Košík 0 Kč

   

 

 

 

 

 

 

Příspěvky tagu okrasné plemeno

Zpět na všechna témata

Brabantky: chocholaté okrasné plemeno s tradicí


Brabantky: chocholaté okrasné plemeno s tradicí Po staletí známé okrasné plemeno, které se vyznačuje chocholkou na hlavě. Kde se objevili poprvé a můžeme je někdy spatřit i dnes?


ČÍST CELÉS jakou drůbeží na výstavě (ne)uspějete?


S jakou drůbeží na výstavě (ne)uspějete? Vystavovat čistokrevná plemena slepic, kachen nebo králíků by jistě bylo vzrušujícím koníčkem nejednoho chovatele, ale jak se k takové výstavě drůbež vůbec dostat a jakou přípravu je třeba před přihlášením na samotnou výstavu absolvovat?


ČÍST CELÉOrpingtonky: Angličanky velkolepého zjevu


Orpingtonky: Angličanky velkolepého zjevu Chcete potěšit milovníka buclatých věciček? Pak mu kupte nebo alespoň ukažte Orpingronku, boubelatou slepičku majestátního zjevu.


ČÍST CELÉOkrasná plemena slepic: nechováte některá z nich?


Okrasná plemena slepic: nechováte některá z nich? Když se řekne slovo slepice, většina z nás pomyslí na zdravá a velká vejce. Ovšem ne každá slepička je chována pro vysokou produkci vajec. Taková Paduánka nebo Hedvábnička vám moc vajec nesnese, zato pohled na ni bude neodolatelný a dlouhotrvající.


ČÍST CELÉSoví vousáči: holandská vzácnost s vousem na bradě


Soví vousáči: holandská vzácnost s vousem na bradě Už jste někdy slyšeli o slepici, která má pod zobákem vous? Ne? Dnes vám jednu takovou představíme a věřte, že se máte na co těšit.


ČÍST CELÉHamburčanka: selská slepice vytříbeného vzhledu


Hamburčanka: selská slepice vytříbeného vzhledu Elegantní slepička chovaná ve třech barevných rázech. Uhrane i vás?


ČÍST CELÉPavlovské slepice: nejstarší ruské slepice


Pavlovské slepice: nejstarší ruské slepice I nejstarší slepicí se může pochlubit největší stát světa. Je jím pavlovská slepice. Že jí neznáte? Tak to pojďme společně ihned napravit.


ČÍST CELÉJak být expertem v rozeznávání plemen slepic?


Jak být expertem v rozeznávání plemen slepic? Je to ona, nebo to není ona? Jak se jednou pro vždy vyznat v konkrétních plemenech slepic a nesplést si bílou Leghornku s bílým Lohmanem?


ČÍST CELÉHolokrčky: slepice se strašidelnou vizáží


Holokrčky: slepice se strašidelnou vizáží Znáte holokrčky, plemeno nevšedního vzhledu, které odolá i nevyzpytatelnému počasí?


ČÍST CELÉZnáte elegantní dámu Yokohamku?


Znáte elegantní dámu Yokohamku? Jokohamky patří ke sportovním plemenům, které jsou určeny především pro okrasu a výstavy.


ČÍST CELÉPaduánka: pocuchaná slepice s vousem


Paduánka: pocuchaná slepice s vousem Nosí chocholku a vous, ale kadeřníka opravdu nepotřebuje. To je paduánka.


ČÍST CELÉFénixky: sportovní a elegantní dámy s dlouhým chvostem


Fénixky: sportovní a elegantní dámy s dlouhým chvostem Dlouhý ocas a nádherné opeření ve spojení s elegantní chůzí, přesně takto působí slepičky fénixky.


ČÍST CELÉSlepice černá jako uhel. Nejen od zobáku k pařátům


Slepice černá jako uhel. Nejen od zobáku k pařátům Chcete potěšit náruživého posluchače black metalu tím, že mu koupíte novou slípku? Kupte mu Cemanku, slepici černou jako uhel, a trefíte se do černého.


ČÍST CELÉ5 přesvědčivých důvodů, proč si zamilujete sebritky


5 přesvědčivých důvodů, proč si zamilujete sebritky Znáte sebritky? V České republice nepatří zrovna mezi ta nejznámější plemena. I když se tato skutečnost postupně mění.


ČÍST CELÉJaponka: krátkonohá slepice s dlouhou historií


Japonka: krátkonohá slepice s dlouhou historií Na japonkách vás budou fascinovat krátké holeně a běháky. Do Evropy se toto krátkonohé plemeno slepic dostalo v 16. století, ale jeho historie sahá mnohem dál.


ČÍST CELÉPřipravte se na výstavu drůbeže


Připravte se na výstavu drůbeže Pokud jste zkušeným chovatelem a máte doma nějakou tu slepičí krasavici, můžete se poohlédnout po výstavě drůbeže.


ČÍST CELÉNovinky a akce zasíláme zdarma

Postup jak případně zrušit odběr novinek naleznete v každém zaslaném e-mailu.