou mouchy a komáři sice očekávaným, přesto velmi obtížným hmyzem, které se chce co nejrychleji a nejúčinněji zbavit každý chovatel. Jaký zbraň je tedy proti nim nejsilnější?


ČÍST CELÉČistíme kurník a výběh během pár minut


Čistíme kurník a výběh během pár minut Jak vyčistit kurník a výběh správně, rychle a efektivně? Možná vám takto otázka připadá už jako ohraná fráze, ale věřte, že ani po mnohých zkušenosti, to někteří chovatelé neumí, ba dokonce se tomu ani nevěnují. Kde se dělá nejvíce chyb?


ČÍST CELÉPříslušenství ke kurníku: nezbytnost i přepych


Příslušenství ke kurníku: nezbytnost i přepych Výběr mnoha doplňků a příslušenství do vašeho kurníku může být skvělou zábavou nejen pro vás, ale třeba i vaše děti. Pomocí našeho dnešního příspěvku tak snadno zjistíte, co potřebujete, a co lze tedy přidat do seznamu přání pro vaše slepičky.


ČÍST CELÉKam umístit kurník?


Kam umístit kurník? Možná banální otázka, nicméně velice důležitá. Místo, kde bude stát totiž kurník musí splňovat jistá kritéria, jinak totiž nesplní svůj účel, ani kdyby byl ze zlata.


ČÍST CELÉJak se zbavit potkanů v kurníku a výběhu?


Jak se zbavit potkanů v kurníku a výběhu? Potkani. Postrach všech chovatelů slepic. Ale nebojte, u Slepičáře vám ukážeme, jak během několika dní bude váš kurník i výběh bez krys a potkanů.


ČÍST CELÉPár tipů pro bezpečný kurník vašich slepic


Pár tipů pro bezpečný kurník vašich slepic No světe div se, ale i v kurníku může na slepice čekat hned několik nebezpečí. Pokud se ale o nich dozvíte včas, můžete proti nim jít i včas naproti.


ČÍST CELÉCeloroční design kurníku


Celoroční design kurníku Narychlo stlučený kurník bez dostatečného přísunu čerstvého vzduchu a světla určitě nebude svůj účel plnit. Jaké bylo mělo být ustájení drůbeže a co rozhodně nikdy nepodnikat?


ČÍST CELÉEfektivní a rychlé zateplení kurníku


Efektivní a rychlé zateplení kurníku Ideální kurník, který bude v zimě hřát, v létě chladit a zároveň bude bezpečný neexistuje, a tak je nutné jít těmto věcem malinko naproti a z obyčejného kurníku, udělat ten dokonalý. Ale jak?


ČÍST CELÉDřevěný nebo zděný kurník: jaký vybrat a proč?


Dřevěný nebo zděný kurník: jaký vybrat a proč? Který kurník bude pro váš chov tím lepším? Ten dřevěný nebo zděný? Oba kurníky mají svá pro a proti, tak se k nim dnes podíváme za dveře a zjistíme, který bude tou nejlepší variantou pro vás.


ČÍST CELÉSlepičářovo ohlédnutí za měsícem listopad


Slepičářovo ohlédnutí za měsícem listopad Ohlédnutí za měsícem listopad je tady! Co se nám v těch dvou jedničkách povedlo a co naopak bychom chtěli vylepšit?


ČÍST CELÉRaz a dva a tři aneb jak naučit chodit slepice do kurníku


Raz a dva a tři aneb jak naučit chodit slepice do kurníku Jak naučit slepice, aby samy chodily do kurníku? Otázka, která se objevuje znovu a znovu. Tak se na tento problém podíváme trochu víc zblízka. A tedy.


ČÍST CELÉ4 důvody, proč kurník koupit a nestavět vlastní


4 důvody, proč kurník koupit a nestavět vlastní Tak jste se doma konečně rozhodli, že budete chovat nějaké ty slepice? Co ale dál? Jak to bude s kurníkem? Vlastní výroba nebo ho prostě jednoduše koupíte on-line?


ČÍST CELÉOsvětlení aneb jak mít dostatek světla v kurníku


Osvětlení aneb jak mít dostatek světla v kurníku Tak, jako každá rostlina na zemi potřebuje ke svému životu světlo, tak ani slepice není výjimkou. Kolik hodin světla potřebuje slepice, aby byl chovatel spokojen s její produkcí vajec?


ČÍST CELÉ6 kroků, jak připravit kurník na zimu


6 kroků, jak připravit kurník na zimu Zdá se vám, že je ještě příliš brzo připravovat svůj chov na zimu? My u Slepičáře si myslíme že, je to tak akorát, zima může přijít ze dne na den, a tak je lepší pomaloučku na chladné zimní časy nachystat i váš kurník. Zde je pár našich rad.


ČÍST CELÉBojujte proti vlhkosti v kurníku s grácií


Bojujte proti vlhkosti v kurníku s grácií Vlhkost ve slepičím bejváku úzce souvisí s produkcí vajec i kvalitou masa chovaných nosnic. Podívejte se díky Slepičáři na vlhko v kurníku zblízka, nestačíte se divit.


ČÍST CELÉVětrání v kurníku: proč je potřeba


Větrání v kurníku: proč je potřeba Klepe si na čelo a říkáte si, že větrat v kurníku se nemusí? Omyl, musí a víte proč?


ČÍST CELÉSlepičí bidlo aneb i v kurníku se odpočívá


Slepičí bidlo aneb i v kurníku se odpočívá Ano, odpočívá. Nedivte se, každá slepička, od které chcete vajíčka, si také občas musí dát svých dvacet.


ČÍST CELÉTrusník jako důležitá část kurníku


Trusník jako důležitá část kurníku Co trusník je a k čemu v kurníku vůbec slouží?


ČÍST CELÉOsvojte si dezinfekci kurníku levou zadní


Osvojte si dezinfekci kurníku levou zadní Slepičí kurník je potřeba udržovat v adekvátní čistotě. Pomáhá to bránit šíření nemocí a udržuje slepice v lepší kondici.


ČÍST CELÉStavba kurníku lehce a hravě


Stavba kurníku lehce a hravě Jdou vám na nervy drahá vajíčka a přitom máte možnost chovat slepice? Než se ovšem k tomuto zásadnímu kroku odhodláte, podívejte se, jak by správný kurník měl vypadat.


ČÍST CELÉKolik prostoru pro šťastné slepice?


Kolik prostoru pro šťastné slepice? I slepice k důstojnému životu potřebuje určitý prostor. Kolik metrů čtverečních potřebuje každá vaše slepička?


ČÍST CELÉBuďte tím nejlepším opatrovníkem nových slepiček


Buďte tím nejlepším opatrovníkem nových slepiček Pořízení nových slípek je velmi jednoduché, stačí jeden telefonát, ovšem rady, jak na prvotní péči jsou k nezaplacení.


ČÍST CELÉKrizové situace za vás vyřeší druhý kurník


Krizové situace za vás vyřeší druhý kurník Mít dva kurníky vyřeší nejeden problém, který chtě nechtě při chovu slepic určitě nastane.


ČÍST CELÉJak na čištění a dezinfekci kurníku


Jak na čištění a dezinfekci kurníku Slepičí kurník je potřeba udržovat v adekvátní čistotě.


ČÍST CELÉMobilní kurník aneb život v luxusu


Mobilní kurník aneb život v luxusu Spojením malé tepelně izolované boudy a koleček z přepravního vozíku vznikne docela sympatický mobilní kurník, který můžete velmi snad přemisťovat.


ČÍST CELÉVíce vajec díky zateplenému kurníku


Více vajec díky zateplenému kurníku Jdou vám na nervy drahá vajíčka a chováte doma už pár slípek? Než nastane ta největší zima, zateplete jejich slepičí obydlí. Odmění se vám vyšší snáškou a vaše nervíky tím uklidní.


ČÍST CELÉPodzim ve výběhu přináší málo vajec v kurníku


Podzim ve výběhu přináší málo vajec v kurníku Přestaly vám slepičky snášet? Nezoufejte, ony zase začnou, jen co nastane jaro.


ČÍST CELÉSousedovic slepice: Také vám občas pijou krev?


Sousedovic slepice: Také vám občas pijou krev? Mít sousedy přináší spoustu výhod, ale i nevýhod.


ČÍST CELÉI slepice má svou postel aneb jak vlastně spí


I slepice má svou postel aneb jak vlastně spí Chodíte spát se slepicemi? Pokud ano, měl byste být člověk optimistický a plný elánu. Jenže komu se v dnešní době podaří ulehnout úderem 19h.


ČÍST CELÉChov veškeré drůbeže pohromadě? Jděte do toho!


Chov veškeré drůbeže pohromadě? Jděte do toho! Chov veškeré drůbeže pohromadě vám přinese mnoho užitku. Musíte však pamatovat na několik věcí...


ČÍST CELÉJak snížit výskyt létavého hmyzu kolem kurníku


Jak snížit výskyt létavého hmyzu kolem kurníku Teplé dny jsou symbolem otravných much a komárů. Létavý hmyz obtěžuje slepice stejně jako nás. Snižte jejich výskyt kolem slepičího obydlí.


ČÍST CELÉ10 tipů jak vyhrát válku s predátory


10 tipů jak vyhrát válku s predátory Díky jednoduchým tipům úspěšně ochráníte Vaše slepičí dámy před škodnou.


ČÍST CELÉJak vytvořit snáškové hnízdo pro slepici


Jak vytvořit snáškové hnízdo pro slepici Vytvořením správného snáškového hnízda můžete slepicím zamezit v zanášení.


ČÍST CELÉCo by měl splňovat kurník


Co by měl splňovat kurník Naše hejno bude také potřebovat pořádný kurník. V ideálním případě by měl být orientovaný na jihovýchod.


ČÍST CELÉPotřeby pro chov drůbeže - kurník


Potřeby pro chov drůbeže - kurník Co mít a nemít jako správný majitel drobného chovu? Základem je určitě pořádný kurník.


ČÍST CELÉNovinky a akce zasíláme zdarma

Postup jak případně zrušit odběr novinek naleznete v každém zaslaném e-mailu.