Košík 0 Kč

  

 

 

 

 

 

 

Příspěvky tagu husa

Zpět na všechna témata

Kdy je ten správný čas zabít husu?


Kdy je ten správný čas zabít husu? Jedenáctý listopad se blíží, a tak není divu, že řada chovatelů a gurmánů se chystá tento svátek slavného světce oslavit chutnou husí pečínkou a sklenkou dobrého červeného vína. Je ovšem už nyní ten správný čas na husí hody a jak to vlastně s celou porážkou vykrmené husy je?


ČÍST CELÉNejčastější nemoci hus a malých housat


Nejčastější nemoci hus a malých housat Husy sice patří k extrémně otužilé drůbeži a těžké nemoci nejsou moc obvyklé, nicméně objevit se mohou a každý chovatel by některé z nich měl znát a vědět, jak husám od nich pomoci.


ČÍST CELÉKrmítko a napáječka pro vodní drůbež


Krmítko a napáječka pro vodní drůbež Říkáte si, že kachny i husy mohu mít ze stejné napáječky a jíst ze stejného krmítka jako vaše slepice? Bohužel tomu tak ale není. Proč?


ČÍST CELÉŠkubačka na drůbež: 8 vteřin a máte hotovo


Škubačka na drůbež: 8 vteřin a máte hotovo Existují pouze dvě možnosti, jak zabitou drůbež zbavit peří. K jeho odstranění chovatel použije své ruce nebo škubačku. V čem spočívají výhody a nevýhody obou možností?


ČÍST CELÉKrmení hus v období jara a léta


Krmení hus v období jara a léta Máte prostornou zahradu nebo dostatečně velký výběh posetý trávou? Pak nebudete mít s krmením hus na jaře ani v létě žádný problém.


ČÍST CELÉUmělé líhnutí husích vajec: hlavní zásady a úskalí


Umělé líhnutí husích vajec: hlavní zásady a úskalí Máte nemalé zkušenosti s líhnutím slepičích vajec a rádi byste zariskovali a zkusili si vylíhnout i malá housátka? Proč ne. Štěstí přeje připraveným, tak hodně štěstí i vám.


ČÍST CELÉHusy: vadí jim zima a sníh?


Husy: vadí jim zima a sníh? Co myslíte, jak reaguje husa na čerstvě napadaný sníh ve svém výběhu a je pro ni nějak nebezpečný?


ČÍST CELÉVykrmená drůbež: proč a kdy ji kupovat


Vykrmená drůbež: proč a kdy ji kupovat Pořízení vykrmené zvěře vám ušetří spoustu starostí, víte ovšem, jak se o drůbež náležitě postarat a jak ji třeba ubráti před nezvaným hostem vaší zahrady?


ČÍST CELÉHusokachna: je víc husa nebo kachna?


Husokachna: je víc husa nebo kachna? Ani jedno, ani druhé. Husokachna je totiž křížencem pouze kachny, a to pekingské a pižmové. Co dalšího vás může na mulardech překvapit?


ČÍST CELÉKoupit husu nebo kachnu?


Koupit husu nebo kachnu? Také nikdy nepoznáte, zda se díváte na husu nebo kachnu? Rádi byste si nějakou tu vodní drůbež pořídili, ale nevíte, která z nich je lepší? Po přečtení dnešního příspěvku budete mít jasno jednou provždy. Tak hurá do toho.


ČÍST CELÉJak získat husí prachové peří


Jak získat husí prachové peří Draní husího prachového peří není nic složitého, chce to jen trochu odvahy a správné načasování.


ČÍST CELÉCo mají kachny a husy a slepice ne?


Co mají kachny a husy a slepice ne? Víte co spojuje hrabavou a vodní drůbež a co ji naopak rozděluji na dva odlišné světy?


ČÍST CELÉRůst a dospívání housátek


Růst a dospívání housátek Odchov housat bez husy je pro chovatele náročnější než odchov pod husou. Jak odchov zvládnete levou zadní?


ČÍST CELÉHusy v zahradě: co o nich možná (ne)víte?


Husy v zahradě: co o nich možná (ne)víte? Pro někoho možná až vtipný vodní pták, kterého díky hlasovému vyjádření „ga ga ga“ zná i to nejmenší dítě.


ČÍST CELÉHusa? Brojlerová nebo landeská?


Husa? Brojlerová nebo landeská? Nevíte, kterou husu si pořídit? Zda tu bílou brojlerovou nebo landeskou? Čtěte více a budete mít jasno.


ČÍST CELÉStavíme husník rychle a hravě


Stavíme husník rychle a hravě Pro králíky králíkárna, pro slepice kurník, a pro husy? Přece husník! Speciální pozemní obydlí.


ČÍST CELÉOd housátka k husičce


Od housátka k husičce Aby malé house dosáhlo porážkové váhy během krátkého období a mohlo na pekáč, je třeba mu dopřát kvalitní stravu bohatou na živiny.


ČÍST CELÉČím krmit husy, aby dobře rostly


Čím krmit husy, aby dobře rostly Vzpomínáte na své dětství u prarodičů na vesnici? Možná se vám vybaví, jak babička cpala husám do krku šišky, někde zvané i šlejšky. Dříve to patřilo k běžné činnosti v hospodářství stejně jako draní peří.


ČÍST CELÉPrůvodce chovem hus pro začátečníky


Průvodce chovem hus pro začátečníky Víte, co musíte zajistit husám, aby byly spokojené? Případně na co si dát při jejich chovu pozor?


ČÍST CELÉPřehled užitkových typů hus a základních plemen


Přehled užitkových typů hus a základních plemen Není husa jako husa. Záleží na tom, co od ní očekáváte… maso, vejce?


ČÍST CELÉObohaťte výběhy kachnami nebo husami


Obohaťte výběhy kachnami nebo husami Chov kachen a hus zpříjemňuje chovatelský stereotyp, který po čase zažíváte se svými slípkami.


ČÍST CELÉProdukce peří: k čemu slouží a jak se peří využívá


Produkce peří: k čemu slouží a jak se peří využívá V dnešní době vyvstává jak upotřebit hromady peří, které nelze použít v textilním průmyslu.


ČÍST CELÉHusa landeská: nekejhavá husa s výtečnou zmasilostí


Husa landeská: nekejhavá husa s výtečnou zmasilostí Chcete si užít pořádnou pečínku a vyžíváte se v husích paštikách? Pak je pro vás landeska ta pravá.


ČÍST CELÉJak krmit housata


Jak krmit housata Stravu vhodnou pro dobrý vývoj drůbeže nepředstavuje jen vyvážené složení, ale i správné množství.


ČÍST CELÉJak pečovat o housata


Jak pečovat o housata Ptáte se, jak úspěšně zvládnout odchov housat až po dospělé jedince? Na co všechno je potřebné v jejich péči pamatovat?


ČÍST CELÉJak chovat husy


Jak chovat husy Zvažujete možnost chovu hus? Zde je pár rad pro bezproblémový a zdravý domácí chov.


ČÍST CELÉNovinky a akce zasíláme zdarma

Postup jak případně zrušit odběr novinek naleznete v každém zaslaném e-mailu.