Košík 0 Kč

   

 

 

 

 

 

 


Vytáhněte účinné zbraně proti parazitům

Vytáhněte účinné zbraně proti parazitům

Jaká preventivní opatření vytáhnout proti parazitickým záškodníkům? A lze jejich příval nějak ovlivnit?

Parazité se nejraději drží v zanedbaném prostředí, kde je znám, že ruka chovatelova není příliš přípustná úklidu. Prostředí, ve kterém slípky žijí, je zanedbané, což je chyba. Parazité, především ti vnější, vedou slepice ke špatnému chování. Častokrát se začnou ozobávat, což vede až ke kanibalismu.

1. Čistý kurník

Chcete-li vytáhnout do účinného boje proti malým kousavým potvorám, udržet slepičí kurník v čistotě, je to nejmenší, co můžete udělat.

 

V zaneřáděném slepičím obydlí se daří v podstatě všem vnějším parazitům, které známe. Tyto podmínky splňují ideální představu parazitího ráje. Roztoči, štěnice, blechy. Všichni si budou rádi užívat společnost na slepičím hřbetu.

Úklid v kurníku:

Běžný úklid provádějte jednou do týdne. Vykydejte slepičince, prohlédněte, zda jsou čistá snášková hnízda, případně částečně vyměňte podestýlku. Otírejte prach. V něm se obzvláště rády drží štěnice.

Jednou za čas udělejte razantní úklid. Především, pokud na parazitické mršky narazíte. Kurník vydezinfikujte od stropu po podlahu, vyměňte podestýlky.

2. Misky a další náčiní

Udržování čistého jídla a vody pro slípky máme už každý pevně zakořeněné v hlavě. Nezapomínejte veškeré chovatelské potřeby jednou za čas důkladně očistit. Misky je třeba mýt častěji.

Nezapomínejte podrobit očistě i oděv a obuv, se kterou slípky navštěvujete. Občas také snese nějakou tu čistotnou úpravu.

3. Popeliště

Podstatná součást slepičího výběhu nebo kurníku. Pro slepice představuje popeliště lázně, které jim umožňují provést ozdravnou kúru svého peří a zbavení se případných parazitů.

4. Stojatá voda

Nachází-li se vašem okolí nějaká ta bažina nebo mokřad. (Pravda, voda nemusí být úplně stojatá, aby se k vašim slepicím stěhovali nejrůznější polétavé potvory.) Masařky, komáři, kousavé mušky. Lze proti nim bojovat buď pesticidy, nebo přírodní cestou - jablečný ocet, který rozmístíte po výběhu. Napomoct mohou i stroužky česneku.

Hmyz nejen že slepice nepříjemně kouše, ale může přenášet i nerůznější nemoci.Datum zveřejnění: 04.04.2017
Novinky a akce zasíláme zdarma

Postup jak případně zrušit odběr novinek naleznete v každém zaslaném e-mailu.