Košík 0 Kč

  

 

 

 

 

 

 

Příspěvky tagu včelařství

Zpět na všechna témata

Chci být včelařem aneb první investice


Chci být včelařem aneb první investice Přemýšlíte, že byste pokračovali v rodinné tradici a chovali včely stejně jako váš otec, dědeček a pradědeček? Myšlenka je to jistě krásná a určitě smysluplná, ale co jak to udělat, aby vás tento koníček nezruinoval třeba na dalších deset let vašeho života?


ČÍST CELÉCo dělají včely v zimě?


Co dělají včely v zimě? Viděl jste někdo v zimě venku létat včely? Odpověď je ne, protože včely v zimě ven z úlů vůbec nevylétávají. Co ale tedy dělají, když nesbírají nektar potřebný pro výrobu medu? Opravdu spí nebo se to je říká, protože člověk vlastně sám ani neví, co jiného by měly dělat.


ČÍST CELÉMed: zázračný lék na lidské neduhy


Med: zázračný lék na lidské neduhy Nepříjemná bolest v krku a kašel trápí během roku tisíce lidí po celém světe, a tak není divu, že vždy sáhnou po nejlepší a nejchutnější přírodní medicíně, která se jim naskytne, a to po medu. Stojí ale za vyléčením opravdu med nebo jen nemoc prostě po čase ustoupí sama?


ČÍST CELÉJaký byl pro včelaře rok 2019?


Jaký byl pro včelaře rok 2019? Nepříznivé počasí, hlavně potom chladné počasí v jarních měsících ovlivňuje to, kolik medu nakonec včelaři během roku vytočí. Jak tomu bylo letos a co lze očekávat ten další rok s dvacítkou?


ČÍST CELÉNěco málo ze života včel


Něco málo ze života včel Včelí společenství není jen tisíce včel na jedné hromadě. Jedná se bezesporu o podívanou, která nemá v přírodě konkurenci. Každá včelka z celého roje má jediný cíl, a to zabezpečit sobě dobré živobytí a podílet se tak na rozvoji celé včelí společnosti.


ČÍST CELÉVčely a sousedské vztahy


Včely a sousedské vztahy Některé záliby si můžete užít zcela samostatně nebo i za účasti několika podobně smýšlených lidí, ovšem chov včel je trochu jiný a mezi tyto záliby se až tak považovat nedá, protože nikdy nad nimi nebudete mít přímou kontrolu. A jak to vidí vaši sousedé?


ČÍST CELÉVarroáza včel, její prevence a léčba


Varroáza včel, její prevence a léčba Nejen slepice, kachny nebo krůty mohou chovatelům onemocnět, ale i včely takového včelaře jsou velmi ohrožené a nejvíce právě nemocí zvanou varroáza. Nahlédněte proto s námi pod pokličku této nemoci a zjistěte vlastně, co je nemoc zač a jak proti ní může sám včelař bojovat.


ČÍST CELÉJak poznat (ne)kvalitní med?


Jak poznat (ne)kvalitní med? Každý milovník medu chce, aby měl doma jen kvalitní med. Ale jak mezi těmi všemi druhy a názvy kvalitní med poznat a rozlišit ho od toho, který si na kvalitní med především díky vysoké ceně jen hraje?


ČÍST CELÉChcete vlastní med? Včely a úl je základ


Chcete vlastní med? Včely a úl je základ Kdo z vás by neměl rád teplý čaj s medem. Med mohou snad odmítnout jen lidé, kteří jsou na něj z nějakého důvodu alergičtí. A nejlepší je samozřejmě ten váš vlastní. Ovšem jako takového domácího medu docílit?


ČÍST CELÉNovinky a akce zasíláme zdarma

Postup jak případně zrušit odběr novinek naleznete v každém zaslaném e-mailu.