Slepice
Kurníky

Granulované seno 10 kg

Kód zboží: 185
Hmotnost: 5 kg
Bodů: 0,43

Přírodní objemové krmivo. Baleno po 10 kg v pytlích. Je vhodné jako doplňkové krmivo pro drůbež, ale i koně se zdravotními potížemi (dýchací potíže, špatný chrup), dále pro králíky a drobné hlodavce. Celý popis

Není skladem

129 Kč

Další varianty produktu

Granulované seno 10 kg

Seno je vhodné jako doplňkové krmivo pro vaši drůbež, koně se zdravotními potížemi (dýchací potíže, špatný chrup), dále pro králíky a drobné hlodavce.

Granule se vyrábí z kvalitních objemných krmiv sena, především z vojtěšky a semenotravních porostů a jsou bez jakýchkoli přísad. Krmivo ve formě granulí má výhodu pro skladování v menším objemu, je tepelně upraveno a v čisté formě má neomezenou zachovanou kvalitu a složení živin. Při výrobě dochází k takzvané extruzi, tedy k tepelné úpravě krmiva. Jedná se o šetrný způsob zpracování. 

Výhody sena v granulích

  • nízký obsah prachových částic
  • snížení nežádoucího výskytu mikroorganismů v krmivu 
  • zvýšená doba skladovatelnosti krmiva

Využití sena

  • jako krmivo, především v zimě, kdy není čerstvá tráva k dispozici

Klady granulí

  • ušákům moc chutnají
  • jednoduché při podávání
  • králíci po nich rostou rychleji
  • samice po nich dříve zabřezne

Proč krmit senem? 

V zimě, kdy není možnost jít na čerstvou trávu nebo kopřivy vám jistě přijde vhod. Nejdůležitější potravou králíků chovaných doma je seno. To obsahuje dostatek vlákniny, která je velmi důležitá pro správnou peristaltiku střev. Přežvykování sena taky napomáhá pravidelnému obrušování zubů.

Říct, že jediný správný způsob krmení, je neomezený přístup k senu, je hloupost. Stejně tak tvrzení, že průměrnému koni stačí ke zdraví 6 kg sena za den. Pastva nebo seno jsou pro koně tou nejpřirozenější stravou a měly by tvořit základ krmné dávky každého koně. Tak jak je seno důležité pro koně, je stejně důležité i pro králíky.

Krmný návod a použití

Před krmením koně doporučujeme namočit do teplé vody v poměru 1:2 (tj. 0,5l vody na 1l sena). Při krmení králíku není nutné seno namáček, rovnou jim ho sušené vkládejte do králíkárny.
Pokud senem krmíte své ušáky, jistě vám přijdou vhod také jesličky na seno.  Prodáváme ve variantě s horním nebo bočním plněním.


Dotazy zákazníků

Krmná dávka gran. sena

Jaká je potřebná dávka pro dospělého králíka (samce,samici) granulovaného sena na den. Také pro výkrm po odstavaní mládat až do dospělosti. Děkuji za odpověd ...w...

Vloženo 25.10.2018 01:26 od uživatele Václav Votava

Odborný poradce www.slepicar.cz

Dobrý den, krmná dávka je cca 30 g na 1 kg váhy. Dávku můžete rozdělit na dvě části, jednu ráno a druhou navečer. Krásný den.

Odpovídá Slepičář | 25.10.2018 09:42

dotaz

Dobrý den, bude ještě letos dostupné granulované seno? Děkuji za odpověď. V.V.

Vloženo 10.09.2018 12:37 od uživatele V.Vyhlídal

Odborný poradce www.slepicar.cz

Dobrý den, mělo by se naskladnit v říjnu. Krásný den.

Odpovídá Slepičář | 14.09.2018 14:03


Nový dotaz

Novinky a akce zasíláme zdarma

Postup jak případně zrušit odběr novinek naleznete v každém zaslaném e-mailu.