Košík 0 Kč

   

 

 

 

 

 

 


Slepice do (ne)každé rodiny, i k dětem

Slepice do (ne)každé rodiny, i k dětem

Láká vás chov slepic čím dál víc, jen nevíte, zda je přijmou všichni členové vaší rodiny? Pojďte se s námi přesvědčit, že jejich chov vás spíše stmelí nikoliv rozdělí.

Občas se slepice chovají jako malé nevychované a nevděčné děti, ovšem pokud se jim budete od začátku věnovat, přes hlavu vám určitě nepřerostou a v některých případech se z nich mohou stát i domácí mazlíčci, které si zamiluje celá vaše rodina, včetně dětí.

"Hloupá" jako slepice

Každý z nás jistě slyšel slovo slepice ve spojení se slovem hloupá. Ovšem tohle rozhodně neplatí. Slepice je možná divný pták, nikdy ale není hloupá. Co u ní chovatelé často obdivují a čím je každá pipka zaručeně překvapí?

  • Vrozená zvědavost. Při pořízení nových kuřátek nebo slepiček budou zvířátka trochu vyvedená z míry novým domovem. Po pár dnes aklimatizace je vypusťte ven, uvidíte sami, jak legrační bude je pozorovat. Jejich zvědavost jim nedá spát a vypraví se na první krůčky po novém výběhu.
  • Inteligence. Každá slepice má svou vlastní inteligenci, rychle si najde úkryt před deštěm nebo to správné místo, aby se mohla v klidu oddávat blahodárné medicíně - popelení. Popeliště si najde úplně sama, přírodě v tuto chvíli není třeba nijak zvlášť pomáhat.

Kdo z vás si vzpomena na bezstarostné dětství u babičky po boku slepiček?

  • Zdravý rozum. I svůj malý mozeček umí slepice používat dokonale. Až začne být večer tma, vezměte si do ruky slabý proutek a pomocí něho učte kuřátka spěchat do kurníku. Udělejte to takhle párkrát a pak už jen při setmění pozorujte, jak dovnitř začnou chodit sama.

Módní záležitost

Těšit se z domácích vajíček, zužitkovat zbytky z kuchyně, pochutnat si jednou za měsíc na slepici na paprice a mít poměrně málo práce s chovem, to všechno může být důvodem, proč mít slepice a být takříkajíc in.

  • Pocuchané nervy. Ano, i v tomto případě může být slepice nápomocná. Přiznejte se, kdo z vás se chodí na pár minut denně zavírat ke slepičkám do kurníku a promlouvat s nimi? Jejich hebké peří je většině lidem příjemné na dotek. Slepice si tak po příchodu z práce hladí a přitom se zbavují nahromaděného stresu.

 hen wants GIF     kid hen GIF     course hen GIF

  • Chov jako relax. Pokud hledáte nenáročný koníček, který pro vás bude relax a zároveň i přínosem, pak zvolte chov slepic. A jestliže si vzpomenete na svoje mládí a čas strávený u babičky na venkově, kde všude kdákaly slepice a ráno vás probouzel kohout svým kokrhám, bude chov slepic pro vás jakousi formou nostalgie. A vlastnit rozsáhlý slepičinec není žádná ostuda.
  • Touha žít zdravě. Dnešní mládež a mladí lidé se čím dál tím více chtějí vracet k tradicím a čerstvé domácí vajíčko je jedním z pokladů, které si zvykem být určitě zaslouží. A ti z vás, kteří měli někdy možnost porovnat chuť domácího vajíčka s tím koupeným ze supermarketu, nám dají jistě za pravdu, že domácí se tomu z velkochovu nikdy nevyrovná.

Rada Slepičáře

Stala se slepice plnohodnotným členem vaší domácnosti do slova a do písmene? Je to vskutku hezké, ovšem nic se nemá přehánět. Pozor si především dejte na salmonelu. Jestliže bude průjem trápit i vaše slepičí holky,rozhodně byste s nimi do kontaktu měli přijít minimálně, děti potom vůbec. Tahle nepříjemná a otravující nemoc lehko může přejít ze slípky i na člověka. Takže stop mazlení, v tuhle chvíli opravdu není bezpečné.

Můžete si být tedy jisti, že v Čechách poslední dobou slepic jak na venkově, tak i ve městech rapidně přibylo. A ti chovatelé, kteří trendu propadli, zpravidla říkají, že to bylo jedno z nejlepších rozhodnutí, které kdy mohli ve svém životě uskutečnit.Datum zveřejnění: 18.06.2018
Novinky a akce zasíláme zdarma

Postup jak případně zrušit odběr novinek naleznete v každém zaslaném e-mailu.