Košík 0 Kč

   

 

 

 

 

 

 


Vyberte si tu pravou podložku do snáškových hnízd

Vyberte si tu pravou podložku do snáškových hnízd

Podložka a podestýlka. Ve slepičím světě dva různé pojmy. Po dnešku v nich budete mít jasno…

Podestýlka ve snáškovém hnízdě plní nenahraditelnou funkci. Udržuje snesená vajíčka v měkkém prostředí a propůjčuje jim bezpečné útočiště. Díky podestýlce se snižuje pravděpodobnost rozbití vajec nebo je napomáhá udržovat čistá.

Podložky zvětšují komfort jak pro vajíčka, tak pro slepice v jejich snáškové svatyni.

Každý chovatel slípek, který pozná výhody podložek ve snáškových hnízdech, má najitou svou favoritku a zůstává jí věrný. Pojďme se společně podívat na několik variant, ze kterých můžete vybírat.

1. Podložka á la drn trávy

Tyto podložky tvoří umělý trávník. Tak jak ho znáte například z hřišť. Akorát s delším a hustším trávovým vousem. Spodní stranu tvoří hladký povrch, do kterého je umělá tráva usazena. Tato platforma má v sobě četné množství otvorů, aby případné nečistoty mohly propadávat na dno hnízda. Trávová podložka se snadno čistí.

Pokud se v hnízdě rozbije vajíčko, stačí podloží vyndat a pod proudem vody opláchnout. Nechat uschnout a zářivě čisté můžou zase putovat do snáškového hnízda.

 

2. Dřevitá vlna

Podloží z tohoto materiálu je 100% přírodní. Neměla by se mořit žádnými chemikáliemi. Hlavní výhoda této podložky tkví ve snadné kompostaci. Zároveň dobře pohlcuje vlhkost, nezvyšuje prašnost v kurníku. Díky snadnému pohlcování vlhkosti se ve slepičích hnízdech nedrží plísně a parazité.

3. Podložky z dalších materiálů

Existuje celá řada vhodných materiálů, kterými vyložíte slípkám jejich snášecí svatiny. Zahrnout můžete asfaltové šindele, venkovní koberce, vlnitou lepenku, dokonce i rohože na jógu. Kartonové podložky se dají snadno vyměnit a jejich obnova vás finančně nezruinuje. Podložky tohoto typu navíc vyženete společně s podestýlkou, provedete snadnou výměnu a urychlíte proces čištění kurníku.

S podložkou i bez

Někteří chovatelé podložky do hnízd nepoužívají. V tomto případě musíte hnízda dostatečně dobře vystlat měkkou podestýlkou. Nařezaná sláma, drcený papír, dřevěné hobliny atd. Volba padá na vaše ramena.

Takováto hnízda se však obtížněji udržují v čistotě, navíc se častěji stává, že se vajíčko rozbije. Samozřejmě ani podložky vám nezajistí 100 % bezpečnost pro snášku, ale zvyšují pravděpodobnost, že zůstane bez úhony.Datum zveřejnění: 13.06.2017
Novinky a akce zasíláme zdarma

Postup jak případně zrušit odběr novinek naleznete v každém zaslaném e-mailu.