Slepice
https://www.slepicar.cz/kurniky/66/

Nejčastější (ne)pravdy a mýty o slepicích

Blogujeme Přidáno 20.09.2017

Jedna paní povídala....Slepice je tak hloupé zvíře, že bych nikdy žádné slepice nechtěla. Na zahradě dělají svinčík a ochočit se nedají.

Kolem chovatelů, ale i všech slepičích holek bez ohledu na plemeno panuje řada mýtů a lží, které zásadně ovlivňují chovatelský přístup. Někdy dokonce odrazují od založení vlastního chovu, potažmo od koupi zdravých a vitálních slípek. Přečtěte si náš příspěvek a zjistíte skutečnou pravdu.

Slepice je hloupý tvor

Tak tohle již nikdy neříkejte. Je to obrovský omyl, kterému věří bohužel spousta lidí. Když k nim budete hned ze začátku přistupovat jako k domácímu mazlíčkovi, ony se tak ve skutečnosti opravdu budou chovat. Budou vám zobat z ruky, budou vás doprovázet po zahradě, budou vás vítat u vrat, když se budete vracet z práce. Jednoduše řečeno vás budou sledovat na každém kroku. Stačí trochu trpělivosti a dají se krásně ochočit stejně jako pes nebo kočka.

Mám slepici, tak potřebuji kohouta

Další lež. Copak žena potřebuje k životu muže? Spíš naopak, ne? A teď vážně. K tomu, aby vám slípky snášely vajíčka kohouta opravdu nepotřebují. Tato schopnost je naprosto přirozená a získá ji každá slepice už jen tím, že se vylíhne z vajíčka. Kohout je potřeba pouze k tomu, aby vám slepičku oplodnil a chovatel mohl tak rozšířit svůj chov o kuřátka. Nicméně doporučujeme kohout v hejnu vždycky mít. Důvody, proč je to tak lepší, se můžete dočíst v tomtu odkazu.

Mít slepice je jako mít továrnu na nemoce

Ne nadarmo se říká, že čistota je půl zdraví. Takže tady pravda platí tak napůl. Čistý kurník, čistou a čerstvou vodu má v režii hlavně chovatel slepic, to on z nich dělá špindíry. Slepice jsou od přírody čistotné dámy. Musíte jim ovšem poskytnout vhodné podmínky, tzn. kurník jim pravidelně kydat, čistit krmítka a napáječky od plísně a uklízet výběh od spadaného listí. Jedině tak se vyhnete parazitům a následným nemocem. A vaše slípky nejen že budou krásně vypadat, ale i vám budou prospívat.

Domácí vajíčka jsou stejná jako ta z obchodu

Tak tuhle větu může říct jen člověk, co nikdy neměl možnost držet v ruce zároveň vajíčko domácí a to z obchodu. Rozdíl je poznat totiž pouhým okem, ať už ve velikosti či v hmotnosti. Pokud si chcete opravdu pochutnat, vždy volte vajíčka domácí. Přesně totiž víte, co ve skutečnosti máte na talíři.

Ještě nedávno patřila vajíčka na černou listinu a to prý kvůli vysokému obsahu cholesterolu. Jenže nejnovější věděcké studii poukazují na to, že vejce patří k takzvaným superpotravinám. Vajíčka jsou bohatým zdrojem plnohodnotných bílkovin, které obsahují velké množství esenciálních aminokyselin. Lidské tělo si je samo vytvořit neumí. Poslední doporučení tedy zní: Jedno vejce denně klidně.

Rady pro vás

Jestli pořád nevěříte svým očím, můžete zavítat do naší poradny. Jsou zde k počtení dotazy zákazníků a naše pravdivé odpovědi týkající se slepic a všeno ostatního, co se slepičkou aspoň trochu souvisí.

Novinky a akce zasíláme zdarma

Postup jak případně zrušit odběr novinek naleznete v každém zaslaném e-mailu.