Slepice
Kurníky

Kachna Pekingská 21 dnů

Kód zboží: 13
Hmotnost: 5 kg
Bodů: 0,33

Jedná se o plemeno velice vhodné pro výkrm. Vyniká totiž vysokou zmasilostí. Kachna je nekonfliktní zvíře vhodné i do velkého hejna. Je proto oblíbeným plemenem do velkochovů po celém světě. Dospělá Kachna má jateční váhu 3 kg, kačer i 4 kg. Snáší kolem 170 vajec ročně. Celý popis

Není skladem

99 Kč

Další varianty produktu

Kachna Pekingská 21 dnů
10x Kachna Pekingská 21 dnů
15x Kachna Pekingská 21 dnů
20x Kachna Pekingská 21 dnů

Kachna Pekingská 21 dnů

Tato naše již starší 21-ti denní kačena, tudíž se nemusíte bát o její zdraví, je velice vhodná na výkrm. Vyniká totiž svou vysokou zmasilostí a chutným masem. Je vhodná pro malochovatele, ale je hojně rozšířená i ve velkochovech po celém světě. Tahle krásná bílá dámá vám i během roka snese přibližně 170 vajec.

Několik faktů o kachnách

  • Jateční váha. Pohybuje se kolem 3kg. U kačerů až 4 kg.
  • Vejce. Dospělá kačka vám snese až 170 ks vajec.
  • Chov. Lze ji chovat i doma, naučte se to i vy.
  • Výkrm. Doba výkrmu se pohybuje kolem 8 týdnů.

Jak o kachny pečovat

Připravte jim jejich nový domov, zabezpečte dostatek pitné vody a určitě krmnou směs pro kachny s označením VKCH2. Tato směs je určině pro kachny od 3. týdne jejich věku. Čas od času jim dopřejte nějako vitamínovou a energeticko bombu v podobě našich škvarků. Hned od samého začátku je nutné jim dvakrát denně dopřát krmivo, abyste si na konci výkrmu mohli dopřát pořádný kus žvance v podobě výborné pečínky.

Kachní vajíčka

Těch vám tato kachna snese 170 až 200 ks za rok. A když si vezmeme v potaz, že jejich vejce mohou být až 2x větší než ty slepičí, pak se jedná o úctyhodný výkon. Jejich vajíčka obsahují větší množství vitamínů, vápníku, ale i bílkovin a tuku. Někteří chovatelé doporučují tato vajíčka podrobovat varu nejméně po dobu 15 minut z důvodu zvýšeného rizika nakažení se salmonelou. Chováte-li vlastní kachny, které držíte pod dohledem, se nákazy bát rozhodně nemusíte.

 

 

 

 


Dotazy zákazníků

Kdy budou v prodeji?

Dobrý den,kdy se budou kačenky prodávat?Díky PEŤULE

Vloženo 02.11.2017 10:28 od uživatele PEŤULE

Odborný poradce www.slepicar.cz

Dobrý den,kačenky budeme mít v nabídce od dubna 2018,sledujte náš e-shop,kde se dozvíte aktuální informace.Děkuji za Váš dotaz,Slepičář

Odpovídá Slepičář | 02.11.2017 10:32


Nový dotaz

Novinky a akce zasíláme zdarma

Postup jak případně zrušit odběr novinek naleznete v každém zaslaném e-mailu.