Košík 0 Kč

 

 

Moderní automatické líhně

Každý chovatel se po dlouhé a tuhé zimě těší na jaro, až se venku oteplí, tráva se zazelená a konečně nastane ten správný čas začít vše chystat a připravit na líhnutí malých kuřátek nebo i jiné drůbeže. Oplozené vajíčko, klidně i to násadové, a správná líheň, která zajistí zárodku potřebné teplo, vlhkost a pravidelné otáčení je nezbytnou součástí, bez které se neobejde žádné domácí líhnutí. Jak ale vybrat tu nejlepší líheň přímo vám na míru? Co je před její koupí nutné vzít v úvahu a čemu se raději vždy vyhnout?

Správný výběr

Abyste dosáhly při líhnutí té největší úspěšnosti pouhé oplozené vajíčko nestačí. Před výběrem té nelepší líhně je nutné vzít v potaz tyto důležité aspekty?

  • Počet vajec. Patříte k chovatelům, kteří líhnou ve velkém nebo zase naopak máte rádi menší počet vylíhnutých kuřátek, abyste se o ně zvládly náležitě postarat? Ať už troškaříte nebo ne je vždy nutné vzít v úvahu, kolik vajec do líhně chcete umístit a podle toho zvolit její velikost, resp. kapacitu. U nás si na své přijde každý, nabízíme líhně od 7 ks vajec přes 48 ks po 88 ks.
  • Funkce. Čím „nadupanější“ líheň budete mít, tím úspěšnější bude vás výsledek líhnutí. Zaměřte se především na automatické otáčení vajec, regulace teploty a vlhkosti a dobrým pomocníkem je i umístěný alarm, který vás v případě vysoké nebo nízké teploty upozorní hlasitým zvoněním.

Malé i velké. U nás si z nabídky líhní vybere opravdu každý. 

  • Druh vejce. Chystáte se líhnout pouze vajíčka od bílých Leghornek nebo si troufnete i na ta kachní, husí nebo dokonce křepelčí? U nás si na své přijde jakýkoliv milovník drůbeže. Do našich líhní se dají umístit, jak vajíčka slepičí, tak i husí, kachní, křepelčí ale i úplně to nejmenší od zakrslých slepiček. Naše líheň pro 88 ks vajec je právě určena chovatelům těchto drobných slepiček. 
  • Rozměry. Ani na rozměr líhně byste neměli zapomenout. Většinou bude líheň umístěna na stole v garáži nebo chodbě tak, abyste k ní měli pohodlný přístup, a není přípustné, aby prostor kolem ní byl zúžený a nedostačující. U každé líhně tedy naleznete i její rozměry – šířku, hloubku a výšku.

Výhody líhní

Co nákupem automatické líhně získáte a proč je lepší než ta mechanická nebo poloautomatická?

  • Digitální zobrazení teploty a vlhkosti.
  • Automatické otáčení vajec vykonává práci za vás.
  • Automaticky vajíčka ochlazuje dle jejich potřeby.
  • Mikropočítač pro přesné fungování celé konstrukce.
  • Plně automatická ventilace v líhni zajistí správnou teplotu pro vajíčko.

Máte hlavu plnou informací a nevíte jakou líheň koupit? Zavolejte mým zkušeným operátorkám, rády vás vyslechnou a poradí, která z líhní bude pro vás tou nejlepší volbou.

 

Novinky a akce zasíláme zdarma

Postup jak případně zrušit odběr novinek naleznete v každém zaslaném e-mailu.