Slepice
Kurníky

Vyrábíme houpačku pro slepice

Blogujeme Přidáno 12.04.2019

I slepice si rády ve výběhu užívají. Koho by přeci pořád jen bavilo dívat se kolem sebe na jiné slepice a trápit se nudou.

Skáče běžně vaše kočka po stromech na zahradě a chová se občas tak, jako by v sobě měla kousek opice? Nebojte, nezbláznila se. Ona si chce jen spokojeně užívat své bláznivé kočičí duše, nic jiného. A stejně to mají i vaše slepice. Koho by neustále bavilo producírovat se na pár metrech čtverečních a hledat na zemi něco k snědku, co jiný slepičí kolegyně zapomněli sezobnout. Někdy to chce vymyslet pořádnou zábavu i pro vaše slepice, aby se nenudily a nezadělaly tak na problém zvaný kanibalismu slepic. Tím, že holkám vyrobí slepičí houpačku jim zajistíte dokonalou zábavu na několik hodin denně, a ještě na ně bude i krásná podívaná.  

Konec nudy

Pustá oblast ve výběhu, žádní brouci a žížaly, to je jistá nuda pro vaše slípky. Bohužel ne každý den je posvícení, a někdy hold je té trávy ve výběhu i možnosti pro hrabání málo, a tak se začnou slípky nudit, oštipovat navzájem a občas to může dojít až do takové fáze, že se mezi ve velké míře rozmůže kanibalismus. Kromě jiných bořičů nudy a nápadů pro zábavu slepic, jakými je třeba jablko na provázku, vyhlídková věž nebo zrcadlo, se mezi chovateli výborně osvědčila i slepičí houpačka. Další věc, která nedá nudě šanci.

Díky houpačce si vaše kuřice užijí radosti až na půdu. 

Budete potřebovat

Výroba houpačky pro vaše slepičí dámy z věcí, které máte pravděpodobně všichni doma po ruce bude jistě zábavou pro celou rodinu, které do jejího sestrojení hodláte zapojit. Co všechno k jejím sestavení budete potřebovat?

  • Zhruba metr dlouhé kulaté dřevo.
  • Tři metry silnějšího lana.
  • Metr a nůžky.
  • Šrouby do dřeva.
  • Aku vrtačku.
  • Žebřík.
  • Další pár šikovných rukou.

Vše máte připraveno? Tak se do toho můžete pustit. 

Hotovo raz dva

Vyrobení slepičí houpačky není nic složitého, a navíc veškeré potřebné věci budete mít doma po ruce, takže s žádnými výdaji navíc nemusíte počítat. Houpačku vyrobíte defacto zadarmo. A jak?

Nejprve vyberte strom, na který pak houpačku umístíte.
Zbavte ho větví kolem tak, aby žádné kousky větviček vaše slepice nezranily.
Nyní vyvrtejte na obou koncích větve díry tak, aby se jimi dalo provléci lano.
Zjistěte, jak dlouhá by měla houpačka být.
Změřte a odstřihněte zbytek lana.

chicken swing GIF   chicken GIF   weeeee GIF

Provlečte lana dírami a udělejte pořádné uzle.
Ujistěte se, že jsou obě lana ve stejné délce, aby nevisela houpačka nakřivo.
Po žebříku vylezte ke stromu a houpačku na něj pomocí uzlů umístěte.
Vyzkoušejte houpačku tak, se se prostě na ní zhoupněte.
Pokud vydrží, udrží i vaše slepičky.

Dílo se zdařilo? Tak a teď už jistě každý z vás netrpělivě čeká, až na houpačku vyskočí první slepička a začne se houpat. Pokud vás čekat nebaví, zkuste to první vy a svým holkám ukažte, jak se to dělá.

Novinky a akce zasíláme zdarma

Postup jak případně zrušit odběr novinek naleznete v každém zaslaném e-mailu.