Košík 0 Kč

   

 

 

 

 

 

 


Brahmánky: něžní obři s rozvětveným rodokmenem

Brahmánky: něžní obři s rozvětveným rodokmenem

Další ze slepičích plemen, které nezaskočí ani tropické teploty. Častokrát přezdívané jako královským plemenem mezi slepicemi.

Základní zařazení plemene

Brahmánky patří mezi jedno z největších plemen slepic. Proto se také váhově řadí k těžkým plemenům. Slepice váží až 4,4 kg, kohouti 5,1 kg. Velikostně se bezkonkurenčně zařazují k těm nejvyšším (kohout dosahuje výšky až 80 cm).

Užitkově patří do skupiny masných plemen. Chovat se mohou i v zdrobnělé variantě.

Jejich kořeny sahají až do Asie, kde vznikly před mnoha staletími. Brahmánky tak náleží k nejstarším plemenům slepic vůbec. K prošlechtění docházelo v Severní Americe, odtud se šířily po celém světě.

Dříve se tyto slípky nesly jména „Chittagon“ nebo „Šanghaj“.

6 pádných důvodů, proč si pořídit brahmánky

Velikost. Sousedům tímto plemenem jistě vytřete zrak. Vaše slípky se stanou absolutně nepřehlédnutelné. Díky své velikosti snadno vystraší i kořistichtivé predátory. Jejich majestátnost podtrhuje i bohaté opeření běháků a velká hustota peří.

Přátelskost. Něžní obři se u těchto slípek jeví jako to pravé označení jejich charakteru. Obecně u nich převažuje velká přátelskost, učenlivost, jsou tiché a krotké. Dobře se snášejí s ostatními zvířaty i s jinými plemeny slepic.

Prvotřídní krasavice. Brahmánky můžete chovat hned v několika barevných variantách. Na dvorku si tak vytvoříte bohatou mozaiku z těchto netradičních slípek. Černé, modré, žluté kolumbijské, krahujcové atd. atd. volba leží pouze na vašem úsudku.

Vejce. Přestože přísluší k masným plemenům, i snáška stojí za zmínku. V hnízdech naleznete až 140 vajec ročně od jedné slípky. Každé vejce váží kolem 53 g.

Klima. Teplo, zima? Brahmánky snesou každé klima a časté výkyvy počasí. V extrémnějších teplotách potřebují stejně jako ostatní slepice zvýšenou péči.

Rodičovství. Matky na správném místě dalo by se říci. Často se u nich objevuje kvokavost. Pokud jim dovolíte vysedět si nějaké to kuřátko, nebudete s nimi mít v podstatě žádné starosti. Brahmánky se o ně výtečně postarají.

 Datum zveřejnění: 10.07.2017
Novinky a akce zasíláme zdarma

Postup jak případně zrušit odběr novinek naleznete v každém zaslaném e-mailu.