kurníky
Slepice

Pšenice - 10 kg

Kód zboží: 193
Hmotnost: 10.1 kg
Bodů: 0,40

Ekonomické krmivo pro drůbež. Zajistěte zvířeti přísun pitné vody. Celý popis
Skladem
119 Kč

Další varianty produktu

Pšenice 10 kg

Jedná se o ekonomickou variantu krmení  vaší drůbeže.

Pšenice je jeden z nejdůležitějších zdrojů proteinů, kterých obsahuje víc než kukuřice a rýže. Světová produkce se pohybuje kolem 670 milionů tun v mnoha různých odrůdách. Užívá se hlavně mletá k výrobě bílého pečiva, ale také k výrobě pšeničného piva a ke krmení drůbeže po celém světě. 

Obilniny tvoří základ každého slepičího jídelníčku, ovšem co chovatel, to jiný názor. Nicméně pro slepice jsou důležitým zdrojem vitamínů i minerálů. Každá slepička je náročnější strávnice, a tak sestavení toho nejlepšího jídelníčku občas zabere i celé dny.

Něco málo z historie

Pšenice je polyploidní, s trojicí zdvojených genů. Byla vypěstěna z volně rostoucích trav ve východním Středomoří nebo v Etiopii a po Starém světě se rozšířila už v neolitu. Do Ameriky ji přinesli španělští misionáři v 16. století. Ve 20. století vytlačily nové odrůdy v Evropě mnoho krajových odrůd  i žito a dnes využívají genetické modifikace pro zkrácení stébla, protože s moderními hnojivy by jinak vyrostla příliš vysoká a lámala by se.

Výhody pšenice

  • cenově dostupná pro každého chovatele
  • zkonzumuje ji veškerá vaše drůbež
  • při správném uskladnění vám vydrží i rok
  • levný zdroj energie a vitamínů

Naklíčená pšenice

Naklíčené obilí, zvlášť v zimě, kdy drůbež v zasněžené a zmrzlé půdě nemá co zobat, má veliký význam. Každý klíček obsahuje mnoho vitamínů a enzymů, které podpoří užitkovost každé nosnice či mladé kuřičky. Naklíčené obilí je měkčí a pro drůbež tak lehce stravitelné. Zpravidla se nakličuje pšenice nebo ječmen.

Rada pro vás

Nedělejte tu největší chybu a nesypte obilí na zem, ale do krmítka. Neboť slepičky tak vystavujete vysokému riziku nákazy přenosných chorob. A tento způsob krmení je i dosti nehospodárný.

 

 

 

 

 


Dotazy zákazníků


Nový dotaz

Novinky a akce zasíláme zdarma

Postup jak případně zrušit odběr novinek naleznete v každém zaslaném e-mailu.