Košík 0 Kč

  

 

 

 

 

 

 

Příspěvky tagu domácí veterinář

Zpět na všechna témata

Jak nejrychleji uzdravit slepici přírodní cestou?


Jak nejrychleji uzdravit slepici přírodní cestou? Stejně jako děti vám skoro pokaždé onemocní během víkendu nebo státních svátků, tak i vaše slepičky může nemoc zachvátit v den, kdy volat veterináře je každému proti srsti. Jakou první pomoc zmůžete vy jako chovatel a nemocné slípce tak ulevit a třeba ji i vyléčit?


ČÍST CELÉ4 přípravky k prevenci zdravotních problémů slepic


4 přípravky k prevenci zdravotních problémů slepic Udržovat slepice zdravé, a tedy šťastné je touha každého chovatele. Někdy se daří více, někdy zase méně. Jaká prevenci před nemocí vašich slepic zaručeně funguje?


ČÍST CELÉPivovarské kvasnice jako všestranný lék pro drůbež


Pivovarské kvasnice jako všestranný lék pro drůbež Věděli jste, že pivovarské kvasnice je nejlepší podávat mladým kuřičkám, abyste je správně nastartovali před jejich první snáškou a posílili i jejich imunitní systém? A nejen k tomuto účelu je dobré mít vždy po ruce nějaké to kilo onoho zázračného léku.


ČÍST CELÉProč mám na dvoře nafouklé slepice?


Proč mám na dvoře nafouklé slepice? Vypadá některá z vašich slepic jako právě nafouknutý balónek z oslavy vašich dětí? Pak určitě zpozorněte a nenechejte nic náhodě. Nafouknuté břicho totiž nesvědčí nic dobrého.


ČÍST CELÉNebezpečné rostliny pro vaše slepice


Nebezpečné rostliny pro vaše slepice Volně pobíhající se slepice je sen každé z nich, ovšem ne vždy je to ten správný krok, zvláště potom, pokud nemáte prostor zmapovaný a nevíte tak, jaké rostliny se v něm vyskytují. Ne všechny jsou totiž pro slepice k snědku vhodné, některé z nich totiž mohou být opravu nebezpečné.


ČÍST CELÉ3 účinné tipy, jak zbavíte slepici roztočů


3 účinné tipy, jak zbavíte slepici roztočů Začínající léto pro vaše chované slepice sebou přináší i jistá rizika. Jedním s nejčastějším problémem, který se v létě u drůbeže vyskytuje jsou roztoči a různé druhy parazitů. Jak ze svých opeřenců tyto otravné potvory zaručeně odstraníte?


ČÍST CELÉProč slepice kulhá?


Proč slepice kulhá? Nemůže se vaše slepička postavit na nohy a už nějaký ten den po dvoře tak divně pokulhává? Zraněný slepičí běhák není dobré podceňovat. Jak slepičku kulhavosti zbavíte nebo ještě lépe, jak se jí vyhnete, se dozvíte v dnešním příspěvku.


ČÍST CELÉZánět vejcovodu u slepic: příznaky a léčba


Zánět vejcovodu u slepic: příznaky a léčba Složením správného krmiva a dostatečné péči předejte zánětu vejcovodu u slepiček raz dva. A co dělat, pokud slípky tento problém zastihne?


ČÍST CELÉNejčastější problémy s nohama u slepic


Nejčastější problémy s nohama u slepic I problémy s nohama se sem tam od času u vaší drůbeže mohou vyskytnout. Jaké jsou ty nejčastější, jak je léčit nebo spíše jak jimi předejít se dozvíte v dnešním příspěvku našeho pravidelného blogu.


ČÍST CELÉApatická slepice: co je její příčinou a řešením


Apatická slepice: co je její příčinou a řešením Trápí vás u svých opeřených svěřenkyň načepýřené peří, nechuť k jídlu a jakýkoliv zájem o okolní svět? Co dělat s takovou slepičkou, která postává celý den na jednom místě a nenechá na sebe ani sáhnout?


ČÍST CELÉ5 příznaků, že vaše slepice mají chřipku


5 příznaků, že vaše slepice mají chřipku Chřipka, nejčastější podzimní onemocnění, které netrápí bohužel už „jen“ lidi, ale došláplo si i na drůbež. Jak zavčasu poznat, že mají vaše slepice chřipku a jak jí dát vale?


ČÍST CELÉNejčastější nemoci křepelek


Nejčastější nemoci křepelek Nemoci bohužel „nechodí“ jen po lidech, ale dost často mají zálusk i na drůbež. Jak mohou onemocnět křepelky ve vašem chovu a co na křepelčí neduhy zaručené pomáhá?


ČÍST CELÉLékárnička pro drůbež: co všechno v ní uchovávat?


Lékárnička pro drůbež: co všechno v ní uchovávat? Přesto, že slepice můžeme označit za vytrvalé zvíře, které vydrží ledacos, občas může nastat situace, kdy bude potřeba sáhnout po lékárničce a slípku na dvorku ošetřit. Jaké jsou základní věci, které by krabička měla obsahovat se můžete dozvědět v dnešním příspěvku.


ČÍST CELÉRybí moučka: účinné řešení proti oštipování drůbeže


Rybí moučka: účinné řešení proti oštipování drůbeže S oštipováním drůbeže se v dnešní době setkává nejeden malochovatel slepic, ale i hus a kachen. Jaké jsou jeho příčiny, jak kanibalismu zabráníte a existuje nějaká účinná prevenci proti vzájemným útokům drůbeže?


ČÍST CELÉCo dělat, když slepice nechce žrát


Co dělat, když slepice nechce žrát Máte slepičky „popelnice! Nebo jste se někdy dostali do situace, že vám slepice přestala žrát? Co teď s tím?


ČÍST CELÉPodání minerálních látek drůbeži krok za krokem


Podání minerálních látek drůbeži krok za krokem Do vody, zobáku nebo do krmení? Kam správně podávat vitamíny a minerály vaší drůbeže?


ČÍST CELÉDrůbeží nemoci přenosné na člověka


Drůbeží nemoci přenosné na člověka Vášnivý chovatelé drůbeže zpozorněte – existuje nemalá řada nemocí, které jsou přenosné ze slepice na člověka.


ČÍST CELÉJak správně manipulovat s drůbeží?


Jak správně manipulovat s drůbeží? Potřebujete odchytit, přenést nemocnou nebo zraněnou slípku a ona vám pořád prokluzuje mezi rukama? Po dnešním příspěvku se vám to jistě podaří i bez většího újmu zdraví vašeho nebo toho slepičího.


ČÍST CELÉPrůjem drůbeže: preventivní opatření a účinná léčba


Průjem drůbeže: preventivní opatření a účinná léčba Zdravotní stav chované drůbeže by měl každý chovatel kontrolovat denně. Víte, co dělat při prvních příznacích průjmu?


ČÍST CELÉKdyž je vaše slepice slepá...


Když je vaše slepice slepá... ...je to velmi nepříjemný stav, zvlášť pak pro samotnou slepou slepičku. Co slepota způsobuje a jde ji vůbec zabránit?


ČÍST CELÉNenakažlivá drůbeží onemocnění


Nenakažlivá drůbeží onemocnění Zaplať pánbůh, ne každá nemoc je ta nakažlivá. Ovšem i tato onemocnění musí brát chovatel v úvahu a neotáčet se k nim zády.


ČÍST CELÉPřerůstání drápů, ostruh a zobáků: jak drůbeži pomoci?


Přerůstání drápů, ostruh a zobáků: jak drůbeži pomoci? Drůbež, zobák, drápy, ostruhy a jejich úprava. Jak a kdy provádět drůbeži pedikúru?


ČÍST CELÉSlepičářův světoběžník #15: Chovatel jako veterinář


Slepičářův světoběžník #15: Chovatel jako veterinář Zdravotní stav chovaných zvířat byste měli kontrolovat denně. Jak se ale zachovat, když něco není v pořádku?


ČÍST CELÉ"Žabky" u housat aneb zánět kořene jazyka


"Žabky" u housat aneb zánět kořene jazyka Jakou neplechu nadělá taková "žabka" u malých housat nebo kachňat?


ČÍST CELÉPozor na ptačí neštovice u slepic


Pozor na ptačí neštovice u slepic Může mít slepice neštovice? Bohužel ano, toto virové onemocnění, se kterým se potýká nejeden rodič malých dětí může potrápit i drůbež.


ČÍST CELÉKdyž slepice kašle a kýchá...


Když slepice kašle a kýchá... ...sirup na kašel jim nepomůže. Je nutné tomu co nejdříve přijít na kloub a situaci co nejrychleji vyřešit.


ČÍST CELÉJak osvěžit slepice v horkém počasí?


Jak osvěžit slepice v horkém počasí? Každému zvířeti můžu být a je v teplých dnech horko. Víte, jak zaručeně zchladíte vaše slepice?


ČÍST CELÉAlergie u drůbeže: od pylu až po plísně


Alergie u drůbeže: od pylu až po plísně Alergie? Proč se řeší alergie na Slepičáři? Světe div se, alergie totiž může dostihnout i naši oblíbenou drůbež.


ČÍST CELÉSlepice a vitamíny. Jak to vlastně je?


Slepice a vitamíny. Jak to vlastně je? Vitamíny jsou nejvýznamnější skupinou organických látek nezbytných pro normální růst, vývoj, užitkovost a zdravotní stav drůbeže.


ČÍST CELÉRachitida neboli křivice drůbeže


Rachitida neboli křivice drůbeže Znáte nemoc drůbeže zvanou rachitida? Že ne. Tak dnes se dozvíte, co je tahle potvora zač.


ČÍST CELÉCo dělat, když slepice...


Co dělat, když slepice... Přestane snášet, nechce pít, začne kvokat? Nevíte co s ní? Čtěte dál a dozvíte se.


ČÍST CELÉBojujte účinně proti infekční bronchitidě


Bojujte účinně proti infekční bronchitidě Infekční bronchitida je vysoce nakažlivé onemocnění dýchacích cest kura domácího.


ČÍST CELÉVyzrajte nad nemocemi krůt


Vyzrajte nad nemocemi krůt Krůty jsou nejnáchylnějším druhem drůbeže, je u nich tedy třeba zvýšeně dbát na správné podmínky chovu a čistotu prostředí.


ČÍST CELÉOdčervování kachen jako nezbytná péče


Odčervování kachen jako nezbytná péče Odčervení kachen patří k základním chovatelským úkonům. Správným a pravidelně prováděným odčervováním chráníme nejen celé své hejno ale zabráníte tak i případnému nakažení lidí a dětí. Mnoho vnitřních parazitů je totiž přenosných ze zvířete na člověka - mají tzv. zoonotický potenciál.


ČÍST CELÉJak poznáte nemocnou slepičku


Jak poznáte nemocnou slepičku Bohužel i drůbež mohou trápit neduhy. Jak se jim bránit a jak je případně z vašeho chovu co nejrychleji zlikvidovat? To vše a ještě mnohem více se dozvíte v dnešním článku.


ČÍST CELÉBuďte obezřetní při nákupu slepic


Buďte obezřetní při nákupu slepic Jak poznat kvalitního dodavatele? Podle kvalitních kuřic!


ČÍST CELÉKokcidióza drůbeže: postrach kurníku


Kokcidióza drůbeže: postrach kurníku Nemoc, kterou způsobují mikroskopiční parazité, prvoci.


ČÍST CELÉProč je vápník pro slepice tak důležitý


Proč je vápník pro slepice tak důležitý Vápník. Pro drůbež je jeho potřeba nejvyšší ze všech minerálií.


ČÍST CELÉI slepici může potrápit průjem


I slepici může potrápit průjem Průjem patří mezi základní nemoce drůbeže.


ČÍST CELÉNepodceňujte ucpané vole u slepice


Nepodceňujte ucpané vole u slepice Malá věcička, která může způsobit velký problém.


ČÍST CELÉKdyž vejce ve slepičce uvízne


Když vejce ve slepičce uvízne Urgentní problém, který může postihnout jakékoliv slepičí plemeno.


ČÍST CELÉKrizové situace za vás vyřeší druhý kurník


Krizové situace za vás vyřeší druhý kurník Mít dva kurníky vyřeší nejeden problém, který chtě nechtě při chovu slepic určitě nastane.


ČÍST CELÉMinerály a vitamíny jako hnací motor drůbeže


Minerály a vitamíny jako hnací motor drůbeže Že vitamíny jsou jen pro děti a dospělé? Omyl. Slepice, kachna i husa občas potřebuje svou stravu obohatit. A čím tedy nejlépe?


ČÍST CELÉ6 bodů, díky kterým udržíte slepice v čistotě a zdraví


6 bodů, díky kterým udržíte slepice v čistotě a zdraví Proč není radno podceňovat hygienu a obecnou čistotu ve slepičím výběhu? A v čem se skrývá další plíživé nebezpečí, které slepice může z ničeho nic zasáhnout?


ČÍST CELÉSeznamte se důvěrně s anatomií vašich slepic


Seznamte se důvěrně s anatomií vašich slepic Věděli jste, že tělo vaší slípečky je dokonale propracovaná soustava? Vše je právě na takovém místě, na kterém má být.


ČÍST CELÉLuptouš slepičí: malý trýznitel ve slepičím peří


Luptouš slepičí: malý trýznitel ve slepičím peří Vši rozhodně nepatří k vítaným hostům u lidí ani u zvířat. Jakmile maminka zjistí, že se její blonďatá princezna nápadně často drbe ve vlasech, je zle a raději honem rychle běží do lékárny. Tento parazit netrápí ale jenom lidi. Své si s ním užije i třeba taková slepice neboli kur domácí.


ČÍST CELÉKdyž slepice uhyne


Když slepice uhyne Existují plemena slepic, které „se drží“ i deset let. Jedno je ale jisté, odejít na onen svět musí jednou každá.


ČÍST CELÉSALMONELA: strašák všech chovatelů slepic


SALMONELA: strašák všech chovatelů slepic Salmonelózy představují akutní, ale i chronické onemocnění drůbežích střev.


ČÍST CELÉVápenka - onemocnění běháků, nad kterým můžete vyhrát


Vápenka - onemocnění běháků, nad kterým můžete vyhrát Nepříjemné onemocnění běháků, které postihuje především starší jedince hrabavé drůbeže, způsobuje roztoč zvaný zákožka. Líbí se mu mezi šupinami kůže, kde vrtá chodbičky v živé části běháku. Způsobuje tak krvácení a zánět. Při zanedbání léčby může slepice přestat chodit a negativně to ovlivní její snášku. Jak s vápenkou zatočit?


ČÍST CELÉJak zatočit se čmelíkem kuřím


Jak zatočit se čmelíkem kuřím Najít čmelíka kuřího v kurníku je pro chovatele špatné znamení. Čmelíci jsou velmi agresivní roztoči, kteří z vašich spících slepic vysají krev jako upíři. Bohužel česnekem je neodpudíte. Boj s čmelíky je nelehký běh na dlouhou trať. Ale víme, jak na ně!


ČÍST CELÉ7 bylinek, které si vaše slepice zamilují


7 bylinek, které si vaše slepice zamilují Byliny využijete hlavně pro zpestření slepičí stavy. Případně jako blahodárnou medicínu v nesnázích.


ČÍST CELÉZáhadná trávicí soustava drůbeže


Záhadná trávicí soustava drůbeže Všimli jste si někdy slepičího uždibování a vyzobávání potravy? Je to proto, že slepice nemají zuby. Jak ale žvýkají své jídlo a jak ho potom jejich tělo zpracovává?


ČÍST CELÉRozpoznejte včas příznaky tepelného stresu u drůbeže


Rozpoznejte včas příznaky tepelného stresu u drůbeže Vedro trápí slípky stejně jako nás. Slepice se na rozdíl od nás nemohou shodit svůj péřový kabát a užívat si chládku.


ČÍST CELÉSlepičářův světoběžník #6: Zdraví drůbeže v čase budoucím


Slepičářův světoběžník #6: Zdraví drůbeže v čase budoucím Jaké předpovídají odborníci drůbeži zdraví? A jaké choroby budou zachvacovat drůbežárny?


ČÍST CELÉDehydratace - skrytá hrozba pro drůbež


Dehydratace - skrytá hrozba pro drůbež Nedostatek vody může být pro slípky skutečně smrtící. Není radno si v této oblasti zahrávat.


ČÍST CELÉMarkova choroba: plíživý zabiják slepic


Markova choroba: plíživý zabiják slepic Markovu chorobu přenáší volně žijící ptáci a pro vaše neočkované slepičky může být doslova zdrcující.


ČÍST CELÉPotřebují vaše slepice odčervit?


Potřebují vaše slepice odčervit? Jak často byste měli vaše slípky odčervovat? A kdy nastává ten správný čas?


ČÍST CELÉVytáhněte účinné zbraně proti parazitům


Vytáhněte účinné zbraně proti parazitům Jaká preventivní opatření vytáhnout proti parazitickým záškodníkům? A lze jejich příval nějak ovlivnit?


ČÍST CELÉNejčastější příčiny předčasného úmrtí kuřátek - část II.


Nejčastější příčiny předčasného úmrtí kuřátek - část II. Podívejte si i na další okolnosti, na které si jako odchovávatel kuřecí drobotiny musíte dát pozor.


ČÍST CELÉNejčastější příčiny předčasného úmrtí kuřátek - část I.


Nejčastější příčiny předčasného úmrtí kuřátek - část I. Líhnutí a odchov vlastních kuřátek si vždy nese nějaká rizika. Přečtěte si o nich a buďte připraveni.


ČÍST CELÉGenerální prohlídka slepičího zdraví – část II.


Generální prohlídka slepičího zdraví – část II. A pokračujeme v generální prohlídce našich holek. Minule jsme skončili u očí, takže pokračujeme peřím.


ČÍST CELÉGenerální prohlídka slepičího zdraví – část I.


Generální prohlídka slepičího zdraví – část I. S přicházejícím jarem by to chtělo důkladně prohlédnout i vaše slepičí holky. Co vy na to?


ČÍST CELÉPříčiny způsobující slepotu u slepic a jak jim předejít


Příčiny způsobující slepotu u slepic a jak jim předejít Vzácné a nepříjemné postižení slepiček, které můžete způsobit zanedbanou péčí.


ČÍST CELÉKdyž nastane čas i pro vaše slepice aneb jak zabít slepici


Když nastane čas i pro vaše slepice aneb jak zabít slepici Nevyhnutelná záležitost, chcete-li si dopřát slepičí masíčko, nebo je-li slípka nemocná.


ČÍST CELÉProč se slepice honosí hřebenem?


Proč se slepice honosí hřebenem? Účel slepičího hřebene zůstává i po desetiletích chovu drůbeže pro člověka malou záhadou.


ČÍST CELÉKam až slepičí oko dohlédne...


Kam až slepičí oko dohlédne... Co byste měli (chtěli) vědět o slepičím zraku!


ČÍST CELÉPostarejte se náležitě o starší slepice


Postarejte se náležitě o starší slepice Slepice po překonání vrcholného věku snášky už stále méně končí na talířích svých chovatelů. Podívejte se, jak o tyto seniorky pečovat?


ČÍST CELÉPopelení a jeho důležitost pro zdraví slepic


Popelení a jeho důležitost pro zdraví slepic Proč je pro slepice důležité popelení? A jak by mělo správné popeliště vypadat?


ČÍST CELÉProč se drůbež oštipuje a vytrhává si peří


Proč se drůbež oštipuje a vytrhává si peří Setkali jste se s vyzobáváním peří u Vašich slípek? Tento zlozvyk lze jednoduše odstranit několika triky.


ČÍST CELÉDrůbeží onemocnění - část druhá


Drůbeží onemocnění - část druhá Jaké další nemoci mohou postihnout Váš chov?


ČÍST CELÉNemoci drůbeže


Nemoci drůbeže Jaké jsou drůbeží neduhy a jak jim minimálně předcházet?


ČÍST CELÉNovinky a akce zasíláme zdarma

Postup jak případně zrušit odběr novinek naleznete v každém zaslaném e-mailu.