Košík 0 Kč

  

 

 

 

 

 

 

Příspěvky tagu atlas plemen

Zpět na všechna témata

Drážďanka: Otužilá slepice s vysokou snůškou


Drážďanka: Otužilá slepice s vysokou snůškou Odolné a velmi užitkové slepičky, které se u nás chovají jen zřídkakdy, ovšem když budete mít malinko štěstí, můžete na ně narazit i na lecjaké chovatelské výstavě. Čím vás jistě uhranou?


ČÍST CELÉIndická bojovnice: příliš těžká slepice pro boj


Indická bojovnice: příliš těžká slepice pro boj Jak sám název napovídá, jedná se o slepičku bojovného plemene, ovšem musí vždy nutně všechna tato plemena v chovu ukazovat svou sílu nebo i něco jiného? Jak to tedy s tou indickou (ne)bojovnicí vlastně je ve skutečnosti?


ČÍST CELÉAssendelftka: nizozemská rarita štíhlého vzhledu


Assendelftka: nizozemská rarita štíhlého vzhledu Plemeno s tradicí v řádu několika staletí, ano to je slepice assendelftka, která se dnes dostává čím dál více mezi chovateli. Uhrane i vás?


ČÍST CELÉOrpingtonky: Angličanky velkolepého zjevu


Orpingtonky: Angličanky velkolepého zjevu Chcete potěšit milovníka buclatých věciček? Pak mu kupte nebo alespoň ukažte Orpingronku, boubelatou slepičku majestátního zjevu.


ČÍST CELÉRýnské slepice: sametové krásky mezi drůbeží


Rýnské slepice: sametové krásky mezi drůbeží Že i slepice může být na dotek sametová jste možná doteď ani nevěděli. Ale ten, kdo z vás měl někdy čest potkat se s rýnskou slepičkou, nám dá jistě za pravdu. Odkud tyto slepičky přišly a čím se vyznačují?


ČÍST CELÉChov slepic hlavně pro maso


Chov slepic hlavně pro maso Kdo by neměl rád domácí vajíčka, ale věřte, že i kuřecí maso může být větší dobrota než to, které je k dostání v každém supermarketu. Není totiž maso jako maso.


ČÍST CELÉBílefeldky a jejich pozoruhodně velká vejce


Bílefeldky a jejich pozoruhodně velká vejce Bílefeldky patří k poměrně novodobých slepičkám, které si své uznání mezi chovateli vybojovaly teprve v roce 1980. Co o nich ale za tu dobu již víme a čím mohou své chovatele mile překvapit?


ČÍST CELÉSlepice Dominant: více barev ale jeden druh


Slepice Dominant: více barev ale jeden druh Slepice Dominant je známá po celém světe, a to hlavně díky své užitkovosti. Není to ale jen produkce vajec, která řadí tyto slepice mezi nejoblíbenější druh hrabavé drůbeže mezi chovateli. Podívejte se proto na tuto slepičku více zblízka, uvidíte, že vás také okouzlí jako spoustu jiných chovatelů.


ČÍST CELÉBergští kokrháči aneb když je kokrhání osudové


Bergští kokrháči aneb když je kokrhání osudové Kohout je sice od přírody předurčen ke kokrhání, ovšem čeho je příliš, toho je moc. A právě toto slepičí plemeno umí kokrhat víc než kterékoliv jiné. Ptáte se, jak je to možné?


ČÍST CELÉOkrasná plemena slepic: nechováte některá z nich?


Okrasná plemena slepic: nechováte některá z nich? Když se řekne slovo slepice, většina z nás pomyslí na zdravá a velká vejce. Ovšem ne každá slepička je chována pro vysokou produkci vajec. Taková Paduánka nebo Hedvábnička vám moc vajec nesnese, zato pohled na ni bude neodolatelný a dlouhotrvající.


ČÍST CELÉSlepice Asilka: milovnice indické šlechty


Slepice Asilka: milovnice indické šlechty Znáte některá bojová plemena slepic? A pokud ano, víte, že slepice s podivuhodným jménem Asilka pocházející z Indie patří právě k nejstaršímu bojovému plemeni na světě?


ČÍST CELÉSoví vousáči: holandská vzácnost s vousem na bradě


Soví vousáči: holandská vzácnost s vousem na bradě Už jste někdy slyšeli o slepici, která má pod zobákem vous? Ne? Dnes vám jednu takovou představíme a věřte, že se máte na co těšit.


ČÍST CELÉVranohlávka: slepice s krví bojovnice


Vranohlávka: slepice s krví bojovnice Znáte vzácnou slepičku vyšlechtěnou na území Německa a Nizozemska zároveň? Čím je pro chovatele vzácná a kde si ji dnes můžete pořídit se dozvíte v dnešním našem příspěvku do atlasu plemen.


ČÍST CELÉBantamky: populární slepice díky své velikosti


Bantamky: populární slepice díky své velikosti Malé, ale shánčlivé a velmi oblíbené slepičky u nás i ve světe. To jsou bantamky. Pojďme se na ně podívat víc zblízka.


ČÍST CELÉAnkony: ekonomicky výhodné slepice


Ankony: ekonomicky výhodné slepice Co všechno vás bude fascinovat na selské slepičce pozoruhodného jména Ankona?


ČÍST CELÉHamburčanka: selská slepice vytříbeného vzhledu


Hamburčanka: selská slepice vytříbeného vzhledu Elegantní slepička chovaná ve třech barevných rázech. Uhrane i vás?


ČÍST CELÉSlepice Langšanky: učenlivé modelky


Slepice Langšanky: učenlivé modelky Poznejte se Slepičářem další ohrožené plemeno slepic, a to učenlivou langšanku.


ČÍST CELÉSlepice Amroksky: pruhy, kam se podíváte


Slepice Amroksky: pruhy, kam se podíváte Co má amrokska společného s plymutkou? Žíhanou kresbu nebo i něco jiného?


ČÍST CELÉSlepice liliputky: pýcha i užitek vaší zahrady


Slepice liliputky: pýcha i užitek vaší zahrady Slepice liliputky nepřínáší jen krásu vaší zahradě, ale i nemalý užitek. Ovšem bez žádné práce nejsou koláče a u chovu liliputek toto rčení platí dvojnásob. Proč?


ČÍST CELÉPavlovské slepice: nejstarší ruské slepice


Pavlovské slepice: nejstarší ruské slepice I nejstarší slepicí se může pochlubit největší stát světa. Je jím pavlovská slepice. Že jí neznáte? Tak to pojďme společně ihned napravit.


ČÍST CELÉHudánka: slepička s motýlkovým hřebenem


Hudánka: slepička s motýlkovým hřebenem Motýlci se nejčastěji objeví ve vlasech děti, jako ozdobné sponky, ale slyšeli nebo viděli jste někdy, že by se jím mohla pyšnit i hlava slepice? I toto je možné. Důkazem je slepička nesoucí jméno Hudánka.


ČÍST CELÉKrevkérka: nejstarší francouzská slepice


Krevkérka: nejstarší francouzská slepice Nejstarší slepice se ve Francii objevila už v 16. století. Čím se vyznačuje a jaké má francouzská kráska typické znaky, podle kterých ji zaručeně poznáte?


ČÍST CELÉHedvábničky aneb komediantské slepice


Hedvábničky aneb komediantské slepice Znáte slepici s nápadným srstnatým opeřením připomínající králíka? Že ne. Pojďte se s nám na ně podívat zblízka, stojí to za to.


ČÍST CELÉČeská slepice je možná na pokraji vyhynutí


Česká slepice je možná na pokraji vyhynutí To, co bylo dříve u nás běžné, se dnes stává spíše raritou. Platí to bohužel i v chovu české slepice, která je jediným původním plemenem slepice chovaným na našem území již po dlouhá staletí.


ČÍST CELÉLafleška: černá slepice s čertím hřebenem


Lafleška: černá slepice s čertím hřebenem Také jste si mysleli, že rohy může mít jen kráva nebo čert? A co taková slepička Lafleška? Je vůbec možné, aby slepice měla rohy?


ČÍST CELÉDorkinka: nejstarší slepice s nejistou budoucností


Dorkinka: nejstarší slepice s nejistou budoucností Znáte slepičí dámu se jménem Dorkinka, která je díky svému robustnímu tělu chována především pro maso? Že ne? Slepičář si vám dnes dovolí jednu takovou dorkinku představit.


ČÍST CELÉKočinka: největší a nejtěžší slepice na pokraji vymření


Kočinka: největší a nejtěžší slepice na pokraji vymření Největší a nejtěžší slepici na světě možná odzvonilo. Proč je tato slípka, která na první pohled vypadá opravdu statně na pokraji vyhynutí? Kdo za to může?


ČÍST CELÉAndaluska: temperamentní a hrdá Španělka


Andaluska: temperamentní a hrdá Španělka Andaluska, slepička, která svou rodnou zemi charakterizuje ve všech svých znacích. A které, že to jsou?


ČÍST CELÉKuska: bezocasá, přesto krásná slepička


Kuska: bezocasá, přesto krásná slepička Znáte bezocasou slepici se zvláštním jménem?


ČÍST CELÉArdeňanka: nejstarší slepice světa


Ardeňanka: nejstarší slepice světa I hrabavá drůbež má svého nejstaršího zástupce na světe a je jím právě zmíněná slepička s názvem Ardeňka. Proč se stala nejstarším plemen slepic na světě a čím je charakteristická?


ČÍST CELÉBreda: Slepice s hlasem tenora


Breda: Slepice s hlasem tenora Znáte slepici s vraní podobou a kokrháním tak hlubokým, že je slyšet na míle daleko?


ČÍST CELÉHolokrčky: slepice se strašidelnou vizáží


Holokrčky: slepice se strašidelnou vizáží Znáte holokrčky, plemeno nevšedního vzhledu, které odolá i nevyzpytatelnému počasí?


ČÍST CELÉDolnorýnské slepice: rychle rostoucí krásky


Dolnorýnské slepice: rychle rostoucí krásky Dolnorýnskou slepici znáte možná také pod názvem "modrá masná slepice". Co ale o ní zaručeně nevíte?


ČÍST CELÉDlouhověká slepice, to je Lohman hnědý nebo bílý


Dlouhověká slepice, to je Lohman hnědý nebo bílý Víte jaký je rozdíl mezi lohmankou bílou a hnědou?


ČÍST CELÉKuře z Bresse aneb slepice v národních barvách


Kuře z Bresse aneb slepice v národních barvách Co je bréské kuře zač a odkud pochází se dozvíte v dnešním příspěvku.


ČÍST CELÉŠumavanka: naše národní a shánčlivá slepice


Šumavanka: naše národní a shánčlivá slepice Naše národní plemeno, které si nesporně zaslouží chovatelskou pozornost.


ČÍST CELÉDominant kropenatý: půvabná slepice na každý dvorek


Dominant kropenatý: půvabná slepice na každý dvorek Atraktivní mladá kuřička, kterou vám budou závidět nejeden soused. Bude doslava ozdobou vašeho dvorku. Někdy je také označována jako Dominant kropenaté barvy či Dominant žíhaný.


ČÍST CELÉSlepice Šamo: majestátní japonská zápasnice


Slepice Šamo: majestátní japonská zápasnice Šamo. Že jste nikdy toto slovo spojené se slepicí neslyšeli? Tak na upřesnění. Tímto slůvkem se v Japonsku označují všechna plemena bojového typu.


ČÍST CELÉMaranska slepice: vejce v barvě čokolády


Maranska slepice: vejce v barvě čokolády Maransky jsou velmi zajímavým plemenem. Ve Francii si vysloužily přezdívku „slípky ze zlata“, a to právě díky barva skořápky vajec. Ta je ve skutečnosti ovšem čokoládově hnědá, čím tmavší, tím lepší.


ČÍST CELÉPravé české bohatství, to je selská slepice


Pravé české bohatství, to je selská slepice Znáte českou selskou slepici neboli kalimero?


ČÍST CELÉZnáte elegantní dámu Yokohamku?


Znáte elegantní dámu Yokohamku? Jokohamky patří ke sportovním plemenům, které jsou určeny především pro okrasu a výstavy.


ČÍST CELÉForverka: vzácná dvoubarevná slepička


Forverka: vzácná dvoubarevná slepička Slepice Vorwerk neboli podomácku forverka. Vzácné plemeno pocházející z Německa.


ČÍST CELÉPaduánka: pocuchaná slepice s vousem


Paduánka: pocuchaná slepice s vousem Nosí chocholku a vous, ale kadeřníka opravdu nepotřebuje. To je paduánka.


ČÍST CELÉFénixky: sportovní a elegantní dámy s dlouhým chvostem


Fénixky: sportovní a elegantní dámy s dlouhým chvostem Dlouhý ocas a nádherné opeření ve spojení s elegantní chůzí, přesně takto působí slepičky fénixky.


ČÍST CELÉOrlovka: dlouhonohá slepice s duší bojovnice


Orlovka: dlouhonohá slepice s duší bojovnice Znáte slepici orlovku? Plemeno s dvojím užitkem a bojovným duchem dohromady.


ČÍST CELÉSlepice černá jako uhel. Nejen od zobáku k pařátům


Slepice černá jako uhel. Nejen od zobáku k pařátům Chcete potěšit náruživého posluchače black metalu tím, že mu koupíte novou slípku? Kupte mu Cemanku, slepici černou jako uhel, a trefíte se do černého.


ČÍST CELÉ5 přesvědčivých důvodů, proč si zamilujete sebritky


5 přesvědčivých důvodů, proč si zamilujete sebritky Znáte sebritky? V České republice nepatří zrovna mezi ta nejznámější plemena. I když se tato skutečnost postupně mění.


ČÍST CELÉISABROWN: slepice se kuřici rozhodně nevyrovná


ISABROWN: slepice se kuřici rozhodně nevyrovná Znáte dobře pojem vynešená slípka a mladá kuřice těsně před snáškou?


ČÍST CELÉBrakelky - černooké nadprůměrné nosnice


Brakelky - černooké nadprůměrné nosnice I když se u nás brakelky chovají málokde, padnou vám do oka. Tyto výborné nosnice patří k nejstarším plemenům domácích slepic a pochází z Belgie. V jejich rodokmenu najdeme i belgické kampinky, o kterých se nám dochovaly písemné zmínky už z 15. století. Černooké milovnice hrabání v kompostu vám snesou ročně až 180 vajíček.


ČÍST CELÉZlatá kropenka: český poklad mezi plemeny slepic


Zlatá kropenka: český poklad mezi plemeny slepic Hledáte ideální plemeno pro volný velký výběh, které se o sebe dokáže postarat téměř samo, hezky snáší a navíc je otužilé a připravené do našich klimatických podmínek? Máme pro vás tu pravou slepici a ani pro ni nemusíte daleko. Česká slepice zlatě kropenatá, lidově češka, předčí vaše očekávání.


ČÍST CELÉJaponka: krátkonohá slepice s dlouhou historií


Japonka: krátkonohá slepice s dlouhou historií Na japonkách vás budou fascinovat krátké holeně a běháky. Do Evropy se toto krátkonohé plemeno slepic dostalo v 16. století, ale jeho historie sahá mnohem dál.


ČÍST CELÉFríské slepice: holandské slepice lehkého typu


Fríské slepice: holandské slepice lehkého typu Fríské slepice vám ozvláštní každý prostor, do kterého je umístíte a navíc vám snesou hromadu bílých vajíček.


ČÍST CELÉBrahmánky: něžní obři s rozvětveným rodokmenem


Brahmánky: něžní obři s rozvětveným rodokmenem Další ze slepičích plemen, které nezaskočí ani tropické teploty. Častokrát přezdívané jako královským plemenem mezi slepicemi.


ČÍST CELÉHempšírky: měděné krásky s nadprůměrnou snáškou


Hempšírky: měděné krásky s nadprůměrnou snáškou Slípky s kombinovanou užitkovostí, které dobře snáší tropické teploty. Potěší vás svou bohatou snáškou.


ČÍST CELÉFaverolky: pomilování hodné slípky s francouzskou elegancí


Faverolky: pomilování hodné slípky s francouzskou elegancí Chov faverolek je čirá koncentrace štěstí. Slípky vás potěší svých charakterem, vzhledem i užitkovostí.


ČÍST CELÉMalajky: pravé bojové plemeno slepic


Malajky: pravé bojové plemeno slepic Malajky patří mezi typické zástupkyně skupiny bojových plemen.


ČÍST CELÉSulmtálky: ohrožené plemeno výtečných nosnic


Sulmtálky: ohrožené plemeno výtečných nosnic Slípky nerady sedí na vajíčka, proto se jejich chov stává náročnější. A patří mezi ohrožené druhy.


ČÍST CELÉZnáte slepice s věčným rozcuchem? Kadeřavé slepice


Znáte slepice s věčným rozcuchem? Kadeřavé slepice Roztomile rozcuchané slípky díky geneticky zmutovanému peří si nacházejí oblibu u mnoha nadšených chovatelů, kteří chtějí svou zahradu obohatit netradiční krásou.


ČÍST CELÉAraukana: velikonoční slepice s netradičními vajíčky


Araukana: velikonoční slepice s netradičními vajíčky Další z řady speciálních plemen slepiček, zaujmou vás netradičním opeřením, které jim vytváří na hlavě vousky.


ČÍST CELÉVelsumky: hromada velkých vajec po celý rok


Velsumky: hromada velkých vajec po celý rok Bezvadná nosnice s mimořádnou snůškou i během dlouhých zim.


ČÍST CELÉRodajlendky: nosné slepice příhodné pro začáteční chovatele


Rodajlendky: nosné slepice příhodné pro začáteční chovatele Poznejte krásky z Rhode Islandu s mimořádnou snáškou. Slepičky se rády odvděčí i chovatelům, kteří si nejsou jistí v kramflecích.


ČÍST CELÉŽerzejští obři: mírumilovní slepičí giganti


Žerzejští obři: mírumilovní slepičí giganti Seznamte se s nejznámějším masným plemenem slepic.


ČÍST CELÉAustralka: zářící safír mezi slepicemi


Australka: zářící safír mezi slepicemi Přítulnost, oslnivá krása a vysoká užitkovost. Všechny tyto benefity vám australka ráda bez zištnosti nabídne.


ČÍST CELÉPřítulná slepice ISA Brown s mimořádnou snůškou


Přítulná slepice ISA Brown s mimořádnou snůškou Hledáte krotkou a nenáročnou slepici vhodnou i pro začínající chovatele? Která je Vám navíc schopná dát jedno vajíčko denně?


ČÍST CELÉPořiďte si mírumilovné a nenáročné slepičky: Wyandotky


Pořiďte si mírumilovné a nenáročné slepičky: Wyandotky Pusťte se do chovu celosvětově oblíbeného plemena slepic. Mají nízký temperament a snesou se v jednom výběhu i s ostatní drůbeží.


ČÍST CELÉSlepice Sussex s dvojí užitkovostí


Slepice Sussex s dvojí užitkovostí Mírné slepičky s vynikající snáškou a netradičním zbarvením si nachází stálé místo v srdcích chovatelů. Uhrane i Vás?


ČÍST CELÉČistokrevné plemeno s vysokou snáškou: Vlašky


Čistokrevné plemeno s vysokou snáškou: Vlašky Rozšířené plemeno slepic, které je oblíbené pro svou barevnou rozmanitost, nenáročnost a vysokou snášku.


ČÍST CELÉPlemeno s kombinovanou užitkovostí: Plymutky bílé


Plemeno s kombinovanou užitkovostí: Plymutky bílé Jedno z nejoblíbenějších a nejvíce osvědčených plemen, které se vám odvděčí vysokou užitkovostí se snáškou 180 až 210 vajíček za rok od jedné slepice.


ČÍST CELÉNejoblíbenější plemeno na světě: Leghornka


Nejoblíbenější plemeno na světě: Leghornka Leghornky patří mezi nejrozšířenější hrabavé plemeno slepic na světě. Pokud jim zajistíte prostorný travnatý výběh, odmění se vám každý rok 200 vajíčky.


ČÍST CELÉNovinky a akce zasíláme zdarma

Postup jak případně zrušit odběr novinek naleznete v každém zaslaném e-mailu.