Košík 0 Kč

  

 

 

 

 

 

 

Příspěvky tagu kuře

Zpět na všechna témata

Pohlavní ústrojí drůbeže pod lupou


Pohlavní ústrojí drůbeže pod lupou Rozmnožování slepic patří k mnohem zajímavější a podivnější podívané, než se na první dojem může stát. Co za tím vším stojí a jak mají slepice uspořádanou pohlavní soustavu? Je stejná jako ta naše nebo se v čem liší?


ČÍST CELÉPrvní líhně aneb napříč jejich historií


První líhně aneb napříč jejich historií Píše se rok 1844 a právě začíná druhá americká invaze do Číny, ale nejen to, v Americe byl právě v tomto roce také vynalezen první inkubátor. Jaká byla jeho další cesta a pro jaká vejce byl vůbec určen?


ČÍST CELÉUmělá kvočna aneb ze skořápky rovnou do odchovny


Umělá kvočna aneb ze skořápky rovnou do odchovny Odmítá se vám máma kvočna starat o svá kuřátka nebo si drůbež líhnete sami za pomocí líhně? Aby byl následný odchov mláďat jednoduchý a efektivní, byly vynalezeny umělé kvočny. Jak fungují a k čemu všemu krabičky slouží?


ČÍST CELÉOtázky kolem líhnutí kuřat: aneb na co jste se báli zeptat


Otázky kolem líhnutí kuřat: aneb na co jste se báli zeptat Na co všechno jste se ohledně líhnutí báli zeptat, a proto jste raději ani líhnout nezačali? A není to škoda, vždyť žádný učený z nebe nikdy nespadl.


ČÍST CELÉTeplota v líhni, její nastavení a regulace


Teplota v líhni, její nastavení a regulace Vajíčka uvnitř líhně mohou mít různé požadavky na teplotu prostředí a je to dáno tím, jaké vajíčko se vně líhně bude právě nacházet. Být úspěšným znamená poskytnout právě takovou teplotu, kterou dané vajíčko potřebuje. Jak toho dosáhnout


ČÍST CELÉJak vyčistit líheň


Jak vyčistit líheň Čistota půl zdraví a případě líhně, to platí dvojnásob. Chcete přeci, aby vaše čerstvě vylíhnutá kuřátka byla zdravá už od narození, ne? Čistá líheň tomu dost pomůže.


ČÍST CELÉKrmení kuřat aneb od kuřátka ke slepici


Krmení kuřat aneb od kuřátka ke slepici Máte nalíhnuto, ale hlavou se vám zmítá nekonečně otázek, co teď s malými kuřátky a jak je vůbec nakrmít?


ČÍST CELÉCo se děje při líhnutí uvnitř vajíčka?


Co se děje při líhnutí uvnitř vajíčka? Zajímá vás, co se děje při líhnutí uvnitř vajíčka a co proces od vajíčka ke kuřeti vůbec obnáší?


ČÍST CELÉSlepice do (ne)každé rodiny, i k dětem


Slepice do (ne)každé rodiny, i k dětem Láká vás chov slepic čím dál víc, jen nevíte, zda je přijmou všichni členové vaší rodiny? Pojďte se s námi přesvědčit, že jejich chov vás spíše stmelí nikoliv rozdělí.


ČÍST CELÉKuře z Bresse aneb slepice v národních barvách


Kuře z Bresse aneb slepice v národních barvách Co je bréské kuře zač a odkud pochází se dozvíte v dnešním příspěvku.


ČÍST CELÉKuřátka: příprava na nové členy dvorku


Kuřátka: příprava na nové členy dvorku Kuřátková sezóna je za dveřmi! Ujistěte se, že jste na nová kuřátka dobře připraveni.


ČÍST CELÉJak postupovat při domácím líhnutí


Jak postupovat při domácím líhnutí Lehká plemena slepic, chovaná pro vejce, mají mateřský pud potlačený, kvočna ze slepice prostě nikdy nebude. Vejce je proto nutné líhnout uměle. Jaká je vhodná teplota, vlhkost, větrání? Jak líhnutí v líhni probíhá?


ČÍST CELÉPříprava kvočny a snáškového hnízda


Příprava kvočny a snáškového hnízda Začala vám slepice kvokat? Perfektní. Nastal její čas.


ČÍST CELÉStaňte se králem v chovu brojlerů


Staňte se králem v chovu brojlerů Kuře za život sezobe necelá čtyři kila krmných směsích. Poměrně nenáročné zvíře, které zhruba za 40 dní nabude jateční hmotnosti a skončí na talíři. Lidé se často ptají, zda je to možné. Ano, je to možné.


ČÍST CELÉOkuste změnu v podobě bažantího vajíčka


Okuste změnu v podobě bažantího vajíčka Víte vůbec, že i bažant snáší vajíčka? Tedy resp. bažantí slepice.


ČÍST CELÉRadosti a strasti v sexuálním životě kura domácího


Radosti a strasti v sexuálním životě kura domácího Nedivte se, i slepice a kohout má svůj sexuální život, stejně tak jako člověk. Není to žádné tabu. A pokud vás láká dozvědět se o více, tak prosím.


ČÍST CELÉ5 věcí, díky kterým si slepice zamilujete


5 věcí, díky kterým si slepice zamilujete Pokud si myslíte, že slepice je hloupé zvíře, protože má malý mozek, jste na velkém omylu. Přečtěte si více a slepice budete milovat.


ČÍST CELÉPoprvé venku… kdy nastává ten pravý čas pro kuřata?


Poprvé venku… kdy nastává ten pravý čas pro kuřata? Kdy vypustit v letním období kuřátka poprvé ven, jak postupovat a hlavně, na co si dát pozor?


ČÍST CELÉBudoucnost kuřecího masa: rychlokvašky už neletí


Budoucnost kuřecího masa: rychlokvašky už neletí Pěkně pomalu rostlé kuře = blízká budoucnost masového chovu slepic. 47denním kuřatům na pultech odzvonilo.


ČÍST CELÉNejčastější příčiny předčasného úmrtí kuřátek - část II.


Nejčastější příčiny předčasného úmrtí kuřátek - část II. Podívejte si i na další okolnosti, na které si jako odchovávatel kuřecí drobotiny musíte dát pozor.


ČÍST CELÉNejčastější příčiny předčasného úmrtí kuřátek - část I.


Nejčastější příčiny předčasného úmrtí kuřátek - část I. Líhnutí a odchov vlastních kuřátek si vždy nese nějaká rizika. Přečtěte si o nich a buďte připraveni.


ČÍST CELÉÚloha vajec v dobách minulých, aneb jak vznikala kraslice


Úloha vajec v dobách minulých, aneb jak vznikala kraslice Jak vzniklo označení kraslice a co znamenalo vajíčko pro naše předky?


ČÍST CELÉProč je jaro ideálním časem pro líhnutí kuřat


Proč je jaro ideálním časem pro líhnutí kuřat Jaro přináší po zimě obrodu a dávku životní energie. Líhnutí kuřat se stává právě na jaře nejideálnějším.


ČÍST CELÉPéče o slepice v jarním období


Péče o slepice v jarním období Hola, hola jaro volá! A s ním i řada povinností. Jakých?


ČÍST CELÉJak pečovat o kuřátka


Jak pečovat o kuřátka Podařil se Vám malý chovatelský zázrak a vylíhla se Vám kuřátka? Podívejte se, co všechno budou potřebovat.


ČÍST CELÉJak na domácí rozmnožování slepic


Jak na domácí rozmnožování slepic Kvoká Vám slepice a rádi byste toho využili pro rozšíření vlastního chovu? Jak ale správně opečovávat kvočnu?


ČÍST CELÉLíhněte kuřata jako ostřílený chovatel drůbeže


Líhněte kuřata jako ostřílený chovatel drůbeže Jste ostříleným chovatelem a rádi byste rozšířili chov vlastními kuřecími přírůstky? Podívejte se jak na to.


ČÍST CELÉNovinky a akce zasíláme zdarma

Postup jak případně zrušit odběr novinek naleznete v každém zaslaném e-mailu.