Košík 0 Kč

   

 

 

 

 

 

 

Příspěvky tagu peří

Zpět na všechna témata

Co ještě nevíte o slepičím peří?


Co ještě nevíte o slepičím peří? Když se řekne peří, každého z vás jistě napadne, hebký, měkoučký a krásně zbarvený povrch těla některých našich zvířat. K čemu ale vlastně takové peří vůbec slouží, jak vzniká a jak by o takové slepičí peří měl pečovat i samotný chovatel drůbeže?


ČÍST CELÉJak se zaručeně zbavit čmelíků


Jak se zaručeně zbavit čmelíků Malý, zato ale šikovný a velmi otravný. I tak by se dal charakterizovat Čmelík kuří, který velmi rád napadá slepice a saje z nich krev. Dá se ho vůbec rychle a účinně zbavit, pokud vaše hejno napadne?


ČÍST CELÉ3 účinné tipy, jak zbavíte slepici roztočů


3 účinné tipy, jak zbavíte slepici roztočů Začínající léto pro vaše chované slepice sebou přináší i jistá rizika. Jedním s nejčastějším problémem, který se v létě u drůbeže vyskytuje jsou roztoči a různé druhy parazitů. Jak ze svých opeřenců tyto otravné potvory zaručeně odstraníte?


ČÍST CELÉŠkubačka na drůbež: 8 vteřin a máte hotovo


Škubačka na drůbež: 8 vteřin a máte hotovo Existují pouze dvě možnosti, jak zabitou drůbež zbavit peří. K jeho odstranění chovatel použije své ruce nebo škubačku. V čem spočívají výhody a nevýhody obou možností?


ČÍST CELÉSlepice Amroksky: pruhy, kam se podíváte


Slepice Amroksky: pruhy, kam se podíváte Co má amrokska společného s plymutkou? Žíhanou kresbu nebo i něco jiného?


ČÍST CELÉPodzimní přepeřování slepic: lze ho urychlit?


Podzimní přepeřování slepic: lze ho urychlit? Nadešel čas obávaného přepeřování slepic. Jak nad ním vyzrát a co nejrychleji s ním pryč?


ČÍST CELÉJak získat husí prachové peří


Jak získat husí prachové peří Draní husího prachového peří není nic složitého, chce to jen trochu odvahy a správné načasování.


ČÍST CELÉVyznejte se v barvách slepic jednou provždy


Vyznejte se v barvách slepic jednou provždy Máte slepičku s kolumbijským zbarvením, vločkovou kresbou nebo jen "obyčejnou" červenou? Víte nebo nevíte?


ČÍST CELÉZnáte elegantní dámu Yokohamku?


Znáte elegantní dámu Yokohamku? Jokohamky patří ke sportovním plemenům, které jsou určeny především pro okrasu a výstavy.


ČÍST CELÉVyužití slepičího peří aneb kam s ním


Využití slepičího peří aneb kam s ním Každý rok se České Republice sní přibližně 150 milionů kuřat. Co lze přeměnou slepičího peří všechno udělat?


ČÍST CELÉOsvojte si nejčastější pojmy při chovu slepic


Osvojte si nejčastější pojmy při chovu slepic Osvojením nejčastějších pojmů při chovu slepic se tak lehce vyhnete chovatelskému faux pas.


ČÍST CELÉSeznamte se důvěrně s anatomií vašich slepic


Seznamte se důvěrně s anatomií vašich slepic Věděli jste, že tělo vaší slípečky je dokonale propracovaná soustava? Vše je právě na takovém místě, na kterém má být.


ČÍST CELÉLuptouš slepičí: malý trýznitel ve slepičím peří


Luptouš slepičí: malý trýznitel ve slepičím peří Vši rozhodně nepatří k vítaným hostům u lidí ani u zvířat. Jakmile maminka zjistí, že se její blonďatá princezna nápadně často drbe ve vlasech, je zle a raději honem rychle běží do lékárny. Tento parazit netrápí ale jenom lidi. Své si s ním užije i třeba taková slepice neboli kur domácí.


ČÍST CELÉJak se přepeřují kachny


Jak se přepeřují kachny Na proces podzimního přepeřování si chovatelé slepiček museli zvyknout. Je nezbytný, aby slípky byly v novém kabátku připraveny na pokles venkovních teplot. A co kachny? Prochází přepeřováním taky?


ČÍST CELÉMokré peří u kachen: problém nebo běžný stav?


Mokré peří u kachen: problém nebo běžný stav? Mokré peří? Co to je za otázku? Možná se ptáte. U kachen je přece mokré peří normální. Možná tvrdíte. My zase, že není…


ČÍST CELÉVíc, než byste chtěli vědět o slepičím peří


Víc, než byste chtěli vědět o slepičím peří Slípka na svém těle nosí hned řadu různých per, které se rapidně odlišují. Jak ve vzhledu, tak ve své anatomii.


ČÍST CELÉProdukce peří: k čemu slouží a jak se peří využívá


Produkce peří: k čemu slouží a jak se peří využívá V dnešní době vyvstává jak upotřebit hromady peří, které nelze použít v textilním průmyslu.


ČÍST CELÉPelichání u slepic? Přirozená záležitost i náznak nedostatku


Pelichání u slepic? Přirozená záležitost i náznak nedostatku Pelichání slepic nemusí vždy nutně znamenat problémy ve vašem chovu. Kdy je pelichání přirozené a kdy je potřeba věnovat vašemu hejnu větší péči?


ČÍST CELÉNovinky a akce zasíláme zdarma

Postup jak případně zrušit odběr novinek naleznete v každém zaslaném e-mailu.