Košík 0 Kč

   

 

 

 

 

 

 

Příspěvky tagu hrabavá drůbež

Zpět na všechna témata

Síť proti ptákům: 100 % ochrana slepic proti dravcům


Síť proti ptákům: 100 % ochrana slepic proti dravcům Orel, jestřáb nebo i káně patří k nejhlavnějším nepřátelům vašich slepic pobíhajících volně v takovém výběhu, který je oplocen pouze zvenčí. Ovšem i proti tomuto nepříteli existuje obrana. Jaká?


ČÍST CELÉCo ještě nevíte o slepičím peří?


Co ještě nevíte o slepičím peří? Když se řekne peří, každého z vás jistě napadne, hebký, měkoučký a krásně zbarvený povrch těla některých našich zvířat. K čemu ale vlastně takové peří vůbec slouží, jak vzniká a jak by o takové slepičí peří měl pečovat i samotný chovatel drůbeže?


ČÍST CELÉPoužití sklopce aneb i správný výběr je důležitý


Použití sklopce aneb i správný výběr je důležitý Už jsou tam zase. Ano, řeč je o potkanech a jiných otravných hlodavcích, kteří obtěžují všechny chovatele drůbeže, a zvláště pak v zimě, kdy se stahují více do obytných částí, aby tak zaplnili svá hladová břicha. Jak na nimi vyzrát?


ČÍST CELÉHarmonické hejno slepic: jak ho vytvořit a udržet


Harmonické hejno slepic: jak ho vytvořit a udržet Udržování harmonického vztahu ve vašem hejnu slepice je někdy nadlidský úkol, zejména pokud máte slepiček hodně nebo chováte širokou škálu slepičích plemen. Jak docílit jejich přátelského vztahu a jak hlavně dobré vztahy mezi slepicemi udržovat?


ČÍST CELÉSlepice má omrzliny, co teď?


Slepice má omrzliny, co teď? Obecně se ví, že slepice je velmi otužilý pták, ovšem proti mrazu, vysokému mrazu, bojovat sám neumí. Co dělat, aby omrzliny u slepic nenastaly a jak je případně vyléčit a jsou vůbec léčitelné?


ČÍST CELÉKupujeme první slepice aneb co a jak (ne)udělat


Kupujeme první slepice aneb co a jak (ne)udělat Chovat slepičky a pochutnávat si tak na domácích vajíčkách je sen mnohých z vás, ovšem mít nové obyvatelky dvora vyžaduje mnoho práce a odříkání. Než se k takovému kroku vůbec rozhodnete, zjistěte si, co všechno je před úplně prvním nákupem slepic nutné připravit a jak se první dny ke slepičkám chovat.


ČÍST CELÉPřídavné světlo v kurníku: je opravdu nutné


Přídavné světlo v kurníku: je opravdu nutné Plata na vejce s přicházející zimou sejí čím dál více prázdnotou a jediné, kde vajíčka vidíte, je ve vašich snech a představách. Ovšem, je takové přídavné světlo v kurníku skutečným problémem, nebo je to spíše luxus, který stejně produkci vajec na svědomí nemá?


ČÍST CELÉCo dělají chovatelé ve výběhu a kurníku špatně?


Co dělají chovatelé ve výběhu a kurníku špatně? Každý chov zvířat, tedy i chov slepic, sebou nese jistá pravidla, která není radno podceňovat. A protože chybami se člověk učí, jsou chyby povolené, ale pouze jednou, jedině pak můžete mít šťastné a zdravé hejno.


ČÍST CELÉJak nejrychleji uzdravit slepici přírodní cestou?


Jak nejrychleji uzdravit slepici přírodní cestou? Stejně jako děti vám skoro pokaždé onemocní během víkendu nebo státních svátků, tak i vaše slepičky může nemoc zachvátit v den, kdy volat veterináře je každému proti srsti. Jakou první pomoc zmůžete vy jako chovatel a nemocné slípce tak ulevit a třeba ji i vyléčit?


ČÍST CELÉZaložení a stavba slepičího výběhu


Založení a stavba slepičího výběhu Nejen na jaře a v létě se slepice rády pohybují venku, ale i takový podzim jim jistě přináší spoustu příležitostí a pochutin, proč být venku, a ne v kurníku. Co se i teď na podzim tedy vrhnout a stavbu nebo i menší přestavbu výběhu?


ČÍST CELÉ3 důvody, proč mít elektrický ohradník


3 důvody, proč mít elektrický ohradník Pro mnoho dravců jsou vaše volně pobíhající slepice doslova dvaceti čtyřhodinovým bufetem, který mohou kdykoliv navštívit a potlačit tak svůj hlad. Elektrický ohradník je ale řešením, kterým dravcům jejich potravu znepřístupníte.


ČÍST CELÉ4 přípravky k prevenci zdravotních problémů slepic


4 přípravky k prevenci zdravotních problémů slepic Udržovat slepice zdravé, a tedy šťastné je touha každého chovatele. Někdy se daří více, někdy zase méně. Jaká prevenci před nemocí vašich slepic zaručeně funguje?


ČÍST CELÉKolik krmiva potřebuje slepice?


Kolik krmiva potřebuje slepice? Otázka, na kterou nelze přesně odpovědět, ale můžeme se odpovědi alespoň malinko přiblížit, pokud budeme vědět stáří a plemeno slepičky.


ČÍST CELÉSója jako bílkovinová bomba pro vaše slepice


Sója jako bílkovinová bomba pro vaše slepice Bílkoviny jsou nedílnou součástí každého sneseného vajíčka v podobě bílého bílku, a tak není divu, že se ve velké míře musí zákonitě také objevit v krmivu, které přijímají vaše nosnice. Kde si s obsahem bílkovin stojí taková sója a jak ji slepičkám podávat se můžete dozvědět přečtením dnešního článku.


ČÍST CELÉPřepravky pro pohodlný transport drůbeže


Přepravky pro pohodlný transport drůbeže Také patří k těm lidem, kteří se v pátek odpoledne sbalí a vyráží s dětmi a všemi těmi potřebnými věcmi třeba na chalupu nebo k prarodičům? A co domácího mazlíčka, toho jistě bere vždy s sebou. A víte o tom, že i živá drůbež se dá v autě převážet? Kdy, jak, proč a za pomocí čeho se vůbec drůbež z jednoho místa transportuje na druhé?


ČÍST CELÉAlektorofobie aneb strach ze slepic


Alektorofobie aneb strach ze slepic Z pavouků nebo v uzavřené místnosti má strach milióny lidí na této planetě. Ovšem co takový strach ze slepic nebo jiné drůbeže? Jak vzniká, co za ním stojí a dá se proti němu nějak vůbec bojovat?


ČÍST CELÉDýně jako důležitá část slepičího jídelníčku


Dýně jako důležitá část slepičího jídelníčku I při chovu drůbeže může chovatel malinko experimentovat a podat svým slepičkám i to, co se zdánlivé zdá, že není ideální krmivo pro slepice. Jednou takovou potravinou je právě dýně. Co myslíte, bude holkám chutnat?


ČÍST CELÉProč spí slepice v hnízdech a jak zlozvyk zastavit?


Proč spí slepice v hnízdech a jak zlozvyk zastavit? Každá věc v kurníku má své využití, snášková hnízda slouží ke snášení vajec a hřad zase k odpočinku slepice, jak zastavit slepičí nešvar a donutit holky hezky po dobrém spát na hřadech, a ne právě v hnízdech? Problém, který trápí mnoho chovatelů se pokusíme dnes u Slepičáře vyřešit.


ČÍST CELÉ3 tipy, díky kterým slepice prospějí i vaší zahradě


3 tipy, díky kterým slepice prospějí i vaší zahradě Víte o tom, že i slepice může být jedním z nejlepších nástrojů, které na svou zahradu můžete pořídit? Přesvědčte se sami, co všechno taková slepička na vaší zahradě dokáže místo vás zastat.


ČÍST CELÉAby vám slepice nelétaly


Aby vám slepice nelétaly Ano, v tomto případě bohužel, je to tak, slepice létá. Některá méně, některá více. Jak holky onoho nešvaru zbavit a jde vůbec u slepic létání nějakým humánním způsobem potlačit?


ČÍST CELÉHistorie a současnost českého drůbežnictví


Historie a současnost českého drůbežnictví Kdy se v Čechách objevila první slepice a kdy začal jejich malochov zná možná málokdo z nás, i proto jsem pro vás připravili tento článek. Tak s chutí do čtení.


ČÍST CELÉKdyž vám slepice utečou…


Když vám slepice utečou… Nenašly jste slepice na jejich obvyklém místě? Najednou prostě zmizely? Ovšem ne všechno je tak černé, jak se na první pohled zdá, zřejmě jen našly díru v plotě a prostě vám jen utekly. Jak je rychle najít a jejich útěkům zabránit vám poradíme v dnešním příspěvku.


ČÍST CELÉMléko a mléčné výrobky slepicím: pro a proti


Mléko a mléčné výrobky slepicím: pro a proti Slepice milují mléko a všechny druhy mléčných výrobků. A ten z vás, který to ještě neví, ať holkám zkusí na zem položit bílý jogurt. Než se otočíte, bude pryč. A jak je to možné?


ČÍST CELÉVýhody přenosného výběhu pro drůbež


Výhody přenosného výběhu pro drůbež Také své králičí mazlíčky berete s sebou v létě na prázdniny k babičce na chalupu nebo byste rádi svým slepičkám dopřály větší prostor a pobyt na trávě? Pak není od věci pořídit na zahradu variabilní přenosný výběh, který své využití najde vždy, pokud vlastníte nějaké to zvířectvo.


ČÍST CELÉKdyž slepice dostane úpal


Když slepice dostane úpal Všichni zvířata se rádi sluní a rozvalují na slunci, aniž by k tomu potřebovali opalovací krém, ovšem čeho je moc, toho je příliš. Co dělat v případě, kdy vaše slepice dostanou ze sluníčka úpal?


ČÍST CELÉBílefeldky a jejich pozoruhodně velká vejce


Bílefeldky a jejich pozoruhodně velká vejce Bílefeldky patří k poměrně novodobých slepičkám, které si své uznání mezi chovateli vybojovaly teprve v roce 1980. Co o nich ale za tu dobu již víme a čím mohou své chovatele mile překvapit?


ČÍST CELÉSlepice Dominant: více barev ale jeden druh


Slepice Dominant: více barev ale jeden druh Slepice Dominant je známá po celém světe, a to hlavně díky své užitkovosti. Není to ale jen produkce vajec, která řadí tyto slepice mezi nejoblíbenější druh hrabavé drůbeže mezi chovateli. Podívejte se proto na tuto slepičku více zblízka, uvidíte, že vás také okouzlí jako spoustu jiných chovatelů.


ČÍST CELÉBergští kokrháči aneb když je kokrhání osudové


Bergští kokrháči aneb když je kokrhání osudové Kohout je sice od přírody předurčen ke kokrhání, ovšem čeho je příliš, toho je moc. A právě toto slepičí plemeno umí kokrhat víc než kterékoliv jiné. Ptáte se, jak je to možné?


ČÍST CELÉKdyž kohout útočí na lidi


Když kohout útočí na lidi Co dělat s kohoutem, který útočí na člověka? Běžná otázka mezi nováčkem a zkušeným chovatelem. A jak zní odpověď od protřelého chovatele drůbeže?


ČÍST CELÉPořizujeme výběh pro slepice


Pořizujeme výběh pro slepice O výbězích pro drůbež se toho moc v literatuře nedozvíte, není to ani časté téma diskutované mezi chovateli, přesto si troufáme říct, že výběh je jedna z nejdůležitější části, co se týče chovu slepic, a to hned po kurníku.


ČÍST CELÉProč slepice kulhá?


Proč slepice kulhá? Nemůže se vaše slepička postavit na nohy a už nějaký ten den po dvoře tak divně pokulhává? Zraněný slepičí běhák není dobré podceňovat. Jak slepičku kulhavosti zbavíte nebo ještě lépe, jak se jí vyhnete, se dozvíte v dnešním příspěvku.


ČÍST CELÉPřeprava drůbeže rychle a bezpečně


Přeprava drůbeže rychle a bezpečně Myslíte si, že drůbež patří k těm zvířatům, která se jen horko těžko dají přepravit z místa na místo? Omyl. I tady už je svět hodně dopředu a při výrobě přepravních boxů mysleli právě odborníci i na přepravu malých kuřátek ale i velkých nosnic z jednoho dvora na druhý.


ČÍST CELÉPlemena slepic vhodná pro začátečníky


Plemena slepic vhodná pro začátečníky Tak jste konečně udělali ten velký krok ve svém životě a rozhodli jste se pořídit si na dvůr slepice. Jenže jaké, když s chovem slepic nemáte žádné zkušenosti?


ČÍST CELÉKam umístit kurník?


Kam umístit kurník? Možná banální otázka, nicméně velice důležitá. Místo, kde bude stát totiž kurník musí splňovat jistá kritéria, jinak totiž nesplní svůj účel, ani kdyby byl ze zlata.


ČÍST CELÉZánět vejcovodu u slepic: příznaky a léčba


Zánět vejcovodu u slepic: příznaky a léčba Složením správného krmiva a dostatečné péči předejte zánětu vejcovodu u slepiček raz dva. A co dělat, pokud slípky tento problém zastihne?


ČÍST CELÉJak se zbavit potkanů v kurníku a výběhu?


Jak se zbavit potkanů v kurníku a výběhu? Potkani. Postrach všech chovatelů slepic. Ale nebojte, u Slepičáře vám ukážeme, jak během několika dní bude váš kurník i výběh bez krys a potkanů.


ČÍST CELÉKupujeme krmítko pro slepice


Kupujeme krmítko pro slepice Možná si říkáte krmítko jako krmítko, ale je tomu opravdu tak? Co když existují krmítka pro drůbež, díky který ušetří nejen peníze za krmivo ale také svůj drahocenný čas?


ČÍST CELÉVytváříme ideální bydlení pro krůty


Vytváříme ideální bydlení pro krůty Krůty nejsou jako slepice. Je to prostě jedinečný druh drůbeže, které se také může stát, byť to na první pohled tak nevypadá, vaším domácím mazlíčkem. A pokud slepice mají kurník a husy zase husník, kde potom bydlí krůty?


ČÍST CELÉPár tipů pro bezpečný kurník vašich slepic


Pár tipů pro bezpečný kurník vašich slepic No světe div se, ale i v kurníku může na slepice čekat hned několik nebezpečí. Pokud se ale o nich dozvíte včas, můžete proti nim jít i včas naproti.


ČÍST CELÉ3 kroky k čistší vodě pro vaše slepice


3 kroky k čistší vodě pro vaše slepice Už máte dost neustálého kontrolování stavu vody v napáječkám umístěné ve výběhu nebo v kurníku? A co se takhle trochu zamyslet nad tím, jak docílit toho, aby voda v napáječkách vydržela čistá i do druhého dne.


ČÍST CELÉVyrábíme houpačku pro slepice


Vyrábíme houpačku pro slepice I slepice si rády ve výběhu užívají. Koho by přeci pořád jen bavilo dívat se kolem sebe na jiné slepice a trápit se nudou.


ČÍST CELÉKopřivy pro slepice aneb jak je servírovat


Kopřivy pro slepice aneb jak je servírovat Říká se, že dobrého nepálí. A víte vy, jak využít tento super výživný plevel pro vaše slepičí dámy?


ČÍST CELÉMaso a kosti slepicím: dávat nebo raději vyhazovat


Maso a kosti slepicím: dávat nebo raději vyhazovat Že mají slepice symbiotických vztah s naší kuchyní je víc než jisté. Kde je ovšem hranice, toho, co by z kuchyně slepičky měly dostávat, a co už raději ne? Jak si stojí třeba takové maso nebo kosti?


ČÍST CELÉVady a nedokonalosti vaječné skořápky


Vady a nedokonalosti vaječné skořápky Vajíčko je určeno ke spotřebě, tedy k následné konzumaci, není tedy divu, že ho jako celek vnímá každý z nás nejvíc očima. Je ale vajíčko s neobvyklým povrchem nebo vadou na skořápce závadné a patří tedy už raději do koše?


ČÍST CELÉNejlepší čas na pořízení slepic: jaro nebo podzim?


Nejlepší čas na pořízení slepic: jaro nebo podzim? Jaro nebo podzim? Kdy je nejlepší čas pořídit si na dvorek nové slepičky? Odpověď zní jasně, kdykoliv, ale musíte být na nové členy slepičího osazenstva náležitě připraveni.


ČÍST CELÉSlepičí sluch aneb kde má slepice uši


Slepičí sluch aneb kde má slepice uši Sluch je považován za nejcitlivější smysl všech živých bytostí, tedy i u slepic. Víte vůbec, kde se nacházejí uši slepic a jaký má taková slípka rozsah slyšení?


ČÍST CELÉ5 způsobů, jak zjistit dobré a zkažené vejce


5 způsobů, jak zjistit dobré a zkažené vejce Každý chovatel se jistě dostal do situace, že otevře lednici, sáhne po vajíčku a ejhle, náhle si nepamatuje, jak dlouho vejce v ledničce „sedí“. A co teď?


ČÍST CELÉJak vysoký plot pro slepice?


Jak vysoký plot pro slepice? Je to smutný okamžik, někdy až přímo děsivý, když zjistíte že váš výběh se slepice napadla liška a zanechala po sobě jen peříčka vašich milovaných opeřenců. Jak tomuto nestřeženému momentu, kdy jste holkám nemohli pomoct, můžete zabránit vy sami?


ČÍST CELÉPlemenná kniha drůbeže: k čemu slouží a kdo ji vede?


Plemenná kniha drůbeže: k čemu slouží a kdo ji vede? PKD, nezkráceně Plemenná kniha drůbeže je jedním z nejdůležitějších dokumentů České svazu chovatelů. Proč je vzácná, k čemu slouží a kdo má na starost celou její evidenci?


ČÍST CELÉVýroba a význam popeliště pro vaše slepice


Výroba a význam popeliště pro vaše slepice Jaké je tajemství slepičí krásy? A proč byste neměli popel z kamen nebo ohně vyhazovat na kompost? Čtěte více a možná se dozvíte i věci, o kterých jste doposud ani neslyšeli.


ČÍST CELÉSlepičí výběh a jeho nejideálnější podoba


Slepičí výběh a jeho nejideálnější podoba Většinu dne stráví všechny slepice ve výběhu, je proto nutné, aby vyhověl všem jejich požadavkům. A jak by takový výběh měl pro původní obyvatele džungle vypadat a co by v něm nemělo rozhodně chybět?


ČÍST CELÉKachní a slepičí vejce: co mají společného?


Kachní a slepičí vejce: co mají společného? Přesto, že chováte kachny i slepice jste všichni ve vaší domácnosti seznámeni hlavně s vejci slepičími, ale co ty kachní? Jaké je jejich srovnání s nejfrekventovanějším vajíčkem od slepice třeba v kuchyni a jaký je mezi nimi vůbec rozdíl co se týká nutričních hodnot?


ČÍST CELÉJak zajistit slepice, než odjedete pryč?


Jak zajistit slepice, než odjedete pryč? Jarní teploty pomalu začínají vybízet chovatele drůbeže opustit jejich příbytek a užít si prodloužený víkend. Jenže co s chovanou drůbeží? Vydrží dva nebo tři dny bez vody? A co když máte souseda, který se vám o slepičky zkrátka nepostará?


ČÍST CELÉDobré a špatné nosnice: jak je rozlišit a co s nimi?


Dobré a špatné nosnice: jak je rozlišit a co s nimi? Mít jen ty nejlepší nosnice v kurníku, tak to je sen každého chovatele. Jak ale poznat slípky, které už vajíčka nenesou a zbytečně tak konzumují krmivo ostatním, produktivním slepičkám? A když už je rozeznáte, co potom s nimi?


ČÍST CELÉMá slepice někdy žízeň?


Má slepice někdy žízeň? Neexistuje žádné přesné pravidlo, kolik vody by vaše slepičky měly během dne vypít, ovšem jistá pravidla v napájení drůbeže existují a je třeba se jimi řídit. Jedině tak docílíte toho, že nikdy žízeň mít nebude.


ČÍST CELÉCeloroční design kurníku


Celoroční design kurníku Narychlo stlučený kurník bez dostatečného přísunu čerstvého vzduchu a světla určitě nebude svůj účel plnit. Jaké bylo mělo být ustájení drůbeže a co rozhodně nikdy nepodnikat?


ČÍST CELÉChov a péče o slepice napříč ročními obdobími


Chov a péče o slepice napříč ročními obdobími Jaro, léto, podzim a zima. Jaké roční období máte nejraději? A víte, jaké mají nejraději vaše slepičky? Všechny, pokud se mají pořád stejně dobře.


ČÍST CELÉVranohlávka: slepice s krví bojovnice


Vranohlávka: slepice s krví bojovnice Znáte vzácnou slepičku vyšlechtěnou na území Německa a Nizozemska zároveň? Čím je pro chovatele vzácná a kde si ji dnes můžete pořídit se dozvíte v dnešním našem příspěvku do atlasu plemen.


ČÍST CELÉKrmení křepelek pro začátečníky i náročné


Krmení křepelek pro začátečníky i náročné Křepelka není ptákem chamtivým, tedy bude vždy jíst jen tolik, kolik sama potřebuje. Čím a jak krmit tato malá zvířata, aby byl váš chov úspěšným a motivujícím pro další chovatele?


ČÍST CELÉKrmení kuřat aneb od kuřátka ke slepici


Krmení kuřat aneb od kuřátka ke slepici Máte nalíhnuto, ale hlavou se vám zmítá nekonečně otázek, co teď s malými kuřátky a jak je vůbec nakrmít?


ČÍST CELÉBantamky: populární slepice díky své velikosti


Bantamky: populární slepice díky své velikosti Malé, ale shánčlivé a velmi oblíbené slepičky u nás i ve světe. To jsou bantamky. Pojďme se na ně podívat víc zblízka.


ČÍST CELÉSkoncujte s rozbahněným výběhem během pár minut


Skoncujte s rozbahněným výběhem během pár minut Zná to asi každý chovatel. Venku delší dobu prší a výběh pro slepice se tak rázem stane jedno velké koupaliště s nánosem bahna. Jak se bahna rychle zbavit a jde vůbec mít výběh bez bahna?


ČÍST CELÉAnkony: ekonomicky výhodné slepice


Ankony: ekonomicky výhodné slepice Co všechno vás bude fascinovat na selské slepičce pozoruhodného jména Ankona?


ČÍST CELÉNejčastější problémy s nohama u slepic


Nejčastější problémy s nohama u slepic I problémy s nohama se sem tam od času u vaší drůbeže mohou vyskytnout. Jaké jsou ty nejčastější, jak je léčit nebo spíše jak jimi předejít se dozvíte v dnešním příspěvku našeho pravidelného blogu.


ČÍST CELÉOhlédnutí za měsícem prosinec


Ohlédnutí za měsícem prosinec Další měsíc za námi, a navíc jsme se všichni přehoupli do roku 2019. Čím byl ale pro Slepičáře prosinec zajímavým a co nového přinesl vám, našim věrným zákazníkům?


ČÍST CELÉJak vybrat správnou líheň?


Jak vybrat správnou líheň? Plánujete si na jaře, až se počasí umoudří a venku zase vykoukne sluníčku, vylíhnout svá vlastní kuřátka? Pak je ten nejlepší čas vybrat správnou líheň, se kterou bude líhnutí probíhat jak po másle, už teď. Jak na to?


ČÍST CELÉApatická slepice: co je její příčinou a řešením


Apatická slepice: co je její příčinou a řešením Trápí vás u svých opeřených svěřenkyň načepýřené peří, nechuť k jídlu a jakýkoliv zájem o okolní svět? Co dělat s takovou slepičkou, která postává celý den na jednom místě a nenechá na sebe ani sáhnout?


ČÍST CELÉSlepice Langšanky: učenlivé modelky


Slepice Langšanky: učenlivé modelky Poznejte se Slepičářem další ohrožené plemeno slepic, a to učenlivou langšanku.


ČÍST CELÉKroužky pro slepice: jejich vznik a význam


Kroužky pro slepice: jejich vznik a význam Lidé ke své identifikaci používají občanský průkaz nebo jiný průkaz totožnosti. A slepice? Ty svou identitu dávají najevo pomocí kroužků. Jaká je další jejich funkce a jak vůbec vznikly?


ČÍST CELÉSlepičářovo ohlédnutí za měsícem listopad


Slepičářovo ohlédnutí za měsícem listopad Ohlédnutí za měsícem listopad je tady! Co se nám v těch dvou jedničkách povedlo a co naopak bychom chtěli vylepšit?


ČÍST CELÉSlepice Amroksky: pruhy, kam se podíváte


Slepice Amroksky: pruhy, kam se podíváte Co má amrokska společného s plymutkou? Žíhanou kresbu nebo i něco jiného?


ČÍST CELÉJak velký výběh pro spokojené slepice?


Jak velký výběh pro spokojené slepice? Slepice je jedno z nejjednodušších zvířat, o které se člověk může starat, nicméně stále existují faktory, které jako správný chovatel při jejich chovu musíte vzít v úvahu. Dnes si povíme něco o velikosti výběhu pro slepice. Jak to s jeho velikostí vlastně je?


ČÍST CELÉTěstoviny pro slepice? Ano, ale jen ty krmné.


Těstoviny pro slepice? Ano, ale jen ty krmné. Těstoviny zaujímají přední místo každého slepičího jídelníčku. Jak to s nimi ale vlastně je a je rozdíl mezi krmnými a těmi, co se prodávají v supermarketu?


ČÍST CELÉSlepice liliputky: pýcha i užitek vaší zahrady


Slepice liliputky: pýcha i užitek vaší zahrady Slepice liliputky nepřínáší jen krásu vaší zahradě, ale i nemalý užitek. Ovšem bez žádné práce nejsou koláče a u chovu liliputek toto rčení platí dvojnásob. Proč?


ČÍST CELÉ6 rad, jak chladnou zimu přežijí i vaše slepice


6 rad, jak chladnou zimu přežijí i vaše slepice Tma, chladné noci a pokles snášky. Není divu, že toto roční období se nelíbí žádnému chovateli. Existuje snad nějaká příručka, jak lehce a hravě zvládnete zimu vy i vaše slepice?


ČÍST CELÉRaz a dva a tři aneb jak naučit chodit slepice do kurníku


Raz a dva a tři aneb jak naučit chodit slepice do kurníku Jak naučit slepice, aby samy chodily do kurníku? Otázka, která se objevuje znovu a znovu. Tak se na tento problém podíváme trochu víc zblízka. A tedy.


ČÍST CELÉČím nikdy nekrmit vaše slepice?


Čím nikdy nekrmit vaše slepice? Tak jako lidský žaludek netoleruje určité druhy potravin, stejně tak to mají i vaše slepice. A nemyslete si, že jde pouze o jakési klišé. Slepice ani žádná jiná drůbež popelnice opravdu není.


ČÍST CELÉVaječná skořápka zblízka


Vaječná skořápka zblízka Vaječná skořápka, „odpad“, se kterým se setkává denně každý z nás. Jak vzniká, proč má různé barvy a k čemu lidem může posloužit?


ČÍST CELÉ4 důvody, proč kurník koupit a nestavět vlastní


4 důvody, proč kurník koupit a nestavět vlastní Tak jste se doma konečně rozhodli, že budete chovat nějaké ty slepice? Co ale dál? Jak to bude s kurníkem? Vlastní výroba nebo ho prostě jednoduše koupíte on-line?


ČÍST CELÉSlepičářovo ohlédnutí za měsícem říjnem


Slepičářovo ohlédnutí za měsícem říjnem A je tady naše další ohlédnutí za uplynulý měsíc. Co se Slepičářovi povedlo tentokrát a v čem mám menší slabiny?


ČÍST CELÉVláknina a její důležitá role v krmivu slepic


Vláknina a její důležitá role v krmivu slepic Že je vláknina dobrá pro lidi, o tom se ví už dlouho, ale že by měla být i nějak prospěšná pro slepice? Pojďme se společně podívat pod pokličku této otázky.


ČÍST CELÉJak být expertem v rozeznávání plemen slepic?


Jak být expertem v rozeznávání plemen slepic? Je to ona, nebo to není ona? Jak se jednou pro vždy vyznat v konkrétních plemenech slepic a nesplést si bílou Leghornku s bílým Lohmanem?


ČÍST CELÉPožírání vajec: dejte slepicím stop


Požírání vajec: dejte slepicím stop Vlastní požírání vajec je jednou z nejvíce nepříjemných záležitostí, které se vaše slepic mohou dopustit. Víte, co proti tomuto zlozvyku zaručeně na slepice platí?


ČÍST CELÉ5 příznaků, že vaše slepice mají chřipku


5 příznaků, že vaše slepice mají chřipku Chřipka, nejčastější podzimní onemocnění, které netrápí bohužel už „jen“ lidi, ale došláplo si i na drůbež. Jak zavčasu poznat, že mají vaše slepice chřipku a jak jí dát vale?


ČÍST CELÉVlašák vs. kohout Velsumky: rozdíly a příbuzné znaky


Vlašák vs. kohout Velsumky: rozdíly a příbuzné znaky Všichni neradi kupujeme zajíce v pytli, a tak si dnes posvítíme na kohoutky, kteří se na první pohled zdají být stejní, ale skutečnost je jiná. V čem se od sebe liší kohout vlašák od kohouta velsumky?


ČÍST CELÉPodzimní přepeřování slepic: lze ho urychlit?


Podzimní přepeřování slepic: lze ho urychlit? Nadešel čas obávaného přepeřování slepic. Jak nad ním vyzrát a co nejrychleji s ním pryč?


ČÍST CELÉHudánka: slepička s motýlkovým hřebenem


Hudánka: slepička s motýlkovým hřebenem Motýlci se nejčastěji objeví ve vlasech děti, jako ozdobné sponky, ale slyšeli nebo viděli jste někdy, že by se jím mohla pyšnit i hlava slepice? I toto je možné. Důkazem je slepička nesoucí jméno Hudánka.


ČÍST CELÉVlastní výroba šrotu pro nosnice


Vlastní výroba šrotu pro nosnice Máte rádi přehled o tom, co padá do krků vašich slepic? Zkusili jste jim někdy vyrobit směs nebo šrot sami? V dnešním příspěvku vám přinášíme pár tipů a rad, jak smíchat, tak aby holkám chutnalo.


ČÍST CELÉOchočte si svou drůbež během pár dní


Ochočte si svou drůbež během pár dní Naučit papouška opakovat vaše slova nebývá nijak časově náročné, jak dlouho trvá naučit vaše slepice, aby přišly na zavolání a zobaly vám z ruky?


ČÍST CELÉJak se stát uznávaným posuzovatelem výstavní drůbeže?


Jak se stát uznávaným posuzovatelem výstavní drůbeže? Každý může být v dnešní době téměř kýmkoliv, proč byste tedy zrovna vy nemohli být rozhodčím v posuzování výstavní drůbeže?


ČÍST CELÉBílkoviny pro slepice: kde všude jsou ukryté?


Bílkoviny pro slepice: kde všude jsou ukryté? Bílkoviny jsou pro slepice důležité stejně jako vitamíny a minerální látky. Víte ovšem, v jakých potravinách se schovávají?


ČÍST CELÉNebojte se dát červy i slepicím


Nebojte se dát červy i slepicím Proč „skočí“ každá slepice po žížalce, která se zrovna dere ven z hlíny? U Slepičáře jsme na to „kápli“.


ČÍST CELÉ5 zdrojů energie pro vaše slepice v zimě


5 zdrojů energie pro vaše slepice v zimě Jaká potravina dodá vašim slípkám v chladných dnech nejvíce energie a doslova je „zahřeje“?


ČÍST CELÉKrevkérka: nejstarší francouzská slepice


Krevkérka: nejstarší francouzská slepice Nejstarší slepice se ve Francii objevila už v 16. století. Čím se vyznačuje a jaké má francouzská kráska typické znaky, podle kterých ji zaručeně poznáte?


ČÍST CELÉLékárnička pro drůbež: co všechno v ní uchovávat?


Lékárnička pro drůbež: co všechno v ní uchovávat? Přesto, že slepice můžeme označit za vytrvalé zvíře, které vydrží ledacos, občas může nastat situace, kdy bude potřeba sáhnout po lékárničce a slípku na dvorku ošetřit. Jaké jsou základní věci, které by krabička měla obsahovat se můžete dozvědět v dnešním příspěvku.


ČÍST CELÉSlepičářovo ohlédnutí za měsícem září


Slepičářovo ohlédnutí za měsícem září Září je pryč. Prvňáčci jistě potěšili své rodiče prvními jedničkami a astronomicky, a vlastně i venku, nám začal podzim. Jaký byl měsíc září pro Slepičáře a čím jsme potěšili naše zákazníky nejvíce?


ČÍST CELÉJak vyčistit snáškové hnízdo přírodní cestou?


Jak vyčistit snáškové hnízdo přírodní cestou? Každý chovatel už jistě dávno ví, že čistota je pro celkové zdraví slepic na prvním místě, co se týče péče o chov. Čistících produktů je ovšem celá škála. Dnes se zaměříme hlavně na ty přírodní. Které to budou?


ČÍST CELÉKohout aneb správný výběr slepičího nápadníka


Kohout aneb správný výběr slepičího nápadníka Kohout rozděluje chovatele na dva tábory. Jeden z nich kohouta do svého hejna za žádnou cenu nechce, ten druhý si zase bez něj nedokáže svůj dvůr představit. My se dnes postavíme na stranu druhého tábora a řekneme si, jak vybrat taková kohouta, aby s ním byly spokojené všechny vaše slepice i vy, jakožto chovatel.


ČÍST CELÉVolně žijící slepice: ano, ale vždy na dosah chovateli


Volně žijící slepice: ano, ale vždy na dosah chovateli Produkce zlatých žloutků a šťastné slepice. Přiznejte se, kdo z vás po tom prahne? Jste to právě vy? Pak vám přinášíme řešení. A jaké?


ČÍST CELÉUšetřete na krmivu pro drůbež díky těmto trikům


Ušetřete na krmivu pro drůbež díky těmto trikům Bojíte se zjištění, že vaše domácí vajíčka vás stojí víc peněz než to, co byste za ně zaplatili v obchodě? Pojďme se tedy společně strachu postavit čelem a sepsat si pár rad a tipů, jak se dá na krmivu pro drůbež ušetřit nemalý peníz.


ČÍST CELÉPodzimní péče o vaše slepice


Podzimní péče o vaše slepice Až se vás podzim zeptá, jak máte své hejno slepic připraveno na jeho příchod, co mu odpovíte?


ČÍST CELÉJakou drůbež kupovat na podzim?


Jakou drůbež kupovat na podzim? Pohráváte si s myšlenkou, zda je ještě stále vhodná doba na nákup mladé drůbeže na váš dvorek? Určitě máte obavy, že tak jak dokáže u nás rychle přijít léto, může se dostavit i zima a co potom s mladou slepicí, která nebude snášet vajíčka? Než se nadobro rozhodnete, přečtěte si pár užitečných rad, které vám pomohou se správně rozhodnout.


ČÍST CELÉSlepice a vaše děti: naučte je o ně pečovat


Slepice a vaše děti: naučte je o ně pečovat Také často vzpomínáte na své dětství u prarodičů, kteří s láskou chovali slepice a vy jako malé děti jste o prázdninách nemohly dospat, jak jste se těšily, až půjdete po snídani sesbírat do kurníku snesená vajíčka? Dnes přinášíme návod, jak to zase naučit své potomky.


ČÍST CELÉRybí moučka: účinné řešení proti oštipování drůbeže


Rybí moučka: účinné řešení proti oštipování drůbeže S oštipováním drůbeže se v dnešní době setkává nejeden malochovatel slepic, ale i hus a kachen. Jaké jsou jeho příčiny, jak kanibalismu zabráníte a existuje nějaká účinná prevenci proti vzájemným útokům drůbeže?


ČÍST CELÉPoprvé na chovatelské výstavě drůbeže


Poprvé na chovatelské výstavě drůbeže Řekli jste si doma s manželem nebo s dětmi, že se konečně také vydáte podívat na nějakou tu výstavu slepic, když už se jejich chovu věnujete z generace na generaci? Co je dobré před návštěvou vědět, abyste si ji náležitě užili a nebyli jste jak v Jiříkově vidění?


ČÍST CELÉHedvábničky aneb komediantské slepice


Hedvábničky aneb komediantské slepice Znáte slepici s nápadným srstnatým opeřením připomínající králíka? Že ne. Pojďte se s nám na ně podívat zblízka, stojí to za to.


ČÍST CELÉVliv krmiva na drůbež a její produkty


Vliv krmiva na drůbež a její produkty Mít hromadu vajec a pak se těšit z libového masíčka je sen každého chovatele. Jaký faktor je tím nejdůležitějším? Jakou zvolit výživu slepic, když na ní závisí celý váš chovatelský úspěch?


ČÍST CELÉCo dělat, když slepice nechce žrát


Co dělat, když slepice nechce žrát Máte slepičky „popelnice! Nebo jste se někdy dostali do situace, že vám slepice přestala žrát? Co teď s tím?


ČÍST CELÉNebojte se kupovat krůty i na podzim


Nebojte se kupovat krůty i na podzim V posledních letech vzrostl počet krůt chovaných u nás na 1 milion kusů. Jak takový chov krůt vypadá a lze tyto velikány chovat i s přicházejícím podzimem?


ČÍST CELÉMají vitamíny vliv na produkci vajec?


Mají vitamíny vliv na produkci vajec? Odpověď zní jednoznačně ano. A chovatelé, kteří si stále nenašli tu správnou cestu k doplňkům stravy pro svou drůbež, by o tom měli pomalu ale jistě uvažovat, neboť přichází podzim a s ním spojené výpadky snůšky.


ČÍST CELÉLevný chov drůbeže díky jednoduchým trikům


Levný chov drůbeže díky jednoduchým trikům Mít co nejmenší náklady na krmení a co nejvíce kvalitně vykrmených kusů drůbeže na svém dvoře je snad sen každého chovatele. Je tento stav ovšem vůbec možný?


ČÍST CELÉNešťastné náhody, co zabijí slepice


Nešťastné náhody, co zabijí slepice Při nešťastné náhodě neumírají jen lidé. Občas tato situace můžete nastat i na vašem dvoře a většinou kvůli zbytečnostem můžete přijít i o celé hejno slepic.


ČÍST CELÉČSH: registrace a uznávání plemen drůbeže


ČSH: registrace a uznávání plemen drůbeže Co všechno obsahuje směrnice pro registraci a uznávání plemen a barevných rázů drůbeže?


ČÍST CELÉPodání minerálních látek drůbeži krok za krokem


Podání minerálních látek drůbeži krok za krokem Do vody, zobáku nebo do krmení? Kam správně podávat vitamíny a minerály vaší drůbeže?


ČÍST CELÉDorkinka: nejstarší slepice s nejistou budoucností


Dorkinka: nejstarší slepice s nejistou budoucností Znáte slepičí dámu se jménem Dorkinka, která je díky svému robustnímu tělu chována především pro maso? Že ne? Slepičář si vám dnes dovolí jednu takovou dorkinku představit.


ČÍST CELÉVápenný grit: je opravdu pro slepice tak důležitý?


Vápenný grit: je opravdu pro slepice tak důležitý? Než si řekneme všechno výhody vápenného gritu, které slepice získají, pokud jim pár kamínků budete denně rozhazovat po výběhu, zapamatujte si jednu důležitou věc, a to, že grit pro slepice důležitý byl, je a vždycky bude.


ČÍST CELÉJak dlouho žije slepice?


Jak dlouho žije slepice? Otázka, na kterou neexistuje přesná odpověď, přesto se pokusíme na konci dnešního příspěvku odpovědět co nejpřesněji.


ČÍST CELÉKočinka: největší a nejtěžší slepice na pokraji vymření


Kočinka: největší a nejtěžší slepice na pokraji vymření Největší a nejtěžší slepici na světě možná odzvonilo. Proč je tato slípka, která na první pohled vypadá opravdu statně na pokraji vyhynutí? Kdo za to může?


ČÍST CELÉMaso drůbeže aneb která slepice chutná nejlépe


Maso drůbeže aneb která slepice chutná nejlépe Pokud patříte mezi milovníky drůbežího masa jistě víte, že toto maso patří k nejpoužívanějším surovinám v naší kuchyni, přičemž nejznámější je maso kuřecí. Víte ovšem, jak staré kuřecí maso je na pultech vůbec k dostání a kdy je nejlepší drůbež porazit, pokud si chováte svou vlastní?


ČÍST CELÉ5 tipů, jak udělat slepicím stín


5 tipů, jak udělat slepicím stín Stín, nejlepší místo v horkém dni, kdy venkovní teploty atakují letní čtyřicítky. Jak ulevit od horko slepicím, jaké místo pro ně bude tím nejlepším, kam se pře sluníčkem rády schovají?


ČÍST CELÉNejčastějšími problémy v chovu drůbeže jsou…


Nejčastějšími problémy v chovu drůbeže jsou… Bohužel i chov drůbež sebou nese jistá rizika, která vás dříve nebo později zastihnou. Jak být co nejlépe připraven a nebezpečí zastavit nebo zmírnit?


ČÍST CELÉRoční slepice: snáší vůbec vajíčka?


Roční slepice: snáší vůbec vajíčka? Máte zálusk na koupi ročních slepic a jste v rozpacích, neboť jeden chovatel na ně nedá dopustit a ten druhý by si je už nikdy v životě nekoupil? Kdo má PRAVDU?


ČÍST CELÉSmyslové vnímání slepic


Smyslové vnímání slepic Víte, jak je drůbež vůbec schopna krmiva zpracovat, jak to v každé slípce vlastně „funguje“ a co všechno muže ovlivnit příjem a využití potravy?


ČÍST CELÉSlovníček drůbežářských pojmů


Slovníček drůbežářských pojmů Každé odvětví nebo obor má svá specifická slova, která občas ve skutečnosti znamenají úplně něco jiného, než se na první pohled může zdát. Dnes máte možnost se těchto pár slov naučit.


ČÍST CELÉAndaluska: temperamentní a hrdá Španělka


Andaluska: temperamentní a hrdá Španělka Andaluska, slepička, která svou rodnou zemi charakterizuje ve všech svých znacích. A které, že to jsou?


ČÍST CELÉJak chovat zakrslou slepici?


Jak chovat zakrslou slepici? Věděli jste, že za zakrslou slepicí nelze označit každé malé plemeno slepice?


ČÍST CELÉHlasové projevy drůbeže


Hlasové projevy drůbeže "Kokokodááák, kykyrykýýý, gagaga". Jistě všichni znáte tyto zvuky rozléhající se po každé vesnici. Víte ovšem, proč je drůbež vydává?


ČÍST CELÉNejvíc vajíček vám dá… Víte kdo?


Nejvíc vajíček vám dá… Víte kdo? Která slepice snese za rok nejvíc vajíček? Máte také i vy svou favoritku nebo stále hledáte tu, která by pokryla vajíčkové potřeby celé vaší rodiny? A víte, že hodně vajíček se můžete dočkat i od jiné drůbež než jen od slepice?


ČÍST CELÉPštros: (ne)náročný a nelétavý obr


Pštros: (ne)náročný a nelétavý obr Věděli jste, že chov pštrosů je v Africe obrovskou obchodní příležitostí? Jak je to s chovem pštrosů u nás? Rádi byste jich také na svém dvorku pár chovali? Čtěte více a dozvíte se až neuvěřitelné věci.


ČÍST CELÉDrůbeží nemoci přenosné na člověka


Drůbeží nemoci přenosné na člověka Vášnivý chovatelé drůbeže zpozorněte – existuje nemalá řada nemocí, které jsou přenosné ze slepice na člověka.


ČÍST CELÉJak správně manipulovat s drůbeží?


Jak správně manipulovat s drůbeží? Potřebujete odchytit, přenést nemocnou nebo zraněnou slípku a ona vám pořád prokluzuje mezi rukama? Po dnešním příspěvku se vám to jistě podaří i bez většího újmu zdraví vašeho nebo toho slepičího.


ČÍST CELÉChystáme drůbež na výstavu


Chystáme drůbež na výstavu Výstavy psů nejsou nic ojedinělého, ale co takové výstavy a soutěže drůbeže, lákají vás?


ČÍST CELÉKuska: bezocasá, přesto krásná slepička


Kuska: bezocasá, přesto krásná slepička Znáte bezocasou slepici se zvláštním jménem?


ČÍST CELÉTroufnete si na odchov křepelčat?


Troufnete si na odchov křepelčat? Uplynulo 17 dní a vylíhnula se vám malá křepelčata? Co s nimi dál?


ČÍST CELÉPrůjem drůbeže: preventivní opatření a účinná léčba


Průjem drůbeže: preventivní opatření a účinná léčba Zdravotní stav chované drůbeže by měl každý chovatel kontrolovat denně. Víte, co dělat při prvních příznacích průjmu?


ČÍST CELÉKdyž je vaše slepice slepá...


Když je vaše slepice slepá... ...je to velmi nepříjemný stav, zvlášť pak pro samotnou slepou slepičku. Co slepota způsobuje a jde ji vůbec zabránit?


ČÍST CELÉProč kohout nekokrhá?


Proč kohout nekokrhá? Kokrhání patří ke kohoutovi stejně jako pláč k malému dítěti. Ovšem, může nastat i situace, kdy kohoutek kokrhat přestane. Co potom s ním?


ČÍST CELÉNenakažlivá drůbeží onemocnění


Nenakažlivá drůbeží onemocnění Zaplať pánbůh, ne každá nemoc je ta nakažlivá. Ovšem i tato onemocnění musí brát chovatel v úvahu a neotáčet se k nim zády.


ČÍST CELÉBojí se drůbež bouřky?


Bojí se drůbež bouřky? Také to občas na vašem dvoře "bliká" k zbláznění? Jak na bouřku reaguje drůbež? Nevíte? Po dnešním příspěvku už vědět budete.


ČÍST CELÉArdeňanka: nejstarší slepice světa


Ardeňanka: nejstarší slepice světa I hrabavá drůbež má svého nejstaršího zástupce na světe a je jím právě zmíněná slepička s názvem Ardeňka. Proč se stala nejstarším plemen slepic na světě a čím je charakteristická?


ČÍST CELÉJak vybrat správnou podestýlku pro slepice


Jak vybrat správnou podestýlku pro slepice Řešíte právě otázku, jakou podestýlku vaší drůbeži do jejich bejváčků umístit? Pak jsme se do tématu dne trefili a tady jsou Slepičářovo rady.


ČÍST CELÉProso: krmivo (ne)jen pro slepice


Proso: krmivo (ne)jen pro slepice Říkáte si: fuj, zrní. To mi určitě slepice žrát nebudou, jsou totiž rozmlsané až na půdu." Zkusili jste je někdy pohostit prach obyčejným prosem?


ČÍST CELÉDrůbež a elektrolyty: v čem spočívá jejich tajemství


Drůbež a elektrolyty: v čem spočívá jejich tajemství Chovateli div se, ale bez elektrolytů nemůžu správně fungovat ani tělo tvých slepic. A proč?


ČÍST CELÉPraktické napájení drůbeže v létě


Praktické napájení drůbeže v létě Voda, blahodárná kapalina, bez které si neumí svůj život představit ani ten nejmenší tvor na zemi, natož potom drůbež.


ČÍST CELÉSlepice do (ne)každé rodiny, i k dětem


Slepice do (ne)každé rodiny, i k dětem Láká vás chov slepic čím dál víc, jen nevíte, zda je přijmou všichni členové vaší rodiny? Pojďte se s námi přesvědčit, že jejich chov vás spíše stmelí nikoliv rozdělí.


ČÍST CELÉKřepelka a vaše potěšení z jejího chovu


Křepelka a vaše potěšení z jejího chovu Křepelka a její užitek pro chovatele. Jak to s ním doopravdy je? Je malý jako samotná křepelka nebo naopak velký?


ČÍST CELÉJací dravci útočí nejčastěji na slepice?


Jací dravci útočí nejčastěji na slepice? Zabíjí vám "někdo" slepice? Chcete za každou cenu přijít na škodnou ve vašem revíru? Se Slepičářem se vám to po dnešním přečtení příspěvku jistě podaří.


ČÍST CELÉSestavení správné krmné dávky


Sestavení správné krmné dávky Jak sestavit přesnou krmnou dávku pro hejno deseti slepic a kolik zrní nasypat pěti krůtám? Víme v dnešním příspěvku.


ČÍST CELÉBičivka krocaní: střevní onemocnění drůbeže


Bičivka krocaní: střevní onemocnění drůbeže Kdo má nakažení touto nemocí na svědomí a jak proti němu bojovat? To vše a mnohem více se dozvíte v dnešním příspěvku.


ČÍST CELÉBreda: Slepice s hlasem tenora


Breda: Slepice s hlasem tenora Znáte slepici s vraní podobou a kokrháním tak hlubokým, že je slyšet na míle daleko?


ČÍST CELÉCo byste měli vědět o křepelkách


Co byste měli vědět o křepelkách Křepelky patří k nejmenšímu druhu drůbeže na světe, ovšem zájem chovatelů o jejich koupi a chov patří zase k tomu největšímu. Jak je to možné?


ČÍST CELÉRozmnožování drůbeže: koho množit a nemnožit


Rozmnožování drůbeže: koho množit a nemnožit Myslíte si, že každou drůbež lze rozmnožovat? Omyl. A proč?


ČÍST CELÉJak dlouho sedí kvočna na vejcích?


Jak dlouho sedí kvočna na vejcích? Myslíte si, že existuje nějaký přesný matematický vzoreček, podle kterého lze vypočítat délku sezení kvočny na vejcích?


ČÍST CELÉPřerůstání drápů, ostruh a zobáků: jak drůbeži pomoci?


Přerůstání drápů, ostruh a zobáků: jak drůbeži pomoci? Drůbež, zobák, drápy, ostruhy a jejich úprava. Jak a kdy provádět drůbeži pedikúru?


ČÍST CELÉSlepičářův světoběžník #15: Chovatel jako veterinář


Slepičářův světoběžník #15: Chovatel jako veterinář Zdravotní stav chovaných zvířat byste měli kontrolovat denně. Jak se ale zachovat, když něco není v pořádku?


ČÍST CELÉ"Žabky" u housat aneb zánět kořene jazyka


"Žabky" u housat aneb zánět kořene jazyka Jakou neplechu nadělá taková "žabka" u malých housat nebo kachňat?


ČÍST CELÉPozor na ptačí neštovice u slepic


Pozor na ptačí neštovice u slepic Může mít slepice neštovice? Bohužel ano, toto virové onemocnění, se kterým se potýká nejeden rodič malých dětí může potrápit i drůbež.


ČÍST CELÉPorážka drůbeže a naše rady nezkušenému


Porážka drůbeže a naše rady nezkušenému Po ukončeném výkrmnu nebo snášce většinou nastává čas k porážce. Jak bez chyby zvládnout premiéru?


ČÍST CELÉStres u drůbeže: jak proti němu bojovat?


Stres u drůbeže: jak proti němu bojovat? Koho by to napadlo, že se dnes setkáme s výrazem vystresovaná slepice. Bohužel stres zavítal i do kurníků. Co s tím?


ČÍST CELÉVýkrm drůbeže od A do Z


Výkrm drůbeže od A do Z Jak správně na výkrm drůbeže, abyste sklízeli včas vámi dlouho očekávané ovoce?


ČÍST CELÉKrmná směs není jen prostým šrotem


Krmná směs není jen prostým šrotem Krmení představuje v chovu slepic nejdůležitější část. Na jakou úroveň jste ho povýšili na dvorku vy?


ČÍST CELÉHolokrčky: slepice se strašidelnou vizáží


Holokrčky: slepice se strašidelnou vizáží Znáte holokrčky, plemeno nevšedního vzhledu, které odolá i nevyzpytatelnému počasí?


ČÍST CELÉKdyž slepice kašle a kýchá...


Když slepice kašle a kýchá... ...sirup na kašel jim nepomůže. Je nutné tomu co nejdříve přijít na kloub a situaci co nejrychleji vyřešit.


ČÍST CELÉBojujte proti vlhkosti v kurníku s grácií


Bojujte proti vlhkosti v kurníku s grácií Vlhkost ve slepičím bejváku úzce souvisí s produkcí vajec i kvalitou masa chovaných nosnic. Podívejte se díky Slepičáři na vlhko v kurníku zblízka, nestačíte se divit.


ČÍST CELÉNapáječka a krmítko: zvolte to správné příslušenství


Napáječka a krmítko: zvolte to správné příslušenství Krmítko i napáječka patří beze sporu do každého kurníku. Víte ale jakou barvu a velikost zvolit?


ČÍST CELÉJak osvěžit slepice v horkém počasí?


Jak osvěžit slepice v horkém počasí? Každému zvířeti můžu být a je v teplých dnech horko. Víte, jak zaručeně zchladíte vaše slepice?


ČÍST CELÉNový kohout ke slepicím bez stresu a s radostí


Nový kohout ke slepicím bez stresu a s radostí Pořídili jste holkám nového kohouta? A co teď?


ČÍST CELÉTepelný stres u nosnic a jak nad ním vyzrát


Tepelný stres u nosnic a jak nad ním vyzrát Venkovní teploty i v jarních měsících šplhají ke třicítce a co potom v létě? Zkuste být napřed a své slepice na parné léto připravit včas.


ČÍST CELÉAlergie u drůbeže: od pylu až po plísně


Alergie u drůbeže: od pylu až po plísně Alergie? Proč se řeší alergie na Slepičáři? Světe div se, alergie totiž může dostihnout i naši oblíbenou drůbež.


ČÍST CELÉVětrání v kurníku: proč je potřeba


Větrání v kurníku: proč je potřeba Klepe si na čelo a říkáte si, že větrat v kurníku se nemusí? Omyl, musí a víte proč?


ČÍST CELÉDolnorýnské slepice: rychle rostoucí krásky


Dolnorýnské slepice: rychle rostoucí krásky Dolnorýnskou slepici znáte možná také pod názvem "modrá masná slepice". Co ale o ní zaručeně nevíte?


ČÍST CELÉSlepice a vitamíny. Jak to vlastně je?


Slepice a vitamíny. Jak to vlastně je? Vitamíny jsou nejvýznamnější skupinou organických látek nezbytných pro normální růst, vývoj, užitkovost a zdravotní stav drůbeže.


ČÍST CELÉPrší a prší? Jak to nese vaše drůbež?


Prší a prší? Jak to nese vaše drůbež? Jarní ale i letní čas bývá často obdobím deště. Jak příval deště zvládá vaše drůbež?


ČÍST CELÉDlouhověká slepice, to je Lohman hnědý nebo bílý


Dlouhověká slepice, to je Lohman hnědý nebo bílý Víte jaký je rozdíl mezi lohmankou bílou a hnědou?


ČÍST CELÉZatučněná slepice aneb pozor na překrmování


Zatučněná slepice aneb pozor na překrmování Nenesou vám slepice? Jednou z příčin, proč se tak děje, může být jejich náhlé ztučnění.


ČÍST CELÉRachitida neboli křivice drůbeže


Rachitida neboli křivice drůbeže Znáte nemoc drůbeže zvanou rachitida? Že ne. Tak dnes se dozvíte, co je tahle potvora zač.


ČÍST CELÉJak naučit malé krůty pít a žrát?


Jak naučit malé krůty pít a žrát? Jak naučit malé krůty přijímat potravu a napájet se? Velice snadno, čtěte dál a budete zkušeným chovatelem bílých velikánů během jednoho dne.


ČÍST CELÉSlepice a kočky na jednom dvoře


Slepice a kočky na jednom dvoře Chováte slepice i kočky? Nebojte se, přežije vám všechno.


ČÍST CELÉVyznejte se v barvách slepic jednou provždy


Vyznejte se v barvách slepic jednou provždy Máte slepičku s kolumbijským zbarvením, vločkovou kresbou nebo jen "obyčejnou" červenou? Víte nebo nevíte?


ČÍST CELÉJaro volá. Připravte na něj i slepičky.


Jaro volá. Připravte na něj i slepičky. Hola, hola jaro volá, a tak vstávej semínko holala, bude z tebe... Kuřátko nebo housátko?


ČÍST CELÉKuře z Bresse aneb slepice v národních barvách


Kuře z Bresse aneb slepice v národních barvách Co je bréské kuře zač a odkud pochází se dozvíte v dnešním příspěvku.


ČÍST CELÉNechat slepice na zahradě? Proč ne.


Nechat slepice na zahradě? Proč ne. Přemýšlíte nad pořízením nového chovného hejna slepic, ale bojíte se, že vám jeho obsazenstvo zdevastuje zahradu?


ČÍST CELÉKohoutek nebo slepička aneb jak na pohlaví slepic


Kohoutek nebo slepička aneb jak na pohlaví slepic Objednali jste si mladé kuřičky a bojíte se, že všechno budou nakonec kohouti?


ČÍST CELÉJak na dravce ve vzduchu a výběhu?


Jak na dravce ve vzduchu a výběhu? "Prohra je jen příležitost k tomu, abyste začali znovu a inteligentněji". Jak na dravce ve výběhu vám poradíme v dnešním příspěvku.


ČÍST CELÉVíte kolik vody pro drůbež?


Víte kolik vody pro drůbež? Voda. Základ života a nejen toho lidského.


ČÍST CELÉCo dělat, když slepice...


Co dělat, když slepice... Přestane snášet, nechce pít, začne kvokat? Nevíte co s ní? Čtěte dál a dozvíte se.


ČÍST CELÉPotraviny, které slepicím nikdy nedávejte


Potraviny, které slepicím nikdy nedávejte Není zbytek jako zbytek.


ČÍST CELÉBojujte účinně proti infekční bronchitidě


Bojujte účinně proti infekční bronchitidě Infekční bronchitida je vysoce nakažlivé onemocnění dýchacích cest kura domácího.


ČÍST CELÉSlepička, která snáší bílá vajíčka je...


Slepička, která snáší bílá vajíčka je... Není vejce jako vejce. Bílých je méně! Proč?


ČÍST CELÉSlepičí bidlo aneb i v kurníku se odpočívá


Slepičí bidlo aneb i v kurníku se odpočívá Ano, odpočívá. Nedivte se, každá slepička, od které chcete vajíčka, si také občas musí dát svých dvacet.


ČÍST CELÉTrusník jako důležitá část kurníku


Trusník jako důležitá část kurníku Co trusník je a k čemu v kurníku vůbec slouží?


ČÍST CELÉŠumavanka: naše národní a shánčlivá slepice


Šumavanka: naše národní a shánčlivá slepice Naše národní plemeno, které si nesporně zaslouží chovatelskou pozornost.


ČÍST CELÉSlepičářův světoběžník #13: ekologický chov drůbeže v ČR


Slepičářův světoběžník #13: ekologický chov drůbeže v ČR Jak je to u nás v Čechách s ekologickými chovy drůbeže? Je jich zatím opravdu poskrovnu?


ČÍST CELÉZvládněte výkrm brojlerů na jedničku


Zvládněte výkrm brojlerů na jedničku Chcete si doma vykrmit kuřata? Zakupte si brojlerová kuřátka a výbornou pečínku máte zaručenou.


ČÍST CELÉDominant kropenatý: půvabná slepice na každý dvorek


Dominant kropenatý: půvabná slepice na každý dvorek Atraktivní mladá kuřička, kterou vám budou závidět nejeden soused. Bude doslava ozdobou vašeho dvorku. Někdy je také označována jako Dominant kropenaté barvy či Dominant žíhaný.


ČÍST CELÉBarvy slepic a jejich vliv na nájezdy dravců


Barvy slepic a jejich vliv na nájezdy dravců Jakou roli hraje zbarvení slepice v jejím životě? K čemu je důležité?


ČÍST CELÉOsvojte si dezinfekci kurníku levou zadní


Osvojte si dezinfekci kurníku levou zadní Slepičí kurník je potřeba udržovat v adekvátní čistotě. Pomáhá to bránit šíření nemocí a udržuje slepice v lepší kondici.


ČÍST CELÉKuřátka: příprava na nové členy dvorku


Kuřátka: příprava na nové členy dvorku Kuřátková sezóna je za dveřmi! Ujistěte se, že jste na nová kuřátka dobře připraveni.


ČÍST CELÉVyzrajte nad nemocemi krůt


Vyzrajte nad nemocemi krůt Krůty jsou nejnáchylnějším druhem drůbeže, je u nich tedy třeba zvýšeně dbát na správné podmínky chovu a čistotu prostředí.


ČÍST CELÉVše, co byste měli vědět o snáškovém cyklu


Vše, co byste měli vědět o snáškovém cyklu Staly se vaše kuřičky přes noc nosnicemi? Že nevíte? Navštivte snášková hnízda a ihned to poznáte.


ČÍST CELÉČistokrevná vs. hybridní drůbež: úskalí a výhody


Čistokrevná vs. hybridní drůbež: úskalí a výhody V současné době existují desítky čistokrevných plemen slepic a mnohá plemena jsou známá již od 16. století.


ČÍST CELÉRoční aneb vynesené slepice


Roční aneb vynesené slepice Musí skončit vynesené slepice v kafileriích? Věřte, že nemusí.


ČÍST CELÉZpestřete svůj dvorek modrou kuřicí


Zpestřete svůj dvorek modrou kuřicí Dominant modrý je jedním z nejžádanějších plemen ke koupi a to právě díky svému originálnímu zbarvení.


ČÍST CELÉUdržujte snáškové hnízdo v ryzí čistotě


Udržujte snáškové hnízdo v ryzí čistotě I přestože jste třeba pouze malý chovatel slepiček a vajíčka máte jen pro své potřeby, případně pro potřeby svých blízkých, měli byste dbát na jejich čistotu. Čistá vajíčka jsou známkou nejen zdravého vejce a slepice, ale také vaší. Chovatel drůbeže nemůže být špindíra.


ČÍST CELÉJak postupovat při domácím líhnutí


Jak postupovat při domácím líhnutí Lehká plemena slepic, chovaná pro vejce, mají mateřský pud potlačený, kvočna ze slepice prostě nikdy nebude. Vejce je proto nutné líhnout uměle. Jaká je vhodná teplota, vlhkost, větrání? Jak líhnutí v líhni probíhá?


ČÍST CELÉVýkrm krůťat den po dni


Výkrm krůťat den po dni Krůta je hned po pštrosovi největším zdomestikovaným ptákem. Zaměřme se dnes proto na výkrm mladých krůt i na složení krmné dávky pro dospělé chovné krůty a krocany.


ČÍST CELÉJak se stát protřelým chovatelem vlašek


Jak se stát protřelým chovatelem vlašek Vlašky se řadí k slepičím plemenům lehkého typu. Jsou velmi temperamentní, téměř nekvokají a ve velkém výběhu si obstarají značnou část potravy samy. Patří navíc k vynikajícím nosnicím.


ČÍST CELÉDevět chutí krůty


Devět chutí krůty Krůta je největší druh tradiční domácí drůbeže a její maso nabízí nepřeberné možnosti úpravy.


ČÍST CELÉKde dělají noví chovatelé nejvíc chyb?


Kde dělají noví chovatelé nejvíc chyb? Každý nováček v chovu slepic může udělat pár chyb. Je ovšem důležité se z chyb poučit a dál je neopakovat.


ČÍST CELÉPříprava kvočny a snáškového hnízda


Příprava kvočny a snáškového hnízda Začala vám slepice kvokat? Perfektní. Nastal její čas.


ČÍST CELÉJečmen pro slepice třikrát jinak


Ječmen pro slepice třikrát jinak Ječmen patří mezi nejstarší zemědělské plodiny. A protože slepice je všežravec, sežere vám i ječmen.


ČÍST CELÉUmí slepice plavat?


Umí slepice plavat? Vstoupila vám někdy tato otázka do hlavy? Nebo jste si prostě mysleli, že plavat zkrátka neumí? Omyl. Slepice plavat umí asi tak stejně, jako umí létat.


ČÍST CELÉVýroba vlastního krmiva pro drůbež


Výroba vlastního krmiva pro drůbež Chovatele drůbeže, kteří usilují o větší soběstačnost, jistě napadla myšlenka výroby vlastního krmivo, ať už pro nosnice, kuřice čí vodní drůbež. Vyrobit si vlastní krmivo je vskutku lákavá věc, ovšem zvládne ji každý?


ČÍST CELÉStaňte se králem v chovu brojlerů


Staňte se králem v chovu brojlerů Kuře za život sezobe necelá čtyři kila krmných směsích. Poměrně nenáročné zvíře, které zhruba za 40 dní nabude jateční hmotnosti a skončí na talíři. Lidé se často ptají, zda je to možné. Ano, je to možné.


ČÍST CELÉPředstavujeme zvláštnosti krůt


Představujeme zvláštnosti krůt Váháte, zda pořídit nebo nepořídit pár krůťat ať už na chov, případně výkrm? Věřte, že chovat krůty je stejně snadné jako chovat slepičky.


ČÍST CELÉMaranska slepice: vejce v barvě čokolády


Maranska slepice: vejce v barvě čokolády Maransky jsou velmi zajímavým plemenem. Ve Francii si vysloužily přezdívku „slípky ze zlata“, a to právě díky barva skořápky vajec. Ta je ve skutečnosti ovšem čokoládově hnědá, čím tmavší, tím lepší.


ČÍST CELÉProč slepice nezačala vůbec snášet


Proč slepice nezačala vůbec snášet Pořídili jste si mladé kuřičky a stále čekáte na první snesená vajíčka? A ono ne a ne přijít. Proč se tak někdy děje a kdy to úplně první vajíčko máte očekávat?


ČÍST CELÉRozmnožujte krůty jako ostřílený chovatel


Rozmnožujte krůty jako ostřílený chovatel Prohání se vám na dvorku milující párečeka, chtěli byste mít svá malá krůťátkanevíte a jen si nevíte rady s množením? Nevadí, každý nemůžu vědět hned vše, a proto je tady Slepičář.cz


ČÍST CELÉKloaka a její úloha v životě slepice


Kloaka a její úloha v životě slepice Zajímá vás anatomie vašich slepiček? Víte třeba, jak je důležitá kloaka a co to vlastně vůbec je za slovo? Pojďme se společně na kloaku podívat trochu zblízka.


ČÍST CELÉSpolečné soužití kachen a slepic


Společné soužití kachen a slepic Vlastníte slepice a chcete si pořídit kachny? Nabízí se otázka, zda je soužití této drůbeže vůbec reálné či nikoliv.


ČÍST CELÉZásady chovu bílých slepic


Zásady chovu bílých slepic Váháte nad tím, zda pořídit hnědou či bílou slepici? Osvojte si pár rad při chovu těch bílých a rozhodnutí budete mít hned jednodušší.


ČÍST CELÉKoupit, nebo nekoupit slepice v zimě?


Koupit, nebo nekoupit slepice v zimě? Kupovat slepice v zimě? A proč by ne. Zmrzlinu si v zimě taky koupíte.


ČÍST CELÉStavba kurníku lehce a hravě


Stavba kurníku lehce a hravě Jdou vám na nervy drahá vajíčka a přitom máte možnost chovat slepice? Než se ovšem k tomuto zásadnímu kroku odhodláte, podívejte se, jak by správný kurník měl vypadat.


ČÍST CELÉSlepice je divný pták


Slepice je divný pták Ač se to třeba někomu nezdá, slepice je opravdu pták a umí i létat, ne sice moc, ale umí.


ČÍST CELÉJak poznáte nemocnou slepičku


Jak poznáte nemocnou slepičku Bohužel i drůbež mohou trápit neduhy. Jak se jim bránit a jak je případně z vašeho chovu co nejrychleji zlikvidovat? To vše a ještě mnohem více se dozvíte v dnešním článku.


ČÍST CELÉNejlepší plemena nosných slepic


Nejlepší plemena nosných slepic Chcete vlastní čerstvá vajíčka a chcete jich co nejvíc? Pak musíte pro svůj chov vybrat to správné nosné plemeno.


ČÍST CELÉBuďte obezřetní při nákupu slepic


Buďte obezřetní při nákupu slepic Jak poznat kvalitního dodavatele? Podle kvalitních kuřic!


ČÍST CELÉVadí slepicim mráz?


Vadí slepicim mráz? Mrazy udeřily. A co vaše nosnice? Mají vše potřebné, aby ho přečkaly bez újmy na zdraví?


ČÍST CELÉKokcidióza drůbeže: postrach kurníku


Kokcidióza drůbeže: postrach kurníku Nemoc, kterou způsobují mikroskopiční parazité, prvoci.


ČÍST CELÉDrůbežárna není žádný hotel, ale...


Drůbežárna není žádný hotel, ale... Člověk, kromě vězňů, nemá paragrafem upraven limit pro nejmenší prostor, na kterém smí žít. Slepice chována mimo váš kurník ano.


ČÍST CELÉSeznamte se s norskou slepičkou


Seznamte se s norskou slepičkou Extrémně živá a mrštná slepička pocházející z Norska, to je norská slepice.


ČÍST CELÉProč (ne) dávat slepicím obilí


Proč (ne) dávat slepicím obilí Je libo obilí? Názorů, zda obilí slepicím dávat či ne, je mnoho. Jaký názor zastáváte vy?


ČÍST CELÉZima přináší i změnu slepičího jídelníčku


Zima přináší i změnu slepičího jídelníčku Jak a čím krmit slepice v zimě?


ČÍST CELÉProč je vápník pro slepice tak důležitý


Proč je vápník pro slepice tak důležitý Vápník. Pro drůbež je jeho potřeba nejvyšší ze všech minerálií.


ČÍST CELÉI slepici může potrápit průjem


I slepici může potrápit průjem Průjem patří mezi základní nemoce drůbeže.


ČÍST CELÉVyzrajte nad totožností slepic kroužkováním


Vyzrajte nad totožností slepic kroužkováním Kroužkování je označování drůbeže kovovými či plastovými kroužky, které umožní identifikaci veškeré drůbeže po celou dobu její existence.


ČÍST CELÉOkuste změnu v podobě bažantího vajíčka


Okuste změnu v podobě bažantího vajíčka Víte vůbec, že i bažant snáší vajíčka? Tedy resp. bažantí slepice.


ČÍST CELÉSlepičářův světoběžník #9: Rub a líc krmných doplňků


Slepičářův světoběžník #9: Rub a líc krmných doplňků Vitamíny a krmné doplňky využívá ke svému chovu drůbeže snad každý chovatel. Jsou opravdu tak účinné, jak se o nich na obalu píše?


ČÍST CELÉNepodceňujte ucpané vole u slepice


Nepodceňujte ucpané vole u slepice Malá věcička, která může způsobit velký problém.


ČÍST CELÉNepromeškejte začátek snášky nových slepiček


Nepromeškejte začátek snášky nových slepiček Máte doma nové slepičky a nedočkavě každý den vyhlížíte v kurníku svá první domácí vajíčka? Dočkáte se, všechno má svůj čas.


ČÍST CELÉPravé české bohatství, to je selská slepice


Pravé české bohatství, to je selská slepice Znáte českou selskou slepici neboli kalimero?


ČÍST CELÉKdyž vejce ve slepičce uvízne


Když vejce ve slepičce uvízne Urgentní problém, který může postihnout jakékoliv slepičí plemeno.


ČÍST CELÉKolik prostoru pro šťastné slepice?


Kolik prostoru pro šťastné slepice? I slepice k důstojnému životu potřebuje určitý prostor. Kolik metrů čtverečních potřebuje každá vaše slepička?


ČÍST CELÉBuďte tím nejlepším opatrovníkem nových slepiček


Buďte tím nejlepším opatrovníkem nových slepiček Pořízení nových slípek je velmi jednoduché, stačí jeden telefonát, ovšem rady, jak na prvotní péči jsou k nezaplacení.


ČÍST CELÉKrizové situace za vás vyřeší druhý kurník


Krizové situace za vás vyřeší druhý kurník Mít dva kurníky vyřeší nejeden problém, který chtě nechtě při chovu slepic určitě nastane.


ČÍST CELÉPochutiny, které nosnicím zvýší jejich snášku


Pochutiny, které nosnicím zvýší jejich snášku Slepice a pamlsek? Kdo to kdy slyšel. Zkušený chovatel určitě, nezkušený ať zpozorní.


ČÍST CELÉŠkvarky jako výtečný zdroj energie pro nosnice


Škvarky jako výtečný zdroj energie pro nosnice Slepice ve snášce potřebuje v krmivu přijímat bílkoviny, vitamíny a stopové prvky.


ČÍST CELÉElektrický ohradník: váš nový kamarád


Elektrický ohradník: váš nový kamarád Oplocení je určeno veškeré drůbeži, která ráda od svého chovatele utíka na špazír, a málo ji rozhodně není.


ČÍST CELÉZnáte elegantní dámu Yokohamku?


Znáte elegantní dámu Yokohamku? Jokohamky patří ke sportovním plemenům, které jsou určeny především pro okrasu a výstavy.


ČÍST CELÉMobilní kurník aneb život v luxusu


Mobilní kurník aneb život v luxusu Spojením malé tepelně izolované boudy a koleček z přepravního vozíku vznikne docela sympatický mobilní kurník, který můžete velmi snad přemisťovat.


ČÍST CELÉStaňte se nejlepším chovatelem slepic i v zimě


Staňte se nejlepším chovatelem slepic i v zimě Jaké má taková slípka nároky na přečkání zimy?


ČÍST CELÉDélku slepičího života má v rukou chovatel


Délku slepičího života má v rukou chovatel Když si pořídím slepice na jako dlouho to je? Kolik se asi tak dožijou let?


ČÍST CELÉVyužití slepičího peří aneb kam s ním


Využití slepičího peří aneb kam s ním Každý rok se České Republice sní přibližně 150 milionů kuřat. Co lze přeměnou slepičího peří všechno udělat?


ČÍST CELÉOsvojte si nejčastější pojmy při chovu slepic


Osvojte si nejčastější pojmy při chovu slepic Osvojením nejčastějších pojmů při chovu slepic se tak lehce vyhnete chovatelskému faux pas.


ČÍST CELÉForverka: vzácná dvoubarevná slepička


Forverka: vzácná dvoubarevná slepička Slepice Vorwerk neboli podomácku forverka. Vzácné plemeno pocházející z Německa.


ČÍST CELÉVíce vajec díky zateplenému kurníku


Více vajec díky zateplenému kurníku Jdou vám na nervy drahá vajíčka a chováte doma už pár slípek? Než nastane ta největší zima, zateplete jejich slepičí obydlí. Odmění se vám vyšší snáškou a vaše nervíky tím uklidní.


ČÍST CELÉSprávným krmivem všechno začíná i končí


Správným krmivem všechno začíná i končí Čím krmit vaše opeřence, aby se u vás měli jako v bavlnce?


ČÍST CELÉCo zaručeně o slepičím životě ještě nevíte


Co zaručeně o slepičím životě ještě nevíte Nechte se očarovat zajímavým životem kura domácího.


ČÍST CELÉPodzim ve výběhu přináší málo vajec v kurníku


Podzim ve výběhu přináší málo vajec v kurníku Přestaly vám slepičky snášet? Nezoufejte, ony zase začnou, jen co nastane jaro.


ČÍST CELÉSousedovic slepice: Také vám občas pijou krev?


Sousedovic slepice: Také vám občas pijou krev? Mít sousedy přináší spoustu výhod, ale i nevýhod.


ČÍST CELÉPaduánka: pocuchaná slepice s vousem


Paduánka: pocuchaná slepice s vousem Nosí chocholku a vous, ale kadeřníka opravdu nepotřebuje. To je paduánka.


ČÍST CELÉMinerály a vitamíny jako hnací motor drůbeže


Minerály a vitamíny jako hnací motor drůbeže Že vitamíny jsou jen pro děti a dospělé? Omyl. Slepice, kachna i husa občas potřebuje svou stravu obohatit. A čím tedy nejlépe?


ČÍST CELÉNež si mě koupíte, měli byste vědět, že...


Než si mě koupíte, měli byste vědět, že... Také neradi kupujete zajíce v pytli? S námi už se ničeho bát nemusíte.


ČÍST CELÉAby váš pes vycházel se slepicemi


Aby váš pes vycházel se slepicemi Ke každé správné chalupě patří pes. Umí ale psí chlupáči vycházet se slepicemi? Nebo spojení pes slepice znamená vždy peklo na zemi?


ČÍST CELÉI slepice má svou postel aneb jak vlastně spí


I slepice má svou postel aneb jak vlastně spí Chodíte spát se slepicemi? Pokud ano, měl byste být člověk optimistický a plný elánu. Jenže komu se v dnešní době podaří ulehnout úderem 19h.


ČÍST CELÉFénixky: sportovní a elegantní dámy s dlouhým chvostem


Fénixky: sportovní a elegantní dámy s dlouhým chvostem Dlouhý ocas a nádherné opeření ve spojení s elegantní chůzí, přesně takto působí slepičky fénixky.


ČÍST CELÉ6 bodů, díky kterým udržíte slepice v čistotě a zdraví


6 bodů, díky kterým udržíte slepice v čistotě a zdraví Proč není radno podceňovat hygienu a obecnou čistotu ve slepičím výběhu? A v čem se skrývá další plíživé nebezpečí, které slepice může z ničeho nic zasáhnout?


ČÍST CELÉBažant obecný: švihák z dalekých krajů v našich lesích


Bažant obecný: švihák z dalekých krajů v našich lesích Naše příroda uctívá mnoho druhů ptáků, které u nás nejsou původní, a přesto se zde dobře aklimatizovala. Do tohoto druhu řadíme právě i bažanta obecného.


ČÍST CELÉJak na výrobu krmítka pro slepice


Jak na výrobu krmítka pro slepice Jedete na dovolenou nebo jen máte málo času kvůli jiným povinnostem? Potřebujete tedy zajistit na pár dní krmení pro slípky. Zde je pár našich slepičích vychytávek.


ČÍST CELÉOrlovka: dlouhonohá slepice s duší bojovnice


Orlovka: dlouhonohá slepice s duší bojovnice Znáte slepici orlovku? Plemeno s dvojím užitkem a bojovným duchem dohromady.


ČÍST CELÉRadosti a strasti v sexuálním životě kura domácího


Radosti a strasti v sexuálním životě kura domácího Nedivte se, i slepice a kohout má svůj sexuální život, stejně tak jako člověk. Není to žádné tabu. A pokud vás láká dozvědět se o více, tak prosím.


ČÍST CELÉ5 věcí, díky kterým si slepice zamilujete


5 věcí, díky kterým si slepice zamilujete Pokud si myslíte, že slepice je hloupé zvíře, protože má malý mozek, jste na velkém omylu. Přečtěte si více a slepice budete milovat.


ČÍST CELÉSlepice černá jako uhel. Nejen od zobáku k pařátům


Slepice černá jako uhel. Nejen od zobáku k pařátům Chcete potěšit náruživého posluchače black metalu tím, že mu koupíte novou slípku? Kupte mu Cemanku, slepici černou jako uhel, a trefíte se do černého.


ČÍST CELÉ5 přesvědčivých důvodů, proč si zamilujete sebritky


5 přesvědčivých důvodů, proč si zamilujete sebritky Znáte sebritky? V České republice nepatří zrovna mezi ta nejznámější plemena. I když se tato skutečnost postupně mění.


ČÍST CELÉPřepeřování slepic? Štěstí přeje připraveným


Přepeřování slepic? Štěstí přeje připraveným Každá žena potřebuje s příchodem podzimu nový kabát. Stejně tak je tomu i u slepice. Během tohoto období nastává čas přepeřování. Na scénu tedy přichází přeměna slepičky.


ČÍST CELÉPomůcky pro drůbež aneb posuňtě svůj chov na lepší level


Pomůcky pro drůbež aneb posuňtě svůj chov na lepší level Ať už jste malochovatel či velká drůbežárna jistě oceníte pomůcky, které vám zpříjemní chov vašich slípeček. Budete tak mít váš chov neustále čistý a pod kontrolou.


ČÍST CELÉSeznamte se důvěrně s anatomií vašich slepic


Seznamte se důvěrně s anatomií vašich slepic Věděli jste, že tělo vaší slípečky je dokonale propracovaná soustava? Vše je právě na takovém místě, na kterém má být.


ČÍST CELÉLuptouš slepičí: malý trýznitel ve slepičím peří


Luptouš slepičí: malý trýznitel ve slepičím peří Vši rozhodně nepatří k vítaným hostům u lidí ani u zvířat. Jakmile maminka zjistí, že se její blonďatá princezna nápadně často drbe ve vlasech, je zle a raději honem rychle běží do lékárny. Tento parazit netrápí ale jenom lidi. Své si s ním užije i třeba taková slepice neboli kur domácí.


ČÍST CELÉDějiny kura domácího aneb posvátná slepice


Dějiny kura domácího aneb posvátná slepice Možná se to zdá až nepředstavitelné, ale kur domácí patří už od starověku k nejdůležitějším hospodářským zvířatům. Dnes je tento druh nejpočetnější a nejrozšířenější mezi chovateli po celé zeměkouli.


ČÍST CELÉNejčastější (ne)pravdy a mýty o slepicích


Nejčastější (ne)pravdy a mýty o slepicích Jedna paní povídala....Slepice je tak hloupé zvíře, že bych nikdy žádné slepice nechtěla. Na zahradě dělají svinčík a ochočit se nedají.


ČÍST CELÉSlepičí trus jako dokonalé hnojivo


Slepičí trus jako dokonalé hnojivo Běhá vám po dvorku hejno slepic a všude, kam se podíváte nacházíte slepičí lejna? Naučíme vás slepičince zužitkovat.


ČÍST CELÉKdyž slepice uhyne


Když slepice uhyne Existují plemena slepic, které „se drží“ i deset let. Jedno je ale jisté, odejít na onen svět musí jednou každá.


ČÍST CELÉSlepičí les aneb i slepice může žít na stromě


Slepičí les aneb i slepice může žít na stromě Viděli jste někdy strom obsypaný slepicemi? V dnešní době zatím naprosto neuvěřitelná věc, která se ovšem časem stane základní záležitostí při chovu slepic.


ČÍST CELÉSALMONELA: strašák všech chovatelů slepic


SALMONELA: strašák všech chovatelů slepic Salmonelózy představují akutní, ale i chronické onemocnění drůbežích střev.


ČÍST CELÉKlování aneb slepičí kanibalismus


Klování aneb slepičí kanibalismus Pozorujete u vašeho chovu slepic menší hašteření, vzájemné oklovávání nebo dokonce holé krky?


ČÍST CELÉISABROWN: slepice se kuřici rozhodně nevyrovná


ISABROWN: slepice se kuřici rozhodně nevyrovná Znáte dobře pojem vynešená slípka a mladá kuřice těsně před snáškou?


ČÍST CELÉ5 potravin, kterými u vašich slepic rozhodně zabodujete


5 potravin, kterými u vašich slepic rozhodně zabodujete Vymaňte slepice ze stereotypní potravy. Nabídněte jim laskominu, která zvýší jejich snášku.


ČÍST CELÉBrakelky - černooké nadprůměrné nosnice


Brakelky - černooké nadprůměrné nosnice I když se u nás brakelky chovají málokde, padnou vám do oka. Tyto výborné nosnice patří k nejstarším plemenům domácích slepic a pochází z Belgie. V jejich rodokmenu najdeme i belgické kampinky, o kterých se nám dochovaly písemné zmínky už z 15. století. Černooké milovnice hrabání v kompostu vám snesou ročně až 180 vajíček.


ČÍST CELÉKohoutí zápasy – cizokrajná krvavá kratochvíle


Kohoutí zápasy – cizokrajná krvavá kratochvíle Dva kohouti na jednom smetišti nedělají dobrotu. Obvykle si pořádně dají do zobáku. A toho kdysi dávno naši prapředci využili. Kohoutí zápasy se z Asie rychle rozšířily na další kontinenty a tak se ke slepičím přednostem v podobě vajec a masa přidala také dávka adrenalinu z kohoutích soubojů.


ČÍST CELÉVápenka - onemocnění běháků, nad kterým můžete vyhrát


Vápenka - onemocnění běháků, nad kterým můžete vyhrát Nepříjemné onemocnění běháků, které postihuje především starší jedince hrabavé drůbeže, způsobuje roztoč zvaný zákožka. Líbí se mu mezi šupinami kůže, kde vrtá chodbičky v živé části běháku. Způsobuje tak krvácení a zánět. Při zanedbání léčby může slepice přestat chodit a negativně to ovlivní její snášku. Jak s vápenkou zatočit?


ČÍST CELÉSlepičí predátoři, kteří vám vybílí kurník raz dva


Slepičí predátoři, kteří vám vybílí kurník raz dva Jako správný chovatel si určitě přejete ochránit vaše slepičí holky před každým nebezpečím. Není nic smutnějšího, než se při zahánění slepic nedopočítat toho správného čísla, nebo nedej bože najít v kurníku slepičí mrtvolku. Kdo jsou vaši úhlavní nepřátelé? Poznejte taktiku slepičích predátorů a zvyšte své šance na dokonalou ochranu vašich slepiček.


ČÍST CELÉNášlapné krmítko vám ušetří čas i peníze


Nášlapné krmítko vám ušetří čas i peníze Slepičí samoobsluha v podobě automatického krmítka vás může ochránit před návštěvami jiných opeřenců nebo hlodavců. Ušetří vám také peníze za vyhrabané zrní z misek. A navíc díky zásobníku můžete na pár dní pustit dosypávání krmiva z hlavy.


ČÍST CELÉJak zatočit se čmelíkem kuřím


Jak zatočit se čmelíkem kuřím Najít čmelíka kuřího v kurníku je pro chovatele špatné znamení. Čmelíci jsou velmi agresivní roztoči, kteří z vašich spících slepic vysají krev jako upíři. Bohužel česnekem je neodpudíte. Boj s čmelíky je nelehký běh na dlouhou trať. Ale víme, jak na ně!


ČÍST CELÉPotřebují vaše slepice zastřihnout křídla?


Potřebují vaše slepice zastřihnout křídla? Schopnost popoletět a překonat překážky zvídavé slepičky rády používají, když mají pocit, že za plotem je tráva zelenější. Jestli už vás nebaví chodit si pro vaše holky pravidelně k sousedům, zamyslete se nad zastřižením křidélek. Není to nic bolestivého a při správném postupu se vyvarujete i zvýšeného stresu.


ČÍST CELÉJaponka: krátkonohá slepice s dlouhou historií


Japonka: krátkonohá slepice s dlouhou historií Na japonkách vás budou fascinovat krátké holeně a běháky. Do Evropy se toto krátkonohé plemeno slepic dostalo v 16. století, ale jeho historie sahá mnohem dál.


ČÍST CELÉ7 bylinek, které si vaše slepice zamilují


7 bylinek, které si vaše slepice zamilují Byliny využijete hlavně pro zpestření slepičí stavy. Případně jako blahodárnou medicínu v nesnázích.


ČÍST CELÉKuchejte drůbež jako profesionál díky několika krokům


Kuchejte drůbež jako profesionál díky několika krokům Vykuchání slepice se stává rychlým procesem, pokud víte jak na to.


ČÍST CELÉ4 způsoby, jak zabezpečit slepice


4 způsoby, jak zabezpečit slepice Ohlídejte vaše slípky před nenechavou škodnou, která vám krade vajíčka, ohrožuje bujné zdraví slepic.


ČÍST CELÉZáhadná trávicí soustava drůbeže


Záhadná trávicí soustava drůbeže Všimli jste si někdy slepičího uždibování a vyzobávání potravy? Je to proto, že slepice nemají zuby. Jak ale žvýkají své jídlo a jak ho potom jejich tělo zpracovává?


ČÍST CELÉKohoutí kokrhání pod vědeckým drobnohledem


Kohoutí kokrhání pod vědeckým drobnohledem Jaké faktory ovlivňují kohoutí kokrhání... a zakokrhal by vůbec kohout, kdyby nad jeho hlavou nevycházelo slunce?


ČÍST CELÉPřipravte se na výstavu drůbeže


Připravte se na výstavu drůbeže Pokud jste zkušeným chovatelem a máte doma nějakou tu slepičí krasavici, můžete se poohlédnout po výstavě drůbeže.


ČÍST CELÉPlemena slepic k masnému využití


Plemena slepic k masnému využití Masná plemena slepic neboli jatečná, bývají šlechtěna k následnému zpracování na maso. Vyznačují se větší hmotností a rychlým příbytkem na váze.


ČÍST CELÉChov veškeré drůbeže pohromadě? Jděte do toho!


Chov veškeré drůbeže pohromadě? Jděte do toho! Chov veškeré drůbeže pohromadě vám přinese mnoho užitku. Musíte však pamatovat na několik věcí...


ČÍST CELÉCo všechno zastanou končetiny slípek


Co všechno zastanou končetiny slípek Anatomie a základní funkce slepičích nohou aneb co bystě měli vědět o končetinách slípek.


ČÍST CELÉSlepičářův světoběžník #8: Vejce napadená pesticidy


Slepičářův světoběžník #8: Vejce napadená pesticidy Více než aktuální je zpráva otřásající především Nizozemím a Belgií.


ČÍST CELÉRozmlouvání se slepicemi jako blahodárná medicína


Rozmlouvání se slepicemi jako blahodárná medicína Komunikujte s vašimi slepicemi. Přináší to kýžené chovatelské ovoce.


ČÍST CELÉUsnadněte si první kroky při chovu slepic


Usnadněte si první kroky při chovu slepic Začít s chovem slípek nemusí představovat úplný med. Vyžaduje spoustu přípravy a plánování.


ČÍST CELÉSlepice ve městě? I chov na malém prostoru může nést ovoce


Slepice ve městě? I chov na malém prostoru může nést ovoce Rádi byste si pochutnávali na domácích vajíčkách? Pořiďte si slípky, lze je chovat i na menším prostoru.


ČÍST CELÉPoraďte si levou zadní se zastřihováním slepičích drápů


Poraďte si levou zadní se zastřihováním slepičích drápů Pokud si slepice nejsou schopné obrousit drápy během růstu, musíte jim se zakrácením pomoci.


ČÍST CELÉFríské slepice: holandské slepice lehkého typu


Fríské slepice: holandské slepice lehkého typu Fríské slepice vám ozvláštní každý prostor, do kterého je umístíte a navíc vám snesou hromadu bílých vajíček.


ČÍST CELÉVyberte si toho pravého kohouta


Vyberte si toho pravého kohouta Jak vybrat správně kohouta? Nejdříve si ujasněte, co od něj požadujete a pak sáhněte po správném plemeni.


ČÍST CELÉNajděte konečně vhodnou slepičí chůvu v čase dovolených


Najděte konečně vhodnou slepičí chůvu v čase dovolených Odjet nebo neodjet od slepiček… A komu je v případě vzájemné odluky svěřit? A na co všechno si dát pozor?


ČÍST CELÉRychlý přehled historie krůt: od Aztéků po současnost


Rychlý přehled historie krůt: od Aztéků po současnost Krůty sehrály v minulosti důležitou roli a dodnes si například v Americe drží významnou pozici, co se kulturního dědictví země týče.


ČÍST CELÉDIY: Vytvořte si farmu na moučné červy


DIY: Vytvořte si farmu na moučné červy Každý vášnivý chovatel slípek by měl svým holkám pořídit malou farmu moučných červů. Ptáte se proč?


ČÍST CELÉBrahmánky: něžní obři s rozvětveným rodokmenem


Brahmánky: něžní obři s rozvětveným rodokmenem Další ze slepičích plemen, které nezaskočí ani tropické teploty. Častokrát přezdívané jako královským plemenem mezi slepicemi.


ČÍST CELÉKrmit či nekrmit slepice zbytky?


Krmit či nekrmit slepice zbytky? Krmit zbytky lze, záleží jakými a v jakém stavu. Při servírování zbylých potravin musíte dodržet několik zásad.


ČÍST CELÉSlepičářův světoběžník #7: Slepice, tvor inteligentní


Slepičářův světoběžník #7: Slepice, tvor inteligentní Slepice nejspíš nedají mnoha vědcům spát a tak se vrhli do dalšího výzkumu týkajícího se slepičí inteligence.


ČÍST CELÉKoroptev límcová (fokienská): vděčná společnice chovatelů


Koroptev límcová (fokienská): vděčná společnice chovatelů Stále oblíbenější a oblíbenější zpestření voliér českých chovatelů.


ČÍST CELÉPoznejte vajíčka ostatní drůbeže a specifikace jejich snášky


Poznejte vajíčka ostatní drůbeže a specifikace jejich snášky Nejen slepičími vajíčky je člověk živ. Husa, kachna, krůta, perlička… Veškerá drůbež snáší vajíčka, která stojí za to poznat.


ČÍST CELÉPoprvé venku… kdy nastává ten pravý čas pro kuřata?


Poprvé venku… kdy nastává ten pravý čas pro kuřata? Kdy vypustit v letním období kuřátka poprvé ven, jak postupovat a hlavně, na co si dát pozor?


ČÍST CELÉOkuste rozmanitost krůtího masa


Okuste rozmanitost krůtího masa Krůtí maso patří mezi oblíbené lahůdky a oblíbené oživení jídelníčku díky nepřeberným variacím zpracování.


ČÍST CELÉHempšírky: měděné krásky s nadprůměrnou snáškou


Hempšírky: měděné krásky s nadprůměrnou snáškou Slípky s kombinovanou užitkovostí, které dobře snáší tropické teploty. Potěší vás svou bohatou snáškou.


ČÍST CELÉSlepičí traktor: k čemu slouží a proč ho používat?


Slepičí traktor: k čemu slouží a proč ho používat? Že jste výraz slepičí traktor v životě neslyšeli? Nevadí. Čtěte dál a zjistíte jeho nezměrný užitek pro vaše slípky.


ČÍST CELÉRozpoznejte včas příznaky tepelného stresu u drůbeže


Rozpoznejte včas příznaky tepelného stresu u drůbeže Vedro trápí slípky stejně jako nás. Slepice se na rozdíl od nás nemohou shodit svůj péřový kabát a užívat si chládku.


ČÍST CELÉPlemena slepic, která dobře snáší horké počasí


Plemena slepic, která dobře snáší horké počasí Výtečné nosnice, kterým se dobře daří i v horkém počasí. Zpravidla dobře snášejí i mrazy a časté výkyvy teplot.


ČÍST CELÉ9 tipů, jak se postarat o slepice v horkém počasí – II. část


9 tipů, jak se postarat o slepice v horkém počasí – II. část Léto přináší chovatelům drůbeže řadu starostí navíc. Nepodceňujte horké počasí a věnujte extra péči svým slepičím dámám.


ČÍST CELÉ9 tipů, jak se postarat o slepice v horkém počasí – I. část


9 tipů, jak se postarat o slepice v horkém počasí – I. část Vedro doma, vedro venku a co hůř, vedro i v kurníku… Co s tím?


ČÍST CELÉVyberte si tu pravou podložku do snáškových hnízd


Vyberte si tu pravou podložku do snáškových hnízd Podložka a podestýlka. Ve slepičím světě dva různé pojmy. Po dnešku v nich budete mít jasno…


ČÍST CELÉSlepičářův světoběžník #6: Zdraví drůbeže v čase budoucím


Slepičářův světoběžník #6: Zdraví drůbeže v čase budoucím Jaké předpovídají odborníci drůbeži zdraví? A jaké choroby budou zachvacovat drůbežárny?


ČÍST CELÉFaverolky: pomilování hodné slípky s francouzskou elegancí


Faverolky: pomilování hodné slípky s francouzskou elegancí Chov faverolek je čirá koncentrace štěstí. Slípky vás potěší svých charakterem, vzhledem i užitkovostí.


ČÍST CELÉZáhady a taje slepičího čichu


Záhady a taje slepičího čichu Jak funguje slepičí „nos“? Je její čich vytříbenější než ten lidský, nebo za člověkem pokulhává?


ČÍST CELÉCo ovlivňuje barvu skořápky vajec


Co ovlivňuje barvu skořápky vajec Jistě jste si všimli, že slepičí vajíčka mohou mít různé barvy skořápek. Co na tento fakt má vliv?


ČÍST CELÉKriticky ohrožená plemena slepic - část II.


Kriticky ohrožená plemena slepic - část II. Další z řad kriticky ohrožených plemenech slepic. Tentokrát se podíváme na bojovnice, honosné sumatranky a mnohé další.


ČÍST CELÉKriticky ohrožená plemena slepic - část I.


Kriticky ohrožená plemena slepic - část I. Na světě existuje několik plemen slepic, které spadají do kategorie kriticky ohrožené. A jejich chov je podporován řadou neziskových organizací.


ČÍST CELÉSlepičářův světoběžník #5: České drůbežárny pod útlakem


Slepičářův světoběžník #5: České drůbežárny pod útlakem Polská produkce neustále utlačuje levnou výrobou vajíček české drůbežárny, které se díky tomu potýkají s existenčními problémy.


ČÍST CELÉDehydratace - skrytá hrozba pro drůbež


Dehydratace - skrytá hrozba pro drůbež Nedostatek vody může být pro slípky skutečně smrtící. Není radno si v této oblasti zahrávat.


ČÍST CELÉKrvavé skvrnky na žloutku vajíčka


Krvavé skvrnky na žloutku vajíčka Už se vám stalo, že jste rozbili čerstvé vajíčko a našli jste v něm jednu nebo dvě krvavé skvrnky, které působily jako smítka?


ČÍST CELÉMalajky: pravé bojové plemeno slepic


Malajky: pravé bojové plemeno slepic Malajky patří mezi typické zástupkyně skupiny bojových plemen.


ČÍST CELÉNapájejte a krmte své krůty jako zkušený chovatel


Napájejte a krmte své krůty jako zkušený chovatel Přestože jsou krůty na potravu náročnější než slepice, nemusíte se chovu krůt bát. Stačí se řídit několika radami.


ČÍST CELÉNapájejte snadno slepice díky několika pomocníkům


Napájejte snadno slepice díky několika pomocníkům Praktické napáječky umí chovatelům usnadnit život a péči o milované slípky a další drůbeží druhy, které pobíhají po dvorku.


ČÍST CELÉNejslavnější slepice světa


Nejslavnější slepice světa Ano, i slepice se může proslavit. Dnes už vcelku běžná věc. Ale znáte tu vůbec nejslavnější…


ČÍST CELÉSlepičářův světoběžník #4: Čeští chovatelé na světové špičce


Slepičářův světoběžník #4: Čeští chovatelé na světové špičce Čeští chovatelé si dlouhodobě drží přední místo mezinárodního chovatelského žebříčku.


ČÍST CELÉTrpasličí vejce: proč je slepice snáší a co znamenají


Trpasličí vejce: proč je slepice snáší a co znamenají Čarodějné vejce, kohoutí vejce, trpasličí případně vílí vejce. Co si pod tímto označením představit?


ČÍST CELÉNejen rostlinnou stravou je slepice živa


Nejen rostlinnou stravou je slepice živa Slepice, tvor všežravý, potřebuje k dobrému prospívání občas nějakou tu stravu živočišného původu.


ČÍST CELÉSlepičářův světoběžník #3: Brazilská kauza s drůbežím masem


Slepičářův světoběžník #3: Brazilská kauza s drůbežím masem V dubnu světem otřásla kauza týkající se vývozu zkaženého masa z brazilských zpracovatelských závodů.


ČÍST CELÉDIY: Udělejte slepicím podomácku elektrolyty


DIY: Udělejte slepicím podomácku elektrolyty Elektrolyty patří mezi základní výbavu první pomoci pro slepice. Můžete si je vyrobit, že snadno dostupných ingrediencí.


ČÍST CELÉZamezte šikaně slepic


Zamezte šikaně slepic Šikana mezi slepicemi umí pěkně znepříjemnit chovatelskou idylu. Naučte se jí předcházet.


ČÍST CELÉUmí slepice létat?


Umí slepice létat? Umí, neumí... zkušení chovatelé jistě sami vědí odpověď na tuto otázku. Pojďme si jí společně rozkrýt.


ČÍST CELÉSlepičářův světoběžník #2: Arsenik v krmivech drůbeže


Slepičářův světoběžník #2: Arsenik v krmivech drůbeže Na světlo světa se dostala zpráva, která způsobuje neklid v srdcích všech konzumentů drůbežího masa. Arsenik v krmivech drůbeže škodí více, než se předpokládalo.


ČÍST CELÉSulmtálky: ohrožené plemeno výtečných nosnic


Sulmtálky: ohrožené plemeno výtečných nosnic Slípky nerady sedí na vajíčka, proto se jejich chov stává náročnější. A patří mezi ohrožené druhy.


ČÍST CELÉHlava a krk slepic pod drobnohledem


Hlava a krk slepic pod drobnohledem Stavba lebky, kožní výrůstky (z nich hlavně hřeben) utváření unikátní vzhled každé ze slepiček.


ČÍST CELÉVyberte si to pravé plemeno krůt – část II.


Vyberte si to pravé plemeno krůt – část II. Přinášíme vám druhý díl průvodce plemeny krůt, které můžou na svých pozemcích chovat malochovatelé.


ČÍST CELÉVyberte si to pravé plemeno krůt - část I.


Vyberte si to pravé plemeno krůt - část I. Jste malochovatel a nevíte, které plemeno krůt vybrat k chovu? Udělejte si před jejich pořízením širší přehled.


ČÍST CELÉMarkova choroba: plíživý zabiják slepic


Markova choroba: plíživý zabiják slepic Markovu chorobu přenáší volně žijící ptáci a pro vaše neočkované slepičky může být doslova zdrcující.


ČÍST CELÉSlepičářův světoběžník #1: Faktory ovlivňující nákup drůbeže


Slepičářův světoběžník #1: Faktory ovlivňující nákup drůbeže Nová studie ukázala, jaké faktory ovlivňují nákup drůbežích produktů. Cenu a množství tuku v produktu nahradily jiné alternativy.


ČÍST CELÉZískejte si slepičí srdce díky zdravým pamlskům


Získejte si slepičí srdce díky zdravým pamlskům Neodměňujte svoje holky ledasčím od svého stolu. Vybírejte plnohodnotné potraviny.


ČÍST CELÉCo s kohoutem, který útočí na lidi?


Co s kohoutem, který útočí na lidi? Proč na vás kohout útočí? Nebo na ostatní, kteří navštíví jeho „bojovou arénu“?


ČÍST CELÉPotřebují vaše slepice odčervit?


Potřebují vaše slepice odčervit? Jak často byste měli vaše slípky odčervovat? A kdy nastává ten správný čas?


ČÍST CELÉPro/proti volného travnatého výběhu pro slepice


Pro/proti volného travnatého výběhu pro slepice Volný výběh pokrytý travou přináší slípkám řadu benefitů, ze kterých vytěžíte košíky kvalitních vajíček s nádherně žlutými žloutky.


ČÍST CELÉZnáte slepice s věčným rozcuchem? Kadeřavé slepice


Znáte slepice s věčným rozcuchem? Kadeřavé slepice Roztomile rozcuchané slípky díky geneticky zmutovanému peří si nacházejí oblibu u mnoha nadšených chovatelů, kteří chtějí svou zahradu obohatit netradiční krásou.


ČÍST CELÉVíc, než byste chtěli vědět o slepičím peří


Víc, než byste chtěli vědět o slepičím peří Slípka na svém těle nosí hned řadu různých per, které se rapidně odlišují. Jak ve vzhledu, tak ve své anatomii.


ČÍST CELÉGraciézní satyr: druh na pokraji vyhynutí


Graciézní satyr: druh na pokraji vyhynutí Bažantovitý pták, který se běžně řadí mezi drůbež, se původně hojně vyskytoval v přírodě. Dnes drobní chovatelé napomáhají zachránit tento druh před vyhynutím.


ČÍST CELÉBudoucnost kuřecího masa: rychlokvašky už neletí


Budoucnost kuřecího masa: rychlokvašky už neletí Pěkně pomalu rostlé kuře = blízká budoucnost masového chovu slepic. 47denním kuřatům na pultech odzvonilo.


ČÍST CELÉJak snížit výskyt létavého hmyzu kolem kurníku


Jak snížit výskyt létavého hmyzu kolem kurníku Teplé dny jsou symbolem otravných much a komárů. Létavý hmyz obtěžuje slepice stejně jako nás. Snižte jejich výskyt kolem slepičího obydlí.


ČÍST CELÉProč je voda základem slepičího bytí?


Proč je voda základem slepičího bytí? Voda tvoří základ nejen našeho bytí, ale i toho slepičího. Zlepšuje jejich kvalitu života a stává se jeho bezprostřední součástí.


ČÍST CELÉVejce před Velikonocemi podražila nejvíce od roku 2012


Vejce před Velikonocemi podražila nejvíce od roku 2012 Kvůli vajíčkům si před letošními Velikonocemi sáhnete hlouběji do kapsy. Ušetří ti, co svou celoroční péči věnují svému hejnu slípek.


ČÍST CELÉVyzkoušejte přírodní cestu barvení vajíček


Vyzkoušejte přírodní cestu barvení vajíček Velikonoce za dveřmi. Už jste letos přemýšleli, jak si obarvíte svá vejce? Zkuste to přírodní cestou.


ČÍST CELÉ8 fascinujících skutečností o slepicích


8 fascinujících skutečností o slepicích Díky několika bodům lépe proniknete do slepičí duše a poznáte, co by se asi tak mohlo odehrávat ve slepičím mozečku.


ČÍST CELÉNetradiční způsob skladování vajec. Zmrazte je!


Netradiční způsob skladování vajec. Zmrazte je! Vyzkoušejte netradiční způsob skladování vajíček. Jistě se vám hned po první zkušenosti tato metoda zalíbí.


ČÍST CELÉAraukana: velikonoční slepice s netradičními vajíčky


Araukana: velikonoční slepice s netradičními vajíčky Další z řady speciálních plemen slepiček, zaujmou vás netradičním opeřením, které jim vytváří na hlavě vousky.


ČÍST CELÉVytáhněte účinné zbraně proti parazitům


Vytáhněte účinné zbraně proti parazitům Jaká preventivní opatření vytáhnout proti parazitickým záškodníkům? A lze jejich příval nějak ovlivnit?


ČÍST CELÉJak vycvičit slepice na zavolání


Jak vycvičit slepice na zavolání Cvičení slepic nemusí být pouze jakýsi rozmar chovatelů slepiček, můžete ho shledat jako velmi užitečnou záležitost.


ČÍST CELÉNejčastější příčiny předčasného úmrtí kuřátek - část II.


Nejčastější příčiny předčasného úmrtí kuřátek - část II. Podívejte si i na další okolnosti, na které si jako odchovávatel kuřecí drobotiny musíte dát pozor.


ČÍST CELÉNejčastější příčiny předčasného úmrtí kuřátek - část I.


Nejčastější příčiny předčasného úmrtí kuřátek - část I. Líhnutí a odchov vlastních kuřátek si vždy nese nějaká rizika. Přečtěte si o nich a buďte připraveni.


ČÍST CELÉProdukce peří: k čemu slouží a jak se peří využívá


Produkce peří: k čemu slouží a jak se peří využívá V dnešní době vyvstává jak upotřebit hromady peří, které nelze použít v textilním průmyslu.


ČÍST CELÉÚloha vajec v dobách minulých, aneb jak vznikala kraslice


Úloha vajec v dobách minulých, aneb jak vznikala kraslice Jak vzniklo označení kraslice a co znamenalo vajíčko pro naše předky?


ČÍST CELÉGenerální prohlídka slepičího zdraví – část II.


Generální prohlídka slepičího zdraví – část II. A pokračujeme v generální prohlídce našich holek. Minule jsme skončili u očí, takže pokračujeme peřím.


ČÍST CELÉGenerální prohlídka slepičího zdraví – část I.


Generální prohlídka slepičího zdraví – část I. S přicházejícím jarem by to chtělo důkladně prohlédnout i vaše slepičí holky. Co vy na to?


ČÍST CELÉJak z kurníku sbírat čistá vejce


Jak z kurníku sbírat čistá vejce Jaké činnosti podniknout a co si pohlídat, aby se ve vašem košíku objevovali pouze čistá vajíčka.


ČÍST CELÉVelsumky: hromada velkých vajec po celý rok


Velsumky: hromada velkých vajec po celý rok Bezvadná nosnice s mimořádnou snůškou i během dlouhých zim.


ČÍST CELÉOplocení jako nedobytné hradby výběhu


Oplocení jako nedobytné hradby výběhu Každé oplocení musí plnit alespoň dva účely. Pro jejich splnění stačí dodržet několik jednoduchých kroků.


ČÍST CELÉPříčiny způsobující slepotu u slepic a jak jim předejít


Příčiny způsobující slepotu u slepic a jak jim předejít Vzácné a nepříjemné postižení slepiček, které můžete způsobit zanedbanou péčí.


ČÍST CELÉKdyž nastane čas i pro vaše slepice aneb jak zabít slepici


Když nastane čas i pro vaše slepice aneb jak zabít slepici Nevyhnutelná záležitost, chcete-li si dopřát slepičí masíčko, nebo je-li slípka nemocná.


ČÍST CELÉPéče o slepice v jarním období


Péče o slepice v jarním období Hola, hola jaro volá! A s ním i řada povinností. Jakých?


ČÍST CELÉProč slepice snáší vajíčka s tenkou skořápkou


Proč slepice snáší vajíčka s tenkou skořápkou Pokud ve snáškových hnízdech nacházíte více poškozených vajec, než těch s pevnou, celistvou skořápkou, máte zaděláno na potíže.


ČÍST CELÉProblémy narušující postavení slepic v hejnu


Problémy narušující postavení slepic v hejnu Existují situace, které umí dávno zaběhlé poměry v hejnu spolehlivě rozvířit.


ČÍST CELÉPoznejte principy fungování hierarchie v hejnu slepic


Poznejte principy fungování hierarchie v hejnu slepic Jak se hierarchie v hejnu utváří a jak celý tento přírodní organismus funguje?


ČÍST CELÉProč se slepice honosí hřebenem?


Proč se slepice honosí hřebenem? Účel slepičího hřebene zůstává i po desetiletích chovu drůbeže pro člověka malou záhadou.


ČÍST CELÉKam až slepičí oko dohlédne...


Kam až slepičí oko dohlédne... Co byste měli (chtěli) vědět o slepičím zraku!


ČÍST CELÉZabavte slepice na celý den díky jednoduchým hračkám


Zabavte slepice na celý den díky jednoduchým hračkám Hračky obohatí slepicím den a zlepší jejich vztahy v hejnu.


ČÍST CELÉNeomezujte se v chovu pouze na jedno plemeno slepic


Neomezujte se v chovu pouze na jedno plemeno slepic Jako páni svého stáda, vyzkoušejte rozmanitost chovu více plemen slepiček.


ČÍST CELÉRodajlendky: nosné slepice příhodné pro začáteční chovatele


Rodajlendky: nosné slepice příhodné pro začáteční chovatele Poznejte krásky z Rhode Islandu s mimořádnou snáškou. Slepičky se rády odvděčí i chovatelům, kteří si nejsou jistí v kramflecích.


ČÍST CELÉSnadnější chov díky automatickému otevírání/zavírání kurníku


Snadnější chov díky automatickému otevírání/zavírání kurníku Jedna tam, žádná ven. Škodná = žádný problém. Zjistěte, v čem spočívají výhody automatického ovládání dveří kurníku.


ČÍST CELÉPostarejte se náležitě o starší slepice


Postarejte se náležitě o starší slepice Slepice po překonání vrcholného věku snášky už stále méně končí na talířích svých chovatelů. Podívejte se, jak o tyto seniorky pečovat?


ČÍST CELÉ5 tipů slepic, které dají velkou snášku i začátečníkům


5 tipů slepic, které dají velkou snášku i začátečníkům S těmito slepičkami se velké snášky dočkají, kteří k chovu slepic teprve přičuchávají.


ČÍST CELÉ10 tipů jak vyhrát válku s predátory


10 tipů jak vyhrát válku s predátory Díky jednoduchým tipům úspěšně ochráníte Vaše slepičí dámy před škodnou.


ČÍST CELÉŽerzejští obři: mírumilovní slepičí giganti


Žerzejští obři: mírumilovní slepičí giganti Seznamte se s nejznámějším masným plemenem slepic.


ČÍST CELÉRozlišujte správně malá plemena slepic


Rozlišujte správně malá plemena slepic Označení malá plemena slepic zahrnuje dvě velké skupiny plemen. Víte jaká?


ČÍST CELÉKohout a jeho neodmyslitelné role v hejnu


Kohout a jeho neodmyslitelné role v hejnu Proč je důležité mít v hejnu kohouta a jaké role zastane kromě té rozmnožovací?


ČÍST CELÉPoznejte odvrácenou stranu klecového chovu


Poznejte odvrácenou stranu klecového chovu Podívejte se blíže na nejčastější způsob velkochovu nosnic v České republice.


ČÍST CELÉVyznejte se ve zdánlivě nesmyslném značení vajec


Vyznejte se ve zdánlivě nesmyslném značení vajec Nákup vajec se stává čím dál zapeklitější. Orientujte se dle směrodatných kódů na skořápkách.


ČÍST CELÉKohoutek nebo slepička? Jak rozlišit pohlaví u perliček


Kohoutek nebo slepička? Jak rozlišit pohlaví u perliček Pustili jste se do chovu perliček, ale zjistili jste, že obě pohlaví jsou tak nějak stejná?


ČÍST CELÉAustralka: zářící safír mezi slepicemi


Australka: zářící safír mezi slepicemi Přítulnost, oslnivá krása a vysoká užitkovost. Všechny tyto benefity vám australka ráda bez zištnosti nabídne.


ČÍST CELÉChovejte mularda a dopřejte si pořádnou pečeni


Chovejte mularda a dopřejte si pořádnou pečeni Díky chovu mulardů se masa na vašem pekáči dočkáte už do tří měsíců.


ČÍST CELÉChov křepelek hračkou i pro nezkušené chovatele


Chov křepelek hračkou i pro nezkušené chovatele Pro křepelky je typická nenáročnost a rády se odvděčí vajíčky a masem i začínajícím chovatelům.


ČÍST CELÉOchutnejte lahodné křepelčí masíčko a vajíčka


Ochutnejte lahodné křepelčí masíčko a vajíčka Znáte už tato maličká zvířátka? Jejich vejce a maso Vašim tělům dají pořádnou nálož blahodárných látek.


ČÍST CELÉOdhalte tajemství podkladku pro slepice


Odhalte tajemství podkladku pro slepice Zanášejí vám slípky? Naučte je snášet na hnízdo pomocí podkladku.


ČÍST CELÉPopelení a jeho důležitost pro zdraví slepic


Popelení a jeho důležitost pro zdraví slepic Proč je pro slepice důležité popelení? A jak by mělo správné popeliště vypadat?


ČÍST CELÉPřítulná slepice ISA Brown s mimořádnou snůškou


Přítulná slepice ISA Brown s mimořádnou snůškou Hledáte krotkou a nenáročnou slepici vhodnou i pro začínající chovatele? Která je Vám navíc schopná dát jedno vajíčko denně?


ČÍST CELÉPoznejte původ perliček a přizpůsobte jim svou péči


Poznejte původ perliček a přizpůsobte jim svou péči Jak chovat a pečovat o perličky? S velkým výběhem máte u těchto afrických zvířátek vyhráno.


ČÍST CELÉUžitkové vlastnosti jedinečné perličky


Užitkové vlastnosti jedinečné perličky Proč si chovatelé tolik oblíbili toto zvláštní zvířátko? Zjistěte to i Vy a nechte se pro jejich chov nadchnout.


ČÍST CELÉChovejte vlastní brojlery a užijte si nefalšovanou chuť masa


Chovejte vlastní brojlery a užijte si nefalšovanou chuť masa Proč chovat vlastní brojlery? Maso z domácí drůbeže je mnohem chutnější než to koupené v obchodních řetězcích.


ČÍST CELÉPelichání u slepic? Přirozená záležitost i náznak nedostatku


Pelichání u slepic? Přirozená záležitost i náznak nedostatku Pelichání slepic nemusí vždy nutně znamenat problémy ve vašem chovu. Kdy je pelichání přirozené a kdy je potřeba věnovat vašemu hejnu větší péči?


ČÍST CELÉPořiďte si mírumilovné a nenáročné slepičky: Wyandotky


Pořiďte si mírumilovné a nenáročné slepičky: Wyandotky Pusťte se do chovu celosvětově oblíbeného plemena slepic. Mají nízký temperament a snesou se v jednom výběhu i s ostatní drůbeží.


ČÍST CELÉJak odchovávat krůťata


Jak odchovávat krůťata Podařilo se Vám vylíhnout krůťata? Přečtěte si, jak se o mláďátka co nejlépe postarat.


ČÍST CELÉSlepice Sussex s dvojí užitkovostí


Slepice Sussex s dvojí užitkovostí Mírné slepičky s vynikající snáškou a netradičním zbarvením si nachází stálé místo v srdcích chovatelů. Uhrane i Vás?


ČÍST CELÉJak vytvořit snáškové hnízdo pro slepici


Jak vytvořit snáškové hnízdo pro slepici Vytvořením správného snáškového hnízda můžete slepicím zamezit v zanášení.


ČÍST CELÉKdy začínají slepice snášet?


Kdy začínají slepice snášet? Začátek snášky se odvíjí od typu plemene slepic a od prostředí, ve kterém slepice žijí.


ČÍST CELÉPlemena slepic lehkého typu


Plemena slepic lehkého typu Z jakých důvodů je dobré chovat slepice lehkého typu? A je třeba jim speciálně upravit podmínky?


ČÍST CELÉČistokrevné plemeno s vysokou snáškou: Vlašky


Čistokrevné plemeno s vysokou snáškou: Vlašky Rozšířené plemeno slepic, které je oblíbené pro svou barevnou rozmanitost, nenáročnost a vysokou snášku.


ČÍST CELÉZ čeho se skládá vejce


Z čeho se skládá vejce Víte, proč byste neměli omývat vejce? Že žloutek má více vrstev? A že tloušťku skořápky můžete ovlivnit i Vy jako chovatel?


ČÍST CELÉProč se nedaří vylíhnutí kuřat


Proč se nedaří vylíhnutí kuřat Zkoušeli jste v líhni líhnout kuřátka a pořád se Vám nedaří, tak jak byste si přáli?


ČÍST CELÉJaké potřeby pořídit drůbeži?


Jaké potřeby pořídit drůbeži? Vaše rozhodnutí padlo. Stanete se nadšeným chovatelem drůbeže. Na jaké potřeby nesmíte ale zapomenout?


ČÍST CELÉJak správně krmit drůbež


Jak správně krmit drůbež Krmení představuje gró chovatelského úspěchu. Jak drůbež krmit, aby prospívala?


ČÍST CELÉJak chovat krůty


Jak chovat krůty Jste-li vášnivým masařem, pusťte se do chovu krůt. Podívejte se, co všechno krůty potřebují.


ČÍST CELÉJak dlouho vařit vejce


Jak dlouho vařit vejce Dáváte si s oblibou vařené vejce, ale nikdy se Vám nepovede tak, jak ho máte nejraději?


ČÍST CELÉProč jíst vejce?


Proč jíst vejce? Nad tématem, proč jíst vejce a hlavně v jaké míře, vedou už řadu let výživový poradci horké debaty. Kde ale vězí pravda?


ČÍST CELÉJak na domácí rozmnožování slepic


Jak na domácí rozmnožování slepic Kvoká Vám slepice a rádi byste toho využili pro rozšíření vlastního chovu? Jak ale správně opečovávat kvočnu?


ČÍST CELÉLíhněte kuřata jako ostřílený chovatel drůbeže


Líhněte kuřata jako ostřílený chovatel drůbeže Jste ostříleným chovatelem a rádi byste rozšířili chov vlastními kuřecími přírůstky? Podívejte se jak na to.


ČÍST CELÉCo dělat, když slepice požírají vejce


Co dělat, když slepice požírají vejce Ke zlozvyku požírání vajec dospějí slepice snadno. Slepice často požírají vejce z důvodu zanedbané péče.


ČÍST CELÉProč slepice snáší vejce bez skořápky


Proč slepice snáší vejce bez skořápky Stává se Vám, že najdete v hnízdě vajíčko bez skořápky? Přečtěte si proč.


ČÍST CELÉProč se drůbež oštipuje a vytrhává si peří


Proč se drůbež oštipuje a vytrhává si peří Setkali jste se s vyzobáváním peří u Vašich slípek? Tento zlozvyk lze jednoduše odstranit několika triky.


ČÍST CELÉCo dělat, když slepice nenesou


Co dělat, když slepice nenesou V minulém článku jste se mohli dozvědět důvody klesající snášky. Dnes si přečtěte, jak na tento neduh vyzrát.


ČÍST CELÉCo dělat, když slepice kvokají


Co dělat, když slepice kvokají V minulém článku Kvokání u slepic jste se mohli dozvědět, co tento pojem znamená. Dnes Vám přinášíme informace o tom, co dělat, když slepice kvokají.


ČÍST CELÉKvokání u slepic


Kvokání u slepic Kvokání u slepic by se dalo přirovnat k období březosti u fen. Jak probíhá kvokání a proč slepice kvokají?


ČÍST CELÉPlemeno s kombinovanou užitkovostí: Plymutky bílé


Plemeno s kombinovanou užitkovostí: Plymutky bílé Jedno z nejoblíbenějších a nejvíce osvědčených plemen, které se vám odvděčí vysokou užitkovostí se snáškou 180 až 210 vajíček za rok od jedné slepice.


ČÍST CELÉJak vybrat nosné plemeno


Jak vybrat nosné plemeno Chcete mít velké snášky vajíček? Pak si musíte pečlivě rozmyslet, jaké plemeno slepic vybrat, tak aby Vaše přání bylo vyslyšeno.


ČÍST CELÉPoznejte zaručeně stáří slepic


Poznejte zaručeně stáří slepic Chystáte se rozšířit své hejno novými přírůstky? Přečtěte si pár rad, které vám pomohou rozeznat věk a vitalitu slepic a nenaletět tak podvodným obchodníkům.


ČÍST CELÉProč slepice nenesou


Proč slepice nenesou Střežíte své slepičky jako oko v hlavě a věnujete jim veškerou možnou péči, ale přesto vám přestaly nést? Podívejte se na nejčastější příčiny.


ČÍST CELÉJaký výběh pro slepice?


Jaký výběh pro slepice? Uvádí se, že spokojená slepice má mít k dispozici minimálně 4 m2 velký výběh. Jaká jsou pravidla a jak by měl vypadat ten ideální?


ČÍST CELÉPlemena slepic


Plemena slepic Výběr konkrétního plemene závisí na několika věcech, především pak na tom, co po slepicích požadujeme.


ČÍST CELÉCo by měl splňovat kurník


Co by měl splňovat kurník Naše hejno bude také potřebovat pořádný kurník. V ideálním případě by měl být orientovaný na jihovýchod.


ČÍST CELÉChov slepic pro začátečníky


Chov slepic pro začátečníky Láká vás mít na stole vlastní domácí vajíčka? Nevíte jak na to? Nebojte, není to tak složité. Jestliže se chystáte začít chovat slepice, v tomto článku se dozvíte, jak na to.


ČÍST CELÉNejoblíbenější plemeno na světě: Leghornka


Nejoblíbenější plemeno na světě: Leghornka Leghornky patří mezi nejrozšířenější hrabavé plemeno slepic na světě. Pokud jim zajistíte prostorný travnatý výběh, odmění se vám každý rok 200 vajíčky.


ČÍST CELÉPotřeby pro chov drůbeže - kurník


Potřeby pro chov drůbeže - kurník Co mít a nemít jako správný majitel drobného chovu? Základem je určitě pořádný kurník.


ČÍST CELÉReflexní vesty pro drůbež


Reflexní vesty pro drůbež Že Vás taháme za nos? Ani v nejmenším.


ČÍST CELÉDrůbeží onemocnění - část druhá


Drůbeží onemocnění - část druhá Jaké další nemoci mohou postihnout Váš chov?


ČÍST CELÉNemoci drůbeže


Nemoci drůbeže Jaké jsou drůbeží neduhy a jak jim minimálně předcházet?


ČÍST CELÉJak skladovat vejce?


Jak skladovat vejce? Slepičky Vám dělají radost a snáší jako divé. No jo, ale jak správně uchovat vejce, která Vám tak hezky přibývají?


ČÍST CELÉSprávné krmení slepic


Správné krmení slepic Co dopřát vašim opeřencům, aby měli vše potřebné? A co naopak nikdy nesmí do slepičích krků směřovat?


ČÍST CELÉJak správně chovat slepice


Jak správně chovat slepice Jak postupovat a mít tak spokojený a produktivní chov?


ČÍST CELÉNovinky a akce zasíláme zdarma

Postup jak případně zrušit odběr novinek naleznete v každém zaslaném e-mailu.