Košík 0 Kč

 

 

Krmivo a doplňky pro hospodářská zvířata

Nejen slepice žijí na dvoře většině chovatelů. Často se setkáváme s dotazy, zda máme také krmivo nebo doplňky stravy pro koně, ovce, kozy a krávy. A ejhle. Neměli jsme, ale nyní už máme. Ten, kdo vlastní velký travnatý výběh zřejmě tolik krmiva potřebovat pro svá hospodářská zvířata nebude, ale co takový chovatel, který chová koně pro své potěší a kůň se stal doslova jeho koníčkem? Čím mu zpestřit jídelníček a čím obohatit stravu vašich dojnic?

Koňská láska je na věky

Říká se, že ten nejkrásnější pohled na svět, je právě pohled z koňského hřebu. Kdo koně chová, nám jistě rozumí a ví, že chovat a správně se postarat o koně dá spoustu práce a kůň je defacto závazek na celý život. Každý kůň potřebuje dostatek pohybu, kvalitní krmivo a náležitou péči. Co pro vaši koňskou nově může nabídnout Slepičář?

  • Kvalitní granule. Krmné směsi ve formě granulí ocení nejeden koňský chrup. Pro pokrytí všech chovatelských nároků nabízí Slepičář granulované krmné směsi pro koně v období klidku, mírné zátěže, ale také samozřejmě myslí i na koně před závody nebo pro březí klisny. A pokud svého koně nechcete krmit ovšem, pak i pro vás máme v nabídce bezovsovou krmnou směs.

Jaké dobroty dostává váš koník?

  • Pamlsky. Zdravá a chutná svačinka potěší každého koníka. Můžete ji servírovat jen tak nebo jako odměnu za vykonanou práci – úspěch. Pamlsky nabízíme v nejrůznějších příchutí v granulované podobě v praktickém plastovém kyblíku, který se jednoduše otevřít a zase zavřít. Granule si tak ponechají delší dobu svou vůni a čerstvost.
  • Doplňky stravy. Chcete svému jezdci dopřát ještě větší porci zdraví? Pak je na místě vybrat koníkovi také ten správný doplněk stravy, kterým mu zajistíte zdravá kopyta, kvalitnější srst a zdravé kosti. A jestliže řešíte u svého koně špatné trávení a poruchy příjmu potravy, s nákupem česnekového speciálu byste neměli rozhodně dále otálet.

horse eating GIF   goat GIF   baby sheep GIF

Ovce, kozy a krávy

Víte, čím správně krmit ovce nebo kozy ve vaší ohradě? Pouhá pastva jim rozhodně stačit nebude. A věděli jste, že ovce jsou velmi náchylná zvířata na obsah mědi v krmivu? Díky Slepičáři nyní můžete vaše kozy, ovečky i kravičky krmit zdravě a kvalitně, tedy bez mědi, obilovin a pečiva. A čím tedy?

  • Liz. Kromě zelené píce, sena a obilovin je pro všechny věkové kategorie ovcí i koz příjem solného lizu velice důležitou složkou krmné dávky. Pokud se vám někdy stalo, že vám samice špatně zabřezla, je právě onen liz a také pivovarská kvasnice důležitým zdrojem minerálu a vitamínů, který špatné zabřezávání zastaví.

Víte o tom, že liz pro vaše ovce nesmí obsahovat měď?

  • Mléčná krmná směs. Odstavila vám matka mladé a vy nevíte co dál? Nevěste hlavu, každý problém má své řešení. Mléčná krmná směs vyřeší vaši situaci levou zadní.
  • Mletý vápenec. Chcete, aby vaše hospodářská zvířata produkovala co nejvíce užitku a vydržela vám na dvorku co nejdéle? Pak je nutné do jejich krmné dávky také zahrnout vápenec, který příznivě působí na stavbu těla u mláďat a zároveň přispívá ke správnému vývoji kostí a zubů.

Tak se pochlubte, čím potěšíte svého koně vy? Pokud si nejste s výběrem krmiva nebo doplňku úplně přesně jisti, zavolejte našim šikovným operátorkám, rády vám poradí a s výběrem pomohou.

Novinky a akce zasíláme zdarma

Postup jak případně zrušit odběr novinek naleznete v každém zaslaném e-mailu.