Košík 0 Kč

  

 

 

 

 

 

 

Příspěvky tagu nemoci

Zpět na všechna témata

Vitamíny a minerály (ne)jsou pro slepice důležité!


Vitamíny a minerály (ne)jsou pro slepice důležité! Drůbež vyžaduje všechny známé vitamíny, se kterými se běžně člověk denně setkává. Některé vitaminy jsou rozpustné v tucích, zatímco jiné jsou rozpustné ve vodě.


ČÍST CELÉJak nejrychleji uzdravit slepici přírodní cestou?


Jak nejrychleji uzdravit slepici přírodní cestou? Stejně jako děti vám skoro pokaždé onemocní během víkendu nebo státních svátků, tak i vaše slepičky může nemoc zachvátit v den, kdy volat veterináře je každému proti srsti. Jakou první pomoc zmůžete vy jako chovatel a nemocné slípce tak ulevit a třeba ji i vyléčit?


ČÍST CELÉDýně jako důležitá část slepičího jídelníčku


Dýně jako důležitá část slepičího jídelníčku I při chovu drůbeže může chovatel malinko experimentovat a podat svým slepičkám i to, co se zdánlivé zdá, že není ideální krmivo pro slepice. Jednou takovou potravinou je právě dýně. Co myslíte, bude holkám chutnat?


ČÍST CELÉJak se zaručeně zbavit čmelíků


Jak se zaručeně zbavit čmelíků Malý, zato ale šikovný a velmi otravný. I tak by se dal charakterizovat Čmelík kuří, který velmi rád napadá slepice a saje z nich krev. Dá se ho vůbec rychle a účinně zbavit, pokud vaše hejno napadne?


ČÍST CELÉNebezpečné rostliny pro vaše slepice


Nebezpečné rostliny pro vaše slepice Volně pobíhající se slepice je sen každé z nich, ovšem ne vždy je to ten správný krok, zvláště potom, pokud nemáte prostor zmapovaný a nevíte tak, jaké rostliny se v něm vyskytují. Ne všechny jsou totiž pro slepice k snědku vhodné, některé z nich totiž mohou být opravu nebezpečné.


ČÍST CELÉProč slepice kulhá?


Proč slepice kulhá? Nemůže se vaše slepička postavit na nohy a už nějaký ten den po dvoře tak divně pokulhává? Zraněný slepičí běhák není dobré podceňovat. Jak slepičku kulhavosti zbavíte nebo ještě lépe, jak se jí vyhnete, se dozvíte v dnešním příspěvku.


ČÍST CELÉNejčastější problémy s nohama u slepic


Nejčastější problémy s nohama u slepic I problémy s nohama se sem tam od času u vaší drůbeže mohou vyskytnout. Jaké jsou ty nejčastější, jak je léčit nebo spíše jak jimi předejít se dozvíte v dnešním příspěvku našeho pravidelného blogu.


ČÍST CELÉApatická slepice: co je její příčinou a řešením


Apatická slepice: co je její příčinou a řešením Trápí vás u svých opeřených svěřenkyň načepýřené peří, nechuť k jídlu a jakýkoliv zájem o okolní svět? Co dělat s takovou slepičkou, která postává celý den na jednom místě a nenechá na sebe ani sáhnout?


ČÍST CELÉ5 příznaků, že vaše slepice mají chřipku


5 příznaků, že vaše slepice mají chřipku Chřipka, nejčastější podzimní onemocnění, které netrápí bohužel už „jen“ lidi, ale došláplo si i na drůbež. Jak zavčasu poznat, že mají vaše slepice chřipku a jak jí dát vale?


ČÍST CELÉNejčastější nemoci křepelek


Nejčastější nemoci křepelek Nemoci bohužel „nechodí“ jen po lidech, ale dost často mají zálusk i na drůbež. Jak mohou onemocnět křepelky ve vašem chovu a co na křepelčí neduhy zaručené pomáhá?


ČÍST CELÉOdčervování kachen jako nezbytná péče


Odčervování kachen jako nezbytná péče Odčervení kachen patří k základním chovatelským úkonům. Správným a pravidelně prováděným odčervováním chráníme nejen celé své hejno ale zabráníte tak i případnému nakažení lidí a dětí. Mnoho vnitřních parazitů je totiž přenosných ze zvířete na člověka - mají tzv. zoonotický potenciál.


ČÍST CELÉI slepici může potrápit průjem


I slepici může potrápit průjem Průjem patří mezi základní nemoce drůbeže.


ČÍST CELÉStrašáci ve vaší králíkárně


Strašáci ve vaší králíkárně Zdravý a vitální králík je známkou dobrého chovatele.


ČÍST CELÉLuptouš slepičí: malý trýznitel ve slepičím peří


Luptouš slepičí: malý trýznitel ve slepičím peří Vši rozhodně nepatří k vítaným hostům u lidí ani u zvířat. Jakmile maminka zjistí, že se její blonďatá princezna nápadně často drbe ve vlasech, je zle a raději honem rychle běží do lékárny. Tento parazit netrápí ale jenom lidi. Své si s ním užije i třeba taková slepice neboli kur domácí.


ČÍST CELÉDějiny kura domácího aneb posvátná slepice


Dějiny kura domácího aneb posvátná slepice Možná se to zdá až nepředstavitelné, ale kur domácí patří už od starověku k nejdůležitějším hospodářským zvířatům. Dnes je tento druh nejpočetnější a nejrozšířenější mezi chovateli po celé zeměkouli.


ČÍST CELÉNejčastější (ne)pravdy a mýty o slepicích


Nejčastější (ne)pravdy a mýty o slepicích Jedna paní povídala....Slepice je tak hloupé zvíře, že bych nikdy žádné slepice nechtěla. Na zahradě dělají svinčík a ochočit se nedají.


ČÍST CELÉKdyž slepice uhyne


Když slepice uhyne Existují plemena slepic, které „se drží“ i deset let. Jedno je ale jisté, odejít na onen svět musí jednou každá.


ČÍST CELÉKlování aneb slepičí kanibalismus


Klování aneb slepičí kanibalismus Pozorujete u vašeho chovu slepic menší hašteření, vzájemné oklovávání nebo dokonce holé krky?


ČÍST CELÉMarkova choroba: plíživý zabiják slepic


Markova choroba: plíživý zabiják slepic Markovu chorobu přenáší volně žijící ptáci a pro vaše neočkované slepičky může být doslova zdrcující.


ČÍST CELÉNejčastější příčiny předčasného úmrtí kuřátek - část II.


Nejčastější příčiny předčasného úmrtí kuřátek - část II. Podívejte si i na další okolnosti, na které si jako odchovávatel kuřecí drobotiny musíte dát pozor.


ČÍST CELÉNejčastější příčiny předčasného úmrtí kuřátek - část I.


Nejčastější příčiny předčasného úmrtí kuřátek - část I. Líhnutí a odchov vlastních kuřátek si vždy nese nějaká rizika. Přečtěte si o nich a buďte připraveni.


ČÍST CELÉGenerální prohlídka slepičího zdraví – část II.


Generální prohlídka slepičího zdraví – část II. A pokračujeme v generální prohlídce našich holek. Minule jsme skončili u očí, takže pokračujeme peřím.


ČÍST CELÉGenerální prohlídka slepičího zdraví – část I.


Generální prohlídka slepičího zdraví – část I. S přicházejícím jarem by to chtělo důkladně prohlédnout i vaše slepičí holky. Co vy na to?


ČÍST CELÉNovinky a akce zasíláme zdarma

Postup jak případně zrušit odběr novinek naleznete v každém zaslaném e-mailu.