Košík 0 Kč

   

 

 

 

 

 

 


Na trh dorazil unikátní monitor embryí vajec

Na trh dorazil unikátní monitor embryí vajec

Jde vůbec ještě líhnivost kuřátek a jiné drůbeže přivést ještě k větší dokonalosti, než tomu je doposud? Přesvědčit se o tom můžete samy v našem dnešním příspěvku.

Každý, kdo se chystá na líhnutí vajec očekává, že se ze všech nasazených vajec vylíhne nový život, ovšem skutečnost je vždy jiná. Mnozí z vás tak před každým líhnutím proto hledají nejrůznější fígle, jak líhnutí dovést k dokonalosti a mít 100 % úšpěsnost. Ale je to vůbec možné? Odpověď je jasná, v tuto chvíli s inkubátory a líhněmi, které na trhnu jsou to možné není, ale je jen otázkou času, kdy věda vezme za své a svět "vyrobí" stoprocentrní líheň.

Ultrazvuk vajec

Každý nový život si zaslouží to nejlepší, a tak není divu, že existují firmy, které se specializují na zlepšení líhnivosti. S jedním takovým zlepšovákem přišla na světový trh i technologická firma, která si stojí za tím, že vyvinula první monitor embryí nevyvinutých kuřátek schopný ještě před jejich narozením identifikovat jejich fyziologický stav. V praxi by tento monitor sloužil něco jako ultrazvuk u těhotných žen. Jaké výhody by pro chovatele mohl monitor embryí přinést?

  • Rozpoznání vývojového stadia embrya.
  • Určení, zda je vejce vůbec oplozené.
  • Zjištění, zda embryo žije nebo je mrtvé.
  • Fyziologické vady doposud nevyvinutých mláďat.

Jak je to vůbec možné?

Na jakém principu tento monitor vlastně funguje a jak vůbec dokáže z „obyčejného“ vajíčka zjistit tolik důležitých informací pro chovatele?

  • Přítomnost. Dnes i ty nejlepší líhně a inkubátory na trhu umožňují chovateli "jen" sledovat prostřední v líhni a regulovat její nastavení. Do samotného vnitřku embrya se nikomu podívat nepodaří. Záhada, která provázela celý proces líhnutí by tedy mohla být nyní na začátku svého rozluštění. A proč?
  • Budoucnost. Monitor, který by mohl být nyní vložen do líhně funguje na základně senzorů, které sbírají veškeré fyziologické parametry zárodku. K jejich alanýze jsou dále použity složité parametry, které tam vědcům a odborníkům poskytují přesné údaje v daném čase o celkovém stavu celého zárodku.

A kdy takový monitor dorazí na náš trh? Jelikož 12. až 14. února proběhlo teprve jeho první představení na výstavě IPPE Production & Processing Expo v Atlantě, tak si ještě nějaký ten pátek, než se začne prodávat u nás, budeme muset. Vědci odhadují tak 2 až 3 roky.Datum zveřejnění: 20.02.2019
Novinky a akce zasíláme zdarma

Postup jak případně zrušit odběr novinek naleznete v každém zaslaném e-mailu.