Křemelina: účinný boj proti čmelíkům
Nejpoptávanější zboží v boji proti čmelíkům kuřím konečně k dostání i u nás, zásob máme dostatek, takže zbude na všechny chovatele, kteří se čmelíkem aktuálně v chovu bojují, ale i pro ty, kteří chtějí být včas připraveni, až je tato potvora v chovu zastihne.
Čmelík kuří patří k nejčastěji se vyskytujícímu parazitu, který trápí v chovu drůbeže nejen samotná zvířata, ale především i chovatele, kteří se kolikrát pouštějí se čmelíkem do bitvy, která ovšem spíše připomíná boj s větrnými mlýny. Nejvíc se totiž čmelíkům daří a líbí ve spárách dřevěných kurníků a kolem hřadů, takže zbavit se jich na dřevěném povrchu, dá opravdu hodně práce a sil, neboť za jejich celou existenci jsou proti horké vodě a běžně dostupným dezinfekcím imunní.
Proč použít křemelinu?
Křemelina je účinný a rychlý prostředek proti čmelíkům kuřím, kterým po její aplikaci zabrání v pohybu, způsobí jim poranění, zalepí jejich sací ústrojí a oni během pár hodin po aplikaci vyschnou a tedy zemřou. Další její výhodou je:
- Účinná pomoc v boji proti čmelíkům.
- Lze ji používat bez omezení, a to jak za přítomnosti slepic, tak i lidí.
- Působí dlouhodobě.
- Můžete ji používat i jako náplň do popeliště.
- Křemelina neobsahuje žádné chemikálie a je tedy bezpečná pro lidi i zvířata.
Bez křemeliny obohacené o esenciální oleje se neobejte žádný správný chovatel drůbeže.
Aplikace levou zadní
Křemelina Mistral Layer je velmi jemně mletá přírodní diatomická zemina, která je obohacena o esenciální oleje a řasy, které čmelíky odpuzují. Její použití v chovu je velmi jednoduché, takže to zvládne i úplný začátečník, který se čmelíky nemá absolutně žádné zkušenosti a je z nich doslova paf. Použití křemeliny pak vypadá následovně:
① Před použitím si nasaďte ochranné rukavice a roušku, a to hlavně z důvodu prašnosti křemeliny.
② V kurníku otevřete dveře, veškerá okna a větrací otvory.
③ Křemelinu doporučujeme odvážit (20 g na jednu nosnici) a přesné množství si přesypat do plechového kýble.
④ Začněte pomalým nanášením prášku na celý prostor v kurníku. K nanesení můžete použít lopatku nebo i sítko.
⑤ Je potřeba křemelinu nanést do všech zákoutí, spár a škvírek, které v kurníku jsou.
⑥ Nakonec posypte křemelinou i celou podlahu a strop. Nemusíte se obávat, že by prášek na stropě nijak nedržel. Je opravdu tak jemný, že na stropě zůstane.
⑦ Další aplikaci proveďte cca za 7 až 10 dní, podle aktuálního stavu v chovu.
Myslíte si, že ani křemelina vám s boji proti muňkám, i tak jsou totiž čmelíci občas nazývány, nepomůže? Nejprve ji vyzkoušejte, a pak až hodnoťte. Křemelina totiž patří opravdu ke kapacitám, co se týče hubení parazitů v chovech drůbeže.