Košík 0 Kč

   

 

 

 

 

 

 

Příspěvky tagu nemoc

Zpět na všechna témata

Výběr a dezinfekce podestýlky v kurníku


Výběr a dezinfekce podestýlky v kurníku Stejně jako si převlékáte svou postel párkrát do měsíce, tak s podestýlkou v hnízdech pro slepice to bude podobné. Jen to sladění s vybavením kurníku není potřeba brát tak vážně, jako když vybíráte nové povlečení podle barev vaší ložnice.


ČÍST CELÉPomóóóc! Jedná se o přepeřování, nebo už nemoc?


Pomóóóc! Jedná se o přepeřování, nebo už nemoc? Tisíce chovatelů drůbeže se během celého roku potýká s problémem přepeřování slepic a jejich nemocemi. Poznáte vy, kdy jde u vašich slepic o běžný proces jarního nebo podzimního přepeřování a kdy už ztráta peří znamená určitý druh nemoci? Dnes si uvedeme oba problémy na pravou míru.


ČÍST CELÉJak nejrychleji uzdravit slepici přírodní cestou?


Jak nejrychleji uzdravit slepici přírodní cestou? Stejně jako děti vám skoro pokaždé onemocní během víkendu nebo státních svátků, tak i vaše slepičky může nemoc zachvátit v den, kdy volat veterináře je každému proti srsti. Jakou první pomoc zmůžete vy jako chovatel a nemocné slípce tak ulevit a třeba ji i vyléčit?


ČÍST CELÉ4 přípravky k prevenci zdravotních problémů slepic


4 přípravky k prevenci zdravotních problémů slepic Udržovat slepice zdravé, a tedy šťastné je touha každého chovatele. Někdy se daří více, někdy zase méně. Jaká prevenci před nemocí vašich slepic zaručeně funguje?


ČÍST CELÉPivovarské kvasnice jako všestranný lék pro drůbež


Pivovarské kvasnice jako všestranný lék pro drůbež Věděli jste, že pivovarské kvasnice je nejlepší podávat mladým kuřičkám, abyste je správně nastartovali před jejich první snáškou a posílili i jejich imunitní systém? A nejen k tomuto účelu je dobré mít vždy po ruce nějaké to kilo onoho zázračného léku.


ČÍST CELÉProč mám na dvoře nafouklé slepice?


Proč mám na dvoře nafouklé slepice? Vypadá některá z vašich slepic jako právě nafouknutý balónek z oslavy vašich dětí? Pak určitě zpozorněte a nenechejte nic náhodě. Nafouknuté břicho totiž nesvědčí nic dobrého.


ČÍST CELÉ3 účinné tipy, jak zbavíte slepici roztočů


3 účinné tipy, jak zbavíte slepici roztočů Začínající léto pro vaše chované slepice sebou přináší i jistá rizika. Jedním s nejčastějším problémem, který se v létě u drůbeže vyskytuje jsou roztoči a různé druhy parazitů. Jak ze svých opeřenců tyto otravné potvory zaručeně odstraníte?


ČÍST CELÉZánět vejcovodu u slepic: příznaky a léčba


Zánět vejcovodu u slepic: příznaky a léčba Složením správného krmiva a dostatečné péči předejte zánětu vejcovodu u slepiček raz dva. A co dělat, pokud slípky tento problém zastihne?


ČÍST CELÉDrůbeží nemoci přenosné na člověka


Drůbeží nemoci přenosné na člověka Vášnivý chovatelé drůbeže zpozorněte – existuje nemalá řada nemocí, které jsou přenosné ze slepice na člověka.


ČÍST CELÉJak správně manipulovat s drůbeží?


Jak správně manipulovat s drůbeží? Potřebujete odchytit, přenést nemocnou nebo zraněnou slípku a ona vám pořád prokluzuje mezi rukama? Po dnešním příspěvku se vám to jistě podaří i bez většího újmu zdraví vašeho nebo toho slepičího.


ČÍST CELÉPrůjem drůbeže: preventivní opatření a účinná léčba


Průjem drůbeže: preventivní opatření a účinná léčba Zdravotní stav chované drůbeže by měl každý chovatel kontrolovat denně. Víte, co dělat při prvních příznacích průjmu?


ČÍST CELÉKdyž je vaše slepice slepá...


Když je vaše slepice slepá... ...je to velmi nepříjemný stav, zvlášť pak pro samotnou slepou slepičku. Co slepota způsobuje a jde ji vůbec zabránit?


ČÍST CELÉNenakažlivá drůbeží onemocnění


Nenakažlivá drůbeží onemocnění Zaplať pánbůh, ne každá nemoc je ta nakažlivá. Ovšem i tato onemocnění musí brát chovatel v úvahu a neotáčet se k nim zády.


ČÍST CELÉBičivka krocaní: střevní onemocnění drůbeže


Bičivka krocaní: střevní onemocnění drůbeže Kdo má nakažení touto nemocí na svědomí a jak proti němu bojovat? To vše a mnohem více se dozvíte v dnešním příspěvku.


ČÍST CELÉSlepičářův světoběžník #15: Chovatel jako veterinář


Slepičářův světoběžník #15: Chovatel jako veterinář Zdravotní stav chovaných zvířat byste měli kontrolovat denně. Jak se ale zachovat, když něco není v pořádku?


ČÍST CELÉUmí slepice plavat?


Umí slepice plavat? Vstoupila vám někdy tato otázka do hlavy? Nebo jste si prostě mysleli, že plavat zkrátka neumí? Omyl. Slepice plavat umí asi tak stejně, jako umí létat.


ČÍST CELÉNovinky a akce zasíláme zdarma

Postup jak případně zrušit odběr novinek naleznete v každém zaslaném e-mailu.