Košík 0 Kč

   

 

 

 

 

 

 

Kompletní sestavy včelích úlů

Kvalitní včelí úl je základem každého zdravě se rozrůstajícího včelstva, které z počátku čítá pouze pár stovek, ovšem následně se může rozrůst až na několika tisícihlavé společenství včelích dělnic.
Ať se jedná o stavbu dřevěnou, slaměnou, případně plastovou, vždy bychom kvalitu zvoleného materiálu měli přizpůsobit vybranému stanovišti měnícímu se v závislosti na roční době.

Mezi nejpraktičtější včelí úly řadíme ty vícenástavkové. Zde se v zásadě jedná o převážně dřevěné tenkostěnné úly, složené z dvou a více různě hlubokých nástavků. Díky své rozebíratelnosti  jsou snadno přístupná jednotlivá úlová patra, a tudíž se pravidelná kontrola voskových staveb stejně tak zdravotní kondice samotného včelstva stává hračkou.
Mezi nejznámější a také nerozšířenější řadíme úl Langstrotův. Úl se stejně jako klasický nástavkový úl skládá z úlového dna, několika nástavků s funkcí medníku a plodiště dle zvolené hloubky a uložení, a v poslední řade z víka, obvykle opatřeného plechovou vrstvou k bezpečnému uzavření celého úlu.

expeduji hned
-39%

Včelí úl nástavkový Langstroth

Zkompletovaný 3 nástavkový, celodřevěný úl pro celkový počet 30 rámků typu Langstroth.

3 960 Kč
2 399 Kč

- +

expeduji hned
posezonni vyprodej
-31%

Včelí úl nástavkový 39x24

Zkompletovaný 3 nástavkový, celodřevěný úl pro 11 rámků typu 39x24.

6 350 Kč
4 350 Kč

- +

Novinky a akce zasíláme zdarma

Postup jak případně zrušit odběr novinek naleznete v každém zaslaném e-mailu.